[گفتگو] بهترین کتابی که تا به حال خوانده اید ؟

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از صادق هدایت فقط بوف کور رو خوندم.نمیدونم بقیه کتاباشم به همین سبکه یا نه ولی این کتاب کاملا دارای محتوای پوچ گرایانه بود و بدبختی و نا امیدی و لاابالی گری درش موج میزد.
به صراحت میتونم بگم اصلا کتاب بوف کور یک اثر ادبی نیست و بهتره بگم شایستگی یدک کشیدن اسم کتاب رو هم نداره.(البته قابل ذکر هست که این نظر منه)

D R E A M

کاربر بیش فعال
بعدازسری کتابهای امیرخانی ،نامیرا بهترین اثری هست که امسال خوندم.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
قلعه حیوانات....

بوف کور رو خیلی تلاش کردم بخونم ولی هیچ وقت تموم نشد:smile:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
در حال خوندن کتاب بوف کور اثر صادق هدایت هستم.بنظر میرسه کتاب قابل تاملی باشه.

از صادق هدایت فقط بوف کور رو خوندم.نمیدونم بقیه کتاباشم به همین سبکه یا نه ولی این کتاب کاملا دارای محتوای پوچ گرایانه بود و بدبختی و نا امیدی و لاابالی گری درش موج میزد.
به صراحت میتونم بگم اصلا کتاب بوف کور یک اثر ادبی نیست و بهتره بگم شایستگی یدک کشیدن اسم کتاب رو هم نداره.(البته قابل ذکر هست که این نظر منه)

سلام دوست گرامی
خوشحالم که کتابی رو اغاز کردید برای خوندن و به پایان رسوندید :gol:
با توجه به اینکه در اغاز فکر میکردید قابل تامل باشه
میشه بگید چرا نظرتون در پایان عوض شد؟
و یا چرا فکر کردید قابل تامل هست؟
ممنونم

سامورایی مهربان
بچه ها عالیهههههههههههه بخونینش

بابا لنگ دراز:redface::surprised:

بعدازسری کتابهای امیرخانی ،نامیرا بهترین اثری هست که امسال خوندم.

دوستان عزیز
لطف کنید اسم نویسنده ی کتاب رو حتما ذکر کنید
برای کسانی که کنجکاو میشن کتاب رو بخونند :gol:

D R E A M

کاربر بیش فعال
ارمیا اثراقای رضاامیرخانی و نامیرا اثر صادق کرمیار...
نامیرا وسبک نوشتاری نویسنده در توصیف شرایط که به وقایع کربلا برمیگرده، اونقدرماهرانه و قابل احترام هست که حس بی نظیری بعد ازاتمام کتاب داشتم.

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست گرامی
خوشحالم که کتابی رو اغاز کردید برای خوندن و به پایان رسوندید :gol:
با توجه به اینکه در اغاز فکر میکردید قابل تامل باشه
میشه بگید چرا نظرتون در پایان عوض شد؟
و یا چرا فکر کردید قابل تامل هست؟
ممنونم

دوستان عزیز
لطف کنید اسم نویسنده ی کتاب رو حتما ذکر کنید
برای کسانی که کنجکاو میشن کتاب رو بخونند :gol:

سلام ستایش خانم.
اولش که گفتم قابل تامله دلیلم چند صفحه ابتدایی کتاب بود مخصوصا ابتدای کتاب چون فکر کردم با یه طرز فکر جدید و سازنده ای روبرو هستم ولی متاسفانه بعد از اتمام کتاب متوجه شدم که اون طرز فکری که من فکرشو میکردم نه تنها سازنده نبوده بلکه مخرب و دارای بار ذهنی منفی بوده.
امیدوارم به اندازه کافی با توضیحاتم قانع شده باشین.

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
سلام ستایش خانم.
اولش که گفتم قابل تامله دلیلم چند صفحه ابتدایی کتاب بود مخصوصا ابتدای کتاب چون فکر کردم با یه طرز فکر جدید و سازنده ای روبرو هستم ولی متاسفانه بعد از اتمام کتاب متوجه شدم که اون طرز فکری که من فکرشو میکردم نه تنها سازنده نبوده بلکه مخرب و دارای بار ذهنی منفی بوده.
امیدوارم به اندازه کافی با توضیحاتم قانع شده باشین.

البته درک کردن عمق مطلب کتاب بوف کور ب این راحتی ها نیس
حتی باید بارها و بارها خونده بشه : )

frotan68

عضو
سه شنبه ها با موری از میچ آلبوم
مرگ خوش البرکامو
مسخ فرانتس کافکا
ورنیکا تصمیم میگیرد بمیرد پائولو کوئیلو

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته درک کردن عمق مطلب کتاب بوف کور ب این راحتی ها نیس
حتی باید بارها و بارها خونده بشه : )

من همیشه کتابها رو با تمرکز کامل میخونم و همیشه سعی میکنم همون بار اول مضمون مطالب رو پیدا کنم.از نظر من این کتاب ارزش دوباره خوندن نداره.

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
من همیشه کتابها رو با تمرکز کامل میخونم و همیشه سعی میکنم همون بار اول مضمون مطالب رو پیدا کنم.از نظر من این کتاب ارزش دوباره خوندن نداره.

نظرتون متینه : )

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
حکایت دولت و فرزانگی نویسنده مارک فیشر
حکایت آنکه دلسرد نشد مارک فیشر
راه نفوذ بر دلها برایان تریسی
سوپراستار مری کریستین سن
تنها راز موفقیت دوام آوردن مارک یارنل

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
کتاب های زیادی بوده،اما در حال حاضر کتاب ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد اثر پائولو کوئیلو رو خیلی دوست داشتم.
جدال زیبای بین مرگ و زندگی که شاید ما آدم ها هر روز با اون درگیر هستیم.
و شناخت مفهوم اصلی زندگی در وَرای مرگ...
عالی بود.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
دوست عزیز قطعا تعمق و تمرکز برای مطالعه یک کتاب موثره اما جدای از این دو فاکتور از نظر من به فرض من نوعی درهر نقطه از مختصات زمان به سرعت پیشرفت زندگی نگاه متفاوتی خواهم داشت ...

یعنی متناسب با شرایطی که تا اون بازه زمانی پشت سر گذاشتم یک نگاه و فرضا یکسال بعد نگاه جدیدتری به اون حادثه ، جمله ، عکس و یا یک موسیقی و... کسب میکنم/.

بنابراین مطالعه چندین باره یک کتاب نشان ضعف مطالعاتی من نوعی نمیتونه باشه بلکه میتونه حاکی از براورد تغییر فردی و نکته برداری از گذر زمانی در اون محدود زمانی مشخص ونهایتا سنجش شخصی باشه ...

امیدوارم منظورم رو درک کرده باشید /.

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب تعلیمات اجتماعی سال سوم دبستان

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز قطعا تعمق و تمرکز برای مطالعه یک کتاب موثره اما جدای از این دو فاکتور از نظر من به فرض من نوعی درهر نقطه از مختصات زمان به سرعت پیشرفت زندگی نگاه متفاوتی خواهم داشت ...

یعنی متناسب با شرایطی که تا اون بازه زمانی پشت سر گذاشتم یک نگاه و فرضا یکسال بعد نگاه جدیدتری به اون حادثه ، جمله ، عکس و یا یک موسیقی و... کسب میکنم/.

بنابراین مطالعه چندین باره یک کتاب نشان ضعف مطالعاتی من نوعی نمیتونه باشه بلکه میتونه حاکی از براورد تغییر فردی و نکته برداری از گذر زمانی در اون محدود زمانی مشخص ونهایتا سنجش شخصی باشه ...

امیدوارم منظورم رو درک کرده باشید /.

سلام بر شما.
کاملا منظورتون رو متوجه میشم.
موفق باشید.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه کتابی هست به اسم "این است بوف کور" نوشته ی محمد یوسف قطبی
حتما مطالعش کنید
این کتاب اومده خط به خط بوف کور رو توضیح داده و در واقع یه حل المسائل هستش واسه این کتاب

maaalooosaaak

عضو جدید
واسه اون دوست عزیزی که از کتاب بوف کور انتقاد کرد.... شما حتما چند بار دیگه کتاب و با دقت مطالعه کنید بعد دوباره نظرتونو بگید

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ارمیا اثراقای رضاامیرخانی و نامیرا اثر صادق کرمیار...
نامیرا وسبک نوشتاری نویسنده در توصیف شرایط که به وقایع کربلا برمیگرده، اونقدرماهرانه و قابل احترام هست که حس بی نظیری بعد ازاتمام کتاب داشتم.

کتاب ارمیا رو خوندم -سبک نوشتنش جالب بود -با اینکه با چند بخش کتاب حال نکردم اما یه جورایی جذبم کرد-از امیر خوانی کتاب نفحات نفت رو خوندم خیلی جالبه -کتاب از من او رو هم تقریبا دیگه آخراشه از خوندنش خسته نمیشم

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مدت بود خیلی علاقه مند شده بودم کتابای مصطفی مستور و خصوصا کتاب "روی ماه خداوند را ببوس" رو بخونم
تو نت سرچ کردم اما پی دی افش پیدا نمیشد
بالاخره از یه سایتی پیداش کردم و چند روز پیش نشستم خوندمش
البته بعدش که نشستم چند تا نقد ازش خوندم متوجه شدم که این پی دی اف که من داشتم کامل نبوده و یه جاهایی از داستان نیومده توش اصلا!
ولی خب بالاخره با خوندن چهار تا خلاصه و نقد ازش تو نت فهمیدم چی به چی بوده

داستانیه که به نظرم خوب شروع میشه اما بد تموم میشه
یه سری دیالوگهای قشنگ اما کلیشه ای داره
تو شخصیت پردازیشم حتی ضعفایی داره

دوست دارم کتابای دیگه ی مستور رو هم بخونم و ببینم تو بقیشم شخصیت پردازی ها همینطوره یا نه بهتره
کسی از دوستان این کتابو یا کتابای دیگه ی مستور رو خونده که بتونه نظرشو بگه ؟

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بوف کور بهترین رمان قرن بیستم ایرانه. یک کابوس حیرت انگیز از اول تا آخر.

بالا