گرایش های مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد

گرایش های مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد

• راهنماییم کنید؟

رای: 1 100.0%
  • به من میل بزنید.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

VoC@Tion

عضو جدید
این رشته در مقطع ارشد دارای چهار گرایش معماری کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، هوش مصنوعی و الگوریتم و محاسبات است.
مباحثی که در هر گرایش مطرح می‌شود ؟

گرایش نرم‌افزار
: در گرایش نرم‌افزار در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان با سیستم‌های عامل پیشرفته ـ بانکهای اطلاعاتی ـ برنامه‌نویسی پیشرفته و تحتWEB ـ الگوریتم‌های پردازش موازی و... آشنا می‌شوند.

گرایش هوش مصنوعی
: در این گرایش با مطالب جدیدی مانند شبکه‌های عصبی ـ هوش مصنوعی پیشرفته ـ تئوری فازی ـ پردازش تصویر و... آشنا می‌شوند.

گرایش معماری کامپیوتر
: دراین گرایش دانشجویان با معماری‌های پیشرفته کامپیوتر و ابر رایانه‌هاشبکه‌های کامپیوتری گسترده ـ پردازش تصویر و طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیرخطا و... آشنا می‌شوند.

گرایش الگوریتم و محاسبات
: این گرایش که یک گرایش جدید است. دانشجویان با الگوریتم‌های توزیعی و پیشرفته ـ ریاضیات پیشرفته کامپیوتری و... آشنا می‌شوند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتگو درباره گرایش های مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد

گفتگو درباره گرایش های مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد

سلام دوستان :gol:

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کدوم گرایش مجموعه "مهندسی کامپیوتر" رو انتخاب کنیم؟

شما هم اگر سوال یا مطلبی در این زمینه دارین مطرح کنین :gol:

آخرین ویرایش:

FreeTalk

عضو جدید
ارشد معماری کامپیوتر

ارشد معماری کامپیوتر

سلام
من می خواهم امسال ارشد معماری کامپیوتر امتحان بدهم رتبه چند می خواهد برای روزانه به نظرتون رشته خوبی هست؟
:que:

russell

مدیر بازنشسته
دفترچه انتخاب رشته ارشد 89 رو ضمیمه کردم .
صفحه 51 مریوط به ظرفیت های معماری کامپیوتره . برای معماری کلا 92 نفر روزانه میگیره . باید رتبه گرایش معماریت حداکثر حدودای 100-150 باشه که به روزانه برسی .
برای خوب بودن این گرایش هم نظری ندارم .
هرچند که اگه گرایش کارشناسیت نرم افزار بوده برای قبول شدن تو این رشته باید بعضی از دروس رشته مهندسی سخت افزار رو بخونی .

پیوست ها

• ARSHD-2-1389-FINAL-fanni.zip
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

greenhope

عضو جدید
ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر

ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر

سلام خدمت دوستان عزیز
من دارم کامپیوتر نرم افزار می خونم ، اما بعد از گذشت 5 ترم هنوز دقیقا نمی دونم به چه زمینه ای علاقه بیشتری دارم و دوست دارم تو کدوم خط فعال باشم.
تنها چیزی که می دونم اینه که به گرافیک کامپیوتری و نرم افزارهای مربوطه علاقه زیادی دارم. اما نمی دونم باید تو چه رشته ای واسه فوق لیسانس و دکترا ادامه بدم که به اون مربوط باشه، دوست ندارم برنامه نویس بشم. یکی کمکم کنه.
لطفا هر چی به ذهنتون می رسه بنویسید در مورد اینکه چطوری آدم می تونه بهترین تصمیمو در این زمینه بگیره ( یعنی آینده اش هم از نظر ادامه تحصیل و هم کار)
پیشاپیش از همه دوستان ممنونم.
:gol::gol:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان عزیز
من دارم کامپیوتر نرم افزار می خونم ، اما بعد از گذشت 5 ترم هنوز دقیقا نمی دونم به چه زمینه ای علاقه بیشتری دارم و دوست دارم تو کدوم خط فعال باشم.
تنها چیزی که می دونم اینه که به گرافیک کامپیوتری و نرم افزارهای مربوطه علاقه زیادی دارم. اما نمی دونم باید تو چه رشته ای واسه فوق لیسانس و دکترا ادامه بدم که به اون مربوط باشه، دوست ندارم برنامه نویس بشم. یکی کمکم کنه.
لطفا هر چی به ذهنتون می رسه بنویسید در مورد اینکه چطوری آدم می تونه بهترین تصمیمو در این زمینه بگیره ( یعنی آینده اش هم از نظر ادامه تحصیل و هم کار)
پیشاپیش از همه دوستان ممنونم.
:gol::gol:

گرایش های ارشد کامپیوتر هیچ کدوم کاری به گرافیک ندارن و یا اگرهم گرافیک داشته باشن به صورتی که شما دوست داری نیست. دقیق نمیدونم اما میتونی رو گرایش multimedia ی رشته فناوری تحقیق کنی. شاید اون بدردت بخوره :gol:

leilii

عضو جدید
هوش یا معماری

هوش یا معماری

سلام دوستان.من حسابی سردرگم شدم که واسه ارشد گرایش هوش رو انتخاب کنم یا معماری؟لطفا کمکم کنید

ghasem1990

عضو جدید
نرم افزار یا هوش مصنوعی

نرم افزار یا هوش مصنوعی

سلام.من کارشناسی نرم افزار می خونم.می خواستم بدونم برای ارشد چه رشته ای انتخاب کنم که بازار کار بهتری داشته باشه.
خودم به نرم افزار علاقه دارم ولی از هوش مصنوعی هم خوشم میاد و می خواستم بدونم آینده کدوم رشته بهتره.

با تشکر فراوان.

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من کارشناسی نرم افزار می خونم.می خواستم بدونم برای ارشد چه رشته ای انتخاب کنم که بازار کار بهتری داشته باشه.
خودم به نرم افزار علاقه دارم ولی از هوش مصنوعی هم خوشم میاد و می خواستم بدونم آینده کدوم رشته بهتره.

با تشکر فراوان.

سلام به نظر من به هر چیزی که علاقه دارید همون رو ادامه بدید شما تو هر کدوم موفق باشد و سطح علمی رو بالا ببرید فکر نمی کنم در پیدا کردن بازار کار مشکلی پیش بیاد.

negin17h

مدیر تالار
بستگی به علاقه داره، هوش رشته سختی هست. من که پوستم کنده شده اما دوسش دارم.

Reza_naghibi

عضو جدید
سلام
منم مثل شمابودم. اما با توجه به اینکه نمرات معماری خیلی خوب بود اما بازم ترجیح دادم واسه ارشد هوش تلاش کنم

sanaz5

عضو جدید
گرایش تحصیلی

گرایش تحصیلی

با سلام من دیروز پیش مشاور بودم منو این طوری راهنمایی کرد که گفت گرایش نرم افزار تو ایران با لیسانسش خیلی فرق نداره بهم گفت گرایش شبکه بخونم حالا از یه طرف که گرایش شبکه ظرفیت کمی میگیرن از یه طرف که من نمیدونم چه کار کنم دوست دارم تکلیفمو زود تر روشن کنم برای خوندن چون نمیخوام تو همه گرایش ها شرکت کنم میخوام قدرت رو بزترم رو یه چیز کمک کنید

آذر دخت

عضو جدید
کدوم گرایش واسه ارشد نرم افزار بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کدوم گرایش واسه ارشد نرم افزار بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام. می خواستم بدونم واسه ارشد کامپیوتر کدوم گرایش بهتره؟؟؟ البته تو کشور خودمون.

جوجه سرامیکی

عضو جدید
سلام. می خواستم بدونم واسه ارشد کامپیوتر کدوم گرایش بهتره؟؟؟ البته تو کشور خودمون.

ببین عزیزم اول بگو کدوم گرایش رو دوست داری؟
دوم اینکه ببین تو کدوم درسها در دانشگاه موفق تر بودی؟
به ضرائب نگاه کن.اگه در درسهای الکترونیک دیجیتال، انتقال داده و وی ال اس آی قوی هستی برو معماری کامپیوتر
اگر به مدارهای الکتریکی، طراحی الگوریتم‌ها، هوش مصنوعی قوی هستی برو هوش مصنوعی
و اگر به کامپایلر، زبان‌های برنامه‌سازی، طراحی الگوریتم، پایگاه داده قوی هستی یا نرم افزار رو انتخاب کن یا الگوریتم.البته در الگوریتم ضرایبشان 3 هست اما در نرم افزار ضرایبشان 2

آخرین ویرایش توسط مدیر:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام.به نظر من شبكه بد نيست،به نظر مي رسه درساش آسون تر از بقيه گرايش ها باشه.شايد من در گرايش شبكه ادامه تحصيل بدم.دانشگاه آزاد داره ولي دولتي رو نمي دونم////.موفق باشي...

Next

عضو جدید
از کجا بدونم که : IT ، هوش مصنوعی ، نرم افزار ، معماری ، محاسبات و....

از کجا بدونم که : IT ، هوش مصنوعی ، نرم افزار ، معماری ، محاسبات و....

سلام.
من سوالی هست که خیلی ذهنم رو مشغول کرده ...
جدای از رتبه .می خوام بدونم چی باعث میشه که به یکی از این گرایشها رو انتخاب می کنید.
منظورم اینه که چطور بفهمیم با انتخاب یکی از این گرایشها به اون چیزی که می خایم می رسیم

مثلا ..من فکر میکردم کسی که به بازی سازی علاقه داره .. براش خوبه که هوش مصنوعی بخونه .. ولی یکی از استادیدم میگفت تو این رشته بیشتر روی پردازش تصویر رو چیزای غیر از بازی کار می شه . وباید بگردی ببینی کدوم استاد تو کدوم دانشگاه مباحثش یه کم متمایل به بازی هست و اونو بهتره انتخاب کنی .

امیدوارم منظور منو متوجه شده باشید.

Next

عضو جدید
گرایش GAME در مقطع ارشد

گرایش GAME در مقطع ارشد

سلام
می خاستم بدونم گرایش GAME در مقطع ارشد ایجادشده . یا ایجاد میشه ؟

من ساله پیش مستقیما ;) از زبان یکی از مسئولین وزارت علوم شنیدم که این مقطع قراره ایجاد بشه

از سیستم پاسخ گویی سنجش هم پرسیدم . گفت از تو دفترچه راهنما نگاه کن..

خیلی دوست دارم بدونم فقط در حد یه حرف بوده یا .....

rose22

عضو جدید
شاید بهترین کار پرسیدن از دانشجوها یا فارغ التحصیلای این گرایشا باشه.
و همینطور میتونید از دانشگاههایی که این مقاطع رو دارن پرس و جو کنید چون همه دانشگاهها دروسی که تدریس میکنن مث هم نیست،
در مورد بازی سازی فکر کنم قبل از اینکه به دروس دانشگاه امید داشته باشین باید خودتون با یاد گرفتن زبانهای برنامه نویسی مرتبط دست به کار بشین و همینظور نرم افزارهای
انیمیشن سازی مثل
MAYA و 3DMAx

• Like
واکنش ها: Next

آذر دخت

عضو جدید
هوش مصنوعی یا شبکه های کامپیوتری

هوش مصنوعی یا شبکه های کامپیوتری

سلام....
یه راهنمایی می خواستم ازتون... به نظر شما واسه ارشد هوش مصنوعی بهتره یا شبکه های کامپیوتری...
منظورم از نظر بازار کار نیست از اینکه فردا بتونی تو دانشگاه تدریس کنی... کدوم بهتره؟؟؟

amir888

عضو جدید
معماری کامپوتر یا الکترونیک

معماری کامپوتر یا الکترونیک

سلام
من برای ارشد بین معماری کامپوتر و الکترونیک نمی دونم چی انتخاب کنم
اگه ممکنه یک راهنمایی خوب می خوام چون امسال باید شروع کنم

