یتیم شب بیست و یکم رمضان سال 93 را بشناسیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز بیستم ماه رمضان نزدیک غروب بود

کم کم راه افتادم سمت مسجد

بعد از فلکه دوم صادقیه داخل خیابان ستارخان یکصد متر جلوتر مسجدی به نام مسجد امام صادق هست

گروه اول ایتام .........

از ورودی مسجد که وارد میشوی سمت راستت جعبه های کارتن گذاشته شده که تعدادی جوجه یتیم مرغ اردک و بلدرچین و تعدادی بچه خرگوش در حال فروش است
از دل طبیعت انها را برای تفریح و سرگرمی بشر آورده اند از مادرشان جدا کرده اند یا شاید هم بدون مادر انها را به دنیا آورده اند تا مردم انها را از بخرند پولی به دست بیاید
و چند روزی در خانه با انها تفریح کنند و بعد انها که مردند لاشه شان را بیاندازند سطل زباله ببرند بیرون شهر بیاندازند توی زباله های بیرون شهر گندیده شود.
مردم از کنار انها با بیخیالی رد میشود گاهی اوقات فردی را میبینی که یک لححظه می ایستد لبخند میزند و میگوید آخی چه قدر نازند!
و بعد رد میشوند میروند! یکی نیست از انها سوال کند ناز بودن برای اینها که جیک جیک میکنند آیا آب و نان و محبت مادر و آرامش طبیعت میشود؟!

گروه دوم ایتام .........

سمت چپ ورودی مسجد میزی گذاشته شده که کارتهای شناسائی مختلفی هست روی انها عکس دخترو پسر بچه های کم سن و سال است
سن انها از پنج سال تا بعضی ها تا بیست سال هم میرسد. علامت کمیته امداد روی انها هست.
انها هم مانند جوجه ها یتیم هستند و اینها را گذاشته اند تا کسی انها را ببیند به یتیم بودنشان دلش بسوزد تا شاید کفالت انها را به عهده گرفته ماهیانه ده بیست هزار تومن
پول به حساب کمیته امداد بریزد تا کمیته امداد پول نگهداری از اینها را بتواند تامین کند.

گروه سوم ایتام .........

نماز را که خواندم بیرون می ایم به یتیم های جوجه ای و کمیته امدادی نگاهی می اندازم بیست متر جلوتر دختری با اندام رعنا و موهای طلائی بلند در حال آهسته قدم زدن است
و یک ماشین لوکس گران قیمت آرام کنارش حرکت میکند و چند نفری از داخل ان در حال چانه زدن برای خریدن یک شب جوهر عمر این دختر هستند که به نظر میرسد یتیم باشد.
چون که موهای بلند و آرایش زیاد و اهمیت دادن به این ماشین گران قیمت نشان میدهد که نه شوهری دارد نه برادری و نه پدری که بتواند از ان حفاظت و محافظت کند!
و در خوشبینانه ترین حالت محتاج محبت یا پول این ماشین است!

گروه چهارم ایتام .........

کمی جلوتر جلوی مغازه ای چند نفر ایستاده اند مسابقه فوتبال را تماشا میکنند خانه و زندگی و کس و کاری ندارند
انها غصه های یتیم بودنشان را با تماشای فوتبال فراموش میکنند.
عمر و وقت و روزگار خود را با حرف زدن و گفتگو و تماشای مسابقات فوتبال تلف میکنند تا شاید غم و غصه یتیم بودنشان را فراموش کنند.

گروه پنجم ایتام .........

مقداری جلوتر که میروم جلوی یک مغازه یک دختر و پسر دست یکدیگر را در دست گرفته اند نزدیک است که لبهایشان را روی هم بگذارند
عاشق و معشوق وار با هم صحبت میکنند
یک نفر در حال عبور ناگهان می ایستد چهار چشمی به این صحنه نگاه میکند!

من هم در حال نگاه به این مرد در حال گذر و عبور هستم.

حس میکنم هر کسی از انجا رد میشه دلش میخواهد چنین تجربه ای داشته باشه!

با خود میگویم لابد هر انسانی دلش میخواهد معشوقه ای برای خلوت خود داشته باشد

اگر هر کسی چنین صحنه ای ببیند و دلش نخواهد باید به سلامت جسمی اش شک کرد!
اما چرا این افراد نمیتوانند در خانه شان و در خلوت شان چنین صحنه ای خلق کنند و چرا باید در معابر عمومی چنین کاری کنند؟!
شاید عقل ندارند و نمیدانند که ممکن است مردم با دیدن این صحنه دلشان بخواهد ممکن است ناراحت شوند
شاید اینها هم یتیم هستند!

