یک قدم از دشمن، صد قدم از من. . . . . . . . قرآن پاره ی تن من

nargesh

عضو جدید
سوره ي فرقان نام ديگر قرآن كريم

سوره ي فرقان نام ديگر قرآن كريم

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ

تَبَارَكَ الَّذِي نَزَّلَ الْفُرْقَانَ عَلَىٰ عَبْدِهِ لِيَكُونَ لِلْعَالَمِينَ نَذِيرًا ﴿١﴾ الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَلَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُن لَّهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ فَقَدَّرَهُ تَقْدِيرًا ﴿٢﴾

به نام خداوند بخشنده ي مهربان

بزرگ [و خجسته‌] است كسى كه بر بنده خود، فرقان [=كتاب جداسازنده حق از باطل‌] را نازل فرمود، تا براى جهانيان هشداردهنده‌اى باشد. (١) همان كس كه فرمانروايى آسمانها و زمين از آنِ اوست، و فرزندى اختيار نكرده و براى او شريكى در فرمانروايى نبوده است، و هر چيزى را آفريده و بدان گونه كه درخور آن بوده اندازه‌گيرى كرده است. (٢)

nargesh

عضو جدید
سوره ي سجده

سوره ي سجده

بسم الله الرحمن الرحيم

الف، لام، ميم. (١)
نازل شدن اين كتاب -كه هيچ [جاى‌] شك در آن نيست- از طرف پروردگار جهانهاست. (٢)
آيا مى‌گويند: «آن را بربافته است»؟ [نه چنين است‌] بلكه آن حقّ و از جانب پروردگار توست، تا مردمى را كه پيش از تو بيم‌دهنده‌اى براى آنان نيامده است هشدار دهى، اميد كه راه يابند. (٣)
خدا كسى است كه آسمانها و زمين و آنچه را كه ميان آن دو است، در شش هنگام آفريد، آنگاه بر عرش [قدرت‌] استيلا يافت، براى شما غير از او سرپرست و شفاعتگرى نيست؛ آيا باز هم پند نمى‌گيريد؟ (٤)
كار [جهان‌] را از آسمان [گرفته‌] تا زمين، اداره مى‌كند؛ آنگاه [نتيجه و گزارش آن‌] در روزى كه مقدارش -آن چنان كه شما [آدميان‌] برمى‌شماريد- هزار سال است، به سوى او بالا مى‌رود. (٥)
اوست داناى نهان و آشكار، كه شكوهمند مهربان است. (٦)
همان كسى كه هر چيزى را كه آفريده است نيكو آفريده، و آفرينش انسان را از گِل آغاز كرد؛ (٧)
سپس [تداوم‌] نسل او را از چكيده آبى پست مقرر فرمود؛ (٨)
آنگاه او را درست‌اندام كرد، و از روح خويش در او دميد، و براى شما گوش و ديدگان و دلها قرار داد؛ چه اندك سپاس مى‌گزاريد. (٩)
و گفتند: «آيا وقتى در [دلِ‌] زمين گم شديم، آيا [باز] ما در خلقت جديدى خواهيم بود؟» [نه،] بلكه آنها به لقاى پروردگارشان [و حضور او] كافرند. (١٠)
بگو: «فرشته مرگى كه بر شما گمارده شده، جانتان را مى‌ستاند، آنگاه به سوى پروردگارتان بازگردانيده مى‌شويد.» (١١)

nargesh

عضو جدید
سوره ي محمد (ص)

سوره ي محمد (ص)

الَّذِينَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّـهِ أَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ ﴿١﴾
وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَآمَنُوا بِمَا نُزِّلَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَهُوَ الْحَقُّ مِن رَّبِّهِمْ ۙ كَفَّرَ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَأَصْلَحَ بَالَهُمْ ﴿٢﴾
ذَٰلِكَ بِأَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا اتَّبَعُوا الْبَاطِلَ وَأَنَّ الَّذِينَ آمَنُوا اتَّبَعُوا الْحَقَّ مِن رَّبِّهِمْ ۚ كَذَٰلِكَ يَضْرِبُ اللَّـهُ لِلنَّاسِ أَمْثَالَهُمْ ﴿٣﴾
فَإِذَا لَقِيتُمُ الَّذِينَ كَفَرُوا فَضَرْبَ الرِّقَابِ حَتَّىٰ إِذَا أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا فِدَاءً حَتَّىٰ تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا ۚ ذَٰلِكَ وَلَوْ يَشَاءُ اللَّـهُ لَانتَصَرَ مِنْهُمْ وَلَـٰكِن لِّيَبْلُوَ بَعْضَكُم بِبَعْضٍ ۗ وَالَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ فَلَن يُضِلَّ أَعْمَالَهُمْ ﴿٤﴾
سَيَهْدِيهِمْ وَيُصْلِحُ بَالَهُمْ ﴿٥﴾
وَيُدْخِلُهُمُ الْجَنَّةَ عَرَّفَهَا لَهُمْ ﴿٦﴾
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّـهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ ﴿٧﴾
وَالَّذِينَ كَفَرُوا فَتَعْسًا لَّهُمْ وَأَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ ﴿٨﴾
ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ كَرِهُوا مَا أَنزَلَ اللَّـهُ فَأَحْبَطَ أَعْمَالَهُمْ ﴿٩﴾
أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ ۚ دَمَّرَ اللَّـهُ عَلَيْهِمْ ۖ وَلِلْكَافِرِينَ أَمْثَالُهَا ﴿١٠﴾
ذَٰلِكَ بِأَنَّ اللَّـهَ مَوْلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَأَنَّ الْكَافِرِينَ لَا مَوْلَىٰ لَهُمْ ﴿١١﴾

بسم الله الرحمن الرحيم

کسانی که کافر شدند و (مردم را) از راه خدا بازداشتند، (خداوند) اعمالشان را نابود می‌کند! (١)
و کسانی که ایمان آوردند و کارهای شایسته انجام دادند و به آنچه بر محمد (ص) نازل شده -و همه حقّ است و از سوی پروردگارشان- نیز ایمان آوردند، خداوند گناهانشان را می‌بخشد و کارشان را اصلاح می‌کند! (٢)
این بخاطر آن است که کافران از باطل پیروی کردند، و مؤمنان از حقّی که از سوی پروردگارشان بود تبعیّت نمودند؛ این‌گونه خداوند برای مردم مثَلهای (زندگی) آنان را بیان می‌کند! (٣)
و هنگامی که با کافران (جنایت‌پیشه) در میدان جنگ روبه‌رو شدید گردنهایشان را بزنید، (و این کار را همچنان ادامه دهید) تا به اندازه کافی دشمن را در هم بکوبید؛ در این هنگام اسیران را محکم ببندید؛ سپس یا بر آنان منّت گذارید (و آزادشان کنید) یا در برابر آزادی از آنان فدیه [= غرامت‌] بگیرید؛ (و این وضع باید همچنان ادامه یابد) تا جنگ بار سنگین خود را بر زمین نهد، (آری) برنامه این است! و اگر خدا می‌خواست خودش آنها را مجازات می‌کرد، اما می‌خواهد بعضی از شما را با بعضی دیگر بیازماید؛ و کسانی که در راه خدا کشته شدند، خداوند هرگز اعمالشان را از بین نمی‌برد! (٤)
بزودی آنان را هدایت نموده و کارشان را اصلاح می‌کند؛ (٥)
و آنها را در بهشت (جاویدانش) که اوصاف آن را برای آنان بازگو کرده وارد می‌کند. (٦)
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد. (٧)
و کسانی که کافر شدند، مرگ بر آنان! و اعمالشان نابود باد! (٨)
این بخاطر آن است که از آنچه خداوند نازل کرده کراهت داشتند؛ از این رو خدا اعمالشان را حبط و نابود کرد! (٩)
آیا در زمین سیر نکردند تا ببینند عاقبت کسانی که قبل از آنان بودند چگونه بود؟! خداوند آنها را هلاک کرد؛ و برای کافران امثال این مجازاتها خواهد بود! (١٠)
این برای آن است که خداوند مولا و سرپرست کسانی است که ایمان آوردند؛ امّا کافران مولایی ندارند! (١١)

nargesh

عضو جدید

إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّـهِ وَالْفَتْحُ ﴿١﴾

وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّـهِ أَفْوَاجًا ﴿٢﴾

سورة النصر

بسم الله الرحمن الرحيم

هنگامی که یاری خدا و پیروزی فرارسد، (١)

