[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

*وارش*

کاربر فعال
سلام
سوال 72 مکانیک سیالات 91 رو کسی حل کرده؟ یه جسم تو یه ظرف آب قرار داره که با شتاب سقوط میکنه من که هرچی نیروها رو پس و پیش میکنم به جواب نمیرسم اون حل هم که بچه ها روی سایت گذاشتن دیدم ولی اونم با جواب سنجش فرق داره:razz:
سوال 100 جرم 91 هم در مورد نسبت ضریب نفوذ هاست مگه ضریب نفوذ گاز-مایع مثل مایع-مایع با توان یک حرارت تغییر نمیکنه؟ اونم باز جواب سنجش و همون حل و جواب من فرق میکنه هرکدوم یه چیزه

ئدز

عضو جدید
از کجا میشه ترجمه درک مطلبای رشته بیو رو گیر اورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کسی اینجا داره برامون عکساشو بزاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2216261

عضو جدید
یه سوال در بستر سیال شده ارتباط بین تخلخل و افزایش سرعت چیه؟ثابت می ماند یا افزایش؟

hothit

عضو جدید
سلام این سوال 130 کنکور 91 را لطفا جواب بدین.راهیان میگه چون n برزگتر از صفره پس اول پلاک.اما پوران و کلید سنجش میگن اول میکس بزرگ.ماهان میگه این واکنش در ابتدا و انتها از درجه صفر و یک است و برای صفر و یک ترتیب قرار گیری مهم نیست پس اینجا هم ترتیب قرار گیری مهم نیست.حالا کدوم درسته؟!
10895310416058799746.jpg

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام این سوال 130 کنکور 91 را لطفا جواب بدین.راهیان میگه چون n برزگتر از صفره پس اول پلاک.اما پوران و کلید سنجش میگن اول میکس بزرگ.ماهان میگه این واکنش در ابتدا و انتها از درجه صفر و یک است و برای صفر و یک ترتیب قرار گیری مهم نیست پس اینجا هم ترتیب قرار گیری مهم نیست.حالا کدوم درسته؟!
مشاهده پیوست 191970
به نظر من باید اول میکس بزرگ تر باشه .. بعد میکس کوچیکتر .. بعد پلاگ .. ولی هیچ کدوم از گذینه ها که نمیشه !!!! یعنی سوال غلطه ؟
دلیل : وقتی درجه واکنش بین یک و صفر باشه .. باید غلظت رو پایین نگه داریم.

hothit

عضو جدید
به نظر من باید اول میکس بزرگ تر باشه .. بعد میکس کوچیکتر .. بعد پلاگ .. ولی هیچ کدوم از گذینه ها که نمیشه !!!! یعنی سوال غلطه ؟
دلیل : وقتی درجه واکنش بین یک و صفر باشه .. باید غلظت رو پایین نگه داریم.
خیلی ممنون پوریا.برای خود واکنش درجه یک چطور فرقی داره ترتیبشون یا نه؟ پس بین 0 و یک مخلوط شونده مناسبه؟تو پارسه میگفتن هر وقت n بزرگتر از صفر بود پلاگ بگیرید.نمیدونم واقعا !سولای غلط هر سال کلی میدن که اعصاب ادمو سر جلسه داغون میکنه.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
خیلی ممنون پوریا.برای خود واکنش درجه یک چطور فرقی داره ترتیبشون یا نه؟ پس بین 0 و یک مخلوط شونده مناسبه؟تو پارسه میگفتن هر وقت n بزرگتر از صفر بود پلاگ بگیرید.نمیدونم واقعا !سولای غلط هر سال کلی میدن که اعصاب ادمو سر جلسه داغون میکنه.
نمی دونم والا .. منم از توی کتاب های مختلف مطالب مختلفی دیدم .. هر کتاب چیز متفاوتی میگه .. ولی این پست رو ببین : #1450 اینو من از رو جزوه استادم دقیقا نوشتم .. ولی چون خودم الان خیلی وقته از جو کنکور خارج شدم .. یادم نیست که درستش چی بود .. بچه های دیگه بهتر می تونن کمکت کنن .

