کيبورد کامپيوتر 'آلوده تر از توالت فرنگی'

بوِِژان

عضو جدید
کيبورد کامپيوتر 'آلوده تر از توالت فرنگی' جديد ترين تحقيقات نشان می دهد که صفحه کليد کامپيوتر ( کيبورد) می تواند از لحاظ ميزان ميکروب از يک توالت فرنگی آلوده تر باشد. يکی از اين راه های تميز کردن صفحه کليد کامپيوتر استفاده از دستمال آغشته به الکل است نتيجه تحقيقات يک سازمان غير دولتی در بريتانيا حاکی از آن است که کيبورد می تواند آشيانه ميليون ها باکتری و ميکروب خطرناک باشد. سازمان غير دولتی (Which) در لندن اين تحقيقات را بر ۳۳ کيبورد کامپيوترهای خود انجام داده است. چهار تا از آن کيبورد ها آن قدر آلوده بود که خطری برای سلامت فرد تشخيص داده شد. يکی از کيبوردها هم پنج برابر بيشتر از يکی از توالت های اداره ميکروب داشته است. برخی از آن ميکروب ها در بينی و معده انسان يافت می شوند و می توانند باعث سرماخوردگی و حتی بروز ورم معده در افراد شوند. به گفته جان بوگ از مجله ويچ کامپيوتينگ، اکثر افراد کاری برای مبارزه با ميکروب در صفحه کليد کامپيوترهای خود نمی کنند. او می گويد: "ما صفحه کليد را با توالت مقايسه کرديم. توالت به دفعات تميز می شود، اما حدود 11درصد افراد هرگز کيبورد کامپيوتر خود را تميز نمی کنند." به گفته اين کارشناس، کمتر از ۴۶ درصد از اشخاص فقط ماهی يک بار کامپيوتر خود را تميز می کنند. محققان دانشگاه آريزونای آمريکا سال گذشته ميلادی اعلام کردند که هر کامپيوتر در محل کار می تواند به طور متوسط بيش از چهارصد برابر بيشتر از يک توالت فرنگی ميکروب داشته باشد. اما افراد چطور می توانند خود را در برابر ميکروب های کامپيوترشان محافظت کنند؟ يکی از اين راه ها تميز کردن صفحه کليد با دستمال آغشته به الکل است.راه ديگر، تميز کردن آن با دستگاه فشار هواست.

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
سلام
ممنون آقاى دكتر....
خيلى جالب بود...... ممنون از لطفت.:)

**mahsa**

کاربر بیش فعال
من چون دختر تمیزی هستم هرموقه بیکار باشم با الکل وسایل برقی مونو تمیز میکنم:smile:
مرسی جالب بود

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله ماوس هم همینطور
هر چند وقت یه بار باید تمیز شن.
ممنون.

tizaras

عضو جدید
واقعا؟؟؟
در بیخبری خطرناکی بودیما........
ممنون بابت اطلاعت........

ramin-002

عضو جدید
ای بابا ول کن حال هر وقت دیتم به کیبورد می خوره باید برم با آب و صابون بشورم.ولی در کل جالب بود