گفتگو مقاومت مصالحی

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتگو مقاومت مصالحی
گفت فولاد بتن را روزی *** که تو این قدر چرا مرموزی؟
در کشش مثل لبو می‌مانی ***در خمش هم که خودت می‌دانی
گفتی از علم تخـطی نکنی *** پس چرا کرنش خطی نکـنی؟
تا مسلح نشوی از فولاد *** تویی و این همه عیب و ایراد
غالباً کیفیت‌ات پایین است *** اصلا انگار که از چین است!
کنترل کرده کسی جان تو را؟ *** نسبت آب به سیمان تو را؟
آخر این قدر تخلخل از چیست؟ *** غالبا ویبره ات کافی نیست
چند هفته همه سرگردان اند‌ *** تا عمل آوری‌ات گردانند
ناظر و کارگر و کارآموز *** آب باید بدهندت هر روز
حرف من را بشنو باور کن *** برو ورزش بکن و لاغر کن
شده ابعاد تو بسیار زیاد *** مثلا تیرِ نود در هفتاد
سازه های بتنی سنگین است *** سرعت ساختشان پایین است
در جوابش بتن آمد به سخن‌ *** گفت آخر تو چه دانی از من؟
گرچه از آب ام و سیمان ام و سنگ *** هرگز اما نزنم مثل تو زنگ
بیخودی مثل تو کرنش نکنم *** زیر هر بار کمانش نکنم
نیست فولاد خفن‌تر از من *** من نمی‌ترسم از آتش اصلاً
اتصالات درونت ناجور *** هیکلت پر شده از جوش غرور
سخنی بین من و بین تو نیست *** هر چه باشد پی‌ات آخر بتنی ست

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ما داشتیم البته یکشو من از این درس بدم میومد چون استادمون استاد عمرانیا بود و به ما خیلی سخت درس میداد.

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما داشتیم البته یکشو من از این درس بدم میومد چون استادمون استاد عمرانیا بود و به ما خیلی سخت درس میداد.

اصن این عمرانیا..ی وضی اصن.....

بماند....................:D

بععععععععععععععععععععععله...بیا این جمله رو بخون فیض ببر یهوش....

معماری، بازی استادانه، صحیح و باشکوهی از احجام ترکیب شده در زیر نور می باشد. معماری، فرهنگ عمومی است.معماری فرم ها، حجم ها، رنگ ها، آکوستیک و موسیقی است. نور و سایه، بلندگوهای معماری اند.

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرانک لوید رایت :معمار بایستی یک پیامبر باشد ... یک پیامبر به مفهوم واقعی کلمه ... اگر او قادر نباشد حداقل ده سال جلوتر را ببیند, نمی توان او را یک معمار نامید.

معماری زمانی آغاز می شود که شما دو آجر را با دقت پیش هم می گذارید. معماری محدود کردن فضاست.

لویی کان :​
پروژه یعنی شالوده دادن به یک فرم, درون یک نظم.

لوکوربوزیه :
اینکه معماری در لحظه‎ای از خلاقیت بوجود می‎آید، یک حقیقت انکارناپذیر است، زمانی که ذهن درگیر چگونگی تضمین استحکام یک ساختمان و نیز تأمین خواسته‎هایی برای آسایش و راحتی است، برای رسیدن به هدفی متعالی‎تر‎ از تأمین نیازهای صرفاً کارکردی برانگیخته می‎شود و آماده می‎گردد تا توانایی‎های شاعرانه‎ای را به معرض نمایش گذارد که ما را برمی‎انگیزانند و به ما لذت و سرور می‎بخشند.
من ترسیم­ کردن را به حرف­ زدن ترجیح می­دهم، زیرا ترسیم­ کردن سریع­تر است و مجال کمتری برای دروغ­ گفتن باقی می­گذارد.​

معماری، بازی استادانه، صحیح و باشکوهی از احجام ترکیب شده در زیر نور می باشد. معماری، فرهنگ عمومی است.معماری فرم ها، حجم ها، رنگ ها، آکوستیک و موسیقی است. نور و سایه، بلندگوهای معماری اند.​

فرانک گری :
من بیشتر وقتم را صرف کارفرماها می­کنم. زیرا معتقدم این کار ما را به پیش می­برد و آنها هم به آنچه که می­خواهند، می­رسند و از کار احساس رضایت می­کنند. این روند باعث می­شود آنها بدانند که شما مسائل آنها را می­ شنوید. همچنین این تعامل موقعیت ابداع را برای شما فراهم می­ آورد.

هندسه شالوده و مبنای ادراک معماری است. من از طریق هندسه به اثر خود دست می­ یابم.در شناخت جهان معماری، زبان هندسه مانند زبان سازه اهمیت دارد. هر دوی آنها در کنار خواص مصالح و عالم طبیعت، برای من سرچشمه­های زاینده و مهم الهام هستند.​

زاها حدید :اساس معماری در نحوه فکر کردن به آن می باشد.​

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصن این عمرانیا..ی وضی اصن.....

بععععععععععععععععععععععله...بیا این جمله رو بخون فیض ببر یهوش....

معماری، بازی استادانه، صحیح و باشکوهی از احجام ترکیب شده در زیر نور می باشد. معماری، فرهنگ عمومی است.معماری فرم ها، حجم ها، رنگ ها، آکوستیک و موسیقی است. نور و سایه، بلندگوهای معماری اند.
تو دانشگاه ما هر کی میگه معماری هستیم خندمون میگیره............................:D

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادم بنداز تو درس بینایی ماشین از ذهنت استفاده کنم خیلی خلاقی.............................دی:biggrin:

فقط ی ماه قبلش وقت بگیر...میدونی ک...همه دوز دارن از خلاقیتم بهره ببرن..سرم شوووووووووووووووووووووووووغه

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دانشگاه ما هر کی میگه معماری هستیم خندمون میگیره............................:D

اتفاقا رشته شومام خعلی خنده داره....

معماری ها ریاضیشون زیرو هستش....................میگی نه ..................امتحان کنم:D

بابا ریاضی داااااااااااااااااااان
نه خدا نکنه فقط خواستم روی مهرنوشو کم کنم................:D

روی من؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟برو عامووووووووووووووو...ههههههههههههه