گلخونه كوچولوي من

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلا دوستان عزيز كشاورزي :)

راستش نميدونم مكان تاپيك صحيح هست يانه / اگه مكان مناسب نيست مديران عزيز انتقال بدن

اما اصل مطلب :

من ميخوام يك بخش پاركينگ خونمون رو بكنم گلخونه / ابعاد 5 در 6 ((30 متر))

ميخوام يك گلخونهه كوچولو واس سرگرمي خودم داشته باشم

چه گياهاني رو پيشنهاد ميديد ؟؟؟
تمهيدات و لوازم لازم چيه ؟؟؟
توي 30 متر مكان ميتونم چقدر گل و گياه پرورش بدن
خلاصه مشاوره بديد ، پيشنهاد بديد

تشكر فراوان

nargessss

عضو جدید
سلام ممنون که این تاپیک رو زدید چون من هم دقیقا همین مشکلو دارم یه حیاط بزرگ دارم که الان یه ساله میخوام گلخونش کنم اما نمیدونم چه جوری باید این کارو شروع کنم و چی میخواد ، امیدوارم دوستان ما رو راهنمایی کنن .

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون که این تاپیک رو زدید چون من هم دقیقا همین مشکلو دارم یه حیاط بزرگ دارم که الان یه ساله میخوام گلخونش کنم اما نمیدونم چه جوری باید این کارو شروع کنم و چی میخواد ، امیدوارم دوستان ما رو راهنمایی کنن .

من رشته ام شيمي هست

اما به شدت به كشاورزي علاقه دارم ، البته به تحصيلات دانشگاهيش علاقه ندارم :)

يك باغ دارم

زمستون ها باغ داري تعطيل ميشه / منم دلم تنگ ميشه واس خاك بازي و پرورش گياه ، اين بود كه به فكر گلخونه افتادم

مثل اينكه اينجا كسي كمك نميكنه !!! كسي نيست ؟؟؟

nargessss

عضو جدید
منم رشتم کشاورزی نیس اما این کارو دوست دارم یه حیاط 700 ، 800 متری هم دارم که تا جاییکه تونستم توش درخت کاشتم اما میخوام از اون قسمتش که سیمانیه استفاده کنم و گلخونه بزنم واقعا از این کار لذت میبرم ، و بی صبرانه منتظر راهنمایی دوستان هستم .

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
من متاسفم دير شد البته تو اين باشگاه حد اقل يه روز بايد برا گرفتن جوابتون تحمل داشته باشين اخه همه دوستاني كه ميتونن جوابتون رو بدن بيست و چهار ساعته در دسترس نيستن و در طول روز گاهي سر ميزنن

و اما در مورد گلخونه زير پاركينگ ميشه گفت يجور پاسيو يا گرمخونه برا گلدونا و زمتستونگذروني برا گلدونا محسوب ميشه كه تحمل سرما رو ندارن و البته فكر خوبيه و منم تشويق ميكنم به شرط اينكه مشكل تامين نور نداشته باشيد

در مورد دوستمون هم كه گفتم زمين زياد دارن و ميخوان گلخونه داشته باشن هم همينطور بايد چند فاكتور در گلخونه رعايت بشه
اول دما دوم نور سوم بستر و چهارم اب

در مورد دما هم برا تامينش ميتونيد از بخاري استفاده كنيد
در مورد نور بايد در صورت كمبود نور از لامپ با نور زردرنگ استفاده كنيد
در مورد بستر يا گلدوني كار ميكنيد يا خودتون بستر جديد با انواع پيت ايجاد ميكنيد يا از كيسه هاي اماده استفاده كنيد

برا اب هم فكر نكنم مشكل داشته باشيد

و اما در باره ايجاد گلخونه اسكلت گلخونه اصلي ترين چيزيه كه بهش نياز داريد و البته نوع گلخونه

پيشنهادم برا گلخونه كوچيك تو حياط اينه كه از لوله هاي گالوانيزه استفاده كنيد و در به فرم خونه درست كنيد اما اگه ميخواهيد بزرگ باشه گلخونتون فرم تونلي درست كنيد

برا پوشش گلخونه ميتونيد پلاستيك رو از مغازه هاي فروش پلاستيك تهيه كنيد كه كيلويي ميفروشن