یاد حدیثی می افتم که پدر ایتام امام علی در سخنان منظوم فرمود:

• ليس اليتيم الذى قد مات والده

بل اليتيم يتيم العقل و الحسب
ترجمه

ـ يتيم آنكسى نيست كه پدرش مرده باشد بلكه يتيم "حقيقى" يتيم عقل و حسب است.

امشب شب از دنیا رفتن امام علی یتیم شناس جهان است

کسی که یتیمها را نوازش میکرد

چند روز پیش وقتی در مسجد کوفه سخنرانی میکرد گفت که هر چه میخواهید از علوم خلقت از من بپرسید یک نفر بلند شد و پرسید چند تار مو توی سرش وجود دارد
چشمانش پر از اشک شد! چیزی نگفت!

الان دیگر راحت میشود دیگر چنین سوالهائی را از او نخواهند پرسید اما دیگر کسی نیست به این ایتام نظری کند و از انها دلجوئی و نوزاششان کند.

امشب مرد و فردا دفنش میکنند
گرچه علی نیز زمانی که زنده بود شاید یتیم نبود ولی بین زمینی ها غریب بود!

تا دلت بخواهد یتیم هست!

کی است که ادعا کند یتیم نیست؟

پیامبر اسلام فرمود:

من و علی پدر این ملت هستیم!

وقتی انها نیستند یعنی همه یتیم هستند.

بعد یاد کلامی از امام علی افتادم که فرمود:

« برای قائم غیبتی است که مدتش بسیار طولانی است

گویی شیعیان را به چشم خود میبینیم که همچون گوسفند بی شبان به دنبال چراگاهی میگردند ونمی یابند

آگاه باشید کسی که آنروز بر دین خود ثابت قدم باشد قلبش از طولانی شدن غیبت امامش به قساوت نمیگراید ودرروز رستاخیز در بهشت بامن ودرمقام من میباشد »

بحارالانوار ج 52 ص 96 ،منتخب الاثر ص 269 وعیون الاخبار ج 1 ص 213

آخرین ویرایش:

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از دعوت ...بسیار زیبا بود بیان حدیث در قالب یک تجربه ومهمتر از اون نگاه عمیق به مسائل اطرافتون

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گروه یتیم ششم ......

امدم نشستم کمی اینترنت را بگردم

توی اینترنت به خبری درباره حمله موشکی اوکراین به یک هواپیمای مسافربری مالزی برخورد کرم

http://www.asriran.com/fa/news/346491

عکسهای داغون شده هواپیما و 293 نفر مسافر بیچاره ان!

موشک را روسیه ساخته و دارنده موشک اوکراین بوده و کسی که این وسط منافع سیاسی و اقتصادی میبره آمریکاو اروپاست و کسی که خسارت اقتصادی میبینه مالزی است
و کسی که خسارت سیاسی و امنیتی میبینه روسیه و اوکراین است!

ظاهرا با فاصله اندکی هواپیمای رئیس جمهور روسیه از انجا در حال عبور بوده و شاید به اشتباه به جای پوتین هواپیمای مالزی را زده اند!

افراد زیادی روسیه را در لینک بالا لعن و نفرین کرده اند
با خودم گفتم اینها هم یتیم عقل هستند!

نمیتوانند حق و باطل را تشخیص بدهند درک شان در حدی نیست که بتوانند تشخیص دهند که موشک اگر مال روسیه هست جنایتکار و عامل ان که غرب است را چرا نفرین نمیکنند؟
رفتار مردم مانند این است که یک نفر با چاقو بزند یکی را بکشد همه مردم بیایند سازنده چاقو را لعن و نفرین کنند!

این موشک برای دفاع ساخته شده نه برای جنایت! اگر کسی از ان سوء استفاده کرد باید سازنده اش را نفرین کرد؟

خوب! در هر حال به قول قران اکثریت مردم:

اکثرهم لا یعقلون!

اکثرشان از عقلشان استفاده نمیکنند! (پس طبق نظر امام علی یتیم هستند)

اکثرهم لایشکرون!

اکثر مردم شکر گزار نیستند (بنابر این قدر داشته های خود را چون نمیدانند در نتیجه عقل ندارند و یتیم هستند)

اکثرهم لایعلمون!

اکثر شان علم ندارند و کسی که علم نداشته باشد ریشه اش در نداشتن عقل است پس باز اکثریت مردم یتیم هستند.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داشتم به این فکر میکردم که چی شد ایران به این روز افتاد؟!