Doctor-IT

عضو جدید
راهنمایی برای انتخاب گرایش

راهنمایی برای انتخاب گرایش

سلام
من دانشجوی فناوری اطلاعات هستم با توجه به اینکه درس های کامپیوتر را نخوندم شما توصیه می کنید من چه گرایشی را شرکت کنم معماری که درسهایی که من نخوندم زیاد داره
نظرم بیشتر رو هوش و نرم افزار هست
کدوم یکیش آسون تر هست و شانس قبولیم بیشتر؟

mohammadamingh1

عضو جدید
سلام
من دانشجوی فناوری اطلاعات هستم با توجه به اینکه درس های کامپیوتر را نخوندم شما توصیه می کنید من چه گرایشی را شرکت کنم معماری که درسهایی که من نخوندم زیاد داره
نظرم بیشتر رو هوش و نرم افزار هست
کدوم یکیش آسون تر هست و شانس قبولیم بیشتر؟

سلام

به نظر من اول باید ببینید به چه گرایشی علاقه دارید و بعد برای قبولی توی اون گرایش تلاش کنید

اما در مورد نرم و هوش :
بیشترین رقابتی که آلان هست واسه نرم افزاره به همین خاطر قبولی توی نرم افزار نسبت به هوش سخت تره
اما خب بالاخره مثل بقیه چیزا غیر ممکن نیست و با تلاش بیشتر میشه بهش رسید.

بازم تاکیید میکنم که علاقتونو بشناسید و واسش تلاش کنید.

امیدوارم موفق بشید

Doctor-IT

عضو جدید
برام فرقی نداره کدوم شرکت کنم مهم این هست که بتونم ارشد قبول بشم

برای هوش باید مدار الکتریکی را به عنوان درس جدید بخونم
ولی برای نرم افزار باید کامپایلر و زبان های برنامه سازی را بخونم
به نظرتون کدوم مسیر آسان تر است با توجه به اینکه ما در فناوری اطلاعات نه مدار نه کامپایلر و نه زبان های برنامه سازی داریم

همچنین یک سوال دیگر هم داشتم
در قسمت ریاضی هم ریاضی مهندسی ،آمار،محاسبات عددی را در فناوری اطلاعات نداشتیم که فکر نکنم تو این مدت کم بتونم هر 3 درس را بخونم البته ما در فناوری اطلاعات درس آمار و احتمال کاربردی داشتیم که نمی دونم چقدر به آمار کامپیوتر شباهت دارد؟ به نظر شما از این 3 درس رو کدام تمرکز کنم که بتونم رتبه ی بهتری ان شاءالله کسب کنم این طور که بچه های کامپیوتر می گن ریاضی مهندسی یک درس سخت است که تو کنکور هم عموما همه بد می زنند یا خالی می گذارند

lvlina_r

عضو جدید
هوش یا نرم

هوش یا نرم

سلام دوستان
من ورودی 87 نرم افزار هستم و دو ترم دیگم مونده، می خوام امسال کنکور شرکت کنم، و تازه شروع به خوندن دروس مشترک کردم
ولی هر چی فکر می کنم نمی دونم چه گرایشی را انتخاب کنم
فکر می کنم نرم افزار بیشتر دوست دارم، ولی از اونجایی که باید اصفهان قبول شوم، شنیدم نرم اصفهان افتضاحه، و واسه نرم فقط تهران خوبه، حالا موندم چی کار کنم،کنکور هوش فکر می کنم واسم راحت ترم باشه، چون مدارم می شه گفت قویه ولی نرم، کامپایلرش واسم فوق العاده سخته، و هم چنین زبان ها :(
خیلی ممنون می شم دوستان کمکم کنند که از این سر در گمی در بیام....

آخرین ویرایش توسط مدیر:

negin17h

مدیر تالار
سلام دوستان
من ورودی 87 نرم افزار هستم و دو ترم دیگم مونده، می خوام امسال کنکور شرکت کنم، و تازه شروع به خوندن دروس مشترک کردم
ولی هر چی فکر می کنم نمی دونم چه گرایشی را انتخاب کنم
فکر می کنم نرم افزار بیشتر دوست دارم، ولی از اونجایی که باید اصفهان قبول شوم، شنیدم نرم اصفهان افتضاحه، و واسه نرم فقط تهران خوبه، حالا موندم چی کار کنم،کنکور هوش فکر می کنم واسم راحت ترم باشه، چون مدارم می شه گفت قویه ولی نرم، کامپایلرش واسم فوق العاده سخته، و هم چنین زبان ها :(
خیلی ممنون می شم دوستان کمکم کنند که از این سر در گمی در بیام....

