گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

soodabe

عضو جدید
بچه ها این دیگه کدوم آزمونه؟ همون نظارت و طراحیو میگین ؟ مگه چن روز پیش نیومد جواب ؟

MARY TANHA

عضو جدید
آزمون ورود به حرفه مهندسان اسفند 1391

آزمون ورود به حرفه مهندسان اسفند 1391

عنوان: قابل توجه داوطلبان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان.. تاريخ: چهار شنبه 6 دی 1391
در اجراي مواد 26،21،11و28 آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، در رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي)، عمران(نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، شهرسازي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي پایه 3 و كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني پايه ‌3 و آزمونهاي تعيين صلاحيت معماران تجربي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار تجربي مي‌رساند آزمونهاي ياد شده در اسفند ماه سال جاری مي‌گردد.
ثبت‌نام اين آزمونها از تاريخ شنبه 16/10/91 آغاز و اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد. ثبت‌نام كليه آزمونهاي ياد‌شده ‌به ‌صورت الكترونيكي ‌و از طريق همين وب سايت انجام خواهد شد. كليه داوطلبان عزيز مي‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه ثبت نام آزمونها به آدرس الكترونيكي www.inbr.ir مراجعه ‌نمايند.
ضروري است كليه متقاضيان قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه فرمايند

s.y.s

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون
امیدوارم این بار قبول یشم

نمی دونم برای طراحی باید چه مطالعات و تمریناتی داشته باشم
طراحی بار اول امتحان می دم ولی نظارت رو شهریور امتحان دادم با 43 درصد قبول نشدم:(

yaghoobb

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون
امیدوارم این بار قبول یشم

نمی دونم برای طراحی باید چه مطالعات و تمریناتی داشته باشم
طراحی بار اول امتحان می دم ولی نظارت رو شهریور امتحان دادم با 43 درصد قبول نشدم:(

ایشالا همه قبول بشیم و از شر استرس این جماعت خلاص بشیم .میتونیم تو همین سایت اطلاعات به هم بدیم برا شهریور بچه ها خیلی کمک کردن .ولی تجربه من میگه بهترین کار برا طراحی تمرینه.موفق باشی

yaghoobb

عضو جدید
عنوان: قابل توجه داوطلبان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان.. تاريخ: چهار شنبه 6 دی 1391
در اجراي مواد 26،21،11و28 آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، در رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي)، عمران(نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، شهرسازي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي پایه 3 و كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني پايه ‌3 و آزمونهاي تعيين صلاحيت معماران تجربي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار تجربي مي‌رساند آزمونهاي ياد شده در اسفند ماه سال جاری مي‌گردد.
ثبت‌نام اين آزمونها از تاريخ شنبه 16/10/91 آغاز و اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد. ثبت‌نام كليه آزمونهاي ياد‌شده ‌به ‌صورت الكترونيكي ‌و از طريق همين وب سايت انجام خواهد شد. كليه داوطلبان عزيز مي‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه ثبت نام آزمونها به آدرس الكترونيكي www.inbr.ir مراجعه ‌نمايند.
ضروري است كليه متقاضيان قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه فرمايند

سلام مرسی از خبرتون .اینا اینقدر نمیدونن که کلمه برگزارم تو خبرشون جا گذاشتن.فکر کنم از الان هم میشه ثبت نام کرد.

mariiana

عضو جدید
دوستای خوب لطفا بیاین راهنمایی کنین برای امتحان طراحی باید چی کار کنیم؟

avina333

عضو جدید
سلام دوستان منم اولین باره می خوام امتحان بدم.....کتاب ساعد سمیعی رو کسی داره....اسم دقیقش رو می خوام و مشخصاتش اخه دو تا کتاب هست یکیش وسط کتاب نوشته دفتر تمرین جزییات ساختمان ها متداول و یکی دیگه نوشته جزییات ساختمان های متداول....کدوم هست؟ اگه فایل دانلودشم دارید بزارید ممنون میشم

