گفتگوی علمی

dansh azad

عضو جدید
من وقتي در پنجر ه comand prompt دستور ip config را مي نويسم نمي تونم ip خودم را بيينم البته اين جا اسپلش را اشتباه نوشتم ولي آن جا كه درست مي نويسم نمي تونم ip را بيبينم كامپيوتر من داخل شبكه نيست چطور مي تونم ip را بيينم ؟

eL2rado

عضو جدید
من وقتي در پنجر ه comand prompt دستور ip config را مي نويسم نمي تونم ip خودم را بيينم البته اين جا اسپلش را اشتباه نوشتم ولي آن جا كه درست مي نويسم نمي تونم ip را بيبينم كامپيوتر من داخل شبكه نيست چطور مي تونم ip را بيينم ؟
بالاخره باید تو یه شبکه ای باشی تا ip داشته باشی دیگه. یا اینترنت یا اینترانت
با دستور ipconfig یا برای اطلاعات بیشتر ipconfig /all

mtr

عضو جدید
سلام

سلام

;)سلام دوستان
می تونم یه خواهشی کنم......!!!؟
:)میشه در حد ترم دومی بنویسید که تازه کارا هم یه چیزایی متوجه بشن؟؟؟:)
ممنون....
مثلا کلانتر یعنی چی؟ ...... آخ ...... ببخشید کلنتر!

کربلایی

مدیر بازنشسته
;)سلام دوستان
می تونم یه خواهشی کنم......!!!؟
:)میشه در حد ترم دومی بنویسید که تازه کارا هم یه چیزایی متوجه بشن؟؟؟:)
ممنون....
مثلا کلانتر یعنی چی؟ ...... آخ ...... ببخشید کلنتر!

سلام دوست عزیز
لطفا سوالات خودتون رو در تایپیک مربوطه http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=53071 مطرح کنید، تا هم نظم تایپیک های دیگه بهم نخوره و هم شما زودتر به پاسختون برسید.:thumbsup:

فکر کنم منظورتون از کلنتر، همون Client (کلاینت) هست!
کلاینت یعنی مشتری! حالا این مشتری میتونه یه نرم افزار باشه که به اطلاعات یه سرور(خذمات دهنده) دسترسی داره!
یا میتونه سیستم در شبکه باشه که داده های موجود در سرور دسترسی داره و ...
امیدوارم کافی بوده باشه:D

mtr

عضو جدید
آقای کربلایی خیلی لطف کردین
تقریبا متوجه شدم.......
متشکر

mtr

عضو جدید
خوب. . . .
چرا بحث را ادامه نميدين؟
تاپيك "بحث هاي علمي" اونم در رشته ي فناوري و اطلاع همش بايد 10!!! صفحه باشه؟؟
خيلي عالي بود......
خيلي خيلي
منتظرم

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
این دوست خوبم mtr خیلی واسه ترقی عجله داره . خوشحالم . من یه خرده از بحث ها عقبم ولی میرسم . موفق باشید

• Like
واکنش ها: mtr

young scientist

عضو جدید
سلام.توی local area connection تب generalاز اخرین گزینه propertis بگیر .اخرین گزینه tcp/ip.میتونی IP وsubbnet mask و غیره رو ببینی.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
F#

F#

سلام. دوستان كدهاي F# رو ديدين؟
من بعضي كدهاشو تو Visual Studio 2010 ديدم، از ظاهر دستورها زياد خوشم نيومد. نسبت به زباني مثه C# خيلي فرق كرده. مثلاً سميكلون ديگه نمي ذاري، در تهريف تابه به جاي پرانتز فقط فاصله مي ذاري، براي تعريف هر نوع متغير فقط يه let اولش مي نويسي و ...
نظر شما در موردش چيه؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام. دوستان كدهاي F# رو ديدين؟
من بعضي كدهاشو تو Visual Studio 2010 ديدم، از ظاهر دستورها زياد خوشم نيومد. نسبت به زباني مثه C# خيلي فرق كرده. مثلاً سميكلون ديگه نمي ذاري، در تهريف تابه به جاي پرانتز فقط فاصله مي ذاري، براي تعريف هر نوع متغير فقط يه let اولش مي نويسي و ...
نظر شما در موردش چيه؟

