132kvخوزستان

nedaja

عضو جدید
راستش خطوط مشهد و شیراز هم 132 کیلو ولت هستند. دلیل اصلیش رو بنده نمیدونم ولی به نظر من شرایط آب و هوایی نباید باشه. چون همین طور که گفتم مشهد و شیراز هم 132 دارند.

nedaja

عضو جدید
دوست عزیز دلیل علمی پیدا نکردم
ولی از آنجایی که در زمان شاه آمریکا خطوط فشار قوی جنوب و شمال شرق را احداث کرد به نظر ممن تحت استانداردهای آن زمان آمریکا این کار صورت گرفته به علاوه خطوط توزیع بخاطر برخی سیاستها ( ارتباط مردمی بیشتر ) در اختیار انگلیسها بوده.

pejman_bia2_2

عضو جدید
سلام .من دقیقا منضورتون رو از این سوال نفهمیدم ولی اگه منظور سطح بالای ولتاژ این متطقه است باید خدمتتون عرض کنم تا جای که من دیدم فکر کنم خوزستان در مناطق مرزی توسط این خطوط برق صادر میکنه و برای پایین اوردن تلفات و . . . نیاز به چنین سطحی از ولتاژ داره.

ladan64

عضو جدید
این دلیل واقعی فکر نمی کنم باشد چونکه نداجا گفته توی شیراز و خراسان هم این خطوط موجود است

GOOD11

عضو جدید
خطوط 132کیلوولت در برق منطقه ای فارس تنها در ناحیه بوشهر که جزء برق فارس است استفاده شده است. انتخاب سطح ولتاژ با توجه به میزان توان ارسالی، فاصله و تلفات مجاز دارد.

GOOD11

عضو جدید
خطوط 132کیلوولت در برق منطقه ای فارس تنها در ناحیه بوشهر که جزء برق فارس است استفاده شده است. انتخاب سطح ولتاژ بستگی به میزان توان ارسالی، فاصله و تلفات مجاز دارد.

Laplace

عضو جدید
خط 132 یه سیستم کاملا انگلیسیه و هر جا که این سیستم رو دیدید بدونید انگلیسی ها اونجا کار کردن. این نوع خط بیشتر توی جنوب که حضور انگلیسی ها بیشتر بوده گسترده تره. به ویژه خوزستان.

ali872

عضو جدید
1-چون سطح ولتاژ بالا افت كمتري دارد
2-چون در زمان قديم جنوب ايران در دست انگليسيها بوده واين سيستم انگليس است

بالا