ئدز

عضو جدید

دقیقا منم قبلا این سوال رو پرسیدم که تو پاره برای درجه یک ترتیب قائل بود درحالی که راهیان میگه واکنش درجه یک ترتیب مهم نیست اما اون نوشته بود باید غلظت رو بالا نگه داریم...........حلا تو این سوال خب چون بین صفر و یک اول میکس و ..............اما از طرفی من خودم زدنی بین گزینه ها 4 رو زدم چون در ابتدا اول که ترتیب مهم نیس در انتها درجه صفر که مستقل از راکتوره.........حالا نمیدونم یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
راستی سوال حرارت 92 برای ضریب شکل من گزینه 1 رو زدم اما پارسه یه اراجیف گفته بود که ضریب شکل بیشتر میشه و از این حرفا بعد هم تو 91 برای ترموکوپل گفته با افزایش شعاع حباب خطا کم میشه..........خلاصه معلوم نیست کی این پاسخ نامه رو مینویسه؟؟؟؟؟؟؟////
راستی من ترجمه درک مطلبای زبان بیو رو از کجا گیر بیارم کتابی هم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
سوال ریاضی 91 اون انتگرال بسا رو چه جوری حل کرده مگه انتگرال J1 نباید یکی به زیر وندش اضافه شه چرا شده منفی Jo ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من در نمیارمش

آخرین ویرایش:

*وارش*

کاربر فعال
اگه کسی کنکور 92 رو حل کردهجواب سوال های 37،41،43،52،57،71،77،105 درستش رو فهمید بگه.اخه جواب این سوال ها در پاسخنامه سازمان سنجش و پارسه فرق میکنه

سوال 37 رو من تو راهیان دیدم اونجا هم گفته ضریب جابجایی تو کندانسور افقی در جریان آرام بیشتره. اصلا در مورد جریان دیگه صحبت نشده که بشه مقایسه کرد.
41 من تازگی از سنجش کلیدشو گرفتم گزینه 1 و 3 رو درست اعلام کرده!
43 رو از راهیان دیدم گزینه یک گفته دلیلشم این بوده که چون تشعشع به سه قسمت مساوی تقسیم میشه این میشه ولی من نمیدونم قسمت سومش کدوم بخش میشه:confused:
52 گزینه چهار درست هست پارسه گزینه سه رو انتخاب کرده ولی همیشه نمیتونه Q=delta u باشه چون ترم انرژی جنبشی و پتانسیل هم هست و همیشه نمیشه نادیده گرفت ولی گزینه چهارم همه جوره صادق خواهد بود.
57 گزینه دو صحیح هست برای اینکه وقتی انتگرال میگیری ثابت انتگرال باید از جنس متغیری باشه که ثابت درنظر گرفته شده نه اونی که نسبت بهش انتگرال میگیرن که اینجا فشار ثابت هست
71 رو شما هم فهمیدین به ما بگین چون من خودم برنولی نوشتم و گزینه چهار آوردم:D
77 رو من هرجور حساب کردم مثل پاسخ سنجش نشده و توی پاسخ سنجش آورده شده گزینه 3 با تاثیر مثبت من که نفهمیدم این تاثیر مثب چیه!
در مورد سوال 105 باید بگم که وقتی توی آزمایشگاه میخوایم دمای مرطوب رو اندازه بگیریم یه پارچه خیس رو ترمومتر میذاریم و من تو جزوه ام نوشتم که درجه حرارت مقدار کمی "آب" هست که با گاز غیراشباع در تماس است. البته آب کولر خیلی بیشتر از رطوبت پارچه خیس هست و من نمیدونم که به حالت پایا میرسه یا نه

bage_aseman

عضو جدید
دكتر كورتون

دكتر كورتون

با اینکه بنده در پست های قبلی به این نکات اشاره کرده بودم ولی متاسفانه این روزها در بسیاری صفحات شاهد این هستم که هرکس با حداقل آگاهی برای دیگران نسخه می پیچه و در کمال شگفتی :eek:عده ای هم از اونا پیروی می کنند حالا چون شما گلوت درد میکرده شربت خوردی خوب شدی که دلیل نمیشه همه بیان شربت بخورن:confused:

در بررسی نحوه مطالعه نفرات برتر کنکور می بینیم که آنها با زیاد خواندن درس های مهارتی (مثل ریاضی)خودشون رو قوی نکردند و بلکه با زیاد تمرین کردن تونستن به این تسلط برسن و صبور بودند.
پس نباید برای شک در اینکه مطلب رو فهمیدم یا نه یکبار دیگه اون رو بخونم ... این ذهن رو تنبل میکنه . پس اول بخون یکبار و برو سوال ازش حل کن ... بعد اگه ایراد
داشتی بیا و دقیق جایی که اشکال داری رو دوباره بخون و کار کن و نه بیخودی همه جا رو بخونی و آخرش هم نفهمی که کجا رو بلدی و کجا رو نه