و ببینی مردم گروه گروه وارد دین خدا می‌شوند، (٢)

((((((((((((((اسلام پيروز است . اينو هميشه همه جا گفتن و ما هم بهش اميد داريم)))))))))))))))))

نصر من الله و فتح قريب!!!!!!!!!!!!!!!!!! ان شا الله

خداحافظ بچه ها من رفتم .........
ان شالله اگه خدا بخوات تونستم بعدا برميگردم
يا حق

nargesh

عضو جدید
یک قدم از دشمن، صد قدم از من. . . . . . . . قرآن پاره ی تن من

نصر من الله و فتح قريب;)

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرح عددیه جالبیه
اما من بیشتر به آیه هایی که خودم دوست دارم قناعت میکنم
و اونارو میزارم
با اجازتون

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اول خواستم ایه ای که دوست دارمو بذارم
اما با جمع میام

صفحه 12

شاید این طرح جالب باشه
اما آیه ای که بچه ها دوست دارن رو بزارن مطمئنا تو شرایط معنیه بیشتری مرده
و اینکه آیه هایی با مضمون توصیف بهشت و جهنم رو همه میدونن...و مطمئنا کسانی که آیه ای رو میپسندن مفهوم بیشتری خواهد داشت
اینطور باعث میشه هرکسی چیز جدیدی رو کشف کنه
البته که نظر منه
اما مشکل این طرح اینه..سازماندهی نمیشه مثله این

hemmat27

عضو جدید
بابا خفه کردین خودتونو!
چرا این کارو انقدر بزرگ جلوه میدین که نشون بدین نقطه ضعف دارین!!!؟
به قرآن که اعتقاد دارین!

انا نحن نزلنا الذکر و انا نحن له لحافظون!

اگه خدایی در کار باشه و اگه این کتاب برای خدا باشه . . .خودش بلده از کتابش محافظت کنه نیازی به تاپیک زدن منو تو نداره!
آره اعتقاد داريم مخصوصا به اين آيه اش كه ميگه دشمنان ما از حمقا هستند!!!!!!!!!
اين آيه منظورش حفظ از تحريفه!!!

hemmat27

عضو جدید
دوستان من نميدونم چه صفحه اي هست ولي اين آيه رو ميزارم.

"قل جاء الحق و ذهق الباطل ان الباط كان ذهوقا"

ممنون از طرحتون:gol::gol::gol:
شرمنده تشكر ندارم

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از دوستانی که اومدن تو تاپیک شرکت کردنو نظراتشونو گفتن.
یه نکته
هر کی آیه میذاره تو امضاش اسم سوره و شماره آیرو هم بذاره
این که گفتیم به ترتیب صفحه به خاطر این بود که هر هفته میخاد عوض بشه
حالا هر جور راحتین،حداقل از همون صفحه یه آیه انتخاب کنین.
ولی شماره خودشو درست بنویسه که نفر بعدی که میخاد با قانون تاپیک پیش بره تکلیف خودشو بدونه
لطفا هر کیم آیه انتخاب میکنه بذاره تو امضاش
با سپاس فراوان
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

شیعه

عضو جدید
بابا خفه کردین خودتونو!
چرا این کارو انقدر بزرگ جلوه میدین که نشون بدین نقطه ضعف دارین!!!؟
به قرآن که اعتقاد دارین!

انا نحن نزلنا الذکر و انا نحن له لحافظون!

اگه خدایی در کار باشه و اگه این کتاب برای خدا باشه . . .خودش بلده از کتابش محافظت کنه نیازی به تاپیک زدن منو تو نداره!

