یه ایمیل مرموز

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها این ای میل واسم اومده کسی میدونه جریان چیه؟ یه کم مشکوکه!
Hello dear
Greetings to you,My name is Celinah, a young girl, i saw your profile in this site at (www.www.www.iran-eng.ir) and i decide to communicate with you and it will please me if you will be my friend, i wish if you will respond to my mail box so that i will tell you more about my self, i hope to hear from you.
yours Celinah​

آخرین ویرایش:

ساز دهني

اخراجی موقت
چون انگلیسیه عجیبه ؟ !!!
خب گفته پروفایلو دیدم دوس دارم باهات آشنا بشم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
Hello dear
Greetings to you,My name is Celinah, a young girl, i saw your profile in this site at (www.www.www.iran-eng.ir) and i decide to communicate with you and it will please me if you will be my friend, i wish if you will respond to my mail box so that i will tell you more about my self, i hope to hear from you.
yours Celinah​
مشابه همین برای من هم اومده

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي من هم اين ايميل فوق مشكوك اومده!نميتونم ترجمه ش كنم ميتونين كمكم كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Aslamo Alaikum,
I Mr Abdoulaye Aziz.
Accounting and auditing department
Africa Development Bank (A.D.B)
Ouagadougou, Burkina-Faso.

Hello,

This mail might come to you as a surprise and the temptation to ignore it as unserious could come into your mind but please consider it a divine wish and accept it with a deep sense of humility.

I am Mr Abdoulaye Aziz, the manager in charge of Accounting and Auditing Department of Africa Development Bank (A.D.B) with due respect and Regard; I have decided to contact you on a business transaction that will be very beneficial to both of us at the end of the transaction.
During our investigation and auditing in this Bank, my department came across a very huge sum of money belonging to one of our deceased customer who died on Feb 29th 2000 of a ghastly motor accident and the fund has been dormant in his account with this bank without any claim of the fund in our Custody either from his family or relation before our discovery to this development. Although personally,

And keep this information secret to enable the whole plans and idea be Profitable and successful during the time of execution, the amount is Nine million nine hundred thousand United States dollars(US$9.9m), as it may interest you to know,

I contacted you to be my partner and person to be reliable and capable to champion a business of such magnitude without any problem. So we can commence all arrangements and I will give you more information on how we would handle this project. And also note that you will have 40% of the above mentioned sum if you agree to handle this business with me. And 60% for me.
Please treat this business with utmost confidentiality and send me the

1) Your full name.
2) Phone, fax and mobile.
3) Company name, position and address.
4) Profession, age and marital status.
Thanks
Regards,
Mr Abdoulaye Aziz.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پس چرا واسه من نیومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عینا"برای منم اومد یه فایلی همراش بود که توی کافی نت بازش کردم همه مطالب رو .......حذفش کن حتما".....

زر خانیم

عضو جدید
Hello dear
yours Celinah​
برا منم اومده بود.
چالب اینکه اون ایمیلی که براش میل فرستاده بود اصلا تو پروفایلم ننوشته بوذم

zhilamo

عضو جدید
احتمال زیاد به سبز بودنت ربط داره.... ignoresh کنی بهتر نیست؟ یا بگو تو شماره بده من زنگ بزنم خدا رو چه دیدی اومدیم و کانادایی در اومد خودت رو سریش کن برو.....

Mkvisual

عضو جدید
پس چرا واسه من نیومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از لحاظ نرم افزاری میشود ایمیله شما را از این سایت درآورد پس ممکن است :

1. ایمیل شما را دریافت کرده باشد و با برنامه ای که نوشته است یا از جایی آورده ، این متن را نوشته باشد و به جای نام سایت www.www.www.iran-eng.ir قرار داده باشد ، به خاطره اینکه نامه سایت در داخل پرانتز می باشد خیلی این احتمال قوی است . برای مثال برنامه ای که بتواند تمامه ایمیل های فروم ها را درآورده و با نامه فروم برای آن ایمیل ارسال کند و در آن ایمیل نام انجمن مرجع ذکر شده باشد .

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لحاظ نرم افزاری میشود ایمیله شما را از این سایت درآورد پس ممکن است :

1. ایمیل شما را دریافت کرده باشد و با برنامه ای که نوشته است یا از جایی آورده ، این متن را نوشته باشد و به جای نام سایت www.www.www.iran-eng.ir قرار داده باشد ، به خاطره اینکه نامه سایت در داخل پرانتز می باشد خیلی این احتمال قوی است . برای مثال برنامه ای که بتواند تمامه ایمیل های فروم ها را درآورده و با نامه فروم برای آن ایمیل ارسال کند و در آن ایمیل نام انجمن مرجع ذکر شده باشد .
چه حسنی داره این همه دردسر و برنامه؟ که چی بشه؟ واقعا منظورش دوستیه یا هکره؟

omiiit

عضو جدید
از ایمیلا واسه خیلیا میاد، معمولاً از تو فروم ها اسم کاربری برداشته می شه، و واسه اون اسم یه پیام می فرستن، احتمالاً با یه رباتی این کارو می کنن.
این ایمیل هم کار یه غیر ایرانیه، هر جوابی به این ایمیل بدین، یه جواب کاملاً تکراری بدستتون می رسه. نهایتاً هم هدف درخواست کمک مالیه.

مضمون چند تا از ایمیلایی که واسه من و بقیه بچه ها اومده بود(اینگلیسی بودن و البته مفصل تر):
من پروفایلتون رو دیدم، و می خوام با شما بیشتر اشنا شم
بعد از جواب به این ایمیل اومده بود:
من دختر یکی از مسئولین بلندپایه کشور(یه کشور آفریقایی که شناخته شده نیست) هستم، تو کشور ما جنگ داخلی شده، پدر منو کشتن، الان تو پناهگاه تو سنگال زندگی می کنم، بابام برام یه ارث زیاد تو یکی از بانک های اروپایی گذاشته، تو برام یه مبلغی بفرست تا من بتونم از اینجا خارج شم بعد از اون من میرم به اروپا و نصف مبلغ ارثم رو برات می فرستم

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه من یه ایمیل اومده بود که توش گفته بود شما برنده 100000000GBPشدید
لطفا نام و شغل و تتدرس و ازاین جور چیزاتون رو ارسال کنید
منم گوشی ندادم
حالی چی بوده

Mkvisual

عضو جدید
کلا واسه من که توی فروم های خارجی ثبت نام کردم هر روز از این پیام ها میاد ، مثلا یکیش این بود که میگفت شما برنده نمیدونم چیه 2010 شدید که البته بیشترشون در مورده اینه که میگه : "من یک دختره جوان هستم و دنباله یک دوست میگردم" !!! ... کلا این ایملارا باز نکنین بهتره . اگر هم باز کردید به هیچ وجه رویه لینک هاش کلیک نکنید !!! تکرار میکنم به هیچ وجه . احتمال هک شدن و از دست رفتنه اطلاعاتتان هست .

butterfly_سبز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از تمام دوستان ممنونم که این اطلاعات رو دادن. شک داشتم که هرزنامه یا یه همچین چیزی باشه اما از اونجا که درخواست مالی توش نبود شک کردم. با توجه به اینکه عین این میل برای تعدادی از دوستان هم اومده حتما از یه ربات ارسال میشه و شاید هدف بعدی در کار باشه. ممنون از زاهنماییتون.

angeli

عضو جدید
براي من هم اين ايميل فوق مشكوك اومده!نميتونم ترجمه ش كنم ميتونين كمكم كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Aslamo Alaikum,
I Mr Abdoulaye Aziz.
Accounting and auditing department
Africa Development Bank (A.D.B)
Ouagadougou, Burkina-Faso.

Hello,

This mail might come to you as a surprise and the temptation to ignore it as unserious could come into your mind but please consider it a divine wish and accept it with a deep sense of humility.

I am Mr Abdoulaye Aziz, the manager in charge of Accounting and Auditing Department of Africa Development Bank (A.D.B) with due respect and Regard; I have decided to contact you on a business transaction that will be very beneficial to both of us at the end of the transaction.
During our investigation and auditing in this Bank, my department came across a very huge sum of money belonging to one of our deceased customer who died on Feb 29th 2000 of a ghastly motor accident and the fund has been dormant in his account with this bank without any claim of the fund in our Custody either from his family or relation before our discovery to this development. Although personally,

And keep this information secret to enable the whole plans and idea be Profitable and successful during the time of execution, the amount is Nine million nine hundred thousand United States dollars(US$9.9m), as it may interest you to know,

I contacted you to be my partner and person to be reliable and capable to champion a business of such magnitude without any problem. So we can commence all arrangements and I will give you more information on how we would handle this project. And also note that you will have 40% of the above mentioned sum if you agree to handle this business with me. And 60% for me.
Please treat this business with utmost confidentiality and send me the

1) Your full name.
2) Phone, fax and mobile.
3) Company name, position and address.
4) Profession, age and marital status.
Thanks
Regards,
Mr Abdoulaye Aziz.

ترجمه اش اینه :
سلام ،

این ایمیل ممکن است به شما به عنوان تعجب و به وسوسه آن را نادیده بگیرد به عنوان unserious می تواند به ذهن تان آمده است اما لطفا آن را آرزو الهی در نظر گرفتن و قبول آن ، با احساس عمیق از فروتنی آمده است.

من آقای عبدولای عزیز ، مدیر مسئول حسابداری و حسابرسی گروه از بانک توسعه آفریقا (بانک انکشاف آسیایی) با توجه به علت و با توجه ، من تصمیم گرفتم شما را در کسب و کار معامله خواهد شد که بسیار به نفع هر دوی ما در پایان تماس از معامله.
در حین مراحل تحقیق و رسیدگی ما در این بانک ، بخش من آمد در سراسر مبلغ بسیار عظیمی از پول متعلق به یکی از مشتریان ما که متوفی در 2000 فوریه 29 از تصادف هولناک موتور فوت کرد و صندوق خفته در حساب خود با این بانک شده است بدون هر گونه ادعا از صندوق در زندان اوین ما هر دو از خانواده و یا ارتباطات خود را قبل از کشف ما را به این توسعه است. اگر چه شخصا ،

و مخفی نگه داشتن این اطلاعات به فعال کردن برنامه تمام می شود و ایده سودآور و موفق در زمان اعدام ، نه میلیون میزان 900،000 دلار ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده 9.9m $) است ، تا آن را ممکن است علاقه شما را می دانم ،

من به شما تماس گرفته می شود شریک و شخص من بود که قابل اعتماد و قادر به قهرمان یک کسب و کار از قدر چنین بدون هیچ مشکلی. بنابراین ما می توانیم تمام مقدمات و شروع کردن من به شما اطلاعات بیشتر در مورد چگونه ما می خواهیم این پروژه رسیدگی خواهد داد. و همچنین توجه داشته باشید که شما 40 ٪ از مبلغ فوق ، اگر موافق باشید که مسئولیت رسیدگی به این تجارت را با من داشته باشد. و 60 ٪ برای من.
لطفا درمان این تجارت را با حد اعلی و محرمانه به من

1) نام کامل شما.
2) تلفن ، فکس و تلفن همراه.
3) نام شرکت ، موقعیت و آدرس.
4) حرفه ، سن و وضعیت تأهل.
با تشکر
با احترام ،
آقای عبدولای عزیز.

engineer.sh

عضو جدید
از ایمیلا واسه خیلیا میاد، معمولاً از تو فروم ها اسم کاربری برداشته می شه، و واسه اون اسم یه پیام می فرستن، احتمالاً با یه رباتی این کارو می کنن.
این ایمیل هم کار یه غیر ایرانیه، هر جوابی به این ایمیل بدین، یه جواب کاملاً تکراری بدستتون می رسه. نهایتاً هم هدف درخواست کمک مالیه.

مضمون چند تا از ایمیلایی که واسه من و بقیه بچه ها اومده بود(اینگلیسی بودن و البته مفصل تر):
من پروفایلتون رو دیدم، و می خوام با شما بیشتر اشنا شم
بعد از جواب به این ایمیل اومده بود:
من دختر یکی از مسئولین بلندپایه کشور(یه کشور آفریقایی که شناخته شده نیست) هستم، تو کشور ما جنگ داخلی شده، پدر منو کشتن، الان تو پناهگاه تو سنگال زندگی می کنم، بابام برام یه ارث زیاد تو یکی از بانک های اروپایی گذاشته، تو برام یه مبلغی بفرست تا من بتونم از اینجا خارج شم بعد از اون من میرم به اروپا و نصف مبلغ ارثم رو برات می فرستم

ماروچی فرض کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:surprised::surprised:

mahdiloti

عضو جدید
Hello dear
yours Celinah
آقا قضیه چیه ؟ برا ما هم اومده؟
ما مهندس هسته ای هستیم ، ترورم نکن

بالا