شاید عده ای یتیم مدیریت کشور را به دست گرفتند!

قران را جستجو میکنم ببینم درباره ایتام چی گفته کلمه الیتامی را جستجو میکنم به تعداد 12 امام و دوازده ماه سال در قران کلمه یتیم امده است!

در ایه دهم سوره نساء امده است هر کسی اموال یتیم را بخورد در شکمش آتش ایجاد میشود!

با خود میگویم یعنی افراد نادان جامعه که عقل درست و حسابی ندارند کسی سر انها کلاه بگذارد مال انها را بخورد در شکمش اتش ایجاد میشود؟!
خیلی ها در جامعه سر افراد دیگر کلاه میگذارند مال شان را میخورند!
چون همه مردم یتیم هستند پس این ایه شامل همه انها میشود!

در ایه دیگری خدا میفرماید اموال یتیمان را به خودشان بدهید!

از خودم سوا لمیکنم یعنی مثلا نفت که مال تمامی مردم ایران است و طبق احادیث همه مسلمانان یتیم هستند پس یعنی باید ثروت مسلمانان را حکومت باید بین مردم تقسیم کند؟!

ماشین حساب را برمیدارم ضرب و تقسیم میکنم

اگر فقط نفت ایران را بین مردم ایران و بچه های یتیم کمیته امداد و ان ادم پولداری که در خانه ای از طلا زندگی میکند و ان چوپانی که در روستا گوسفندان دیگران را به چرا میبرد و تکه نانی دستمزد دریافت میکند
بین همه اینها عادلانه تقسیم کنند
خیابان خواب سه میلیارد تومان پول دریافت میکند
و هر کودک یتیم سه میلیارد ثروت خواهد داشت و یک خانواده پر جمعیت روستائی میتواند ده بیست میلیارد پول داشته باشد!

ولی جواب سوالم را پیدا نمیکنم که چرا کسی از بین مسلمانان به ایه قران عمل نمیکند و اموال ایتام را به انها نمیدهد و چرا باید یتیمی که چنین ثروتی دارد محتاج ماهیانه ده هزار تومان پول کمیته امداد و صدقه مردم باشد؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داشتم به این فکر میکردم که چی شد ایران به این روز افتاد؟!

شاید عده ای یتیم مدیریت کشور را به دست گرفتند!

قران را جستجو میکنم ببینم درباره ایتام چی گفته کلمه الیتامی را جستجو میکنم به تعداد 12 امام و دوازده ماه سال در قران کلمه یتیم امده است!

در ایه دهم سوره نساء امده است هر کسی اموال یتیم را بخورد در شکمش آتش ایجاد میشود!

با خود میگویم یعنی افراد نادان جامعه که عقل درست و حسابی ندارند کسی سر انها کلاه بگذارد مال انها را بخورد در شکمش اتش ایجاد میشود؟!
خیلی ها در جامعه سر افراد دیگر کلاه میگذارند مال شان را میخورند!
چون همه مردم یتیم هستند پس این ایه شامل همه انها میشود!

در ایه دیگری خدا میفرماید اموال یتیمان را به خودشان بدهید!

از خودم سوا لمیکنم یعنی مثلا نفت که مال تمامی مردم ایران است و طبق احادیث همه مسلمانان یتیم هستند پس یعنی باید ثروت مسلمانان را حکومت باید بین مردم تقسیم کند؟!

ماشین حساب را برمیدارم ضرب و تقسیم میکنم

اگر فقط نفت ایران را بین مردم ایران و بچه های یتیم کمیته امداد و ان ادم پولداری که در خانه ای از طلا زندگی میکند و ان چوپانی که در روستا گوسفندان دیگران را به چرا میبرد و تکه نانی دستمزد دریافت میکند
بین همه اینها عادلانه تقسیم کنند
خیابان خواب سه میلیارد تومان پول دریافت میکند
و هر کودک یتیم سه میلیارد ثروت خواهد داشت و یک خانواده پر جمعیت روستائی میتواند ده بیست میلیارد پول داشته باشد!

