گفتگو پیرامون خبرهای مرتبط با اسیدپاشی در اصفهان

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خدایا میشه آخرین خانم رو هم به همین زودی بفرستیم فضا عایا؟:D

باران جان اين يك مورد نقل از پست شما گرفتن پس خودت خواستي جواب بده .........بنده وارد مذاكرات سياسي نميشم:دي
..اما نخواستي تالار مشاوره خوب مشاوره ميده ديگه از اين پست ها تكرار نشه.........:دي

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا میشه آخرین خانم رو هم به همین زودی بفرستیم فضا عایا؟:D

آره میشه ولی ببخشیدا میشه خانوما اونجا آویزون نداشته باشن!!!:D

خانوم ها هم هر بلایی که سرشو میاد سکوت میکنند

بستگی داره تفسیر شما از سکوت و بلا چی باشه.:cool:

جالبيش اينجاست خودمون حرف نمي زنيم ولي مدافع زياد داريم:D

از بس خوبيم:دي

باران جان اين يك مورد نقل از پست شما گرفتن پس خودت خواستي جواب بده .........بنده وارد مذاكرات سياسي نميشم:دي
..اما نخواستي تالار مشاوره خوب مشاوره ميده ديگه از اين پست ها تكرار نشه.........:دي

دیگه دیگه....بعضی از این به ظاهر مدافعین بیشتر به فکر خودشونن تا به فکر خانوما.:D

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره میشه ولی ببخشیدا میشه خانوما اونجا آویزون نداشته باشن!!!

بستگی داره تفسیر شما از سکوت و بلا چی باشه.

دیگه دیگه....بعضی از این به ظاهر مدافعین بیشتر به فکر خودشونن تا به فکر خانوما.

سکوت یعنی وقتی بهتون ظلم میشه شما رو محدود میکنند و سرتون رو با مذهب و خرافات گرم میکنند اگاه باشید دوست عزیز
همینه دیگه یه عده هم مدافع حقوق خانوم ها هستند از طرف شما بهشون افترا زده میشه
اما بدونید این جامعه اصلاح نمیشه و قوانینش برای خانوم ها هر روز بدتر میشه و شما رو روز به روز از جامعه پس میزنند از اخراج از شهرداری تا محدود کردن استخدام و ....

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سکوت یعنی وقتی بهتون ظلم میشه شما رو محدود میکنند و سرتون رو با مذهب و خرافات گرم میکنند اگاه باشید دوست عزیز
همینه دیگه یه عده هم مدافع حقوق خانوم ها هستند از طرف شما بهشون افترا زده میشه
اما بدونید این جامعه اصلاح نمیشه و قوانینش برای خانوم ها هر روز بدتر میشه و شما رو روز به روز از جامعه پس میزنند از اخراج از شهرداری تا محدود کردن استخدام و ....

با همه حرفتون موافق نیستم.
محدودیت از چه لحاظ؟
خرافات اگر اون چیزیه که مد نظر منه باهاتون موافقم ولی این بیشتر بخاطر اینه که متاسفانه بعضی از خانوما و حتی بعضی از آقایون از قدرت تفکر استفاده نمی کنن و هر چیزی رو بدون دلیل میپذیرن.
من همه مدافعان حقوق زنها منظورم نبود ولی بعضیشون به فکر منافع و ....خودشون هستن.
الان که خیلی از قوانین مربوط به ازدواج و طلاق که یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی هست به نفع خانوماس.
با توجه به اون چیزی که من تو جامعه میبینم آمار دختران دانشجو و شاغل روز به روز متاسفانه یا خوشبختانه از آقایون بیشتر میشه.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با همه حرفتون موافق نیستم.
محدودیت از چه لحاظ؟
خرافات اگر اون چیزیه که مد نظر منه باهاتون موافقم ولی این بیشتر بخاطر اینه که متاسفانه بعضی از خانوما و حتی بعضی از آقایون از قدرت تفکر استفاده نمی کنن و هر چیزی رو بدون دلیل میپذیرن.
من همه مدافعان حقوق زنها منظورم نبود ولی بعضیشون به فکر منافع و ....خودشون هستن.
الان که خیلی از قوانین مربوط به ازدواج و طلاق که یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فردی هست به نفع خانوماس.
با توجه به اون چیزی که من تو جامعه میبینم آمار دختران دانشجو و شاغل روز به روز متاسفانه یا خوشبختانه از آقایون بیشتر میشه.

درسته از قدرت تفکر استفاده نمیکنند و مثل طوطی حرفایی که یکی چند دهه قبل زده رو تکرار میکنند خیر سرشون تحصیل کرده اند واسه دانلود یه اهنگ چندین ساعت میگردند با وی پی ان و ... اما واسه یه حرفی که دارند میزنند نمیرند یه سرچ ساده کنند متاسفانه

تو هر قشر و صنفی یه عده دنبال سو ء استفاده هستند

تو ضمینه قوانین ازدواج و ... شاید اما وقتی یه شخصی میاد میگه من میخوام تو رو طلاقت بدم و راحت این کارو میکنه و میره با یکی دیگه پول مهریه و ... ایا جواب ضربه ای که اون دختر خورده رو میده

امیدوارم این حرفی که میزنید درست باشه
یه جمله ای خوندم خیلی جالب بود میگفت اگه یه چیز رو به یه مرد یاد دادی فقط به یه نفر یاد دادی اما اگه به یه زن یاد دادی به یه نسل یاد دادی

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته از قدرت تفکر استفاده نمیکنند و مثل طوطی حرفایی که یکی چند دهه قبل زده رو تکرار میکنند خیر سرشون تحصیل کرده اند واسه دانلود یه اهنگ چندین ساعت میگردند با وی پی ان و ... اما واسه یه حرفی که دارند میزنند نمیرند یه سرچ ساده کنند متاسفانه

