گرم كردن غير عادي مينياتوري سه فاز در خط روشنايي

abdollahi1352

عضو جدید
سلام همكاران من در يك خط روشنايي كه روي يك فيوز مينياتوري سه فاز 40 آمپر توزيع شده و همه خطوط مهتابي 20*4 وات مي باشند با وجود داشتن 20 آمپر روي خط سه فاز و بالانس بودن دماي بدنه فيوز تا58 درجه بالا ميرود . مهتابي ها همگي با ترانس معمولي و استارت دائما روشن هستند . در ضمن در محل هاي مشابه اين مشكل را نداريم .تمامي اتصالات محكم و فيوز نو است .لطفا اگه مورد مشابهي داشتيد راهكار بدين چكار كنيم مانند فيوزهاي مشابه دما رابه زير 40 درجه برسانيم.ممنون

abdollahi1352

عضو جدید
سام دوستان من مشكل را پيدا كردم .عدم وجود خازن و افزايش توان راكتيو در سيستم باعث گرم شدن تجهيزات شده بود كه با اضافه كردن خازن مورد نياز مشكل بر طرف شد

AmooSaeid

عضو جدید
سام دوستان من مشكل را پيدا كردم .عدم وجود خازن و افزايش توان راكتيو در سيستم باعث گرم شدن تجهيزات شده بود كه با اضافه كردن خازن مورد نياز مشكل بر طرف شد

خیلی ممنون که اطلاعاتتون رو در اختیار همه قراردادین.
بعد از نصب خازن مقدار جریان رو اندازه نگرفتید ؟

abdollahi1352

عضو جدید
چرا اندازه گيري كرديم در تابلو توزيع روشنايي كه 52 آمپر داشت جريان به 42 آمپر رسيد و دماي فيوز مينياتوري مد نظر ما از 56 درجه به 42 درجه كاهش يافت . در كل اگر در مدار روشنايي كه مهتابي همراه ترانس باشد گذاشتن خازن بهترين راه است تا توان راكتيو را كم كنيم ولي اگر بالاست الكترونيكي داشته باشد گذاشتن خازن باعث افزايش هارمونيك مي شود كه باعث افزايش دما ميشود چون خازن مانند يك چاله امپدانسي عمل مي كند و هارمونيك را افزايش مي دهد و گاهي اوقات باعث تركيدن خازن مي شود لذا بايد اول هارمونيك را حذف يا كم كرد بعد خازن بزاريم