و اما بعد از ساختن اسكلت و پوشش دار كردنش ميمونه برق كشي و تامين گرما و اب

AMIR-ALI

عضو جدید
گلخونه زیر پارکینگ :d
این از اون حرف ها بود :d
مگه گل بدون نور هم در میاد ؟
ضمنا اونجا مشکل دود هم هست که البته بغیر از co2 موارد دیگه هم یافت میشه و باز هم ضمنا
نم هم میده و باز هم ضمنا
افت هم میزاره :d
پ ن : محمدرضا تو چه دل خوشی داری توضیحات ارایه میکنی :D
نور زرد رنگ هم تا اونجا که من میدونم مکمل هست و نه جایگزین
البته اگر منظورت بخار سدیم باشه
یوقت میبینی تکنولوژی پیشرفت کرده من در جریان نیستم :d

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
گلخونه زیر پارکینگ :d
این از اون حرف ها بود :d
مگه گل بدون نور هم در میاد ؟
ضمنا اونجا مشکل دود هم هست که البته بغیر از co2 موارد دیگه هم یافت میشه و باز هم ضمنا
نم هم میده و باز هم ضمنا
افت هم میزاره :d
پ ن : محمدرضا تو چه دل خوشی داری توضیحات ارایه میکنی :D
نور زرد رنگ هم تا اونجا که من میدونم مکمل هست و نه جایگزین
البته اگر منظورت بخار سدیم باشه
یوقت میبینی تکنولوژی پیشرفت کرده من در جریان نیستم :d

امير علي عزيز هيچ وقت عجله نكن اين دوستان ميخوان يه جا برا گلدونشون داشته باشن نه اينكه كار تجاري انجام بدن در ضمن برا نوردهي ميتونن از فلورسنت هاي زرد رنگ استفاده كنن اما اينكه لامپ سديمي باشه برا جاييه كه اصلا نور خورشيد نداره

در مورد كاز دود گفتي بله ايجاد مشكل برا گياه ميكنه اما تو پاركينگ دود از كجا مياد ؟

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
هيچ چيز نور خورشيد نميشه مگه با لامپ هم ميشه؟ حالا هرنوع هم باشه كه خورشيد نميشه
طبق گفته دوستمون co2 چي ميشه؟ ديوارا نم بگيره
بابا گلخونه يعني چي؟ يعني رطوبت 70-80 درصدي....كم نيست دماي تقريبا 30

AMIR-ALI

عضو جدید

امير علي عزيز هيچ وقت عجله نكن اين دوستان ميخوان يه جا برا گلدونشون داشته باشن نه اينكه كار تجاري انجام بدن در ضمن برا نوردهي ميتونن از فلورسنت هاي زرد رنگ استفاده كنن اما اينكه لامپ سديمي باشه برا جاييه كه اصلا نور خورشيد نداره

در مورد كاز دود گفتي بله ايجاد مشكل برا گياه ميكنه اما تو پاركينگ دود از كجا مياد ؟
من مرده ااون خونسردیتم
ارادتمندیم استاد :گل
پارکینگ دود داره دیگر برادر
اون نور هم به نظر من کفایت نمیکنه
البته این فقط نظر منه :ی

AMIR-ALI

عضو جدید
هيچ چيز نور خورشيد نميشه مگه با لامپ هم ميشه؟ حالا هرنوع هم باشه كه خورشيد نميشه
طبق گفته دوستمون co2 چي ميشه؟ ديوارا نم بگيره
بابا گلخونه يعني چي؟ يعني رطوبت 70-80 درصدي....كم نيست دماي تقريبا 30
عزیز جان co2 مفید هست
مضر بقیه رسوبات هست

nargessss

عضو جدید
اول سلام دوم اینکه ببخشیدا ولی اینجوری که بعضی از دوستان جواب دادند کلا من یکی که بیخیال شدم همین مونده بزنن تو گوشمون ، سوم اینکه من نمیدونم منظور دوستمون از پارکینگ چی بود اما من به شخصه یه حیاط بزرگ دارم و کاملا نورگیر ، اما من ساکن بندرعباسم نور زیاد و گرمای بیش از حد بعضی از فصل ها باعث شد به فکر گلخونه بیفتم که گیاهام از بین نره ، و همچنین استفاده بهینه از این حیاط ،
پس تا اینجا من هم نور کافی دارم هم هوای تمیز فقط راهنماییم کنید چه گیاه هایی رو تو این هوا میتونم به خوبی پرورش بدم ، و پوشش گلخونم از چی باشه نایلون ؟
ممنون

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا من كه نميخوام تجارت كنم :دي

مشكل نور نيست !!!