ولی جواب سوالم را پیدا نمیکنم که چرا کسی از بین مسلمانان به ایه قران عمل نمیکند و اموال ایتام را به انها نمیدهد و چرا باید یتیمی که چنین ثروتی دارد محتاج ماهیانه ده هزار تومان پول کمیته امداد و صدقه مردم باشد؟
مملکتی که به دست کسی به اسم علی اداره بشه که خودش ادعا میکنه علی دوران هست و جا پای جای علی گذاشته ولی در عمل بویی از علی نبرده و فقط ابروی علی رو برده بهتر ازین نمیشه

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مملکتی که به دست کسی به اسم علی اداره بشه که خودش ادعا میکنه علی دوران هست و جا پای جای علی گذاشته ولی در عمل بویی از علی نبرده و فقط ابروی علی رو برده بهتر ازین نمیشه

من نمیخواستم تاپیک را سیاسی کنم ولی شما از مسیرش منحرف کردید!

من از علی که شما ازش انتقاد میکنید دفاع میکنم!

میدانم او در پشت صحنه چه تلاشی میکند و چه زحمتهائی میکشد
و فقط او نیست اکثر افرادی که در راس کشور هستند تلاش میکنند
آنها قدرت را برای چه میخواهند؟ جیبشان چقدر گنده است؟
به جز امنیت کشور و به جز ارامش مردم و راحتی مردم چیزی میخواهند؟
ثروتی که انها دارند بیش از حد نیازشان است و به جز امنیت و ارامش و قدرت کشور انها دغدغه ای ندارند
مثل کره جنوبی اهل جنجال و بازیهای قدرت نیستند
اگر میگویند دکترین هسته ای یعنی که به قدرت من و شما و قدرت کشور اضافه میشود
مثل کره شمالی نیست که یک طایفه قدرت را در دست داشته باشند.
گرچه در این کشور ادمهائی که شیشه خورده زیادی دارند و موی دماغ هستند و به جز حماقت در حکومت کاری انجام نمیدهند زیاد داریم
اما انها که در راس حکومت هستند انقدر مشاورین با تجربه دارند که بدانند چه کار بکنند.
از طرفی من کاملا انها را تایید نمیکنم و میدانم که کمبودها و نواقصی دارند و میتوانند خیلی بهتر از این کار کنند
ولی چون دیده ام که بهتر از این نمیتوانند کار کنند تعدای از جمعیت عوضی کشور که هر کسی یک شعار میدهد و در این کشور هزار ملت اتحاد معنی ندارد برادری و برابری معنی ندارد و هر کسی میخواهد دیگری را له کند خودش بالاتر از همه باشد شخصی مانند علی به نظر من خیلی هم هنر میکند که تا همینجا کشور را اداره کرده است.

با اینکه انتقاد کردن آزاد هست و قانونا و شرعا و صراحتا گفته شده که انتقاد سازنده بکنیم!

اما با شما و حرفتان مخالفم!

مملکتی که به دست علی اداره میشه نه!

به نظر من شما دلتون میخواد جای ایشان بنشینید یا یکی را جای ایشان بگذارید

آیا ادم با عرضه ای دارید که بیاید بهتر از علی کشور را اداره کند؟

آیا تضمین میدهید که مثل محمود کماندو فامیلهایتان را بالای سر حکومت منصوب نکنید؟!

من مطمئنم هر کسی جای علی می امد بهتر از این نمیتوانست این کشور را اداره کند!

هر کسی که مخالف است یا حرف مفت میزند یا دنبال یک جنگ درونی دیگری است تا جان ایرانیهای زیادی را بگیرد.
در هر حال خائن است و دنبال خونریزی است.

مشکل در حکومت علی نیست مشکل در این است که هشتاد میلیون ادم که ادعا میکنند ادم هستند و همه شان یتیم بی عقل هستند انتظار دارند یکی با تازیانه و کتک و زور انها را متمدن کند!

نمونه اش من و شما هستیم

دولت ایران دو و نیم میلیون نفر کارمند دارد!

از شما میپرسم این کارمندان که باید طبق قانون عمل کنند فامیل من و شما و ایرانی هستند یا از آسمان نازل شده اند یا از جیب علی بیرون امده اند؟!

همه شان از بین من و شما و از دوست و فامیل من و شما هستند که نشسته اند و دارند رشوه خواری میکنند قانون گریزی میکنند فساد میکنند باج گیری میکنند رانت خواری میکنند و...

شما و هر کسی هم جای انها بود همین کار را میکرد.

شخصی با نام علی سهل است اگر امروز امام علی حکومت میکرد یا امام زمان می امد با این قوم ایرانی صد چهره نمیتوانست کنار بیاید

علت این که امام زمان ظهور نمیکند دقیقا همین است که میداند این ملت ادم بشو نیستند منتظر است انسانهائی به دنیا بیایند که ادم باشند تا وقتی یک نفر ادم مثل امام زمان یا کسی که حرف از حق و قانون و انسانیت میزند حرفش را گوش کنند و مثل امام حسین سرش را از بدن جدا نکنند.

اگر میگوئید که حکومت امریکا و اروپا و غیره خوب است از انها الگو بگیریم من میگویم که نمیشود در کشوری که ثروت نفتی اش ملی است بتوان حکومتی مانند اروپا و امریکا پیاده کرد
هر کاری بکنی کسی که کارمند باشد از ثروت بیحساب این کشور سیر نمیشود و هر چقدر انسانیت داشته باشد باز فاسد میشود و ثروت ملی را میخورد و بد تر از این کار میکند.

باز علی هر کاری بکند ثروت کشور را در حد توانش به نمایندگی از مردم ایران مدیریت میکند.

اما شما به جز حرف زدن کاری بلد هستید؟

آیا تابحال شده که یک نامه بنویسید بفرستید کمیسیون مجلس یا بفرستید دفتر علی یا بفرستید دفتر رئیس جمهور و یا به سازمان بازرسی کل کشور نامه ای زده اید؟
ایا شده از کارمندان دولت شکایت کنید؟ ایا شده راه حل برای مشکلات کشور ارائه بدهید؟

ولی من همه این کارها را انجام داده ام بارها بر علیه کارکنان دولتی شکایت نوشته ام و رسیدگی شده بارها پیشنهاد و طرح نوشته ام بررسی شده
گرچه بیشتر طرح ها بدون من توسط افراد دولتی کپی شده و اجراء شده ولی حد اقل استفاده شده

اما شما چه؟ ایا به خودتان زحمت داده اید بعنوان یک ایران بیائید و سعی کنید به جای تفرقه و ایجاد تخریب در بدنه امنیتی کشور
بیائید و سعی کنید ایده و طرح و یا ابداعی برای حل یکی از مشکلات کشور پیدا کنید و زحمت بکشید تا ان را به گوش افراد دولتی برسانید؟

اگر چنین کاری نکرده اید شما ایرانی نیستید و حق ندارید درباره ایران حرف بزنید زیرا که ایران را مال خود نمیدانید و به جای اصلاح مشکلات در حال تخریب همین یک ذره امنیتی هستید که وجود دارد.

خوب به حرفهایم دقت کنید در قانون وجود دارد که میتوان انتقاد کرد و از دولت سوال کرد حتی میتوان به مراجع قضائی شکایت کرد و درباره مشکلات توضیح خواست
اگر فردی بالاتر از اینها احساس مسئولیت کند میتواند روش اصلاح و روش رفع مشکلات کشور را به صورت منطقی و علمی و مطالعه شده پیشنهاد بدهد
حتی در مجلس شورای اسلامی امکان ارائه لایحه و پیشنهاد قانون برای حل مشکلات کشور وجود دارد.
شما میتوانید به صورت یک سازمان غیر دولتی تاسیس شده لایحه قانون تدوین و از طریق مجلس و لابی گری در صورتی که به نفع منافع ملی باشد پیشنهاد دهید
شما میتوانید در قدرت در کشور شریک باشید
میتوانید هر چقدر بخواهید فعالیت اقتصادی داشته باشید و از اقتصاد بی صاحاب کشور سهم بزرگی داشته باشید.

ولی نمیخواهید چرا چون که شما به دنبال این مسائل نیستید بلکه به دنبال تفرقه و زیر سوال بردن دیگران برای درگیری و تخریب امنیت ملی هستید!

کمی به رفتارت دقت کن ببین راهی که من پیشنهاد میکنم منطقی و درست است یا افکار و رفتاری که شما دارید؟

من مجبور بودم به انتقاد شما جواب بدهم

لطفا تاپیک را سیاسی نکنید.

zeinab70

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
انشالله با رهبرتون مهشور بشید .
ان شاءالله!!!
ما ایشون رو مردی می دونیم که زندگیش رو داره برای اسلام خرج می کنه!و دعای همیشگیمون عاقبت به خیری و توفیق ایشونه!باید افتخار کنیم با ایشون محشور بشیم!
افتخار می کنیم که رهبری داریم که مثل مولا علی(ع) زندگیش در حد مردم با سطح زندگی پایینه!و از بیت المال کوچک ترین استفاده ای برای خودش و فرزندانش نداشته!اگر کوچک ترین نقطه سیاهی در زنگی ایشون می دیدند الان همه جا تابلوش می کردند ولی الحمدلله در زندگی ایشون هیچ نقطه سیاهی وجود نداره و دشمن هم اینو خوب میدونه!
جا داره که اینجا به خاطره ای از آیت الله بهجت اشاره کنم که به کسانی که می خواستند در مورد رهبری چیزی بگن می فرمود:من کسی بهتر از ایشون سراغ ندارم!شما سراغ داری نشون بده!
دکتر چمران صحبتی دارند که می فرمایند:من نمی گویم ولی فقیه معصوم است اما ملتی که به امر خدا به ولی فقیه اعتماد می کنندخدا اجازه اشتباه به آن رهبر را نمی دهدبه نوعی که به او معصومیت می بخشد!
شما که خودتون رو پیرو مولا علی می دونید،مگر امیرالمومنین(ع) نفرمودند که بین حق و باطل به اندازه 4 انگشت فاصله است!حق آن است که می بینی و باطل آن است که می شنوی!
هیچ فکر کردید که چرا دشمنان ایشون دشمنان اسلام هستند و دوست داران این سید بزرگوار دوستان اسلام؟!شما دارید حرفی رو می زنید که آمریکا و اسراییل تو گوشتون خوندن!
مراقب باشید امیرالمومنین(ع) می فرماید:کسی که در وقت یاری رهبرش خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار می شود.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ان شاءالله!!!
ما ایشون رو مردی می دونیم که زندگیش رو داره برای اسلام خرج می کنه!و دعای همیشگیمون عاقبت به خیری و توفیق ایشونه!باید افتخار کنیم با ایشون محشور بشیم!
افتخار می کنیم که رهبری داریم که مثل مولا علی(ع) زندگیش در حد مردم با سطح زندگی پایینه!و از بیت المال کوچک ترین استفاده ای برای خودش و فرزندانش نداشته!اگر کوچک ترین نقطه سیاهی در زنگی ایشون می دیدند الان همه جا تابلوش می کردند ولی الحمدلله در زندگی ایشون هیچ نقطه سیاهی وجود نداره و دشمن هم اینو خوب میدونه!
جا داره که اینجا به خاطره ای از آیت الله بهجت اشاره کنم که به کسانی که می خواستند در مورد رهبری چیزی بگن می فرمود:من کسی بهتر از ایشون سراغ ندارم!شما سراغ داری نشون بده!
دکتر چمران صحبتی دارند که می فرمایند:من نمی گویم ولی فقیه معصوم است اما ملتی که به امر خدا به ولی فقیه اعتماد می کنندخدا اجازه اشتباه به آن رهبر را نمی دهدبه نوعی که به او معصومیت می بخشد!
شما که خودتون رو پیرو مولا علی می دونید،مگر امیرالمومنین(ع) نفرمودند که بین حق و باطل به اندازه 4 انگشت فاصله است!حق آن است که می بینی و باطل آن است که می شنوی!
هیچ فکر کردید که چرا دشمنان ایشون دشمنان اسلام هستند و دوست داران این سید بزرگوار دوستان اسلام؟!شما دارید حرفی رو می زنید که آمریکا و اسراییل تو گوشتون خوندن!
مراقب باشید امیرالمومنین(ع) می فرماید:کسی که در وقت یاری رهبرش خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار می شود.
معاویه هم خودش رو امیزالمومنین میخوند.
خداوند به چشم ها و گوشهاتون مهر زده که اینهمه بزبختی که مسببش رهبرتونه رو نمیبینید.
با شبیه نشون دادن رهبرتون به مولا علی سعی در خراب کردن مولا نکنید ایشون با این شبیه کردن ها خراب نمیشه.
چه میشه کرد .فهموندن چیزی به کسی که واسه نفهمیدنش پول و منفعت میگیره نشدنیه.
انشالله با رهبرتون مهشور بشید.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

تاپیک موضوعش سیاسی نبود بنابراین بحث رو به حاشیه نبرید.

اما
درمورد مقام رهبری

جناب صانی(ثانی) ؟

تهمت ، افترا، دروغ بستن مواردی نیست که براحتی از پرونده اعمال آدمی پاک بشه
مقام رهبری تمام زندگیشون شفاف هست با حرفهای شما وافراد دوست و دشمن دیگه خراب شدنی نیست

به عنوان یک کاربر عادی در باشگاه، اجازه نمیدم به ولی فقیه توهین کنید
ضمن اینکه دوستان به اندازه کافی در پاسختون مطلب نوشته اند.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

تاپیک موضوعش سیاسی نبود بنابراین بحث رو به حاشیه نبرید.

