کی زودتر عذرخواهی می‌کنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

زندگی و ارتباط با آدما همیشه پر از چالش و بالا پائینه. یه وقتایی هم تو این بالا پائینا با هم برخورد می‌کنیم. این برخوردا تو هر سطحی که باشه به هرحال اتفاق خوبی نیست. ما می‌تونیم چشم‌مون رو روی این چالش‌ها نبندیم و از همه اینها به نفع شادتر بودن استفاده کنیم. یک جمله هست که می‌تونه گره اخمامون رو باز کنه و لب‌مون رو چنان از دو طرف بکشه که دندون عقل‌مون دیده شه. از روابط کاری تا عاشقانه، هیچ چالشی وجود نداره که با جمله “معذرت می‌خوام” حل نشه.

وقتی اشتباه می‌کنیم، آدمی که طرف ما بوده هر لحظه منتظر ماست که ازش دلجویی کنیم و بهش بگیم که متوجه اشتباهی که کردیم شدیم.

از این نترسید که عذرخواهی‌تون پذیرفته نشه، از حرف‌هایی که ممکنه بشنوید هم نترسید. هر اتفاقی که بیافته ارزش ترمیم رابطه رو داره. غرور بی‌خود یا بدتر از اون دنبال مقصر گشتن و نقش قربانی رو بازی کردن، هیچ کمکی به ما و آدمی که رنجوندیمش نمی‌کنه. عذرخواهی شما رو بزرگ می‌کنه و به طرف‌تون هم ثابت می‌کنه انقدر بزرگ هستید که فکر نمی‌کنید با عذرخواهی غرورتون می‌شکنه و کوچیک می‌شید.

“معذرت می‌خوام” عین یه مته واسه عمیق کردن روابط عمل می‌کنه. چرا از این ابزار بیشتر استفاده نکنیم؟ کی گفته فقط مقصر داستان باید عذرخواهی کنه. شما کسی باشید که به دیگران خوب بودن و بهتر زندگی کردن رو یاد می‌ده. هر دعوایی دو طرف داره و حتی اگه یکی کمتر مقصر باشه، ولی به هرحال بی‌تقصیر نیست. وقتی مقصر نیستید هم می‌تونید مسئولیت خودتون رو تو یک اتفاق بد به گردن بگیرید. قدم اول رو شما بردارید و نقش خودتون رو تو اون اتفاق بپذیرید. این طوری طرف شما هم راحت‌تر عذرخواهی می‌کنه.

منبع: رنگی رنگی

ریحانه...

عضو جدید
راستش من اغلب اینطوری بودم اما زیاد هم خوب نیست آدمها رو پر رو میکنه بعضی وقتها بقیه هم باید یاد بگیرن به خاطر اشتباهاتشون عذر بخوان

(M&M)

کاربر بیش فعال
متاسفانه من خیلی یکدنده و لجبازم و اگر هم مقصر من باشم برای عذرخواهی پا پیش نمیذارم.فقط ببرای یه نفر هست که غرورمو کنار میذارم و حتی اگه مقصر هم نباشم عذر خواهی میکنم و اون کسی نیست جز "خواهر عزیزتر از جانم"که خیلیییییییی دوسش دارم. الانم پیشم نیست .:(

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش من اغلب اینطوری بودم اما زیاد هم خوب نیست آدمها رو پر رو میکنه بعضی وقتها بقیه هم باید یاد بگیرن به خاطر اشتباهاتشون عذر بخوان

man hamintoram ama chan rooz pish k alaki ozrkhahi kardam taraf porroo shode fek mikone jedi jedi man moghaseram:eek:
خب آره... قبول دارم گاهی وقتا واقعا نمیشه این کارو کرد... ولی توی مسائلی که خیلی مهم نیست بهتره آدم چشم پوشی کنه که کدورتا طولانی نشه
متاسفانه من خیلی یکدنده و لجبازم و اگر هم مقصر من باشم برای عذرخواهی پا پیش نمیذارم.فقط ببرای یه نفر هست که غرورمو کنار میذارم و حتی اگه مقصر هم نباشم عذر خواهی میکنم و اون کسی نیست جز "خواهر عزیزتر از جانم"که خیلیییییییی دوسش دارم. الانم پیشم نیست .:(
معلومه خیلی خواهرتو دوس داری... :smile:
معذرت میخوام ولی تقصیر خودت بود
جمله ای که بعضی وقتا ب ندرت خواهرم به شوهرش میگه
:دی

:D

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من معذرت خواهی الکی و تند تند خیلی عواقب بدی داره.چون اگه راجع به یکی این کارو هی تکرار کنی ممکنه دیگه طرف همیشه تو رو مقصر بدونه و سر هر بحثی منظر بمونه که کی میری معذرت خواهی میکنی؟متاسفانه غرور الکی وجود داره...
از هرکسی هم معذرت خواهی کردن کار درستی نیس.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
خیییییییییییلی سخته :(
من اکثرا نمیتونم که عذرخواهی کنم :(
ولی میخوام رو خودم کارکنم که بتونم:D

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ولی واقعا جایی که اشتباه کنم راحت عذرخواهی میکنم. ولی از اینکه دیگران اشتباه کنندو عذرخواهی نکنند ناراحت میشم.مرسی از دعوتت استارتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.