[گفتگوی معماری داخلی] مفاهیم استفاده شده در طراحی ویترین لویی ویتون ؟

mars

کاربر بیش فعال
این2 تصویر شو باکس های برند لویی ویتون ، لویی ویتون یکی از لوکس ترین و گرانترین برندهای جهان که در زمینه مد فعالیت میکنه ، موضوع ربطی به دنیای مد نداره ،من ی مدتی که طراحی ویترین برام مطرح شده
میخولم دوستان بگن چه مفهومی رو این 2 تا تصویر به مخاطب میرسونه ؟

تصویر 1

تصویر 2

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای چه سالیه؟ شاید زمانشو بدونیم بهتر باشه ممکنه مناسبتی طراحی شده باشه مثلا فستیوال خاصی برگزار میشده یا سیرک مهم و به خصوصی تو اون مکان و زمان برگزار میشده نمادین طراحی شده تا دوستداراشو ترغیب کنه شاید....

mars

کاربر بیش فعال
برای چه سالیه؟ شاید زمانشو بدونیم بهتر باشه ممکنه مناسبتی طراحی شده باشه مثلا فستیوال خاصی برگزار میشده یا سیرک مهم و به خصوصی تو اون مکان و زمان برگزار میشده نمادین طراحی شده تا دوستداراشو ترغیب کنه شاید....

ممنون از همفکری شما
خوب این قصد رو داشتم تصاویر بیشتری رو بذارم اما به هر حال منصرف شدم
خوب لویی ویتون کارشو با ساختن چمدان های مسافرتی شروع کرده
شاید در همه ویترین های لویی ویتون این فیل و چمدان رو میبینی ، اما خوب تو فصل های مختلف با رنگ های متفاوت ، تصویر شماره 1 برای فصل پاییز خوب میشه از رنگاش حدس زد ، اما منظورش همون تعادل ، یعنی وزن چمدان های من وزن برند من از فیل هم بیشتر اما تعادلتو از دست نمیدی، اگربا من باشی تعادلتو از دست نمیدی
و اون خطوط عمودی تو اکثر ویترین ها و کارهای لویی ویتون وجود داره یعنی اگر بامن باشی از همه بالاتری
اما این یک نمونه از ساده ترین شو باکس های برند لویی ویتونه

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحات چه جالب
اره چمدونه همیشه هست ولی من طرح های خیلی ساده تر بدون استفاده از حیوانات دیده بودم یه چتد تا ترکیب با قفس و گل و حباب و بادکنک و اینا ولی فیل و میمون ندیده بودم اونا به نظرم شکیل تر بودند :D

mars

کاربر بیش فعال
ممنون از توضیحات چه جالب
اره چمدونه همیشه هست ولی من طرح های خیلی ساده تر بدون استفاده از حیوانات دیده بودم یه چتد تا ترکیب با قفس و گل و حباب و بادکنک و اینا ولی فیل و میمون ندیده بودم اونا به نظرم شکیل تر بودند :D

خوب من خواستم بگم که میشه یجور دیگه نگاه کرد و اینکه به چیرایی و چگونگی هر چیزی فکر کنیم ساده از کنار هر چیزی رد نشیم و اینکه از طبیعت و اطراف خود میشه ایده های خوبی گرفت حالا ممکنه هر کس بنا به سلیقه خودش نظرات مختلفی داشته باشه

خو من چون علاقه دارم به مارک جیکوبز لویی ویتون رو انتخاب کردم ، مارک جیکوبز ی آدم خود ساختس

خوب من ویترین جدید لویی رو دیده بودم که از پرچم گل ایده گرفته بود یعنی پرچمت بالاست از تیتانیوم ساخته شده بود، و بادکنک خوب میشخصه منظورش چی

mars

کاربر بیش فعال
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[h=2][FONT=&quot]Yayoi Kusama[FONT=&quot] (یایویی کوساما ) در لوییس ویتون[/FONT][/FONT][/h]
..
یک روز صبح اول وقت ، در نیویورک آمریکا قدم زنان به خیابان پنجاهم رفتم و توجه کردم که ساختمان لوئیس ویتوندر خیابان پنجاه و هفتم ، که توسط Jun Aokiطراحی شده بود ، کمی متفاوت به نظر می رسید .​
.
.
.
.
درعبور از خیابان برای نگاهی دقیق تر به ساختمان ،فهمیدم که ویترین مغازه باتغییراتی آراسته شده و دکوری جدید برای نمایشگاه Yayoi Kusama در موزه ویتنی به خود گرفته است ، که اسپانسر آن لوییسویتون بود. روابط شکل گرفته در دنیای هنر شدیدا” تازه و نو هستند و برندهایی نظیرلوییس ویتون به طرز مخصوصی با هنرمندان ارتباط یافته اند . تاکاشی موراکامی را بهیاد دارم که سالها پیش طرح های تصویرسازی اش را بر روی کیف های لوییس ویتون اجراکرده بود و به نمایش گداشته شده بود .بنابراین این طرح جدید به نمایش گذاشته شدهبه هیچ صورت ناگهانی و شوک آور نبود .​
.
.
.
.
ولی قرار دادن هنرمند در داخلویترین فروشگاه واقعا” تعجب آور خواهد بود .من باید قبول کنم که در یک نگاه مختصربه ویترین مغازه فریب خورده بودم .آیا او برای رسیدن به سطح های بالاتر در انجا بهشرکت درامده بود ؟ ولی عکس های هنرمند ۸۳ ساله دورتادور ورودی موزه ی ویتنی و پردهبرداری نقاط به رقص آمده ظاهری او را در یک صندلی چرخدار نشان می دهد .بنابرایناحتمالا” او برای نمایش گذاشتن خود در داخل ویترین به روش های آبرامویک نه ایستادهاست . با این وجود جلوه و نمای خارجی کاملا” سرگرم کننده و لذت بخش اند و باعثتوجه فراوان به لوئیس ویتون و هنر یایوی کوساما هستند .

.
.
[FONT=&quot]
[/FONT]​

mars

کاربر بیش فعال
من این 2 تا ویترین رو خیلی دوستدارم
کسی میتونه حدس بزنه منظورش چی؟

خوب من نا امید شدم :D

یک جورایی در مورد برند و برند سازی هم ارتباط داشت اما مورد توجه قرار نگرفت

خوب این 2 تصویر اینو میگه

اگر با من باشی اگرمحصولات لویی ویتون رو استفاده کنی هر جا بری اگر بخوای استخدام بشی اگر بخوای قراردادی بندی ، مطمئن باش قراردادت امضاء شدس ،
اون برگها اون مهره های که رو برگه زده شده همه این رو نشون میده
.........................................................

سال خوبی براتون آرزو میکنم

یاحق

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
خیلییییییی جالب بود..ممنون;)

kokotangre

عضو جدید
من به شخصه دوست دارم که ادامه بدید و پستاتون رو دنبال میکنم ;) به طراحی داخلی خیلی علاقه دارم

mah747

عضو جدید
مرسی از تلاش تون . آره منم میگم ادامه بدین ما دنبال میکنیم

بالا