یک قدم از دشمن، صد قدم از من. . . . . . . . قرآن پاره ی تن من

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینجا چه خبره؟من نمیفهمم باید چیکار کنم
یکی توضیح بدههههههههههههه.........
سلام
ببخشید کمی دیر شد
شما صفحه نفر قبلیو یکی میذاری روش مثلا میشه صفحه 44 بعد از این صفحه یه آیه انخاب میکنی میذاری تو امضات.به همین سادگی
برای راحتی کار هم چندتا سایت گذاشتم تو صفحه 5 این تاپیک که میتونین از اون استفاده کنین.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اینجا چه خبره؟من نمیفهمم باید چیکار کنم
یکی توضیح بدههههههههههههه.........
نداجون اینجا باید با هماهنگی یه صفحه و بعد از اون صفحه یه آیه مورد علاقه انتخاب کنی و برا مدتی بذاری امضات باشه مثل مال من ببین

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید کمی دیر شد
شما صفحه نفر قبلیو یکی میذاری روش مثلا میشه صفحه 44 بعد از این صفحه یه آیه انخاب میکنی میذاری تو امضات.به همین سادگی
برای راحتی کار هم چندتا سایت گذاشتم تو صفحه 5 این تاپیک که میتونین از اون استفاده کنین.
صفحه 5 لطفا چک کنید من چیزی ندیدم اونجا؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بابک جان
وقت نکردم بخونم دقیقا بگو باید چیکار بکنم؟
سلام محسن خان
خوبی؟
منم بابک خان :cowboy: :d
هیچی بابا
کاری نداره که ،صفحه نفر قبلیتو ببین یکی بذار روش میشه صفحه ی تو بعد از اون صفحه یه آیه انتخاب کن بذار تو امضات با قید شماره و سوره.
انگلیسی و فارسی باشه بهتره :w16:

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

Mohsen_1111

عضو جدید
سلام محسن خان
خوبی؟
منم بابک خان :cowboy: :d
هیچی بابا
کاری نداره که ،صفحه نفر قبلیتو ببین یکی بذار روش میشه صفحه ی تو بعد از اون صفحه یه آیه انتخاب کن بذار تو امضات با قید شماره و سوره.
انگلیسی و فارسی باشه بهتره :w16:

تعداد پستهای شما توی یه صفحه چندتاست؟
واسه من 40 پست تو یه صفحه است یعنی الان صفحه 4 هست!
ظاهرا نفرات قبلی هم همه رو قاطی کردن
حالا چیکار کنم خان

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعداد پستهای شما توی یه صفحه چندتاست؟
واسه من 40 پست تو یه صفحه است یعنی الان صفحه 4 هست!
ظاهرا نفرات قبلی هم همه رو قاطی کردن
حالا چیکار کنم خان
خفم کردی محسن خان :surprised: :biggrin:
از صفحه 44 معنی یه آیرو انتخاب کن بذار تو امضات
44 قرآنو میگم :w16:

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دارد چه بلایی سرمان می اید
کی قسمت خوب داستان می اید؟

قران خدا سوخته اما دارد
بوی دل صاحل الزمان می اید

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دارد چه بلایی سرمان می اید

کی قسمت خوب داستان می اید؟

قران خدا سوخته اما دارد
بوی دل صاحل الزمان می اید

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif
به امید ظهور

razmjoo144

عضو جدید
سلام دوستان

واسه هممون تو مهدكودك كه ميرفتيم سوره عصر رو ياد ياد دادن !!!
تو اين سوره 3 آيه اي

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ​

وَالْعَصْرِ ﴿۱﴾

إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ ﴿۲﴾

إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳﴾

تو آيه دوم اين سوره نوشته كه انسانها همه در زيانند؛ (2).

دوستان تا حالا فكر كرديم كه چرا ما هميشه در زيان و ضرر هستيم ؟؟؟

اصلا در مقال چه چيزي ضرر ميكنيم؟

چي ميديم كه در مقابلش ضرر نصيبمون ميشه؟

ممنون ميشم كمك كنيد تا بدونيم چرا ضرر ميكنيم !!!!؟؟؟:smile:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي دوستان عزيز:redface:
از طرح بسيار زيباتون و همچنين از پيغامتون خيلي ممنونم!
اميدوارم قرآن در لحظه لحظه زندگيمون جاري باشه.:w16::w16::w16:
فكر كنم الان صفحه 45 باشه ،درسته؟ من آيات 268 و 269 رو با اجازه ميذارم تو امضا.
موفق باشيد:gol:

