[گفتگوی معماری داخلی] تجربیات mars - هنرستان تا تاسیس شرکت معماری داخلی

mars

کاربر بیش فعال
[FONT=&quot]ساده می نویسم
[/FONT]
[FONT=&quot]پارادوکس 1 : هنرستان
[/FONT]
[FONT=&quot]نقشه کشی ساختمان رشته مورد علاقه من بود از روی اجبارانتخاب نکردم ، خوب سال اول و دوم و در کل میشه گفت خیلی چیزها رو تونستم یاد بگیریم صد البته کههنرستان ما یکی از بهترین ها بود ، اما برای اینکه تو چیزی بیشتر از سطح هنرستان و دانشگاه بخوای یاد بگیری باید خودت دنبالش بری ، به اینبستگی داره که هستی و دنبال چی هستی؟ خیلی وقتا برای اینکه چیزی بیشتر یاد بگیریباید کوچ کنی
[/FONT]​
[FONT=&quot] پارادکس 2: از این شاخه به اون شاخه
[/FONT]​
[FONT=&quot]د[/FONT][FONT=&quot]رکل میشه گفتفاجه اینکه ندونی چی میخوای و برنامت چیچه گرایشی چه هدفی ، من یک مدت معماری داخلی رو کنار گذاشتم و طراحی صنعتی رودنبال کردم گرایش طراحی خودرو و بعد به طراحی مد هم علاقمند شدم ، نمیدونم بگمبرای من بد شد چون من از دنیای معماری وارد دنیای طراحی صنعتی شدم به نظر من یکطراحی صنعتی تا وقتی ندونه معماری چی نمیتونه یک مبل طراحی کنه ( نظر شخصی ) اشتباه من این بود که به کلی معماری رو کنارگذاشتم و دنبال یک هدفی دیگه رفتم که به درستی نتونستم اون هدفمم دنبال کنم
[/FONT]​
[FONT=&quot]پارادوکس 3 : اطلاعات یعنی قدرت ( فرگوسن[/FONT][FONT=&quot])
[/FONT]​
[FONT=&quot]اگر واقعا کسی بخواد تو رشته معماری داخلی فردی موفق باشهعلاوه بر اینکه باید اصول و مبانی مهندسی دکوراسیون داخلی و طراحی فضاهای مختلف روخوب بلد باشه و درک کرده باشه و خلاقیت (اکتسابی یا با تمرین )در کنار همه اینهاباید بانک اطلاعتی قوی داشته باشه و صدالبته به روز باشه دنیای معماری ودکوراسیون خیلی بزرگه و هر چقدراطلاعات زیادی داشته باشی اعتماد به نفسی قوی خواهیداشت خیلی وقت ها دونستن خیلی چیزهای بهظاهر مزخرف خیلی به کار میاد[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]پارادکس 4 : باید از یک جا شروع کرد
[/FONT]
[FONT=&quot]باید از یک جا شروع کرد فرقی نداره از کجا فاز ا یا 2 ، حتی رایگان کار کردن اشکالی نداره نباید از همون روز اول به پول فکرکرد و دنبال پول باشی ، اگر به کارت ایمان داشته باشی و درست و صادقانه انجام بدیپول خودش میاد . فضای کار با دانشگاه خیلی فرق داره و اینکه کار تو ارتباط شما میتونی با آدم هایمختلف آشنا بشی و فرصت های شغلی بهتری رو پیدا کنی ، من خودم از فاز دو شروع کردم و از صفر تا صدپروژه رو رو عملی سر پروزه بودم
[/FONT]​
[FONT=&quot]پارادکس 5 : ناامید نشی در هر سنی[/FONT]
[FONT=&quot]بعضی آدم ها به دنیا اومدن تا آدم رو ناانید کنند فقط فازمنفی میدن ، اگر بخوای یاد بگیری از هرسنی میشه ، به قول یک ضرب المثل آلمانی اگر میخوای دیگران بهت حسودی کنندباید شبانه روز تلاش کنی ولی برای اینکههمدردی دیگران رو داشته باشی نیازی به تلاش نیست اونو بهت هدیه میدن[/FONT]​
[FONT=&quot]فکر کنم تصویر زیر گویای حرفام باشه
[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]پارادوکس 6 : برنامه ، یک بیزینس پلن قوی
[/FONT]
[FONT=&quot]داشته برنامه خیلی مهمه این بدونی چه هدفی داری و با چهبرنامه ای میخوای به هدفت میخوای برسی منقبل اینکه کارمو شروع کنم با یکی از طراحهای دکوراسیون که برای یکی از شرکت های مهم کار میکنه مشورت داشتم و خیلی کمکم کرد تا بتونم خودم رو بابازار هماهنگ کنم .[/FONT]​
[FONT=&quot] اینکه کدوم شهر کار میکنی واسه چه طبقه ای ، مشتریهای هدفت کیا هستن ، برنامه برای بازار یابی چی ( خیلی مهمه که خودش یک برنامه قویمیخواد ) چه ایده ای داری ، فرق تو باشرکت های دیگه چی ، قرار برای شرکت هایاجرا کار کار کنی یا نه و...................
[/FONT]​
[FONT=&quot]پاردوکس 6 : تاسیس دفتر خودم
[/FONT]
[FONT=&quot]واقعا اگر بخوای کار کنی از تو خونم میشه و اینکه اگر توبخوای کار کنی و این توانایی رو داشته باشی چه دیپلم چه دکترا فرقی نداره میشهکارد کرد اما اگر نخوای و صرفا فکرت مدرک باشه و این توانایی رو نداشته باشی پی اچ دی هم داشته باشی نمیتونی مدرک دنبالکارمند شدن باشی.[/FONT]​
[FONT=&quot] من روحیم با کارمندبودن سازگار نبوده و نیست و شرکت خودمم روثبت کردم و چند ماه مشغولبه کار هستم واقعا سختی زیاد داشت اما شروع کردم خیلی قوی و با برنامه و نه فقط آرزو های بزرگ بدون عمل .[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
mars
[FONT=&quot][/FONT]

saman44

عضو جدید
سلام آقای مارس. چقدر خوبه که همه افرادی که یه مسیری رو طی کردن تا به موفقیت رسیدن مثل شما تجربیاتشون رو در اختیار بقیه قرار بدن. آرزوی موفقیت روز افزون براتون دارم.

• Like
واکنش ها: mars
بالا