تو هر قشر و صنفی یه عده دنبال سو ء استفاده هستند

تو ضمینه قوانین ازدواج و ... شاید اما وقتی یه شخصی میاد میگه من میخوام تو رو طلاقت بدم و راحت این کارو میکنه و میره با یکی دیگه پول مهریه و ... ایا جواب ضربه ای که اون دختر خورده رو میده

امیدوارم این حرفی که میزنید درست باشه
یه جمله ای خوندم خیلی جالب بود میگفت اگه یه چیز رو به یه مرد یاد دادی فقط به یه نفر یاد دادی اما اگه به یه زن یاد دادی به یه نسل یاد دادی

من در زمینه ای که تخصص و اطلاعات چندانی ندارم صحبت نمیکنم.مسلما همه چیز خوب خوب یا بد بد نیست و همه چیز نسبیه.
متاسفانه دخترا از چیزای دیگه قبل از ازدواج هم ضربه میخورن جواب اونا رو چی و کی میخواد بده؟؟؟!!!

اون جمله رو هم کاملا قبول دارم.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در زمینه ای که تخصص و اطلاعات چندانی ندارم صحبت نمیکنم.مسلما همه چیز خوب خوب یا بد بد نیست و همه چیز نسبیه.
متاسفانه دخترا از چیزای دیگه قبل از ازدواج هم ضربه میخورن جواب اونا رو چی و کی میخواد بده؟؟؟!!!

اون جمله رو هم کاملا قبول دارم.

این ضربه خوردن هایی که شما میگید خیلی چیزا شاملش میشه جزیی تر بگید
البته بیشتر دقدقه دختر ها مربوط به چند تا مسئله میشه که جدا از قانون بیشتر عرف جامعس که اذیت میکنه باید عرف جامعه رو تغییر داد
عرف رو هم میشه تغییر داد فقط باید سطح اگاهی بره بالا و پسر ها یکم بیشتر اگاه بشن و به جای غیرت شعورشون بره بالاتر

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته بیشتر دقدقه دختر ها مربوط به چند تا مسئله میشه که جدا از قانون بیشتر عرف جامعس که اذیت میکنه باید عرف جامعه رو تغییر داد
عرف رو هم میشه تغییر داد فقط باید سطح اگاهی بره بالا و پسر ها یکم بیشتر اگاه بشن و به جای غیرت شعورشون بره بالاتر

موضوع این تایپیک چیز دیگری است جناب.
در زمینه عرف و آگاهی هم خیلی مسائل فردی و اجتماعی مطرحه و هر کس مایل هست که مطابق نظر خودش اونو تغییر بده.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوع این تایپیک چیز دیگری است جناب.
در زمینه عرف و آگاهی هم خیلی مسائل فردی و اجتماعی مطرحه و هر کس مایل هست که مطابق نظر خودش اونو تغییر بده.

ههههههههههههه جالب شد شما خودتون بحث رو به اینجا کشونید بعد.... این هم یه مدل متهم کردن!!!

با شما دیگه حرفی ندارم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
این فرهنگی که ازش دم میزنید در کدام حوزه باعث افتخاره ؟؟

چون فرهنگ ما از سوی دولت مبلغ عزا و گریه در کل ایام سال است

و از سوی مردم گرگ و میش وار است ... ظاهر پسندیه ... سطحی نگریه

از یه طرف فشار میارن القای مذهب کنن
از یه طرف اصول همان مذهب رو پایمال میکنن ...اصولی که اخلاقیات هم درش هست ... چرا ؟ چون میخوان ثابت کنن این مذهبو و نمیخواهند ...

قصه ی بدی داره این فرهنگ بساز و بنداز قربان !

افتخارش جز در شعارش نیست

خب شما از اول موضعتون ميگفتيد تا بفهميم اصل بحث چيه

اينطور كه من فهميدم مشكل شما اين اسيد اين ملت و نظامش نيست شما با اصل اسلامي بودن به نظرم مشكل داريد............البته تنها برداشت من هست!

اول اينكه اين مباحث بهتر در تالار اسلام و فران باشه .........اما فعلا خدمت شما عرض كنم

اين دولت مبلغ .........كي عزا ميگيرد ..........ميدونم منظورتون شهادت ائمه هست

حرف شما درست هست اما شما چشماتو بازكردي شهادت ها را ديدين!.........حداقلش بخواي يكم فكر هم كني به ازاي هر شهادت يك تولد هم هست!
شما عيد غدير قربان مبعث نيمه شعبان ولادت ها را نميبينيد!....................يا به ضررتون هست ببينيد!

شما كه خودتون از ملت جدا كردين .........اما درمورد فرهنگ من و ملتم ...تاكيد مي كنم من و ملتم!

فرهنگ ما هر كم و كاستي داشته باشه بهتر از زير سلطه وابستگي هست بهتر از زمان شاه كه به هيچي رحم نكردن بهتر از موقعي كه ثروت مارا ميبردن يك اب هم روش .........شما كه مدافع فرهنگي فرهنگ كجا اينو ميگه وابسته باش ساكت باش تا به ديگران خوش بياد

فرهنگ من و ملتم هر چي هست بهتر از فرهنگ برهنگي و برهنگي فرهنگ هست
اگر دانشمندان امروز به خيلي چيزها ميرسند مخصوصا در رشته پزشكي قران ما قواعدشو قرنها پيش گفته.......حتما نشنيديد براي كارهاي علميشون قران ما مي خوانند ..........كتابي كه خودمون بهش مراجعه نمي كنيم

شما كه دم از فرهنگ غربي ميزنيد بهتر ببينيد كتاب ادبيات و اشعار شاعران ما در دانشگاهاشون تدريس ميشه.......