کی گفته نرم اصفهان افتضاحه؟
دانشگاه صنعتی جز دانشگاه های خوب کشور هست و همچنین دانشگاه اصفهان. در مورد رشته هم شاید به نظرت قبولی هوش راحت تر باشه که اینطور نیست اما بسیار سخت تر از نرم است.

lvlina_r

عضو جدید
آخه می دونین علاوه بر اینکه شنیدم، دارم می بینم، من تو همین دانشگاه خوبه کشور درس می خونم و یه چیزه واضحیه که تو نرم افزار فوق العاده ضعیفه، می شه گفت استاد نرمی اصلا نداره....، اونوقت به چه امیدی بیام اینجا دوباره؟؟؟؟؟؟؟؟
دانشگاه اصفهان را فقط شنیدم که ...، حالا اگه شما دیدین خوشحال می شم راهنماییم کنید

e_nezamfar

عضو جدید
سلام
من هم مثل شما نمیتونم تصمیم بگیرم :(
من به برنامه نویسی سخت افزاری (کار با FPGA) و طراحی و ساخت مدار علاقه دارم اما تا اونجایی که دیدم تو دانشگاهای ما در رشته معماری بیشتر به شبکه و امنیت پرداخته میشه تا طراحی سیستم ولی در الکترونیک دیجیتال فکر میکنم بشه به این موضوعات پرداخت فقط میمونه کنکور برق که به مراتب سخت تر از کامپیوتره !
اگه کسی میدونه که در رشته معماری کامپیوتر به این موضوعات هم پرداخته میشه لطفا من رو راهنمایی کنه تا از این سردرگمی بیرون بیام ... مرسی .

zhr.asln

عضو جدید
ارشد آي تي يا نرم افزار؟

ارشد آي تي يا نرم افزار؟

سلام دوستان!
من در مقطع كارشناسي نرم افزار خوندم اما به برنامه نويسي علاقه مند نيستم، مي خواستم بدونم در مقطع كارشناسي ارشد نرم افزار روي چه مباحثي تمركز ميشه؟ اگر كسي در اين زمينه تجربه داره خواهشمندم كه مختصرا برام توضيح بده كه واقعا تو مقطع كارشناسي ارشد نرم افزار چي دستگيرش ميشه؟ اگر تمركز برروي كارهاي برنامه نويسي هستش كه من تغيير رشته داده و در كنكور آي تي شركت كنم.

negin17h

مدیر تالار
سلام دوستان!
من در مقطع كارشناسي نرم افزار خوندم اما به برنامه نويسي علاقه مند نيستم، مي خواستم بدونم در مقطع كارشناسي ارشد نرم افزار روي چه مباحثي تمركز ميشه؟ اگر كسي در اين زمينه تجربه داره خواهشمندم كه مختصرا برام توضيح بده كه واقعا تو مقطع كارشناسي ارشد نرم افزار چي دستگيرش ميشه؟ اگر تمركز برروي كارهاي برنامه نويسي هستش كه من تغيير رشته داده و در كنكور آي تي شركت كنم.

تا جایی که میدونم بحث هایی مثل سیسم های توزیع شده، پايگاه پيشرفته، مهندسی نرم افزار و اینهاست.
برنامه نویسی پایین ترین لول برای مهندسین کامپیوتر است. در ارشد نرم بیشتر مهندسی نرم افزار (مدیریت پروژ) و این هاست. ممکنه پروژه هایی باشه که نیاز به کمی کدنویسی داشته باشه اما شک دارم زیاد کاری بهش داشته باشین کما اینکه تو لیسانس هم خیلی کاری نداشتیم. بازم سر فصل دروس رو ببین :gol:

بالا