پاركينگ بزرگه ، اون بخشش كه من در نظر گرفتم تغريبا يك در به ابعاد ، 5 ،در ارتفاع 2 متر هست ((فكر كنم براي تامين نور كافي باشه ))

دما حله ، بخاري هست

ديوار هاي پاركينگ تا سقف ، كاشي كاري شده ، نم و رطوبت رطوبت هم نميكشه / رطوبت هم خوب حفظ ميكنه
من انتهاي پاكينگ رو با در و ديوار آلومينيومي ، يك اتاق 30 متري درست كردم ، براي درس و مشخ و كنكور (( حالا ميخواد بشه گلخونه))

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مرده ااون خونسردیتم
ارادتمندیم استاد :گل
پارکینگ دود داره دیگر برادر
اون نور هم به نظر من کفایت نمیکنه
البته این فقط نظر منه :ی

نور داره عزيزم

پاركينگ ما شبيه پيلوت ميمونه / يك پيلوت 50 متري كه سر و تهش در هست و كاملا روشنه

البته اينم نظر منه :دي

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز جان co2 مفید هست
مضر بقیه رسوبات هست
co2 يه ذره دو ذره نه اينكه گل مادر مرده رو ورداري بزاري لاي اون همه دود
اصلا به نظر من بره بزنه هيچ كسي جلوشو نگرفته
من جبهه رو عوض كردم

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين گلخونه زدن كلا ساده اس چيز زياد پيچيده اي نيستش
با نايلون يه اتاقك درست كن لامپ هم بزار آب هم بهشون بده برو كلي هم گل و گياه بيار بزار اون تو ولي به نظر من گياه رونده نزار من خيلي ازشون بدم مياد ميرن روي اعصاب شيرازه كار از دست ميره
به نظر من البته فقط نظر من حالا نظر دوستان هرچي بود با خودشون روي گياه آپارتماني فوكوس كني بهتره چون جنبه دارن ميفهمن كه بايد كم توقع باشن
اسم گل و گياه با بقيه من در اين زمينه ضعيفم تخصصم نيست
هواي اونجا هرچي باشه پاركينگيه ديگه داداش توي شهر ديگه هيچيييييي.
سلامت گياه مهمه بايد تهويه مناسبي داشته باشي ميزان رطوبت و دما رو ثابت بزار طوري كه اگه صبح رفتي توي گلخونه كمي احساس شبنم رو روي گياه داشته باشي البته اينا نسبيه و براي تجاري كاربرد داره ولي در اين حد بدوني كه براي نجات از بيماري و آفات آگاه باشي.
نهايتش مريض بشن سم ميزنيم كلي هم حال ميده اين قسمت مرض و آفت و درمان ميشه تخصص من

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي براشون اهنگ هم بزاريا
اين ثابت شده كه اهنگ خيلي توي روحيه گل تاثير داره دوپينگ ميكنن.

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي براشون اهنگ هم بزاريا
اين ثابت شده كه اهنگ خيلي توي روحيه گل تاثير داره دوپينگ ميكنن.

اتفاقا ميخواستم همين كار رو بكنم

بابا پاركينگ ما كه پاركينگ عمومي نيست خب كه ميگي دود داره

پاركينگ شخصيه ، فقط شبا ماشين رو ميزنيم داخل ، صبح زود هم از پاركينگ مياد بيرون

خونه ما هم آپرتمان نيست كه هي بخواد فت فرت ماشين بيارن داخلش / يك طبقه است (( با پيلوت زير 2 طبقه ))

تشكر از دوستان

فقط چندتا گل و گياه نام ببريد

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

چقدر اله كه دوستان نظراتشون رو راحت بيان ميكنن اميدوارم به نتيه مثبت برسيد و گلخونتون رو درست كنيد