رشته پرشكي به طور كامل كتاب

قانون در طب یکی از کتابهای ابن سینا در زمینهٔ پزشکی‌است که نزدیک به هفتصد سال در مراکز علمی اروپا تدریس می‌شد.

فقط مشكل اينحاست معلوم نمييشه هيچ جا گفته نميشه
فقط مشكل ما اينه خودمون باور نداريم
كتاب هاي ما را ديگران بايد استفاده كنن ...مزاياشو ديگران بايد ببرن
انقدر گير اين جزييات هستيم كه خيلي چيزها فراموش كرديم

حالا اگر با اصل اسلامي بودن مشكل داريد بهتر به جاي بحث بريد از افرادي كه تازه مسلمان شدن بپرسيد .......مشكل ما اينه اسلام از پدر مادر و ديگران ياد گرفتيم به خودمون زحمت نداديم تحقيق كنيم كسي كه تازه مسلمان شده از ما بهتر ميدونه اسلام حقيقي چيه شما كه اسم عزا مياري بهتر كتاب تاريخ مطالعه كنيد شوخي هاي پيامبر هم ببيني

اگر هم نميخوايد تحقيق كنيد و فقط تقليد از يك سري افكار كنيد خب پس بحث بي فايدس

در مورد فرهنگ بي فرهنگي هم هميشه اين توي ذهنم هست

از همان روزی که دست حضرت قابیل

گشت آلوده به خون حضرت هابیل

از همان روزی که فرزندان آدم

زهر تلخ دشمنی در خونشان جوشید

آدمیت مرد،

گرچه آدم زنده بود.

از همان روزی که یوسف را برادرها به چاه انداختند

از همان روزی که با شلاق و خون دیوار چین را ساختند

آدمیت مرده بود.

بعد دنیا هی پر از آدم شد و این آسیاب

گشت و گشت

قرن ها از مرگ آدم هم گذشت

ای دریغ!

آدمیت برنگشت!

قرن ما

روزگار مرگ انسانیت است

سینه ی دنیا ز خوبی ها تهی است

صحبت از آزادگی، پاکی، مروت ابلهی است

صحبت از عیسی و موسی و محمد نا به جاست

قرن موسی چنبه هاست

من که از پژمردن یک شاخه گل

از نگاه ساکت یک کودک بیمار

از فغان یک قناری در قفس

از غم یک مرد در زنجیر

حتی قاتلی بر دار

اشک در چشمان و بغضم در گلوست،

وندر این ایام زهرم در پیاله زهر مارم در سبوست

مرگ او را از کجا باور کنم؟

صحبت از پژمردن یک برگ نیست

وای! جنگل را بیابان می کنند

دست خون آلود را در پیش چشم خلق پنهان می کنند

هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا

آنچه این نامردمان با جان انسان می کنند

فرض کن مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست

فرض کن یک شاخه گل هم در جهان هرگز نرست

فرض کن جنگل بیابان بود از روز نخست

در کویری سوت و کور

در میان مردمی با این مصیبت ها صبور

صحبت از مرگ محبت، مرگ عشق

گفت و گو از مرگ انسانیت است
!

آخرین ویرایش:

شـیوا

عضو جدید

اصلا اینطور نیست. خیلی دلیل می شه آورد، خیلی مثال می شه زد. اما به این یه مثال (که مرتبط با موضوع تاپیک هم هست) اکتفا می کنم:

یکی از قربانیان اسید پاشی، در ازای گرفتن حق حضانت فرزندش، از مجازات فرد اسیدپاش گذشت...

این بخشش های (اجباری و غیر اجباری) مطمئنا اثر مثبتی روی ادامه اسیدپاشی ها نداشتن.

===============================================================

و یه سوال:

اینطور که من متوجه شدم، خود قربانی باید طرف رو قصاص کنه. یعنی خودش اسید رو بپاشه، این درسته؟

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار

ببخشيد البته نقل قول گرفتم

اما

حرفتون يكم تامل انگيز

عرف جامعه تغيير بديم! ........منظور دوستي هاي قبل ازدواج زياد كنيم؟!

اين فرهنگي كه ازش صحبت مي كنيد شامل اينها ميشه؟

اما بيشتر به نظر مياد اين فرهنگ ساختگي خيلي به فكر خانم ها نيست............بلكه در اصل بايد بگيم عرف و فرهنگ به نفع عده اي تغيير بديم...........
بعد شما تا الان مدافع حقوق خانمها بودين حالا؟!!!!!!!

البته منظور اين نيست مردها ضرر نمي كنند اما بيشتر خانمها ضررمي كنن ..........

شما كه از امنيت ارامش حقوق صحبت مي كنيد اين حرف از شما بعيد!

توي اين تاپيك معاني زيادي خدا را شكر فهميديم :D

وقتي از كمبود فرهنگ ايراني صحبت ميشه ............يعني در اصل غني اما چون فرهنگ ساختگي نيست و اصيل هست چون به نفع يك عده نيست كمبود داره...........
اما وقتي كلا از فرهنگ صحبت ميشه اگر افراد طبق ميل يك سري عمل كنند با همون عقايد ميشن با فرهنگ اما اگر به نفع بقيه عمل نكنند ميشن بي فرهنگ

خب همون ترجيح ميديم بي فرهنگ باشيم:)

آخرین ویرایش:

parsa913

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشيد البته نقل قول گرفتم

اما

حرفتون يكم تامل انگيز

عرف جامعه تغيير بديم! ........منظور دوستي هاي قبل ازدواج زياد كنيم؟!