اما
درمورد مقام رهبری

جناب صانی(ثانی) ؟

تهمت ، افترا، دروغ بستن مواردی نیست که براحتی از پرونده اعمال آدمی پاک بشه
مقام رهبری تمام زندگیشون شفاف هست با حرفهای شما وافراد دوست و دشمن دیگه خراب شدنی نیست

به عنوان یک کاربر عادی در باشگاه، اجازه نمیدم به ولی فقیه توهین کنید
ضمن اینکه دوستان به اندازه کافی در پاسختون مطلب نوشته اند.

تکبییییییییییییییر
در ضمن دوستاتون حرف جدیدی نزدن طبق معمول مثل شما چون احساس کردن رهبرتون ولی مطلقه فقیه هست و مستقیما از طرف خدا نصب شده (نمایندگی رسمیه و شعبه دیگه نداره) اومدن گفتن افترا و تهمته
ولی جامعه و وضعیت بلبشویی که موجوده حاصل بی کفایتی شخص رهبره
جدا شماها چجوری میخاین جئاب خدا رو بدید
البته مگه شما خدا رو میشناسید
فقط رهبر

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
تکبییییییییییییییر
در ضمن دوستاتون حرف جدیدی نزدن طبق معمول مثل شما چون احساس کردن رهبرتون ولی مطلقه فقیه هست و مستقیما از طرف خدا نصب شده (نمایندگی رسمیه و شعبه دیگه نداره) اومدن گفتن افترا و تهمته
ولی جامعه و وضعیت بلبشویی که موجوده حاصل بی کفایتی شخص رهبره
جدا شماها چجوری میخاین جئاب خدا رو بدید
البته مگه شما خدا رو میشناسید
فقط رهبر

خب با این تفاصیل شما غیر از بذله گویی حرف دیگه ای برای گفتن در این تاپیک ندارید
این مورد آخر رو نادیده میگیرم
همین که میفرمایید خدایی هست که شما میشناسید و ما ازش غافلیم

اتفاقا الان کل دنیا بحث سر همین هست
داعشی ها هم نماز میخونن بدجور !!!

مراقب نوشتارتون در تالار باشید لطفا
سطح تخلفاتتون خیلی بالاست

من از حق خودم گذشتم ولی هر مورد دیگه پیش بیاد طبق قوانین برخورد میکنم.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب با این تفاصیل شما غیر از بذله گویی حرف دیگه ای برای گفتن در این تاپیک ندارید
این مورد آخر رو نادیده میگیرم
همین که میفرمایید خدایی هست که شما میشناسید و ما ازش غافلیم

اتفاقا الان کل دنیا بحث سر همین هست
داعشی ها هم نماز میخونن بدجور !!!

مراقب نوشتارتون در تالار باشید لطفا
سطح تخلفاتتون خیلی بالاست

من از حق خودم گذشتم ولی هر مورد دیگه پیش بیاد طبق قوانین برخورد میکنم.
حرف من چون به مزاق شما و هم نوعانتون خوش نمیاد اسمش برله کوییه؟جالبه
حرف منم همینه دیگه رهبر شما هم نماز میخونه معاویه هم میخوند ابن ملجمم میخوند خیلیا میخونن خوارج هم میخوندن
کلا سیستم شما و رهبرتون همینه ئیگه حرفی برای گفتن ندارید و با هر چیزی مخالف باشید حذفش میکنید.
تهدید میکنید؟اخراج میکنید؟خوب اصل قضیه رو میخاید چیکار کنید
جواب خدا رو چی میدید؟
البته اگر خدا رو بشناسید

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
حرف منم همینه دیگه رهبر شما هم نماز میخونه معاویه هم میخوند ابن ملجمم میخوند خیلیا میخونن خوارج هم میخوندن
کلا سیستم شما و رهبرتون همینه ئیگه حرفی برای گفتن ندارید و با هر چیزی مخالف باشید حذفش میکنید.
جواب خدا رو چی میدید؟
البته اگر خدا رو بشناسید

جناب ثانی

چرا به این راحتی هرچی به ذهنتون میاد مکتبوب میکنید؟

ماه مبارکی این همه بهتان؟

حواستون کجاست؟

خدای من وشما از قضا یکی هستا؟!

حیف نیست در بین این همه گناهان درحال بخشیده شدن ، شما گناه به جان خودتون میخرید؟

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مولامون گفته که فاصله حق و باطل 4 انگشته درست فاصله چشم (دیدن) و دهان (بر زبان جاری ساختن).