سلام
زبان های برنامه نویسی معمولی که باهاشون کار میکنیم(سی، پاسکال، دلفی، وی بی، سی پلاس پلاس، جاوا و ...) بر مبنای مدل تورینگ می باشند، زبانهای مبتنی بر تورینگ بصورت دستوری هستند! یعنی در آنها بر چگونگی (how) انجام کار تاکید میشه!
اما در مدل لامبدا که یک زبان بیانی می باشد بیشتر بر این که چه کاری (what) را می خواهیم انجام دهیم تاکید می شود.(مانند اس کیو ال)
زبانهای تابعی(مانند #F) هم بیشتر بصورت بیانی هستند و بر روی what تاکید دارند تا how.
زبانهای رایج امروزی مانند جاوا و سی شارپ، شی ءگرا و دستوری هستند هرچند که امروزه برخی قابلیتهای جدید هم به آنها اضافه شده که برنامه نویسی برای مدلهای تابعی را هم پشتیبانی می کنند اما هسته اصلی آنها بصورت دستوری می باشد؛ زبانهای تابعی همزمان با زبانهای دستوری متولد شده اند اما این زبانها به علت های زیر تنها در سطح آکادمیک و دانشگاهی باقی مانده اند:
نداشتن کتابخانه وسیع و غنی
نداشتن حمایت مالی شرکتهای نرم افزاری
عدم توانایی برقراری ارتباط با زبان سی، برای ارتباط با سیستم عامل
سرعت اجرای پایین
شیب زیاد منحنی یادگیری
و...

F محصول تیم تحقیقاتی شرکت ماکروسافت به سرپرستی Dony Syme، پورتی از زبان OCamle می باشد. این زبان شی گرا، تابعی و استاتیک است.
#F در اصل یک زبان استاتیک است منتها با استفاده از محیط تعاملی این زبان مثل زبانهای پایتون و روبی بصورت دینامیک کد نوشت؛ این زبان بر اساس سینتکس زبان OComl نوشته شده و کتابخانه های آن را بجز موارد معدودی پشتیبانی می کند؛ مدل شیی این زبان همانند سی شارپ است.(چون زبانی تحت دات نت است)
این زبان مذایای زیادی بر سایر زبانهای تابعی دارد:
هم تابعی است و هم شی گرا
زبانی استاتیک است اما اجازه میدهد مانند زبانهای دینامیک با آن کار کنیم
سینتیکی(گرامر) دارد که حدود 30 سال است با آن کار می کنیم.(گرامر زبان سی)
مشکل کمبود کتابخانه ندارد(کتابخانه دات نت)
حمایت شرکت ماکروسافت را دارد.

در ادامه اگر دوستان مشتاق بودند بیشتر درباره مزایا و نحوه کار با این زبان جدید صحبت میکنیم.

zeost

عضو جدید
اینطوری به قول شما بارمون بسته میشه اما به قول ترگل فقط به فکر خودمون باشیم؟؟؟
تازه از اینها گذشته فکر نمیکنی از من و شما زرنگ تر هم هست ؟؟؟ چرا دنبال یه راهی نباشیم که خودمون آقای خودمون باشیم و در ضمن بارمون هم بسته بشه؟؟؟
بعد راستی یه چیز دیگه .میشه لطفا به کسی ،گروهی ،کشوری توهین نکنیم؟؟ عرب موش خور خیلی جالب نیست .
سلام. اجازیه ورود می دین ؟؟!
منم خیلی پایه ی این حرفتون هستم فریبا جون. همین حرف خودمون اقایه خودمون باشیم.
ولی یه سوال چه جوری وقتی تو این دانشگاها چیزی که واقعا به درد بخوره یاد نمی دن؟ کار خیلی از دانشجوها شده درس خوندن واسه نمره گرفتن وبعد فراموش شدن درسی که این همه خوندیم.
یکی از استادامون می گفت درسی فراموش می شه که با بی علاقگی یاد بگیریم.
به نظر من باید به هم دیگه راهکار بدیم. چون اونی که بیرون گوده (منظور شماها هسیتن) آرامش بیشتری داره و فکر خلاق تری نسبت به اونی که درگیر موضوعه. مثلا من الان درگیر این موضوع هستم که باید از کجا شروع کنم که 2 روز دیگه که مدرک گرفتیم فقط همون کاغذ مدرک نباشه یه سری کار به درد بخور هم داشته باشم.
بهتر نیست درباره ی این ها حرف بزنیم چون ایران و اساتیدش و دانشگاهاش و... خوب یا بد فعلا همین جوریه مگه این که ما به جایی برسیم و حرفی برایه گفتن داشته باشیم تا بشیم وطن ساز.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
#F

#F

سلام

این زبان مذایای زیادی بر سایر زبانهای تابعی دارد:
هم تابعی است و هم شی گرا
زبانی استاتیک است اما اجازه میدهد مانند زبانهای دینامیک با آن کار کنیم
سینتیکی(گرامر) دارد که حدود 30 سال است با آن کار می کنیم.(گرامر زبان سی)
مشکل کمبود کتابخانه ندارد(کتابخانه دات نت)
حمایت شرکت ماکروسافت را دارد.
.