اين فرهنگي كه ازش صحبت مي كنيد شامل اينها ميشه؟

اما بيشتر به نظر مياد اين فرهنگ ساختگي خيلي به فكر خانم ها نيست............بلكه در اصل بايد بگيم عرف و فرهنگ به نفع عده اي تغيير بديم...........
بعد شما تا الان مدافع حقوق خانمها بودين حالا؟!!!!!!!

البته منظور اين نيست مردها ضرر نمي كنند اما بيشتر خانمها ضررمي كنن ..........

شما كه از امنيت ارامش حقوق صحبت مي كنيد اين حرف از شما بعيد!

توي اين تاپيك معاني زيادي خدا را شكر فهميديم :D

وقتي از كمبود فرهنگ ايراني صحبت ميشه ............يعني در اصل غني اما چون فرهنگ ساختگي نيست و اصيل هست چون به نفع يك عده نيست كمبود داره...........
اما وقتي كلا از فرهنگ صحبت ميشه اگر افراد طبق ميل يك سري عمل كنند با همون عقايد ميشن با فرهنگ اما اگر به نفع بقيه عمل نكنند ميشن بي فرهنگ

خب همون ترجيح ميديم بي فرهنگ باشيم
:)

دوست عزیز....
برای دومین بار بعد از اینکه خواستم دیگه وارد بحث نشم وارد میشم!!:surprised: چون بحث فرهنگ رو من پیش کشیدم!!

به عنوان یکی از کوچکترین نقاط مشترک با نویسنده پست مربوط، موافقم که عرف جامعه توی یه سری از موارد باید تغییر کنه.... اما قطعاً اون یه سری از نظر من 180 درجه با ایشون متفاوته!!
ما در فرهنگی که الآن دیگه عرف جامعه مون شده مشکلاتی داریم که باعث میشه زندگی شیرینی خودش رو از دست بده... روش تغییر این عرف هم قطعا آموزش به بچه هاست.... و نه فقط یه نسل بلکه بعد از 2-3 نسل این مشکلات حل میشه. به عنوان مثال روحیه کار جمعی که توی ما وجود نداره چون ما کلاً اسطوره پروریم و دوست داریم قهرمان پیدا کنیم... راهش هم اینه که از بچگی این خصلت رو آموزش بدیم به بچه ها و نه فقط آموزش به اونها بلکه خودمون هم همین طوری که اونها مراتب سنی رو طی میکنند براشون بستر کار جمعی رو فراهم کنیم.... این جوری بعد از یکی دو نسل جامعه ای داریم که همه با هم همدلن، همه به هم احترام میذارن و همه از موفقیت هم خوشحال میشن!! این یه رؤیا نیست و واقعیته اگه بخوایم، اراده کنیم و البته مسئولین فهمیده ای داشته باشیم!!

دوست عزیز...
فرهنگ این نیست که به گذشته بنازیم!! این عین بی فرهنگیه!! به قول قرآن "الهکم التکاثر، حتی زرتم المقابر"... فرهنگ اینه که ما خجالت بکشیم که یه روزی منشأ فرهنگ بودیم و الآن بقیه از تاریخ و فرهنگ غنی ما استفاده میکنن و ما فقط دانشمندامون رو براشون میشماریم!

اینکه من میگم ملت باید از بازی سیاسیون بیان بیرون برای همینه... چون سیاست همیشه دنبال هدف خودش که عمدتاً شکست طرف مقابله هست .... پدر و مادر هم نداره... حتی اگه نیاز باشه از بدترین فرهنگ ها حمایت بشه میشه تا رقیب شکست بخوره و خودش بیاد روی کار... برای همین میبینی از بین این همه خصائص خوب غربی فقط به قول شما برهنگیش میاد ایران.... مخالفان فقط دنبال آزادی مطبوعات و حجاب و مشروب و .... هستن.......... فکر میکنن اگه اینجوری شد همه چی خوب میشه! فکر میکنن اگه حکومت عوض شد همه چی خوب میشه... من به شما اطمینان میدم مادامی که مردم از بازی سیاست مدارن جدا نشن همین آشه و همین کاسه... آشی که یه بار سرده و "شعر و غزل شکایت از داغی کاسه ش میخونن" و یه بار داغه و از سردی کاسه ش تمجید میکنن!!!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
دوست عزیز....
برای دومین بار بعد از اینکه خواستم دیگه وارد بحث نشم وارد میشم!!:surprised: چون بحث فرهنگ رو من پیش کشیدم!!

به عنوان یکی از کوچکترین نقاط مشترک با نویسنده پست مربوط، موافقم که عرف جامعه توی یه سری از موارد باید تغییر کنه.... اما قطعاً اون یه سری از نظر من 180 درجه با ایشون متفاوته!!
ما در فرهنگی که الآن دیگه عرف جامعه مون شده مشکلاتی داریم که باعث میشه زندگی شیرینی خودش رو از دست بده... روش تغییر این عرف هم قطعا آموزش به بچه هاست.... و نه فقط یه نسل بلکه بعد از 2-3 نسل این مشکلات حل میشه. به عنوان مثال روحیه کار جمعی که توی ما وجود نداره چون ما کلاً اسطوره پروریم و دوست داریم قهرمان پیدا کنیم... راهش هم اینه که از بچگی این خصلت رو آموزش بدیم به بچه ها و نه فقط آموزش به اونها بلکه خودمون هم همین طوری که اونها مراتب سنی رو طی میکنند براشون بستر کار جمعی رو فراهم کنیم.... این جوری بعد از یکی دو نسل جامعه ای داریم که همه با هم همدلن، همه به هم احترام میذارن و همه از موفقیت هم خوشحال میشن!! این یه رؤیا نیست و واقعیته اگه بخوایم، اراده کنیم و البته مسئولین فهمیده ای داشته باشیم!!

