•●سوالات و درخواست هاي درسي آبیاری و زهکشی فقط در اینجا مطرح شود●•

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به دوستان عزیز :gol:

از این به بعد هر گونه در خواست اعم از سوال های مختلف، جزوه، کتاب، مقاله، منبع و ... در مورد مسائل مربوط به گرایش آبیاری و زهکشی را توی این تاپیک مطرح کنید و منتظر جواب در همین تاپیک از طرف دوستان باشید.

:warn:ضمنا قبل از ارسال پست موضوع خود را سرچ کرده تا از ارسال پستهای تکراری جلوگیری گردد :warn:

:warn: لطفا تاپیک جداگانه طرح سوال تشکیل ندید و همین طور در تاپیک های مختلف یک سوال رو عنوان نکنید !:warn:

آخرین ویرایش:

علی12

عضو جدید
با سلام
از بچه کسی است که در مورد گرفتگی قطره چکان کار کرده باشه ؟ من دانشجوی کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی هستم دارم روی گرفتگی شیمایی تاثیر اسید شویی روی گرفتگی کار می کنم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره ممنون می شم در اختیار من بزاره

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
از بچه کسی است که در مورد گرفتگی قطره چکان کار کرده باشه ؟ من دانشجوی کارشناسی ارشد آبیاری و زهکشی هستم دارم روی گرفتگی شیمایی تاثیر اسید شویی روی گرفتگی کار می کنم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره ممنون می شم در اختیار من بزاره

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام وخسته نباشید
دنبال یک دفترچه بهره برداری و نگهداری از شبکه های آبیاری و زهکشی هستم.
دوستان اگر کسی میتونه،ممنون میشم کمکی در حق اینجانب بنماید.
با تشکر

GS-gharoon

عضو جدید
با سلام

از این سایت میتونین کمک بگیرید
http://www.netafim.com/

hrezaee2012

عضو جدید
برای ابیاری یک مزرعه با گیاهان علفی یاله 2ساله چه نوع سیستم آبیاری خوب هستش؟

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای ابیاری یک مزرعه با گیاهان علفی یاله 2ساله چه نوع سیستم آبیاری خوب هستش؟

انتخاب نوع سیستم آبیاری به عوامل مختلفی بستگی داره

منبع تامین آب، شرایط اقلیمی منطقه، توپوگرافی زمین زراعی، کیفیت آب آبیاری، نوع محصول تحت کشت و...

لطفا بیشتر توضیح بدید!

hrezaee2012

عضو جدید
زمین تو منطقه ای نزدیک آبیک هستش دارای چاه آب بوده محصول مورد کشت گیاه دارویی بوده

E.gholaminejad

عضو جدید
:))

:))

سلام بچه ها من ترم آخر کارشناسی آبیاری ام...میشه کمکم کنین بگین واسه پروژه چی کار کنم؟اصلا نمیدونم باید راجب چی باشه:))

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من ترم آخر کارشناسی آبیاری ام...میشه کمکم کنین بگین واسه پروژه چی کار کنم؟اصلا نمیدونم باید راجب چی باشه:))
سلام دوست عزیز.شما میتونید پروزه طراحی شبکه های آبرسانی یک شهرستان با نرم افزارهای مربوطه انجام بدید.

saeb65

عضو جدید
سلام دوستان
زمینی که پرآب باشه برای کاشت چه گیاهی مناسبه؟(به جز برنج)

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمین تو منطقه ای نزدیک آبیک هستش دارای چاه آب بوده محصول مورد کشت گیاه دارویی بوده

اگه کیفیت آب مورد استفاده خوبه که انواع روش های آبیاری قطره ای میتونه خوب باشه، اگر نه که از روشهای بارانی میشه استفاده کرد.

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
hyfa

hyfa

با سلام خدمت دوستان
کسی با هایفا کار کرده؟
من واسه تحلیل فراوانی بارش های حداکثر 24 ساعتم از این برنامه استفاده میکنم.
وقتی به مرحله انتخاب آزمون میرسم و آزمون دو طرفه رو انتخاب میکنم،از من آلفا میخواد.وقتی عدد آلفا رو مثلا یک درصد انتخاب میکنم،از محیط برنامه خارج میشم و ادامه برنامه رو نمیتونم انجام بدم.دلیلش چیه؟
ممنون

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
کسی با هایفا کار کرده؟
من واسه تحلیل فراوانی بارش های حداکثر 24 ساعتم از این برنامه استفاده میکنم.
وقتی به مرحله انتخاب آزمون میرسم و آزمون دو طرفه رو انتخاب میکنم،از من آلفا میخواد.وقتی عدد آلفا رو مثلا یک درصد انتخاب میکنم،از محیط برنامه خارج میشم و ادامه برنامه رو نمیتونم انجام بدم.دلیلش چیه؟
ممنون

سلام عزیزم

من باهاش کار نکردم نمیدونم ولی راهنماشو بخون شاید کمکت کنه!

راهنمای نرم افزار Hyfa

MOSTAFA7433

عضو جدید
پروژه

پروژه

با سلام من ترم آخر رشته کارشناسی مهندسی آب هستم و نیاز به پروژه دارم

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام من ترم آخر رشته کارشناسی مهندسی آب هستم و نیاز به پروژه دارم
دوست عزیز شما میتونید برای پروژتون طراحی شبکه آبرسانی رو واسه یک شهرک یا شهرستان با نرم افزار مربوطه انجام بدید.
خیلی هم کاربردی و لذت بخشه.

leila norouzi

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام. من یه مقاله در مورد اکتشاف اب های زیر زمینی با حفر گمانه میخوام.یا اگه میشه حداقل یه کتاب یا سایتی معرفی کنید.ممنون میشم اگه کمکم کنید:cry:

mahtab 2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام 2 تا سوال دارم اگه می تونید بهم کمک کنید
اول:ارتباط بین رطوبت جرمی و حجمی؟؟؟
دوم:تخلخل چگونه می تواند تابع دانسیته ی ظاهری و حقیقی باشد؟؟؟

yassi66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام 2 تا سوال دارم اگه می تونید بهم کمک کنید
اول:ارتباط بین رطوبت جرمی و حجمی؟؟؟
دوم:تخلخل چگونه می تواند تابع دانسیته ی ظاهری و حقیقی باشد؟؟؟

حاصلضرب رطوبت جرمی در چگالی ظاهری میشه رطوبت حجمی

تخلخل برابر با یک منهای نسبت چگالی ظاهری به چگالی حقیقی!

اگه منظوورت این روابطه که این روابط تو اکثر کتابها هست، اثباتشون هم که خیلی راحته!

ateni

عضو جدید
سلام به همه
در مورد دوستانی که می خوان پروژه کارشناسی کار کنند چند تا راهنمایی کلی می کنم: اول از استاد راهنماتون کمک بگیرید و ببینید چه موضوعات کاربردی و مورد نیازی وجود داره. موضوعات کاربردی کمک میکنه احساس اهمیت کنید. دوم موضوع بزرگی انتخاب نکنید که نشه جمع کرد یا منابع و اطلاعات کافی در موردش نباشه. سوم اگر موضوع بزرگی وجود داره که مناسبه به صورت تیمی کار کنید هر نفر یک قسمت کار کنه و تحویل بده. اینجوری همه هم کار خودشونو انجام دادند و هم به صورت گروهی یک موضوع بزرگ رو جمع کردید که خیلی با اهمیته.
چهارم سعی کنید موضوع پروژه رو متناسب با رشته ارشدتون که ادامه می دید انتخاب کنید چون ممکنه همین موضوع برای پایان نامه استفاده بشه و اونوقت کلی جلو هستید.
من پروژه کارشناسی خودم رو سیلاب شهری کار کردم و به همراه سه نفر دیگه با راهنمایی یک استاد موضوع یک پایان نامه ارشد رو انجام دادیم. موضوع کاملا کاربردی برای یک منطقه از شهر محل سکونتم بود و شهرداری میتونه از نتایج برای اصلاح جدول کشی استفاده کنه. نمره همه 20 شد ولی اشتباهم این بود که با رشته ارشدم نزدیک نیست وگرنه... مقاله هم ازش در میاد.
برای موضوع می تونید اولویت های آب منطقه ای محل خودتون رو بگیرید. احتمالا کمک میکنه.
موفق باشید.

ateni

عضو جدید
سلام دوستان
زمینی که پرآب باشه برای کاشت چه گیاهی مناسبه؟(به جز برنج)

سلام
بهتر سراغ گیاهان مرداب بری. گیاه زراعی نمیدونم ولی میتونی گل بکاری( مثل نیلوفر آبی) یا اصلا اردک پرورش بده. اگه زمینت شالیزاری باشه اردک و غاز خوبه و جواب میده.
اصلا هدفت از این کار چیه بشتر توضیح می دی؟

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بهتر سراغ گیاهان مرداب بری. گیاه زراعی نمیدونم ولی میتونی گل بکاری( مثل نیلوفر آبی) یا اصلا اردک پرورش بده. اگه زمینت شالیزاری باشه اردک و غاز خوبه و جواب میده.
اصلا هدفت از این کار چیه بشتر توضیح می دی؟

:surprised::eek::surprised:

MesAria

عضو جدید
در مورد نحوه تقسیم و تحویل آب در آبگیر درجه3 مطلب میخوام...
کسی میتونه کمکم کنه؟

آبیاریچی

عضو جدید
با سلام

bafarhad55

عضو جدید
سلام.من سال اخر کارشناسی هستم,نمیتونم یه اموزشگاه پیدا کنم که نرم افزارهای آبیاری و زهکشی رو اموزش بدن.ممنون میشم راهنماییم کنین. با تشکر.

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من سال اخر کارشناسی هستم,نمیتونم یه اموزشگاه پیدا کنم که نرم افزارهای آبیاری و زهکشی رو اموزش بدن.ممنون میشم راهنماییم کنین. با تشکر.

دوست عزیز یک کتابی هست به اسم نرم افزارهای مهندسی آب.ممکنه تو کتابخونه دانشگاهتون هم موجود باشه.
در این کتاب هم نرم افزارها رو به خوبی معرفی کرده و هم یک مقداری در مورد کار با اونها توضیح داده.

موفق باشی.

bafarhad55

عضو جدید
ممنون اگه شما انو دارین,بی زحمت اسم نویسنده و ناشرش رو واسم بنویسین.ممنون از لطفتون.

بالا