گالری تصاویر مهندسی صنایع

hadiaga

عضو جدید
عدم استفاده درست از منابع موجود

عدم استفاده درست از منابع موجود

عدم استفاده درس&#1.jpg

منبع : وب سایت تخصصی مدیریت صنعتی

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
بسیار عالی بسیار جالب بود راست میگی با مشارکت و هم فکری بزرگترین مشکلات حل میشه

hamid051

کاربر ممتاز
ایران خیلی خوب اومدی :biggrin:چین هم خوب بود

hamid051

کاربر ممتاز

البته این درباره مدیریت ایرانی ها اشتباست
ایرانی ها بیشتر مدیریت انفرادی دارند -خودشون مدیر هستند - خودشون پارو زنن
کلا مدیریت ایران توی انفرادی خیلی قویتر هست و این قدرت یک ایرانی رو میرسونه کاری که مدیران دیگه با مشارکت به سختی انجام میدن ایرانی ها تک نفری انجام میدن اما کاش میشود فرهنگ مشارکت هم جا می افتاد

kingworld

عضو جدید
کاربر ممتاز

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
کارتون گربه سگ اثر پیترهانان محصول کمپانی نیکلودیون و برنده جایزه اسکار :biggrin::D

نه نه... مفهوم این تصویر، اینکه هر کسی واسه خودش اگه بجنگه میبازن ولی اگه باهم باشن میبرن... یکی از فیلم های چند قسمتی هالیوودی...

hamid051

کاربر ممتاز
نه نه... مفهوم این تصویر، اینکه هر کسی واسه خودش اگه بجنگه میبازن ولی اگه باهم باشن میبرن... یکی از فیلم های چند قسمتی هالیوودی...

اهان فهمیدم ارباب حلقه ها - اگر هابیت ها - با لف ها و با کوتوله ها که در قسمت اول داشتن میجنگیدن متحد نمیشدند هیچ وقت به شیطان غلبه نمیکردنند :D

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
اهان فهمیدم ارباب حلقه ها - اگر هابیت ها - با لف ها و با کوتوله ها که در قسمت اول داشتن میجنگیدن متحد نمیشدند هیچ وقت به شیطان غلبه نمیکردنند :D

ممنون حمید جان. من ارباب حلقه ها رو ندیدم...
ولی با دیدن این صحنه سریعا به یاد سری فیلم های اره (Saw) افتادم که معمولا از همچین حقه هایی استفاده میکرد.
مثلا یه جا فکر کنم چهار نفر رو با طناب هایی دور گردنشون یه جا کنار هم گذاشته بود و جلوی هر نفر یک کلید توی یک ظرف شیشه ای بود. هر کسی به کلید خودش میرسید می تونست جونش رو نجات بده و از شر طناب راحت بشه، ولی طناب همه در واقع یکی بود و اگر یکی جلو میرفت طناب به گردن بقیه فشار وارد میکرد. زمان هم محدود بود، این بود که همه فشار آوردن و گردن یکی قطع شد و بقیه به کلید هاشون رسیدن، غافل از اینکه در واقع همه کلید ها یکی بود و اگه همه با هم اجازه میدادن که یک نفر بره به سمت کلید، همه شون نجات پیدا میکردن. و این داستان چند بار دیگه هم به شکل های متفاوت تکرار شد. نکته این بود که توی همچین شرایطی هر کیب سعی میکرد خودش رو نجات بده، حتی به قیمت از بین رفتن دیگران، در حالیکه با مشارکت می تونستن همه مراحل رو طوری پیش ببرن که هیچکسی از بین نره.

hamid051

کاربر ممتاز
ممنون حمید جان. من ارباب حلقه ها رو ندیدم...
ولی با دیدن این صحنه سریعا به یاد سری فیلم های اره (Saw) افتادم که معمولا از همچین حقه هایی استفاده میکرد.
مثلا یه جا فکر کنم چهار نفر رو با طناب هایی دور گردنشون یه جا کنار هم گذاشته بود و جلوی هر نفر یک کلید توی یک ظرف شیشه ای بود. هر کسی به کلید خودش میرسید می تونست جونش رو نجات بده و از شر طناب راحت بشه، ولی طناب همه در واقع یکی بود و اگر یکی جلو میرفت طناب به گردن بقیه فشار وارد میکرد. زمان هم محدود بود، این بود که همه فشار آوردن و گردن یکی قطع شد و بقیه به کلید هاشون رسیدن، غافل از اینکه در واقع همه کلید ها یکی بود و اگه همه با هم اجازه میدادن که یک نفر بره به سمت کلید، همه شون نجات پیدا میکردن. و این داستان چند بار دیگه هم به شکل های متفاوت تکرار شد. نکته این بود که توی همچین شرایطی هر کیب سعی میکرد خودش رو نجات بده، حتی به قیمت از بین رفتن دیگران، در حالیکه با مشارکت می تونستن همه مراحل رو طوری پیش ببرن که هیچکسی از بین نره.

:biggrin: اره - وای من میترسم :cry:
من از اینطور فیلم های که دست و پا قطع میشه کلا وحشی بازی خوشم نمیاد از فیلم های مثل کنستانتین و یکسری فیلم های جن و پری و ... باحاله اخه اونا یک مفهومی داره اینا چی :twisted:
اقا در کل بهتون پیشنهاد میکنم فیلم در چشم باد رو نگاه کنید ینی اصل مدیریت هست ها :victory:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
:biggrin: اره - وای من میترسم :cry:
من از اینطور فیلم های که دست و پا قطع میشه کلا وحشی بازی خوشم نمیاد از فیلم های مثل کنستانتین و یکسری فیلم های جن و پری و ... باحاله اخه اونا یک مفهومی داره اینا چی :twisted:
اقا در کل بهتون پیشنهاد میکنم فیلم در چشم باد رو نگاه کنید ینی اصل مدیریت هست ها :victory:

نه منم همه ی فیلم های اره رو ندیدم... فک کنم دو تاش رو دیده باشم و زیاد هم خوشم نمیاد، ولی این نکته ش جالبه دیگه...
در چشم باد همون سریال ایرانی؟ دیدمش نصفه و نیمه... قشنگ بود...

sed ali

کاربر ممتاز

بسیار عالی بود ممنون

خیلی جالبه
این تصویر دو گروه رو نشون میده که ادم یاد این میوفته تو خیلی از سازمان ها متاسفانه نیروهای ستادی خیلی بیشتر از نیروهای صف هستند و این بروکراسی سبب بهم خوردن توازن و گردش کار می شود .
یه تصویر بود اول کار یه کارگر کار می کرد ده نفر ناظر داشت دقیقا همینجوری هست !!

hamid051

کاربر ممتاز
خیلی جالبه
این تصویر دو گروه رو نشون میده که ادم یاد این میوفته تو خیلی از سازمان ها متاسفانه نیروهای ستادی خیلی بیشتر از نیروهای صف هستند و این بروکراسی سبب بهم خوردن توازن و گردش کار می شود .
یه تصویر بود اول کار یه کارگر کار می کرد ده نفر ناظر داشت دقیقا همینجوری هست !!

اره جالبیش اینجاست که اینطوری هیچ کاری هم نمیتونن نظارت کنن چون نظارت ها و حدود ها هم با هم مخلوط میشن