دوست عزیز...
فرهنگ این نیست که به گذشته بنازیم!! این عین بی فرهنگیه!! به قول قرآن "الهکم التکاثر، حتی زرتم المقابر"... فرهنگ اینه که ما خجالت بکشیم که یه روزی منشأ فرهنگ بودیم و الآن بقیه از تاریخ و فرهنگ غنی ما استفاده میکنن و ما فقط دانشمندامون رو براشون میشماریم!

اینکه من میگم ملت باید از بازی سیاسیون بیان بیرون برای همینه... چون سیاست همیشه دنبال هدف خودش که عمدتاً شکست طرف مقابله هست .... پدر و مادر هم نداره... حتی اگه نیاز باشه از بدترین فرهنگ ها حمایت بشه میشه تا رقیب شکست بخوره و خودش بیاد روی کار... برای همین میبینی از بین این همه خصائص خوب غربی فقط به قول شما برهنگیش میاد ایران.... مخالفان فقط دنبال آزادی مطبوعات و حجاب و مشروب و .... هستن.......... فکر میکنن اگه اینجوری شد همه چی خوب میشه! فکر میکنن اگه حکومت عوض شد همه چی خوب میشه... من به شما اطمینان میدم مادامی که مردم از بازی سیاست مدارن جدا نشن همین آشه و همین کاسه... آشی که یه بار سرده و "شعر و غزل شکایت از داغی کاسه ش میخونن" و یه بار داغه و از سردی کاسه ش تمجید میکنن!!!

من حرفاتون قبول دارم

اما مدام وقتي بزنيم توي سر فرهنگمون يك سري فرهنگ هاي ساختگي ملاك قرار بديم اين به معني پيشرفت نيست
انسان هر روزش پيشرفت صد در صد بايد پيشرفت كنيم........اما راهش اين نيست فرهنگمون سركوب كنيم ...اين يعني از اوني كه هستيم بيزاريم!............پس غني كردن فرهنگ اين نميشه!
راهش اين نيست چشمامونو ببنديم هر طور نفعمون بود قضاوت كنيم ......تلاش يك ملت زير سوال ببريم ................

نميدونم واقعا كساني كه اين نظرات ميدن چه حسابي كردن...خودشون جداي ملت يا بالاتر از اونها ميدونن !.......

يك عده ديگه دانشمند اين مملكت هستن از تمام قوا وقتشون ميذارن مايه افتخار بشن بعد يك سري پيدا ميشن تمام زحمات اونها ميخوان زير پا بذارن.......با جملاتي كه معلوم نيست سازندش كي باشه !

اگر در رتبه اي نيستيم كه باعث پيشرفت اين مملكت بشيم پس بهتر با اين افكار منفي سكوت كنيم زحمات نخبه هاي اين مملكت هدر نديم........

راه پيشرفت سركوب كردن گذشته نيست ..........درس گرفتن و تعالي اون هست!

اوژنی دزیره

عضو جدید
و یه سوال:

اینطور که من متوجه شدم، خود قربانی باید طرف رو قصاص کنه. یعنی خودش اسید رو بپاشه، این درسته؟[/QUOTE]
درسته.

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببخشيد البته نقل قول گرفت
خب همون ترجيح ميديم بي فرهنگ باشيم:)

دیگه داره کم کم حالم بد میشه از طرز تفکرتون!!!!

متاسفانه خانم ها نمیان فقط یک سری با تفکرات شما میان تو بحث

شما الان نماینده همه خانم ها هستید که دارید براشون نسخه میپیچید و میگید مناسب هست یا نه؟ یا طبق عرف 1400 سال قبل دارید صحبت میکنید!!!!

بله عرف رو تغییر بدیم مشکلی دارید شما؟ میخوایداصلا برگردیم به 1400 سال قبل چطوره؟

به نفع یک عده نیست؟ هههههه جالبه
شما باز جمع بستید 2 نفر دورو برتون رو میبینید فکر میکنید اره دیگه همه مثل ما هستند
وقتی یه تصمیمی هم میگیرید و 2 نفر ازتون تمجید میکنند اونم به خاطر چاپلوسی میگید من چه علامه دهری هستم!!!! پس تصمیمم درسته و همه باهاش موافقن همیشه هم یک عده هستند که موافق نباشند عیب نداره

اصلا شما فرهنگ رو چی تعریف میکنید؟

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا اینطور نیست. خیلی دلیل می شه آورد، خیلی مثال می شه زد. اما به این یه مثال (که مرتبط با موضوع تاپیک هم هست) اکتفا می کنم:

یکی از قربانیان اسید پاشی، در ازای گرفتن حق حضانت فرزندش، از مجازات فرد اسیدپاش گذشت...

این بخشش های (اجباری و غیر اجباری) مطمئنا اثر مثبتی روی ادامه اسیدپاشی ها نداشتن.

===============================================================

و یه سوال:

اینطور که من متوجه شدم، خود قربانی باید طرف رو قصاص کنه. یعنی خودش اسید رو بپاشه، این درسته؟

نمیدونم چرا دوستان جملات رو با دقت نمیخونن که دچار سوء برداشت نشوند.
دوست گرامی اگر به جمله بنده دقت کنین نوشتم خیلی از قوانین و منظورم همه قوانین نبوده.
در مورد اجرای حکم هم منم اینطور شنیدم که اگر خود فرد آسیب دیده تمایل داشته باشه میتونه خودش حکم رو اجرا کنه.

jared

عضو جدید

خب شما از اول موضعتون ميگفتيد تا بفهميم اصل بحث چيه

اينطور كه من فهميدم مشكل شما اين اسيد اين ملت و نظامش نيست شما با اصل اسلامي بودن به نظرم مشكل داريد............البته تنها برداشت من هست!