اصلا هم نترسيد چون كار خاصي نيست و چون جنبه تجاري براتون مطرح نيست تفريحي كاراتون رو انجام بدين
دوستمون كه بندر عباس ميخوان گلخونه بزنن پيشنهادم براشون اينه كه تو گلخونتون چون كف سيماني داره از گلدون استفاده كنيد گوجه خيار و فلفل رو به راحتي ميتونيد توش بكاريد در ضمن گلهايي مثل پتوس ديفن و رونده هايي مثل كاغذي همينطور گلهاي جعفري اهار تاج خروس اطلسي و ميمون برا گلخونتون مناسبه پيشنهاد ويژه من برا شما اينه كه گياهان برگي رو پرورش بدين مطمئنا با اب و هواي اونجا سازگاري داره و موفق خواهيد شد بازم اگه سوالي داشتي در مورد گلخونه من در خدمتم اول گلخونه اي رو هم كه براتون گذاشتم ببينيد با چوب ساخته شده و بسيار اسونه همه ابعاد چوبها داده شده شما كافيه ايست رو بگيريد بديد استاد نجار بهتون چوبها رو تحويل ميده

در مورد دوست ديگه ما اقاي بابك خان عزيز اقا شما كاري كه من گفتم انجام بده گفتي يه سمتش المينيومه سمت ديگه رو شما با نايلون مهار كن بعد گلدون بخر با خاك برگ و شروع كن به كار بدون هيچ ترس و واهمه فعلا از صفر شروع كن بعدها كه كارت گرفت سكو هم ميتوني تو گلخونت بزني و چند طبقه گل و گياه پرورش بدي برات ارزوي موفقيت ميكنم بازم سوالي بود بهم بگو در خدمتم

برا گل و گياه هم چند تا پيشنهاد دارم برات
اول از گلهاي برگي استفاده كن ميتوني از خونه فك و فاميل قلمه تهيه كني يا از گلدوناي كه خودتون تو خونه دارين يا از گلفروشيا گلدوناي غير قابل فروششون رو ارزون بخرين و كار رو شروع كنين
در باره گلهاي فصلي توصيه ام اينه كه فعل دنبالش نري البته اسونه اما چون شما فضا برا كاشتشون نداريد تو حياط خونتون بعدا بهتون ياد ميدم تكثيرشون كنيد و جلو پنجره خونتون ازشون استفاده كنيد

nargessss

عضو جدید
آقا اجازه .....
برا پوشش سقف نایلون بهتره یا ایرانیت ؟
ایرانیت منظورم اینه که از 3 طرف ایرانیت و یک طرف که رو به آفتابه نایلون ،
ببخشید اینقد ناشیانه سوال میپرسما ، هیچی بلد نیستم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
آقا اجازه .....
برا پوشش سقف نایلون بهتره یا ایرانیت ؟
ایرانیت منظورم اینه که از 3 طرف ایرانیت و یک طرف که رو به آفتابه نایلون ،
ببخشید اینقد ناشیانه سوال میپرسما ، هیچی بلد نیستم

خوب از همه طرف بجز قسمت زيريش كه زمينه بايد با پوشش نايلوني باشه

nargessss

عضو جدید
ببخشیدا یه سوال دیگه ،
گلخونم نصفه و نیمه اماده شده البته نه به اون صورتی که شما گفیتد ، چون عجله داشتم یکم سر سری شد ،
به هر حال سوالم اینه میخوام 500 تا 1000 تا سبزه بکارم با خودم فک کردم اگه تو حیاط بذارمشون پرنده ها هیچی ازشون جا نمیذارن و ممکنه خراب شن واسه همین تا گلخونم خالیه میذارمشون اونجا ، میخواستم بپرسم گلخونه ی پلاستیکی من جای مناسبی هست واسه سبزه های عید ، از نظر رطوبت و آفتاب هیچ مشکلی واسشون پیش نمیاد ؟

AMIR-ALI

عضو جدید
دوست عزیز بهتر بود میگفتی ما یه حیاط داریم نه پارکینگ
موفق باشید

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ببخشیدا یه سوال دیگه ،
گلخونم نصفه و نیمه اماده شده البته نه به اون صورتی که شما گفیتد ، چون عجله داشتم یکم سر سری شد ،
به هر حال سوالم اینه میخوام 500 تا 1000 تا سبزه بکارم با خودم فک کردم اگه تو حیاط بذارمشون پرنده ها هیچی ازشون جا نمیذارن و ممکنه خراب شن واسه همین تا گلخونم خالیه میذارمشون اونجا ، میخواستم بپرسم گلخونه ی پلاستیکی من جای مناسبی هست واسه سبزه های عید ، از نظر رطوبت و آفتاب هیچ مشکلی واسشون پیش نمیاد ؟