متن آیه 268 سوره بقره

ٱلشَّيْطٰانُ يَعِدُكُمُ الْفَقْرَ وَيَاْمُرُكُم بِالْفَحْشٰاء وَاللّهُ يَعِدُكُم مَغْفِرَةً مِنْهُ وَفَضْلًا وَاللّهُ وٰاسِعٌ عَلِيمٌ

ترجمه آیه 268 سوره بقره

شيطان، شما را (به هنگام انفاق،) وعده فقر و تهيدستی می‌دهد‌؛ و به فحشا (و زشتيها) امر می‌كند‌؛ ولی خداوند وعده «آمرزش‌» و «فزونی‌» به شما می‌دهد‌؛ و خداوند، قدرتش وسيع، و (به هر چيز) داناست. (به همين دليل، به وعده‌های خود، وفا می‌كند.)

تفسیر آیه 268 سوره بقره

نکته ها
به هنگام انفاق، شيطان به سراغ انسان مى‏آيد و القاء مى‏كند كه اگر امروز انفاق كنى فردا خودت فقير خواهى شد، بهتر است اموالت را ذخيره كنى تا به هنگام پيرى و بيمارى و...، خرج نمايى. اينها القائات و وعده‏هاى شيطانى است.
نياز ما در فرداى قيامت به مغفرت الهى، به مراتب بيشتر از نياز ما در فرداى دنياست. مبادا مغفرت الهى را با خيال رفاه در زندگى مبادله كنيم. زيرا:
اوّلاً: شايد پير نشدم و نيازمند نشدم، ولى در قيامت نياز من قطعى است.
ثانياً: شايد مالى كه امروز براى فردا نگه مى‏دارم، باقى نماند، ولى انفاقِ امروز حتماً براى فرداى قيامت باقى است.
ثالثاً: شايد از مال اندوخته‏ى امروز در فرداى پيرى نتوانم بهره‏مند شوم، ولى از انفاق امروز بهره‏مندى در قيامت قطعى است.
رابعاً: بهره‏مندى انسان از اندوخته خود در دوران پيرى، موقّتى است، ولى بهره‏گيرى انسان از انفاق در قيامت ابدى است. [745]
745) تفسير فخررازى، ذيل آيه.

پيام ها
1- شيطان، انسان را از انفاق اموال مرغوب باز مى‏دارد. «انفقوا من طيّبات... الشيطان يعدكم الفقر...»
2- بخل شما، فقرا را به فساد وفحشا مى‏كشاند. «يعدكم الفقر ويأمركم بالفحشاء»
3- انسان در انتخاب راه خدا يا شيطان، آزاد است. «الشيطان يعدكم... واللّه يعدكم»
4- اطرافيانى كه انسان را از انفاق باز مى‏دارند و از آينده مى‏ترسانند، ولى نسبت به گناهان تشويق مى‏نمايند، شيطانند. «الشيطان يعدكم»
5 - ميان فقر و فحشا، رابطه است. بسيارى از گناهان بخاطر ترس از فقر است. «يعدكم الفقر ويأمركم بالفحشاء»
6- انفاق نكردن ويا انفاق از اموال نامرغوب، از نمونه‏هاى زشتى وفحشا مى‏باشد. «لا تيمموا الخبيث... الشيطان يعدكم...»
7- انفاق، مال را زياد مى‏كند وسبب آمرزش گناهان است. «انفقوا... اللّه يعدكم مغفرة منه وفضلاً»
8 - با موانع انفاق و افكار شيطانى، مبارزه كنيد. در برابر ترس از فقر، به ياد فضل و لطف خدا باشيد. «مغفرة منه و فضلاً...»
9- هر فكر و توهّمى كه براى شما تنگ‏نظرى، ترس و اثر منفى بياورد، شيطانى است و هر فكر و الهامى كه براى شما حركت، نشاط و سعه‏صدر آورد، الهى است. «واللّه يعدكم مغفرة منه و فضلا...»

متن آیه 269 سوره بقره

يُؤتِي الْحِكْمَةَ مَنْ يَشٰاءُ وَمَنْ يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْ اُوتِيَ خَيْرًا كَثِيرًا وَمٰا يَذَّكَّرُ اِلاَّ اُولُوا الْاَلْبٰابِ

ترجمه آیه 269 سوره بقره

(خدا) دانش و حكمت را به هر كس بخواهد (و شايسته بداند) می‌دهد‌؛ و به هر كس دانش داده شود، خير فراوانی داده شده است. و جز خردمندان، (اين حقايق را درك نمی‌كنند، و) متذكر نمی‌گردند.