اول اينكه اين مباحث بهتر در تالار اسلام و فران باشه .........اما فعلا خدمت شما عرض كنم

اين دولت مبلغ .........كي عزا ميگيرد ..........ميدونم منظورتون شهادت ائمه هست

حرف شما درست هست اما شما چشماتو بازكردي شهادت ها را ديدين!.........حداقلش بخواي يكم فكر هم كني به ازاي هر شهادت يك تولد هم هست!
شما عيد غدير قربان مبعث نيمه شعبان ولادت ها را نميبينيد!....................يا به ضررتون هست ببينيد!

شما كه خودتون از ملت جدا كردين .........اما درمورد فرهنگ من و ملتم ...تاكيد مي كنم من و ملتم!

فرهنگ ما هر كم و كاستي داشته باشه بهتر از زير سلطه وابستگي هست بهتر از زمان شاه كه به هيچي رحم نكردن بهتر از موقعي كه ثروت مارا ميبردن يك اب هم روش .........شما كه مدافع فرهنگي فرهنگ كجا اينو ميگه وابسته باش ساكت باش تا به ديگران خوش بياد

فرهنگ من و ملتم هر چي هست بهتر از فرهنگ برهنگي و برهنگي فرهنگ هست
اگر دانشمندان امروز به خيلي چيزها ميرسند مخصوصا در رشته پزشكي قران ما قواعدشو قرنها پيش گفته.......حتما نشنيديد براي كارهاي علميشون قران ما مي خوانند ..........كتابي كه خودمون بهش مراجعه نمي كنيم

شما كه دم از فرهنگ غربي ميزنيد بهتر ببينيد كتاب ادبيات و اشعار شاعران ما در دانشگاهاشون تدريس ميشه.......

رشته پرشكي به طور كامل كتاب

فقط مشكل اينحاست معلوم نمييشه هيچ جا گفته نميشه
فقط مشكل ما اينه خودمون باور نداريم
كتاب هاي ما را ديگران بايد استفاده كنن ...مزاياشو ديگران بايد ببرن
انقدر گير اين جزييات هستيم كه خيلي چيزها فراموش كرديم

حالا اگر با اصل اسلامي بودن مشكل داريد بهتر به جاي بحث بريد از افرادي كه تازه مسلمان شدن بپرسيد .......مشكل ما اينه اسلام از پدر مادر و ديگران ياد گرفتيم به خودمون زحمت نداديم تحقيق كنيم كسي كه تازه مسلمان شده از ما بهتر ميدونه اسلام حقيقي چيه شما كه اسم عزا مياري بهتر كتاب تاريخ مطالعه كنيد شوخي هاي پيامبر هم ببيني

اگر هم نميخوايد تحقيق كنيد و فقط تقليد از يك سري افكار كنيد خب پس بحث بي فايدس

در مورد فرهنگ بي فرهنگي هم هميشه اين توي ذهنم هست

از همان روزی که دست حضرت قابیل

گشت آلوده به خون حضرت هابیل

از همان روزی که فرزندان آدم

زهر تلخ دشمنی در خونشان جوشید

آدمیت مرد،

گرچه آدم زنده بود.

از همان روزی که یوسف را برادرها به چاه انداختند

از همان روزی که با شلاق و خون دیوار چین را ساختند

آدمیت مرده بود.

بعد دنیا هی پر از آدم شد و این آسیاب

گشت و گشت

قرن ها از مرگ آدم هم گذشت

ای دریغ!

آدمیت برنگشت!

قرن ما

روزگار مرگ انسانیت است

سینه ی دنیا ز خوبی ها تهی است

صحبت از آزادگی، پاکی، مروت ابلهی است

صحبت از عیسی و موسی و محمد نا به جاست

قرن موسی چنبه هاست

من که از پژمردن یک شاخه گل

از نگاه ساکت یک کودک بیمار

از فغان یک قناری در قفس

از غم یک مرد در زنجیر

حتی قاتلی بر دار

اشک در چشمان و بغضم در گلوست،

وندر این ایام زهرم در پیاله زهر مارم در سبوست

مرگ او را از کجا باور کنم؟

وای! جنگل را بیابان می کنند

دست خون آلود را در پیش چشم خلق پنهان می کنند

هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا

آنچه این نامردمان با جان انسان می کنند

فرض کن مرگ قناری در قفس هم مرگ نیست

فرض کن یک شاخه گل هم در جهان هرگز نرست

فرض کن جنگل بیابان بود از روز نخست

در کویری سوت و کور

در میان مردمی با این مصیبت ها صبور

صحبت از مرگ محبت، مرگ عشق

گفت و گو از مرگ انسانیت است
!

از هر دری سخن راندی خانوم یا آقای محترم ولی معلوم شد سطح مطالعات شما در چه حدی است !

اینطور که پیداست شما تحت تاثیر کتب و تبلیغات محدود و دستچین مدیران ارشد نظام هستید .

چه مطلبی در کتاب آسمونی شماست که پایه ای از تحقیقات علمی بوده ؟؟؟

ممنون میشم بدانم دامنه ی سواد حضرتعالی در این حوزه به کجا ختم میشه !

jared

عضو جدید

من حرفاتون قبول دارم

اما مدام وقتي بزنيم توي سر فرهنگمون يك سري فرهنگ هاي ساختگي ملاك قرار بديم اين به معني پيشرفت نيست
انسان هر روزش پيشرفت صد در صد بايد پيشرفت كنيم........اما راهش اين نيست فرهنگمون سركوب كنيم ...اين يعني از اوني كه هستيم بيزاريم!............پس غني كردن فرهنگ اين نميشه!
راهش اين نيست چشمامونو ببنديم هر طور نفعمون بود قضاوت كنيم ......تلاش يك ملت زير سوال ببريم ................