به حافظه خود اطمينان كنيد ، به اين صورت : مطالبي را كه روز گذشته مطالعه كرده‌ايد به ياد آوريد (مرور ذهني mental memorize) به هيچ عنوان به كتاب يا جزوه و يا هر نوع نوشته و علامت ديگری نگاه نكنيد و تنها از ذهن خود استفاده كنيد.تنها زمانی اجازه دارید به منابع درسی خود رجوع کنید که به اندازه کافی اطلاعات را در ذهن خود تجزیه و تحلیل کرده باشید.
و در آخر یک نکته خیلی مهم از دکتر سیدا "مرد حافظه ایران"
مهمترین راز و رمز تقویت حافظه ،اعتماد به حافظه است و باز هم اعتماد به حافظه .حافظه انسان شبیه یک توری است، زمانی که تردید می کنیم، سوراخ های این توری باز می شوند و ما مطالب را دریافت نمی کنیم. و اینکه اگر از حافظه استفاده نکنیم و مغز به کار گرفته نشود و مرتب آن را روغن کاری نکنیم حافظه عملکرد ضعیفی خواهد داشت.

*وارش*

کاربر فعال
دقیقا منم قبلا این سوال رو پرسیدم که تو پاره برای درجه یک ترتیب قائل بود درحالی که راهیان میگه واکنش درجه یک ترتیب مهم نیست اما اون نوشته بود باید غلظت رو بالا نگه داریم...........حلا تو این سوال خب چون بین صفر و یک اول میکس و ..............اما از طرفی من خودم زدنی بین گزینه ها 4 رو زدم چون در ابتدا اول که ترتیب مهم نیس در انتها درجه صفر که مستقل از راکتوره.........حالا نمیدونم یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
راستی سوال حرارت 92 برای ضریب شکل من گزینه 1 رو زدم اما پارسه یه اراجیف گفته بود که ضریب شکل بیشتر میشه و از این حرفا بعد هم تو 91 برای ترموکوپل گفته با افزایش شعاع حباب خطا کم میشه..........خلاصه معلوم نیست کی این پاسخ نامه رو مینویسه؟؟؟؟؟؟؟////
راستی من ترجمه درک مطلبای زبان بیو رو از کجا گیر بیارم کتابی هم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
سوال ریاضی 91 اون انتگرال بسا رو چه جوری حل کرده مگه انتگرال J1 نباید یکی به زیر وندش اضافه شه چرا شده منفی Jo ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من در نمیارمش

منم گزینه چهار رو زدم چون تو راهیان خونده بودم که تو درجه صفر و یک ترتیب مهم نیست ولی خود راهیانم اینو اول پلاگ زده دلیلشم این بوده که شیب عکس سرعت منفیه واسه همین پلاگ ارجحیت داره ولی این برای انتخاب بین راکتورهاست نه اینکه باید هردوتاشون باشن:confused:
میشه بگی چطور تو ضریب شکل به این نتیجه رسیدی چون من تو راهیانم دیدم که گزینه یک رو زده

اینم اون انتگراله 30012014077.jpg

saman001

عضو جدید
سلام خسته نباشید دوستان
اگه جواب تشریحی کنکور 91 رو دارید لطف کنید بذارید.من فقط ریاضی و ترموشو ندارم
امتحانمون پنج شنبست؟

آخرین ویرایش:

2216261

عضو جدید
سوال 37 رو من تو راهیان دیدم اونجا هم گفته ضریب جابجایی تو کندانسور افقی در جریان آرام بیشتره. اصلا در مورد جریان دیگه صحبت نشده که بشه مقایسه کرد.
41 من تازگی از سنجش کلیدشو گرفتم گزینه 1 و 3 رو درست اعلام کرده!
43 رو از راهیان دیدم گزینه یک گفته دلیلشم این بوده که چون تشعشع به سه قسمت مساوی تقسیم میشه این میشه ولی من نمیدونم قسمت سومش کدوم بخش میشه:confused:
52 گزینه چهار درست هست پارسه گزینه سه رو انتخاب کرده ولی همیشه نمیتونه Q=delta u باشه چون ترم انرژی جنبشی و پتانسیل هم هست و همیشه نمیشه نادیده گرفت ولی گزینه چهارم همه جوره صادق خواهد بود.
57 گزینه دو صحیح هست برای اینکه وقتی انتگرال میگیری ثابت انتگرال باید از جنس متغیری باشه که ثابت درنظر گرفته شده نه اونی که نسبت بهش انتگرال میگیرن که اینجا فشار ثابت هست
71 رو شما هم فهمیدین به ما بگین چون من خودم برنولی نوشتم و گزینه چهار آوردم:D
77 رو من هرجور حساب کردم مثل پاسخ سنجش نشده و توی پاسخ سنجش آورده شده گزینه 3 با تاثیر مثبت من که نفهمیدم این تاثیر مثب چیه!
در مورد سوال 105 باید بگم که وقتی توی آزمایشگاه میخوایم دمای مرطوب رو اندازه بگیریم یه پارچه خیس رو ترمومتر میذاریم و من تو جزوه ام نوشتم که درجه حرارت مقدار کمی "آب" هست که با گاز غیراشباع در تماس است. البته آب کولر خیلی بیشتر از رطوبت پارچه خیس هست و من نمیدونم که به حالت پایا میرسه یا نه
مرسیییییییییییییییی.خیلییییییی لطف کردی.ایشالا که موفق باشی