تفسیر آیه 269 سوره بقره

نکته ها
«ألباب» جمع «لُبّ» به معناى مغز است و به همه انسان‏ها «اولوا الالباب» نمى‏گويند، بلكه تنها به خردمندانى مى‏گويند كه عقل خود را بكار گيرند وراه زندگى و سعادت واقعى خود را بيابند.
حكمت را به معنى معرفت و شناختِ اسرار و آگاهى از حقايق و رسيدن به حقّ دانسته‏اند كه خداوند به بعضى از افراد به خاطر پاكى و تقوى و تلاش عطا مى‏كند، تا آنان وسوسه‏هاى شيطانى را از الهامات الهى باز شناخته و چاه را از راه و شعار را از شعور تشخيص دهند و اين خير كثير است.
در روايات مى‏خوانيم: حكمت، معرفت و تفقّه در دين است. حكمت، اطاعت از خدا، شناخت امام وپرهيز از گناهان كبيره است. [746]
746) تفسير نورالثقلين، ج‏1، ص‏287.

پيام ها
1- گرچه مال وثروت خير است، ولى خيرِ كثير، داشتنِ ديد وقدرت تشخيص است. كسانى كه از آن خير انفاق كنند به خير كثير مى‏رسند. «انفقوا...يؤتى الحكمة»
2- شيطان وعده‏ى فقر، و خداوند وعده‏ى مغفرت و فضل مى‏دهد. امّا تشخيص و انتخاب هريك از اين دو راه، حكمت لازم دارد. «يؤتى الحكمة»
3- همه‏ى دنيا متاع قليل است، [747] ولى حكمت خير كثير است. اگر همه امكانات مادّى فداى دست يابى به حكمت و بينش صحيح گردد، ارزش دارد. «فقد اوتى خيراً كثيرا»
4- حكمت هديه‏اى كليدى و مادر همه‏ى خيرات است. هركه آن را داشت چيزهاى زيادى خواهد داشت. «ومن يؤتى الحكمة فقد اوتى خيراً كثيراً»
5 - هر كسى به ارزش حكمت پى نمى‏برد. «مايذّكّر الاّ اولوا الالباب» دنياگرايان بر مال و آمار و محاسبات مادّى تكيه مى‏كنند و سود و زيان را بر اساس مادّيات مى‏سنجند، ولى دورانديشان عاقل و راه‏شناسان انديشمند، از بعد ديگرى محاسبه مى‏كنند.
747) متاع الدنيا قليل« نساء، 77.

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی ربط نیست با قران

بی ربط نیست با قران

این جمعه جان حضرت زهرا ظهور کن / قلب غمین منتظران پر سرور کن
با یک توسلی به در خانه ی خدا / از جاده ی ظهور بیا و عبور کن . . .

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

واسه هممون تو مهدكودك كه ميرفتيم سوره عصر رو ياد ياد دادن !!!
تو اين سوره 3 آيه اي

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ​

وَالْعَصْرِ ﴿۱﴾

إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ ﴿۲﴾

إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ﴿۳﴾

تو آيه دوم اين سوره نوشته كه انسانها همه در زيانند؛ (2).

دوستان تا حالا فكر كرديم كه چرا ما هميشه در زيان و ضرر هستيم ؟؟؟

اصلا در مقال چه چيزي ضرر ميكنيم؟

چي ميديم كه در مقابلش ضرر نصيبمون ميشه؟

ممنون ميشم كمك كنيد تا بدونيم چرا ضرر ميكنيم !!!!؟؟؟:smile:

دوست عزیز به نکته ی خوبی اشاره کردی
من برداشت خودم رو از این سوره مبارکه می گم
به نظرم این دوآیه آخر فلسفه وجودی انسان رو می گن
انسان به طور کل در معرض خسران هستش
یعنی ذات انسان اینو می طلبه
بعبارتی یک سری ویژگی خداوند در وجود ما نهفته که به طور طبیعی ما رو به مادیات و پوچی می کشونه
و تنها راه مبارزه با آن عمل صالح و وصیت به حق و صبره
به صبر دقت کنید لطفا
خداوند در کتابش بسیار از صبر گفته
چیزه عجیبیه
اما کار هر کسی نیست
امیدوارم جواب مناسب رو داده باشم

بالا