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جواب خدا رو چی میدید؟
البته اگر خدا رو بشناسید
داداش من شما چن سال مملکت داری کردی که اینجوری حرف میزنی؟؟ همینجور رو هوا یه چیز ننداز، چقد قانون و وظایف قانونی (ببین قانونی نه اینکه یکی پاشه همینجور بگه بریزین تو خیابون وو فلان، قانونی) ارکان نظام میدونی که اینجوری میگی؟؟...
کشور ما مافیایی شده و اجزاء که منو تو باشیم نه به حرف رهبر گوش میدیم نه از خدا و پیغمبرش حیا میکنیم و هرکار دوست داریم میکنیم دخلش به رهبر چیه؟؟؟؟ رهبر بیچاره که همیشه این مسولین بی لیاقت (البته نه همشون) رو جمع میکنه و اونچه رو که باید بهشون میگه... عزیز من رهبر قوه مجریه نیست، قوه ی مقننه نیست، سر مرز نایستاده! توی کوچه و بازار بازرس و ناظر نیست، کنار من فروشنده نیست که انصاف داشته باشم...
با بی انصافی حرف نزن

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تكبير.............پس كيه؟؟؟...............
یکم فکر کن، اختیارات رهبر مشخصه، براساس اونا عمل میکنه، شما وقتی میتونی به رهبر خرده بگیری که بگی یکی از اختیاراتش رو درست انجام نداده، منظور من از اینایی که گفتم این بود که مشکل از جای دیگست، وقتی مسولین وظایفشون رو انجام نمیدن این مشکلات پیش میاد، وقتی من و شما هرکار دوست داریم میکنیم این مشکلات پیش میاد. نه من و نه شما و نه هیچ کس نمیتونه به کسی که براساس قانون خللی توی کارش نیست گیر بدیم، برا همینه رو هوا میگیم وضع به هم ریخته مقصر رهبره، اینجوری که نمیشه عزیز من. رهبر باید بگه به مسول امر که میگه، الان بیاد به علی جنتی مستقیم یه حرفی رو بگه، همین شما میگی بر اساس قانون نمیتونست اینکارو کنه و دوباره گیر میدی که این دیکتاتوره و پاشو از قانون فرا میذاره...

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
بس کن دیگه مومن ، بسه
مدت زیادیه داری تو این باشگاه توهین میکنی هر دفعه سکوت کردیم ؛
آره همه عالم علی(ع) را نمیشناس ، فقط شمایی که بویی از علی(ع) بردی و علی(ع) شناسی ... فقط شما معرفت شناخت علی(ع) را پیدا کردی ، احسنت.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خدایی رهبر میگه دیگه بچه ها چرا اذیت مبکنین
مگه یادتون رفته یکی چند هزار میلیارد وام گرفته بود پس نداد رهبر چقدر قاطعانه برخورد کرد..یادتونه چی گفت................به مسولین گفت دیگه بهش ندین......اوخی نازی طفلی اوف شد کشتیش ولش کن.....بابا رهبر..........بابا عدالت علی .........بابا قاطعیت ..............بابا علی دوران

عزیزمن چرا باز حرف خودتو میزنی؟؟
نظام ما همه چیزش مشخصه، قواش مشخصه، وظایفشون مشخصه، یکی که یه جرمی مرتکب میشه قوه ی قضاییه بر اساس قانون باید باش رفتار کنه، قوه ی قضاییه باید کارش رو خوب و بر اساس رهنمودها و تذکراتی که رهبر همیشه به رییس و مسولینش میده، انجام بده.
اونی که وام میگیره و اونایی که این واما رو میدن از خود ما مردمیم، مشکل ما جای دیگس.
شما همه حرفات از روی بغض و خیالپردازیه که فکر میکنی مثلا ایشون نباشن و نظام عوض شه دنیا میشه گلستون و همه چیز درست میشه و همه با ما خوب میشن و ... نخیر تا ما مردم اینجوری باشیم، تا بعضی مسولین و موثرین کشور خدانشناس باشن و هرطور بخوان عمل کنن وضع ما همینه، رهبر ما از اسلام میگه و پاش وایساده، اسلامی که مزاج همه خوش نمیاد، برا اینه که آماج تهمت ها قرار گرفتن. خدا بهشون صبر بده و به مسولین گوش شنوا و به ما مردم شرم از خدا.
بحث با شمام بی فایدس و من بحثی ندارم. بازم همون دعا رو میکنم و امیدوارم به حق همین ماه رمضون شما با همونایی که فکر میکنید عدل خالصن (همونطور که نشون دادن!) محشور کنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا