12 عضو دیگر فیفا دستگیر شدند

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
» سرویس: ورزشي - جهان ورزش
کد خبر: 94091207113

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶پلیس سوئیس در ادامه بازجویی از سران فیفا و بررسی فساد در این نهاد 12 عضو دیگر آن را دستگیر کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از ساکرنت، بیش از دوازده نفر امروز صبح در کشور سوئیس به دلیل دست داشتن در مسئله فساد در فیفا بازداشت شده اند. این بازداشتی ها دقیقا پس از آن صورت گرفت که تحقیقات گسترده پلیس سوئیس در زمینه وجود جنبه های فساد در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، صورت گرفته بود.
بیشتر بازداشتی ها در هتل Baur au Lac در شهر زوریخ بوده اند، یعنی همان هتل گران قیمتی که در ماه می شاهد بازداشت روسای فیفا بود.
روز گذشته پلیس سوئیس اعلام کرد عجله ای برای بستن این پرونده ندارد و ممکن است بررسی فیفا تا 5 سال هم طول بکشد.
امروز همچنین سالروز روزی است که روسیه و قطر به عنوان میزبان های جام جهانی 2018 و 2022 انتخاب شدند. پنج سال از اعلام میزبانی جام جهانی توسط دو سورپرایز فیفا می گذرد و هنوز روند انتخاب این دو کشور به عنوان میزبان های دو جام جهانی آینده با تردید روبرو است. در این مدت اکثر کسانی که به این دو کشور رای دادند و آن را تصویب کردند بازداشت و یا محروم شده اند.
در حال حاضر بلاتر رئیس فیفا نیز محروم است و به نظر می رسد شانسی برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس این نهاد در ماه فوریه ندارد.
 

Similar threads

بالا