جناب عزراییل با مرام
اون آیه که گفتی درست. . ......ولی اگر کمی فکر کنی می فهمی که اگر کسی به چیز مقدسی از اعتقادات تو بی احترامی کرد یعنی به تو بی احترامی کرده و یه آدم فهمیده نه تنها از این عمل ناراحت میشه بلکه موضع گیری می کنه
در ضمن نگران انحراف قرآن نیستیم که شما این آیه را آوردید . ما می خواهیم دیگه این عمل زشت وکریه تکرار نشه . امیدوارم فهمیده باشی که ما چه می گوییم............:mad::mad::mad:

صبا سخا

عضو جدید
سلام!

سلام!

سلام
من خوشحالم ازین پیشنهاد خوب!
فقط...
فقط
من یه آیه هایی از قرانو خیلی دوست دارم
می شه اونا رو امضای خودم بذارم؟
شماره نگیرم یعنی
بی صف بیام!
قبوله؟
:thumbsup:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی کار زیباییه .ممنون.:smile:
فکر کنم شمارم 15 باشه.
اگه ممکنه دوستانی که شماره میخوان تو پستاشون شمارشونو بنویسن.:gol:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من خوشحالم ازین پیشنهاد خوب!
فقط...
فقط
من یه آیه هایی از قرانو خیلی دوست دارم
می شه اونا رو امضای خودم بذارم؟
شماره نگیرم یعنی
بی صف بیام!
قبوله؟
:thumbsup:
سلام دوست عزيز؛
البته معني آيه که زدي کوتاهه و اگه برات مقدور باشه معني اين آيه رو به عنوان معني ثابت تو امضات داشته باشی و همراه با گروه هم يه معني تو امضات بزاري

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
manam hastam:gol:
baram payam bezan chi kar konam:gol:
توضیح:

1.هر فرد فقط یک بار در هفته به این تاپیک مراجعه می کند.
2. در هر روزی از هفته که وارد شد، شماره ی نفر قبل را به اضافه ی عدد 1 می کنند. این شماره، شماره ی این هفته ی این عزیز خواهد بود. ( مثلا شماره ی او می شود 23)
3. به صفحه ی 23 قرآن خودش مراجعه می کند و معنی اولین آیه از آن صفحه را هرچه که بود به عنوان امضای خود تا روز جمعه ی آن هفته خواهد گذاشت.
4. و هفته ی بعد، در صورت تمایل دوباره اقدام به شماره گیری می کند.

شماره شما میشود 16 یعنی صفحه 16 معنی اولین آیه همراه با نام سورش و شماره آیه رو میزاری تو امضات

.

آخرین ویرایش:

ehsanstr

عضو جدید
سلام

سلام

سلامی دوباره خدمت دوستان.

سوره بقره صفحه 17 آیه 106

متن قرآن :
مَا نَنسَخْ مِنْ آيَةٍ أَوْ نُنسِهَا نَأْتِ بِخَيْرٍ مِّنْهَا أَوْ مِثْلِهَا أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللّهَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ (106)

ترجمه :
هر حكمى را نسخ كنيم، و يا نسخ آن را به تاخير اندازيم، بهتر از آن، يا همانند آن را مى‏آوريم. آيا نمى‏دانستى كه خداوند بر هر چيز توانا است؟! (106)

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامی دوباره خدمت دوستان.

سوره بقره صفحه 17 آیه 106

متن قرآن :
مَا نَنسَخْ مِنْ آيَةٍ أَوْ نُنسِهَا نَأْتِ بِخَيْرٍ مِّنْهَا أَوْ مِثْلِهَا أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللّهَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ (106)

ترجمه :
هر حكمى را نسخ كنيم، و يا نسخ آن را به تاخير اندازيم، بهتر از آن، يا همانند آن را مى‏آوريم. آيا نمى‏دانستى كه خداوند بر هر چيز توانا است؟! (106)
ممنون از شما که به گروه ما پیوستید

لطفا ترجمه آیه را در امضای خود درج نمایید.

بالا