نميدونم واقعا كساني كه اين نظرات ميدن چه حسابي كردن...خودشون جداي ملت يا بالاتر از اونها ميدونن !.......

يك عده ديگه دانشمند اين مملكت هستن از تمام قوا وقتشون ميذارن مايه افتخار بشن بعد يك سري پيدا ميشن تمام زحمات اونها ميخوان زير پا بذارن.......با جملاتي كه معلوم نيست سازندش كي باشه !

اگر در رتبه اي نيستيم كه باعث پيشرفت اين مملكت بشيم پس بهتر با اين افكار منفي سكوت كنيم زحمات نخبه هاي اين مملكت هدر نديم........

راه پيشرفت سركوب كردن گذشته نيست ..........درس گرفتن و تعالي اون هست!

نخبه های این مملکت زیر بار فشار حکومت یا منزوی شدن یا تلاششون برای رفتن است ...شما خیلی آرمانی فکر میکنی دوست گرام !

کجا رو دادن نخبه ها آباد کنن ؟
انگار نیستی ایران ... یا خیلی دلت خوشه ...

کلن بحث با امثال شما مث میخ آهنین در سنگ است ...وضعیت موجود و جوانان بی هدف و مشغول به دنیای مجازی و عدم آگاهی نسل جوانتر گمراهی و شرایط اقتصاد ضعیف ... نتیجه همین نخبه گریزی است .

آن وقت مجلس محترم هنوز درگیره این هستش جریان امر به معروف رو پیاده سازی کنی !
حریم خصوصی هنوز تعریف نشده شما میفرمایید ما فرهنگمون قدیمی است .

jared

عضو جدید

ممنون از لینکی که معرفی کردید ..پیشاپیش مرگ بر دشمن قسم خورده !

کار کار خارجیاس ... کار کار اینگیلیسه ... یا آمریکاس

موضوع اینجاست که توی سه چار صفحه قبل بنده اومدم گفتم اینا چادری نبودن گویا ... حجاب غیر عرف هم نداشتن ...ولی با حجاب نبودن مطمعننا" ... عزیزی اومد گفت : وای بر تو تهمت میزنی چرا . هنوز که عاملین دستگیر نشدن!

حالا انصار حزب الله اومدن گفتن : دست بیگانه در کار است . دشمن صفاک ...دشمن قسم خورده دسیسه چیده ... بنده میگم از طرف همون عزیزان که : وای بر شما مسلمانان ... چرا تهمت میزنید ... یه راست میرید جهنم ... هنوز که کسی دستگیر نشده ! جزای تهمت ...آویزان شدن از زبون ...به طور برعکسه ... آتیش هم زیرتون روشن میکنن ! بترسید خب !

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
دیگه داره کم کم حالم بد میشه از طرز تفکرتون!!!!

متاسفانه خانم ها نمیان فقط یک سری با تفکرات شما میان تو بحث

شما الان نماینده همه خانم ها هستید که دارید براشون نسخه میپیچید و میگید مناسب هست یا نه؟ یا طبق عرف 1400 سال قبل دارید صحبت میکنید!!!!

بله عرف رو تغییر بدیم مشکلی دارید شما؟ میخوایداصلا برگردیم به 1400 سال قبل چطوره؟

به نفع یک عده نیست؟ هههههه جالبه
شما باز جمع بستید 2 نفر دورو برتون رو میبینید فکر میکنید اره دیگه همه مثل ما هستند
وقتی یه تصمیمی هم میگیرید و 2 نفر ازتون تمجید میکنند اونم به خاطر چاپلوسی میگید من چه علامه دهری هستم!!!! پس تصمیمم درسته و همه باهاش موافقن همیشه هم یک عده هستند که موافق نباشند عیب نداره

اصلا شما فرهنگ رو چی تعریف میکنید؟

اينكه شما چه نظري در مورد طرز فكر من داريد كه هر لحظه يك نظري ميدين! ..........چون فهميدم شما جز امثال ادمايي هستيد كه طبق چند پست پيشم وقتي باهاتون ميانه بيايم ميشيم خوب اما وقتي مخالفت كنيم ميشيم همچون الفاظي كه به كار بردين

بحث حجاب مربوط به خودمون ميشه و هرخانمي مختار هرحجابي انتخاب كنه اينو من نظر نميدم

اما دوستي هاي قبل ازدواج مخصوصا اونهايي كه با شكست مواجه ميشه 90 درصد خانم ها مخصوصا اونهايي كه تجربش كردن مخالفن

فقط گاهي بعضي از ماها احساسي رفتار مي كنيم كه اگر اين احساس هم بذاريم كنار مطمئنم وقتي رابطه اي حداقلش سرانجام نداشته باشه هيچ كس واردش نميشه

من اينجا نيومدم پست بزنم وقت خودمو تلف كنم تا فقط مورد تمجيد باشم اگر اين هدفم بود حرفي ميزدم كه مطابق ميل شما چند نفري باشه كه در تاپيك يك نفره دارم پاسختون ميدم

البته اونهايي كه به بنده لطف كردن ممنون هستم

فرهنگ هر چي باشه قطعا در اون نفع همه هست نه فقط نفع يك عده
واضح بگم بي بند باري فرهنگ برهنگي روابط قبل ازوداج رواج بديم براي چي .............كي سودشو ببره
ميدونم شايد بعضي خانم ها هم از اين وضع بدشون نياد اما اول اخر فقط به نفع عده ديگه تمام ميشه