2216261

عضو جدید
بچه ها میشه بگید تاریخ دقیق امتحان کی هست؟اخه من میخام بلیط بگیرم

2216261

عضو جدید
نظرتون راجب امتحان پارسه این سری چی بود؟من به نظرم خیلی گند زدم ریاضیاتش رو مخصوصا

*وارش*

کاربر فعال
سلام خسته نباشید دوستان
اگه جواب تشریحی کنکور 91 رو دارید لطف کنید بذارید.من فقط ریاضی و ترموشو ندارم
امتحانمون پنج شنبست؟
تو این لینک هست تشریحیش. سوال 100 جرم که در مورد ضرائب نفوذه تو این حل و کلید سنجش اختلاف هست شما درستشو میدونید که چیه؟

saman001

عضو جدید
تو این لینک هست تشریحیش. سوال 100 جرم که در مورد ضرائب نفوذه تو این حل و کلید سنجش اختلاف هست شما درستشو میدونید که چیه؟

ممنون دوست عزیز ولی اینجا که فقط پاسخ کلیدی بود.
به نظر من 3 درسته چون افزایش دما اثرش روی ضریب نفوذ در گازها بیشتر از مایعاته. کلید سنجش چه جوابی داده؟
10minبعد: جواب سنجش گفته 1! جالبه ولی به نظر من همون سه جواب درسته البته 3 در همین دفترچه ای که تو لینک هست چون ظاهرن دفترچه ها متفاوتن.

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
این سوال سال نود و من با این استدلال حل کردم.به هر حال طبق رابطه تقابل ضریب شکلا با عکس مساحت ها رابطه داره پس این که چون سطح زیاد شده ضریب شکل زیاد میشه چرنده؟
20140131_150932.jpg20140131_150914.jpg

آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
20140125_225520.jpg

کسی این سوال مسخره مکانیک رو بلده؟؟؟؟؟؟؟؟///بیشتر حرکت دبیرستانه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترمو رو مثل کنکور 90 ندن بلند صلواااااااااااااااااات

اقا جریان این سال 90 شیمی چی بوده مگه؟؟؟؟؟؟؟
پسر دایی بدشانس من دقیقا کنکور 90 شیمی داد.البته قبول شد کرمان.میرفت پارسه میگفت جرمو 90 میزدم کلا خیلی خونده بودم جرمو بعد تو کنکور سوالاتو دیده بود زرد کرده بود همش 5 درصد زده بود

saman001

عضو جدید
دوستان بازم خواهش میکنم اگه جواب تشریحی 91 رو دارید لطف کنید بذارید یا بگید از کجا بگیرم. فقط ترمو و ریاضیشو ندارم

ئدز

عضو جدید
سوال 48 ازمون امروز پارسه به نظرتون نباید میگفت ماشین گرمایی نه پمپ حرارتی.........خوب اینا اصلا جهت چرخه فرق داره و همچنین فرمولاش مگه نه یا من در اشتباهم
سوال 59 رو فهمیدی چه طوریه؟چرا مول اجزا رو از تقسیم انتالپی هایی که معلوم نیست چین بدست اورده؟؟؟؟؟؟//
سوال 61 مگه وقتی محلولا استاندارد هستن حالا بر هر مبنایی ضریب فعالیت یک نیست؟
سوال 113 چرا اختلاف رطوبت پیوند و تعادلی رو گرفته غیر پیوندی مگه این اختلاف پیوندی رو نشون نمیده؟
هر کی سوال 146 رو حل کرده لطفا بزاره من حل اینو نمیگیرم

بالا