MARY TANHA

عضو جدید
سلام دوستان منم اولین باره می خوام امتحان بدم.....کتاب ساعد سمیعی رو کسی داره....اسم دقیقش رو می خوام و مشخصاتش اخه دو تا کتاب هست یکیش وسط کتاب نوشته دفتر تمرین جزییات ساختمان ها متداول و یکی دیگه نوشته جزییات ساختمان های متداول....کدوم هست؟ اگه فایل دانلودشم دارید بزارید ممنون میشم
به نظر من صبر كنيد تا منابع را اعلام كنن تا چاپ جديد و اوني كه مدنظرشونه تهيه كنيد
براي طراحي معمولا منبع خاصي نداره.......ي سري ضوابط طراحي براي معلولين و.....هست

yaghoobb

عضو جدید
salam age mikhyn gabol beshin az hamin alan soalat salhaye gozashtaro bardarin v fek konin sar jalase emtehan hastin v khodetono mahak bezanin v moshkelat khodeto mifahmi on vaght inja soalateto matrah kon.man shahrivar emtehan dadam 31 shodam kamel hamaro keshidam ama kham kham bod mohemtarin chiz zamn zaman v zaman hast .dostam 70 shod to karaj migoft man harchi keshide bodam hamonaro tahvil dadam.ama man chon soal eshteba bod bargashtam tashih kardam.

mahshid shz

عضو جدید
آزمون نظام مهندسی معماری بهمن 91

آزمون نظام مهندسی معماری بهمن 91

1- مهلت ثبت نام :
مهلت ثبت نام تا پایان روز چهار شنبه مورخ 4 بهمن ماه 1391می باشد
2- داوطلب گرامی خواهشمند است قبل از انجام ثبت نام راهنمای آزمون را با دقت مطالعه فرمایید.
3- هزینه آزمون : هزینه آزمون به صورت پرداخت اینترنتی خواهد بود. هزینه مربوطه به شرح ذیل می باشد.

رشتهمبلغ (ریال)
معماری نظارت500/000
معماری طراحی500/000
سایر مهندسان390/000

kazem791

عضو جدید
سلام
ثبت نام براي آزمون اسفند 91 از روز شنبه شانزدهم ديماه آغاز شده و تا روز چهارم بهمن ماه ادامه داره .
آزمون در روزهاي 24 و 25 اسفند 91 برگزار ميشه .
ثبت نام آزمون را در سايت سازمان مقررات ملي مي تونيد انجام بديد .هزينه آزمون نظام مهندسي اسفند براي رشته معماري 50 هزار تومانه و براي ساير رشته هاي مهندسي 39 هزار تومان
سايت www.azmoonline.com برگزار كننده آزمون هاي آزمايشي بصورت آنلاين همچنين ارائه مشاوره و راهنمايي براي داوطلبان نظام مهندسي است . موفق باشيد

khatoon 1

عضو جدید
كسي خبر نداره نتايج اعتراضات كي اعلام ميشه؟؟ نميدونيم ثبت نام كنيم يا نه.............
اصلا سابقه داشته در سال هاي قبل كه اعتراض وارد باشه؟؟

s.y.s

عضو جدید
بیاید با هم همفکری کنیم در مورد آزمون طراحی تا همه قبول شیم

ramin_archi62

عضو جدید
نظارتی ها

نظارتی ها

به نظرتون انصافه مایی که با48درصد نتونستیم نظارت قبول شیم ، تو این آزمون بازم حد نصاب 50 بزارن برامون . بعد افرادیکه سال 89 و90 آزمون دادن حد نصاب قبولیشون 35درصد و 25 درصد باشه . دوستانی که پایه هستن اعلام کنن بسیج بشیم ،من به سهم خودم می تونم یه متن اعتراضی و درخواست تجدید نظر در مورد حد نصاب قبولی آماده کنم

artarr

عضو جدید
دوستان قرار روز یکشنبه ساعت 9 تجمعی مقابل دفتر هوایی صورت بگیره.مقررات ملی ممکنه فقط 49 روقبول کنه چون به 48 و پایین تر گفته ثبت نام کنین و روز دوشنبه هم نتایج اعلام می شه این اخرین فرصت.ما تو این مدت هر کاری تونستیم کردیم اما برای رسیدن به نتیجه باید دست به دست هم بدیم.یکی از دوستان این مدت خیلی زحمت کشیدن به ایشون ایمیل بزنید و برای روز یکشنبه اعلام آمادگی کنین.kamran.feili65@yahoo.com

mahdi300

اخراجی موقت
اطلاع از تاریخ و دریافت کارت ورود به آزمون نظام مهندسی در تمامی گرایش ها

منبع

khatoon 1

عضو جدید
به نظرتون انصافه مایی که با48درصد نتونستیم نظارت قبول شیم ، تو این آزمون بازم حد نصاب 50 بزارن برامون . بعد افرادیکه سال 89 و90 آزمون دادن حد نصاب قبولیشون 35درصد و 25 درصد باشه . دوستانی که پایه هستن اعلام کنن بسیج بشیم ،من به سهم خودم می تونم یه متن اعتراضی و درخواست تجدید نظر در مورد حد نصاب قبولی آماده کنم

دوست گرامي شما اگه ميتوني برو و حق خودتا بگير چيكار داري كه چرا كساني كه سال 89 و 90 دادن حالا با 25 و 37 درصد قبول شدن؟؟
اين دوستان سه تا آزمون ميدان:
1عمومي
2 تخصصي
3جزييات قابل توجه شما كه آزمون عمومي و تخصصي منابع يكسان بود و در اصل دو بار آزمون ميدادن و استرس و مدت زمان را لحاظ كن
هر كي دو تا را قبول شده بو 25 درصد هر كسي يك آزمون قبول شده بود 37.5 درصد بايد پاسخ ميداد
آزمون امسال هر سه آزمون عمومي و تخصصي و جزييات با هم بود......يك كم انصاف داشته باشيد ميبينيد كه كسي كه فقط ي آزمون نمره نداشت انصاف نبود به همه سوالا مثل شما كه بايد از هر سه آزمون نمره ميوردي جواب بده!

khatoon 1

عضو جدید
قابل توجه شما كه قبل از سال 87 اگر كسي 40 درصد به بالا نمره كسب ميكرد مشول قانون كسري نمره قرار ميگرفت و با شركت در يك دوره قبول ميشد ....اما در سالهاي 89 و 90 اين قانون حذف شد و در پاسخ به اعتراضات بچه ها ميگفتن قراره آزمون دو بار در سال برگزار بشه ......در حاليكه همون يك بار در سال برگزار ميشد
بسياري از دوستان با 48 و 49 درصد مردود اعلام ميشدن.........
بهتره شما دنبال ي راهي باشيد اگه حق داريد حقتون را بگيريد و شرايط كلي و ساير دوستان را هم لحاظ كنيد

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست گرامي شما اگه ميتوني برو و حق خودتا بگير چيكار داري كه چرا كساني كه سال 89 و 90 دادن حالا با 25 و 37 درصد قبول شدن؟؟
اين دوستان سه تا آزمون ميدان:
1عمومي
2 تخصصي
3جزييات قابل توجه شما كه آزمون عمومي و تخصصي منابع يكسان بود و در اصل دو بار آزمون ميدادن و استرس و مدت زمان را لحاظ كن
هر كي دو تا را قبول شده بو 25 درصد هر كسي يك آزمون قبول شده بود 37.5 درصد بايد پاسخ ميداد
آزمون امسال هر سه آزمون عمومي و تخصصي و جزييات با هم بود......يك كم انصاف داشته باشيد ميبينيد كه كسي كه فقط ي آزمون نمره نداشت انصاف نبود به همه سوالا مثل شما كه بايد از هر سه آزمون نمره ميوردي جواب بده!

قابل توجه شما كه قبل از سال 87 اگر كسي 40 درصد به بالا نمره كسب ميكرد مشول قانون كسري نمره قرار ميگرفت و با شركت در يك دوره قبول ميشد ....اما در سالهاي 89 و 90 اين قانون حذف شد و در پاسخ به اعتراضات بچه ها ميگفتن قراره آزمون دو بار در سال برگزار بشه ......در حاليكه همون يك بار در سال برگزار ميشد
بهتره شما دنبال ي راهي باشيد اگه حق داريد حقتون را بگيريد و شرايط كلي و ساير دوستان را هم لحاظ كنيد

واقعا جای تعجبه!!!
بچه ها چرا با هم اینجوری صحبت می کنین؟

من امسال با 49 رد شدم اما قبول دارم که بچه های سال 90 و قبل اونا خیلی اذیت شدن واسه امتحانات. من فکرش رو هم نمیتونم بکنم که بشینم سر 3 تا جلسه آزمون واسه نظارت ... واقعا سخته .
شرایط واسه بچه ها توی هر سالی خیلی سخته
khatoon 1 عزیز شما به دل نگیر. بچه ها منظوری ندارن .

Asemouni

عضو جدید

در ضمن هزینه ی بیشتری که برای 3 امتحان می دادیم در نظر بگیرین!
من که خودم با اینکه فقط 25% نیاز داشتم 50% شدم!

khatoon 1

عضو جدید
در ضمن هزینه ی بیشتری که برای 3 امتحان می دادیم در نظر بگیرین!
من که خودم با اینکه فقط 25% نیاز داشتم 50% شدم!

واقعا.....خيلي ها با توجه به نبود منطق خاص ، به25 و 37 اكتفا نكردن و 50 و حتي بيشتر زدن
بخدا هيچي شون حساب و كتاب نداره

quasar-volcano

عضو جدید
سلام دوستان
مبحث بیست و یکم(پدافند غیرعامل)هم به منابع نظارت معماری اضافه شده.:)

mariiana

عضو جدید
حالا بگین چه کنیم که قبول شیم؟؟خانه عمران کلاس گذاشته.از 28 دی تا 4 بهمن.4 جلسه 5 ساعته واسه طراحی.220000 تومن.من متاسفانه با امتحانای پایان ترمم تداخل داره.اگه درخواست بدیم واسه اواسط بهمن شاید یه دوره دیگه بزاذن.پایه این؟؟

puma_memar

عضو جدید
برگزاری بخش اول آزمونهای ورود به حرفه در مورخ 24 اسفندماه سال91 تاريخ: پنج شنبه 24 اسفند 1391

برگزاری بخش اول آزمونهای ورود به حرفه در مورخ 24 اسفندماه سال91 تاريخ: پنج شنبه 24 اسفند 1391

بسمه تعالی
گزارش اولین روز برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي در تاریخ 24 اسفندماه سال 91
در اجراي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار مهندسي در رشته‌هاي معماري (نظارت)، شهرسازي، عمران(نظارت)، نقشه‌برداري، ترافيك و آزمون حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار كارداني در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران، مكانيك، برق و نقشه‌برداري، امروز پنجشنبه 24 اسفندماه رأس ساعت 9 صبح به طور همزمان در سراسر كشور برگزار گرديد.
همزمان با برگزاري آزمونهاي ياد شده آقاي مهندس صومعلو معاون امور مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي و آقاي دكتر هوائي مديركل مقررات ملّي ساختمان از حوزه‌هاي آزمون استان تهران بازديد بعمل آورند.
در اين آزمونها‌ در سطح كشور حدود 90000 نفر داوطلب ظرف امروز و فردا شركت می نمایند، كه در اين رابطه استان تهران بيشترين تعداد داوطلب را دارد.
آقای دکتر هوائی اعلام کردند نتایج آزمونهای تستی حدود 2 ماه دیگر اعلام خواهد شد.
گفتني است ادامه اين آزمونها براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال بكار مهندسي در رشته‌هاي معماري (طراحي)، عمران (محاسبات)، مكانيك، برق و آزمون تعيين صلاحيت حرفه‌اي معماران تجربي، روز جمعه مورخ 25 اسفندماه سال جاري به طور هماهنگ و هم زمان در سراسر كشور برگزار خواهد شد.
"دفتر مقررات ملّی ساختمان"

galeya

عضو جدید
سلام دوستان، خسته نباشید....
امیدوارم همگی خوب از پس آزمون براومده باشین...
من حساب و کتاب کردم، فکر میکنم 30 تا وسال درست زده باشم،پس یعنی قبولم؟
نمیدونم آزمون واقعا راحت بود یا از بیسوادی منه که فکر کردم راحته، البته در حد 30 تا سوال و نه بیشتر...
نظر شما راجع به آزمون چیه؟

maktoobian

عضو جدید
حالا بگین چه کنیم که قبول شیم؟؟خانه عمران کلاس گذاشته.از 28 دی تا 4 بهمن.4 جلسه 5 ساعته واسه طراحی.220000 تومن.من متاسفانه با امتحانای پایان ترمم تداخل داره.اگه درخواست بدیم واسه اواسط بهمن شاید یه دوره دیگه بزاذن.پایه این؟؟

سلام عزيز اگه ميخاي حتما قبول شي حتما نبايد بري كلاس!جدي ميگم من كلاساي سميعي رو رفتم ميدوني چي ميگفت؟ از مبحث 4 كه بايد مثه خوره وارد باشي.نويفرتم باز كن اندازه هاي استاندارد اتاق خواب در حالتهاي مختلف مبلمان و آشپزخانه و نشيمن همه رو در بيار
من 300 تومن دادم دو سال پيش!الكي پول نده.سميعي خيلي حاليش بودا اما اگه خودت پخوني بهترهو انشالله كه قبولي اما اگه نشدي بشين يه زمين فرضي بگير توش طراحي كن.پلاناي آماده نگاه كن.كم كم دستت مياد روش طراحيرو

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اعلام نتایج آزمون اسفند 91

اعلام نتایج آزمون اسفند 91

بچه ها کسی اطلاع نداره نتایج آزمون اسفند کی اعلام میشه؟؟؟

بالا