شما كه مدعي اين فرهنگي خودت حاضري با دختري كه قبل ازدواج با شما با 20 نفر ديگه رابطه داشته ازدواج كني
ديگه يك سري به مراكز مشاوره بزنيد ساده ترين چيزها مي فهميد ........به جاي اينكه حالتون بد بشه چشماتونو باز كنيد حقايق ببينيد ...هرچند ميدونم سخته ...چون اصولا حقيقت تلخ :warn:

چون عنوان مدير دارم نمي خوام با كاربرا زياد بحث كنم از اول با ارامش باهاتون بحث كردم و دوم اينكه چون روش و اخلاقم همينه اما نميدونم چرا اين ارامش ارام صحبت كردن ها فقط باعث ميشه بقيه ديوارشون بلندتر كنن!

بحث ما اگر طبق روال قبل بود شايد به نتيجه مي رسيد اما حالا كه از در ديگه وارد ميشيد با الفاظ ديگه به نظرم بي نتيجه است ........اخلاق و ادب من حكم ميكنه بحث تمام كنم

بحث تمام
موفق باشيد

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
از هر دری سخن راندی خانوم یا آقای محترم ولی معلوم شد سطح مطالعات شما در چه حدی است !

اینطور که پیداست شما تحت تاثیر کتب و تبلیغات محدود و دستچین مدیران ارشد نظام هستید .

چه مطلبی در کتاب آسمونی شماست که پایه ای از تحقیقات علمی بوده ؟؟؟

ممنون میشم بدانم دامنه ی سواد حضرتعالی در این حوزه به کجا ختم میشه !

نيازي نيست بخوام ميزان سواد خودمو براي شما تعيين كنم

نيازي هم نيست بگم چون مطمئنم باز يك حرف ديگه پيدا مي كنيد........مشكلي با كتاب قران داريد خودتون بريد مطالعش كنيد خودتون بريد از مراكز علمي بپرسيد.........براي من ثابت شده برام كافيه

شما مسئلتون فرهنگ نيست مشكلتون اسلام هست ....................پس اختلاف نظر مذهبي داريم.......كه بحث حل نميشه بهتره بريد( البته اگر واقعا مي خوايد ) از كسايي كه اين راه رفتن كسايي كه علمشون بيشتر تحقيق كنيد.............بعدش بهتره در مورد اسلام نظر بدين

قبلا هم گفتم بهتره بريد تالار اسلام قران اونجا بحث كنيد اين پست نامربوط با تاپيك ........مدير كاربر نداره همه بايد قوانين رعايت كنن.:)

نخبه های این مملکت زیر بار فشار حکومت یا منزوی شدن یا تلاششون برای رفتن است ...شما خیلی آرمانی فکر میکنی دوست گرام !

کجا رو دادن نخبه ها آباد کنن ؟
انگار نیستی ایران ... یا خیلی دلت خوشه ...

کلن بحث با امثال شما مث میخ آهنین در سنگ است ...وضعیت موجود و جوانان بی هدف و مشغول به دنیای مجازی و عدم آگاهی نسل جوانتر گمراهی و شرایط اقتصاد ضعیف ... نتیجه همین نخبه گریزی است .

آن وقت مجلس محترم هنوز درگیره این هستش جریان امر به معروف رو پیاده سازی کنی !
حریم خصوصی هنوز تعریف نشده شما میفرمایید ما فرهنگمون قدیمی است .

شما در چند سال پيش فكر كنم هنوز زندگي مي كنيد!..........اون بحث فرار مغز ها حتما!..........كه تا حدودي حل شده!

من قبول دارم خيلي مشكلات هست در اين رابطه اما چه اونهايي كه ميرن چه اونهايي كه ميمونن ..........براي اين ملت زحمت ميكشن باعث افتخار ما ميشن .......نبايد با زير سوال بردن ملت كشورمون اونها خراب كنيم

من كسايي ميشناسم توي همين ايران موندن با خرج خودشون دارن تحقيقاتشون ادامه ميدن...........حداقل اين حرفها (ديگه اگر عضو اين باشگاه هستيد) از يك فرد تحصيل كرده بعيد!

طرفداري از نخبه ها با سركوب كردن فرهنگ يك ملت خيلي فرق داره

از كي تاحالا راه پيشرفت سركوب كردن شده!

شـیوا

عضو جدید
دوستان متاسفانه من فعلا روزی 15 دقیقه وقت دارم بیام به این سایت. وگرنه دوست داشتم همه پست هاتون رو بخونم.

در مورد اجرای حکم هم منم اینطور شنیدم که اگر خود فرد آسیب دیده تمایل داشته باشه میتونه خودش حکم رو اجرا کنه.

و یه سوال:

درسته.

اگه تمایل داشته باشه؟ یا باید خودش حکم رو اجرا کنه؟

چون من خوندم اون خانومی که از همدان بود، قبل از اینکه اون فرد خودکشی کنه، یه چنین دعایی کرده بود که: خدایا تو میدونی من توان انجام اینکارو ندارم، خودت یه جوری درستش کن.

اگه خود فرد یا یکی از اعضای خونوادش باید حکم رو اجرا کنن (چون یکی دیگه از قربانی ها گفته بود که برادرم گفته اگه تو نمی تونی، من انجام میدم) خب این خودش یه مجازات برای فرد قربانی محسوب می شه. چون هرکسی از عهده ی مجازات دیگران برنمیاد، خصوصا چنین مجازاتی...

بالا