نه هيچ مشكلي پيش نمياد اما فر نميكني الان برا سبزه درست كردن يخورده كه چه عرض كنم خيلي زوده

nargessss

عضو جدید
دوست عزیز بهتر بود میگفتی ما یه حیاط داریم نه پارکینگ
موفق باشید

اول مطالبو بخونید بعد اظهار نظر کنید من کی گفتم پارکینگ ؟
من گفتم یه حیاط 700 متری دارم که یه قسمت باغچه و درخته یه قسمت سیمانیه و میخوام از اون قسمت استفاده کنم ، فهمیدید ؟؟

nargessss

عضو جدید
نه هيچ مشكلي پيش نمياد اما فر نميكني الان برا سبزه درست كردن يخورده كه چه عرض كنم خيلي زوده

میدونم داداش اما من میخوام همه شرایطو بسنجم که به مشکل برنخورم ، با این کار باید خودمو ثابت کنم پس واسه جلوگیری از شکست میخوام همه چیز رو محیا و با اطلاعات کامل جلو برم ، راستی سبزه تو هوای گرم زودتر رشد میکنه ؟
پس فکر کنم باید 10 روز یا 7 روز مونده به عید بکارم نه ؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
میدونم داداش اما من میخوام همه شرایطو بسنجم که به مشکل برنخورم ، با این کار باید خودمو ثابت کنم پس واسه جلوگیری از شکست میخوام همه چیز رو محیا و با اطلاعات کامل جلو برم ، راستی سبزه تو هوای گرم زودتر رشد میکنه ؟
پس فکر کنم باید 10 روز یا 7 روز مونده به عید بکارم نه ؟

من يه متن كامل نوشتم اما تا اومدم بفرستم برق رفت توضيح كامل رو برا سبز كردن داده بودم الان ديگه حوصله تايپ ندارم

تو ميتوني هفت روز قبل از فروش اقدام كني كافيه گندما رو دو سه ساعت بريزي تو اب ولرمي كه توش قارچكش ريختي بعد ابكش كن و همشونو بريز تو پارچه نخي و بزار دو روز تو همين حالت بمونه و پارچه رو مرطوب نگه دار تا جوونه ها در بيان و قبل از بزرگ شدن ريشه ها اونو بريز تو ظرفايي كه اماده كردي كف ظرفاتو فوم خياطي بزار كه كركداره و اب رو نگه ميداره بعد بزارشون تو گلخونه كه اماده كردي روشون رو هم تا سه روز با پارچه بپوشون

موفق باشي

SistemProf

عضو جدید
دوستان عزيزي كه قصدزدن گلخونه دارين . .. فقط ميتونم بهتون بگم وقتي كار تجاري نيست بيش از حد مطالعه نكنيد ! يك مظالعه سطحي كافيه .معاملات ديفرانسيل كه نميخواهين حل كنيد ! چون وقتي بيشتر بدونيد بيشتر شك ميكنيد ! اگه ميخواهيد كاري رو انجام بدين سريع تر با همون دانش خودتون انجام بدهيد و زمانتون رو توي تجربه عملي به كار ببريد.

موفق باشيد

nargessss

عضو جدید

من يه متن كامل نوشتم اما تا اومدم بفرستم برق رفت توضيح كامل رو برا سبز كردن داده بودم الان ديگه حوصله تايپ ندارم

تو ميتوني هفت روز قبل از فروش اقدام كني كافيه گندما رو دو سه ساعت بريزي تو اب ولرمي كه توش قارچكش ريختي بعد ابكش كن و همشونو بريز تو پارچه نخي و بزار دو روز تو همين حالت بمونه و پارچه رو مرطوب نگه دار تا جوونه ها در بيان و قبل از بزرگ شدن ريشه ها اونو بريز تو ظرفايي كه اماده كردي كف ظرفاتو فوم خياطي بزار كه كركداره و اب رو نگه ميداره بعد بزارشون تو گلخونه كه اماده كردي روشون رو هم تا سه روز با پارچه بپوشون

موفق باشي

مرسی که با حوصله به سوالای من جواب دادید
یه دنیا ممنون ...

بالا