واقعاً مزاياي زيادي داره، فكر هم نمي كنم جزو زبان هايي باشه كه فوراً منقرض بشه. ولي قبول داري كه يكم اين زبان ها برامون نا اشنا هستن و ادم در موقع كار احساس راحتي نمي كنه. نمي دونم شايد واسه خودم علتش اين باشه كه به زبان هاي دستوري زياد عادت كردم و بيشتر زبان هايي كه كار كردم مثه سي و سيپلاس پلاس و جاوا و ... مشابه هم بودن.

کربلایی

مدیر بازنشسته
واقعاً مزاياي زيادي داره، فكر هم نمي كنم جزو زبان هايي باشه كه فوراً منقرض بشه. ولي قبول داري كه يكم اين زبان ها برامون نا اشنا هستن و ادم در موقع كار احساس راحتي نمي كنه. نمي دونم شايد واسه خودم علتش اين باشه كه به زبان هاي دستوري زياد عادت كردم و بيشتر زبان هايي كه كار كردم مثه سي و سيپلاس پلاس و جاوا و ... مشابه هم بودن.

دقیقا منم مانند شما! بیشتر با زبانهای دستوری کار کرده ام و بهشون عادت کرده ام!
اما فکر میکنم اف شارپ، با توجه به حمایت ماکروسافت ازش؛ بزودی جای این زبانها رو بگیره!
هرچند امروزه، حتی خود ماکروسافت هم اف شارپ رو بعنوان جایگزینی برای سی شارپ معرفی نمیکنه! اما ...
البته شاید هم به سرنوشت #J دچار بشه! تنها چیزی که الان میشه گفت اینه که داشتن کتابخانه دات نت برای اف شارپ امتیاز بزرگی محسوب میشه

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام تاپیک جالبیه ولی حیف ادامه ندادین .بچه ها موضوعی بگین تا بحث کنیم :w28:
من خودم اطلاعاتم زیاد نیست نظرتون در مورد این موضوع چیه البته اگه دوستان موضوع دیگه ای پیشنهاد بدن اونو بحث می کنیم :
مدیریت پروژه it که کلا معبارهاش رو از تمام جنبه ها بحث کنیم

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب من بحث رو شروع می کنم شاید دوستان هم اومدند : البته من خودم زیاد اطلاع ندارم موضوع علمی فقط این به ذهنم اومد واسه همین پیشنهاد دادم :D
به نظر من در مدیریت پروژه هزینه و زمان رو باید در نظر بگیریم چون اگه زمان و هزینه از اون بازه ی تعیین شده بیشتر باشه می تونه سبب بشه پروژه تعطیل بشه و این یعنی شکست یه پروزه

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
خوب حرف شما کاملا درسته و اصلا بحثی در این قضیه نیست تا حدودی هم میدونیم ایزارهایی رو که در کتاب کنترل پروژه و کتاب هایی از این قبیل.اما پیشنهاد میکنم از تئوری های فاصله گرفته و به راهکارهای عملی بپردازیم.الان مطرح ترین موضوع هوش تجاری و سیستم های تصمیم یار هستش که پیشنهاد من کار در این ضمینه هاست.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خوب حرف شما کاملا درسته و اصلا بحثی در این قضیه نیست تا حدودی هم میدونیم ایزارهایی رو که در کتاب کنترل پروژه و کتاب هایی از این قبیل.اما پیشنهاد میکنم از تئوری های فاصله گرفته و به راهکارهای عملی بپردازیم.الان مطرح ترین موضوع هوش تجاری و سیستم های تصمیم یار هستش که پیشنهاد من کار در این ضمینه هاست.
خوب مهندس استارت اش رو لطفا شما بزنید ما هم تا اونجا که بتونیم نظر میدیم :gol: