.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
۱.خب IT کدوم بخش از کامپیوتره که از کامپیوتر جدا شده؟
۲.برق تو فیزیک شامل بحثای نظری و مبانیست و تو مهندسی برق به واسطه مهندسی بودنش در عمل پیاده میشه یعنی تبدیل مبانی نظری در فیزیک به اصول عملی در مهندسی برق و هیچ جدایی و استقلالی مطرح نیست
۳.فیزیک علم محضه , مهندسی زیر شاخه علم و این مثالتون به هیچ وجه با منظورتون که البته واضحه همخونی نداره و از اصل غلطه

۴.اما شبکه میتونه مقصد باشه, شکی درش نیست , اما واسه چه کسی؟
۱.الان ممکنه به اون وضوح نبینی،چون بهت گفتم که این رشته سابقه‌ی طولانی نداره.اما مثلا بحث های تجارت الکترونیک یا امنیت رو نمیتونید توی کامپیوتر یا بازرگانی(برای تجارت) یا ریاضی کاربردی(برای امنیت) بگنجونید (بازم از شبکه مثال نمیزنم که کهیر نزنی!).یا حتی داده کاوی و انبار داده رو نمیشه در مهندسی نرم افزار گنجوند،با اهداف و خط فکرش هماهنگ نیست.نه اینکه تضاد داشته باشه،اما مثل پرنده ای میمونه که توی قفسه،اگه بیاد بیرون پتانسیل هاشو نشون میده.

۲.چرا بحث استقلال مطرحه! دیگه کسی که میخواد در بحث های جزئی و تخصصی برق کار کنه نمیره فیزیکدان بشه،میره برق میخونه.

۳.اگر منظورت از علم محض همون علم پایه است،که حرفت درسته،اما اگر میخواستی تطبیق دقیقی بین فیزیک و کامپیوتر در برابر برق و آی تی ارائه بشه که خب همچین قصدی وجود نداشته،صرفا تشبیه بود و مثال و در مثال هم مناقشه نیست!

۴.واسه کسی که آی تی میخونه میتونه یه مقصد باشه.بقیه رو کاری ندارم.

*shidrokh*

عضو جدید
سلام بچه ها
میخوام راجب زبان انگلیسی صحبت کنم.میدونین که واسه یه مهندس آی تی ضروریه.
من سطح زبانم خیلی پایینه و میخوام بطور خودآموز تمرینشو شروع کنم.
از دوستایی که زبانشون تقریبا خوبه میخوام تجربیات خودشونو راجب یادگیری زبان بگن ،و بگن اگه بخوایم خودآموز یادبگیریم باید چیکار کنیم که هم خسته و دلزده نشیم هم زودپیشرفت کنیم؟
اگه لازمه تاپیک جدا بزنیم!!!

Drago

کاربر ممتاز
میخوام راجب زبان انگلیسی صحبت کنم.میدونین که واسه یه مهندس آی تی ضروریه.
من سطح زبانم خیلی پایینه و میخوام بطور خودآموز تمرینشو شروع کنم.
از دوستایی که زبانشون تقریبا خوبه میخوام تجربیات خودشونو راجب یادگیری زبان بگن ،و بگن اگه بخوایم خودآموز یادبگیریم باید چیکار کنیم که هم خسته و دلزده نشیم هم زودپیشرفت کنیم؟
اگه لازمه تاپیک جدا بزنیم!!!
اصلاح کنم : دانستن زبان انگلیسی برای همه ضروریه،از جمله مهندس IT.

راستشو بخوای من هیچوقت از خودآموزی خیری ندیدم! آموزش استاندارد،با معلم و کلاس و تمرین رو بیشتر میپسندم.توصیه میکنم کلاس برید.این از بعد عمومی.
اما در بعد تخصصی،دانستن زبان انگلیسی براتون کافی نیست.باید با اصطلاحات فنی و شاید هم نه چندان فنی این حوزه هم آشنا باشید.برای این کار توصیه میکنم سایت ها و وبلاگ های انگلیسی زبان که عموما اخبار فناوری رو به زبان خیلی معمولی (نه زبان مرسوم خبرگزاری های رسمی) مینویسند بخونید.مثلا Cnet چیز خوبیه : هم معتبره،هم بزرگه،هم زبونش ساده است،هم مطالب به درد بخور توشه،هم جذابه.

در کنار اون از این زبانی که یاد میگیرید واقعا استفاده کنید.توی کاربردهای روزمره.اگه اهل بازی و فیلم باشید که خیلی خوب و مفیده.اما جدای از اون مثلا میتونید با یک دوست یا فردی از اعضای خانواده خیلی ساده با هم انگلیسی حرف بزنید.اگه کسی ندارید که باهاش حرف بزنید برید چت کنید.قدیما یاهو بود،الان میتونی از omegle استفاده کنی(فیلــتره) که چت ناشناس هست،لاگین و عضویت هم نمیخواد.
یه کار جالب دیگه هم خوندن help برنامه هاییه که استفاده میکنید :D .هم انگلیسیه،هم نسبتا تخصصی،هم یه چیزهای جدیدی از برنامه یاد میگیری!!

has_it

عضو جدید
رشته درسی و تجاری کردن آن

رشته درسی و تجاری کردن آن

با سلام خدمت دوستان
به نظر من ما در شرایطی دانشگاه اومدیم که نمیتونیم بعد از گرفتن مدرک بلافاصله وارد بازار کار بشیم و همه ما می دونیم که مدرک گرفتن خیلی آسون شده بنابراین در این زمانه مدرک باید همراه با تخصص باشه مثلا دانشجوی رشته مهندسی عمران باید از ترم یک کنار درس کار تخصصی نیز انجام بده وگرنه بدون تخصص اینگونه نیست که بعد از گرفتن مدرک براحتی کار گیرش بیاد. این برای رشته مهندسی عمران که کاربردش زیاده. حال تصور کنیم کسی رشته علوم اجتماعی خونده باشه و با توقع بالا به بازار کار وارد بشه و شدیداً از دانشگاه رفتن و عمر بر باد رفته پشیمون خواهد شد.
حالا دوستان من به نظر شما برای رشته ی IT چگونه باید برنامه ریزی کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشیم؟ خوشحال می کنید اگر نظراتونو بگید.
من شبکه رو پیشنهاد میکنم یا وبلاگ نویسی یا.....

Drago

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
به نظر من ما در شرایطی دانشگاه اومدیم که نمیتونیم بعد از گرفتن مدرک بلافاصله وارد بازار کار بشیم

حالا دوستان من به نظر شما برای رشته ی IT چگونه باید برنامه ریزی کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشیم؟ خوشحال می کنید اگر نظراتونو بگید.
من شبکه رو پیشنهاد میکنم یا وبلاگ نویسی یا.....
سلام.
اول از همه بگم این موضوع و این شرایطی که داری میگی (نمیتونیم بعد از گرفتن مدرک بلافاصله وارد بازار کار بشیم) مختص ما (چه رشته ما و چه کشور ما) نیست.تقریبا همه جای دنیا چیزی که در دانشگاه میخونید و یاد میگیرید با بازار متفاوته (الزاما این تفاوت بد نیست).

اما پیشنهادات من :
  • اول از همه،از خواندن و یادگرفتن غافل نشید.هرچیزی که میشنوید حداقل یه سرچ گوگلی در موردش داشته باشید،یکی دو صفحه مطلب بخونید،اگه علاقه نداشتید دیگه ادامه ندید.بالاخره یه موضوعی خواهد بود که میبینید یکی دو ساعته دارید چیزای مختلف در موردش میخونید و بهش علاقه مندید! رشته ما (در گروه کامپیوتر و IT رو عرض میکنم،نه صرفا مهندسی IT) طوریه که اطلاعات قدیمی توش چندان به درد بخور نیست.و البته فرق اطلاعات و مزخرفات رو هم باید بدونید! دونستن تاریخ انتشار ویندوز ۸ چندان با اهمیت نیست،اما اینکه بدونید از چه تکنولوژی هایی توش استفاده شده بهتره.
  • حتما کار کنید.مهم نیست که چقدر حقوق میگیرید و کجا کار میکنید،اما مهمه که چیکار میکنید.سعی کنید کار تا اونجا که ممکنه تخصصی باشه.از کارآموزی و کارکردن بدون حقوق هم ابا نداشته باشید،اما از انجام کار غیرمرتبط به شدت دوری کنید.فروشندگی،بازاریابی و ... به دردتون نمیخوره،اما وردست کسی که شبکه کار میکنه برید داکت هم بزنید خوبه (البته اگه به شبکه علاقه دارید).
  • از دانشگاه و محیطی که توش هستید،و اگر کار میکنید از محیط کار،تا اونجا که میتونید استفاده کنید.اگر فقط یه استاد خوب توی دانشگاه دارید،از همون استفاده کنید،غصه اینکه «آی استادامون خوب نیستن» و «آی دانشگاهمون بده» و این حرفا هرچقدر هم که درست باشه،دردی رو از شما دوا نمیکنه،بعدا هم برای کار و علم قابل استفاده نیست! اگر توی محل کارتون یه نفر هست که میدونه داره چیکار میکنه،باهاش حرف بزنید،از اینکه کمتر میدونید شرمنده نباشید،بجاش سعی کنید یاد بگیرید.
  • سرکلاس با استاد حرف بزنید،حتی اگر دلش نمیخواد،حتی اگر بقیه فکر میکنن دارید «خود شیرینی» میکنید یا «وقت کلاس» رو میگیرید.شما نیومدید سر کلاس که یه چیزی بهتون دیکته بشه و برگردید خونه.اومدید سرکلاس که در مورد یه موضوعی «دید» پیدا کنید.در مورد کاربردهای اون موضوعی که داره میگه بپرسید،اگه فکر میکنید یه ارتباطی بین موضوعی که داره مطرح میشه و یه موضوع دیگه پیدا کردید از استاد بپرسید که آیا درست فکر میکنید یا خیر.اما از اون طرف حواستون باشه،سعی نکنید استاد رو ضایع کنید یا اگه یه چیزی می‌دونید و اون نمیدونه به رخش بکشید.کلاس محیط به چالش کشیدن دانش دیگران نیست،ممکنه استاد شما رو به چالش بکشه که یه مسئله رو حل کنید،اما اون جنبه آموزشی داره،شما حق به چالش کشیدن استاد اون هم جلوی شاگردهاش رو ندارید.
  • برنامه نویسی یاد بگیرید.فرق چندانی نداره که چه زبانی.راستش توصیه نمیکنم که وقت زیادی رو صرف انتخاب زبان کنید.بسته به علاقه شخصی،پیش زمینه ذهنی و جستجو برای مدت محدود (خودتون محدوده رو تعیین میکنید) بالاخره یه چیزی انتخاب کنید و زودتر شروع به یادگیری کنید.(توصیه من جاوا هست،اما این فقط توصیه است،وحی منزل نیست).
  • تجربه کنید.اگه هنوز کار گیر نیاوردید فرصت تجربه رو از دست ندید.دو تا کامپیوتر رو به هم وصل کنید.تنظیمات مودم رو بخونید و اونجایی که نمیفهمید رو سرچ کنید(مثلا PPPoE چیه).برید یاد بگیرید هاست چیه،چجوری میشه گرفت.یه سایت بسازید.لینوکس نصب کنید.سعی کنید یه سایت رو هک کنید(تصور میکنم که مثلا به امنیت علاقه مندید و مطالبی هم در مورد SQL Injection خوندید).یه DBMS روی سیستم نصب کنید و جدول بسازید و کوئری بزنید.برنامه بنویسید،هرکاری که به نظرتون میرسه میشه انجام داد تجربه کنید.باورتون نمیشه که همین تجربه های اندک و ناشیانه چقدر میتونه روی دید شما،انتخاب علایقتون و حتی آینده کاری تاثیر گذار باشه.

در آخر عذرخواهی میکنم که ارتباط معنایی و منطقی چندان در بین بندها رعایت نشده و موضوعات پراکنده است.موقع نوشتن متن یه کم سرم شلوغ بود!

rude queen

عضو جدید
راهنمایی کنید

راهنمایی کنید

بهترین مقاله برای درس مبانی فناوری اطلاعات چیه؟!

One Minute

عضو جدید
یــه ســوال تخصصی از دانشجو های نرم افــزار و IT

یــه ســوال تخصصی از دانشجو های نرم افــزار و IT

ســـلام دوستان
من امسال کنکور دارم ، بین 2 راهی نرم افزار و IT موندم !

علایق من اینهاس :
1. برنامه نویسی اندروید ( و سیستم عامل های آینده ی موبایل )
2. طراحی وب
3. مدیریت سیستمهای اطلاعاتی و امنیت اطلاعات
4. هـک و کرک

به نظرتون کدوم رشته رو انتخاب کنم ؟
رشته ای رو میخوام که در کنار تحصیل بتونم کار هم بکنم !
خودم تمایلم هست که IT برم ، اما منتظر نقطه نظرات دقیق شما عزیزان هستم

ممنونم ...

Drago

کاربر ممتاز
سلام.

فکر کنم تاپیک های مشابه زیاد بود و نیازی به تاپیک جدید نبود...اما به هر حال،بگذریم.

موارد ۱،۲ و ۴ رو کلا دانشگاه هم نرفته باشی،حتی دیپلم هم نداشته باشی میتونی انجام بدی و فرقی نمیکنه چی بخونی.توی دانشگاه هم دروسی مرتبط به این موارد بهت یاد نمیدن.با دوره های خارج از دانشگاهی و اگه اراده و انگیزه اش رو داری به صورت خودآموز میتونی این علاقه ها رو ارضا کنی.

مورد ۳ رو خیلی کلی مطرح کردی.اول از همه بالاخره «مدیریت سیستم های اطلاعاتی» یا «امنیت اطلاعات»؟ حالا اگه جای امنیت میگفتی مدیریت اطلاعات بازم میگفتیم به هم ربط دارن.واسه مدیریت سیستم های اطلاعاتی هرکدوم از این دوتا رشته رو بخونی فرق چندانی نداره.

از نظر کار کردن هم باز هیچ فرقی نمیکنه،هر کدوم رو که بخونی میتونی کنارش کار کنی.

nana jun

عضو جدید
سلام بچه ها
من میخوام کنکور کاردانی به کارشناسی بدم ترو خدا کممک کنید بگی منابعش چیه؟؟

بچه ها یه چی دیگه هم میخوام من نمیونم که واسه پروژم چی تحویل بدم ترو خدا راهنماییم کنید تا روش کار کنم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Abolfazl_d_Sh

عضو جدید
اطلاعات در مورد رشته IT

اطلاعات در مورد رشته IT

با سلام
من امسال کنکور دارم و انشاءالله از مهر ماه دانشجو میشم.
برای انتخاب رشته بین دو رشته ی مهندسی نرم افزار و آی تی موندم.به نظر خودم رشته ی آی تی گستردگی بیسشتری داره.
میخواستم بدونم بازار کار این رشته چطوره؟بیشتر با چه مباحثی سر و کار داره و...

ممنون

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با سلام
من امسال کنکور دارم و انشاءالله از مهر ماه دانشجو میشم.
برای انتخاب رشته بین دو رشته ی مهندسی نرم افزار و آی تی موندم.به نظر خودم رشته ی آی تی گستردگی بیسشتری داره.
میخواستم بدونم بازار کار این رشته چطوره؟بیشتر با چه مباحثی سر و کار داره و...

ممنون

تو همین تالار تاپیک های که در مورد IT هست خیلی زیاده مثل :
[h=1]◄تعریف IT,خدمات, کاربردها و مشاغل مربوط به آن►[/h]
[h=1]بالاخره یک مهندس IT کیست؟؟؟[/h]
[h=1]مهندسی فناوری اطلاعات چیست؟[/h]
[h=1]کسی فرق IT و ICT رو می دونه؟؟!!(کدوم بهتره)[/h]
و ...

artistramin

عضو جدید
کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به ccna voip داره؟
خیلی مباحثش با ccna تفاوت داره؟
ممنون

Spry20

عضو جدید
سلام دوستان

برای گذروندن دوره های سیسکو باید قبلش لینوکس و مایکروسافت بلد باشی؟برا شبکه لازمه؟

من میخوام دوره 60 ساعته ccnar&s رو برم . ولی چیز زیادی در مورد لینوکس و مایکروسافت نمیدونم .لازمه اینارو بلد باشم؟

خودم فک میکنم ربطی به هم نداشته باشه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

برای گذروندن دوره های سیسکو باید قبلش لینوکس و مایکروسافت بلد باشی؟برا شبکه لازمه؟

من میخوام دوره 60 ساعته ccnar&s رو برم . ولی چیز زیادی در مورد لینوکس و مایکروسافت نمیدونم .لازمه اینارو بلد باشم؟

بلد بودن لینوکس و مایکروسافت لازم نیست. ولی بلد بودن مطالب مقدماتی شبکه حتما نیازه.

Drago

کاربر ممتاز

همونطور که دانیال گفت داشتن دانش خاص در مورد لینوکس یا مایکروسافت (مایکروسافت؟ چه چیزی از مایکروسافت؟ مثلا سرورهای مایکروسافت) بلد باشی.

اما اصولا میگن این دوره پیش نیازش +Network هست.اگه آی پی انتخاب کردن ، زیرشبکه تعریف کردن ، مفاهیم شبکه های محلی و WAN و غیره رو بلد نباشی فهمش واست سخت میشه.

داشتن دانش در مورد لینوکس هم همیشه خوبه! از الان برنامه بریز که در موردش بخونی یا بری یاد بگیری.خدا رو چه دیدی شاید اومدی به ما هم یاد دادی.الان این Sanamsayna رفته توی مباحث مربوط به مایکروسافت سری توی سرها درآورده میاد به ما هم چیز یاد میده،اونم از همینجا شروع کرد.

فقط یه چیزی : این ccna r&s منظور Routing و Switching هست؟ اینا واسه CCNP بود یا من اشتباه میکنم؟

آخرین ویرایش:

Spry20

عضو جدید
همونطور که دانیال گفت داشتن دانش خاص در مورد لینوکس یا مایکروسافت (مایکروسافت؟ چه چیزی از مایکروسافت؟ مثلا سرورهای مایکروسافت) بلد باشی.

اما اصولا میگن این دوره پیش نیازش +Network هست.اگه آی پی انتخاب کردن ، زیرشبکه تعریف کردن ، مفاهیم شبکه های محلی و WAN و غیره رو بلد نباشی فهمش واست سخت میشه.

داشتن دانش در مورد لینوکس هم همیشه خوبه! از الان برنامه بریز که در موردش بخونی یا بری یاد بگیری.خدا رو چه دیدی شاید اومدی به ما هم یاد دادی.الان این Sanamsayna رفته توی مباحث مربوط به مایکروسافت سری توی سرها درآورده میاد به ما هم چیز یاد میده،اونم از همینجا شروع کرد.

فقط یه چیزی : این ccna r&s منظور Routing و Switching هست؟ اینا واسه CCNP بود یا من اشتباه میکنم؟

ممنون Drago
آره منظورم routing& switching
خب اگه بخام خودم لینوکس و مایکروسافت بخونم ،بدون اینکه دوره هاشو برم چ راهی پیشنهاد میکنین؟ چ جوری بخونم؟:D

Drago

کاربر ممتاز
خب اگه بخام خودم لینوکس و مایکروسافت بخونم ،بدون اینکه دوره هاشو برم چ راهی پیشنهاد میکنین؟ چ جوری بخونم؟:D
واسه لینوکس توصیه میکنم یهو واردش بشید.یه توزیع خوب و ساده (مثلا اوبونتو ) رو بگیرید (دانلود کنید یا بخرید) و نصب کنید،باهاش کار کنید.بعد یواش یواش اطلاعاتی در موردش کسب میکنید،تفاوت توزیع ها رو می‌فهمید،یه مفاهیمی از لینوکس رو متوجه می‌شید و بعدا اگه علاقه مند بودید دنبال مسائل سرور و شبکه یا برنامه نویسی و غیره میرید.

واسه مایکروسافت هم زمانی که MCSE بود کورس هاش واسه دانلود موجود بود،الان نمیدونم بعد از MCITP چی اومده،ولی حتما کتابها یا کورس هاش واسه خوندن هست.از Sanamsayna بپرسی اون بلده.

خوندنش هم کار خیلی سختی نیست،ولی باید با علاقه همراه باشه.ترجیحا چیزهایی که یاد میگیری رو به صورت عملی هم پیاده سازی و تجربه کنی خیلی خوبه.

واسه تشکر کردن نیازی به زدن یه پست جدا نیست.در واقع نه تنها نیازی به پست جداگانه نیست بلکه این کار پسندیده هم نیست.صرف کلیک کردن روی دکمه تشکر کفایت میکنه.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به ccna voip داره؟
خیلی مباحثش با ccna تفاوت داره؟
ممنون
سلام ccna voip نیست ccna voice هست .بله مباحث اش فرق داره کلا یک گرایش دیگه اس برای همه ی گرایش های سیسکو لازمه که شما اول ccna رو بخونی بعد اگه خواستید گرایش های دیگه رو استارت بزنید مثل وایرلس یا ویس .منظورم هم از ccna همون icnd1 و icnd 2 هست .کلا ccna پایه ی همه ی گرایش هاست چه جوری نتورک پلاس پایه شبکه اس اینم پایه سیسکو هست و سبب میشه یک دیدی عمومی در مورد تاکثر گرایش ها داشته باشین .

سلام دوستان

نه لزومی نداره ولی خوب بدونید سبب میشه دیدتون باز تر باشه و فقط محدود به سیسکو نشه یعنی در یادگیری سریع کمک می کنه مثلا در مایکروسافت هم nat هست وقتی شما اینو اونجا می خونید وقتی می رسین اینجا تنظیم این رو روی سوییچ سیسکو یاد می گیرین سبب میشه موضوع رو بهت ردرک کنید ولی این جوری نیست که حتاباید اونم بلد باشین .پیشنهادم این صد تا دوره رو شروع نکنین(اشتبه اکثر ما ایرانی ها ) که از همه چی سر در بیارین بلکه یک دوره رو انتخاب کنید تا نه اش برین یعنی ککاملا در اون زمینه متخصص بشین تا اینکه از هرچیزی یک توضیح تئوری بلد باشین .

به تو چی یاد دادم ؟؟ به خودم امیدوارم شدم چی یاد دادم خودم خبر ندارم:redface:
راستی اون wds چی شد حل شد جواب داد؟
در مورد اسم کتاب ها هم در کتاب های قدیمی همین ccna بود با icnd 1 , icnd 2 مشخص بود یعنی اسمی ننوشته بود همین که می گفتن ccna این بود .ولی درکتاب های جدید یعنی (سری 200 ) نوشته ccna routing and switching .در ccnp هم که کلا کتاباش جدا هستند route,switch,tshoot
ممنون Drago
آره منظورم routing& switching
تجربه من از دو سال شرکت در کلاس ها اگه واقعا می تونی یک استادی پیدا کنی که هم مدرک بین المللی و هم تجربه کاری داشته باشه برو کلاس ارزش داره خیلی زود هم یاد می گیری پیشرفتت هم سریع نه اگه می خوای یک کلاسی بری با یک استاد معمولی نه وقت و نه هزینه ات رو هد رنده به جای اون ویدیوهای زبان انگلیسی اون دوره رو که معروفه مثل cbt وine بگیر به اضافه کتاب لاتین مرجع معروف اون دوره .بشین خودت بخون هر جا سوال داشتی اینجا یا در فروم های تخصصی شبکه دیگه بپرس تا اشکالتو جواب بدن .اگه هم زبانت خوب نیست مشکلی نیست از حالا شروع کن ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه اس.زبان کتاب های شبکه در حد متوسط هست فقط جند تا لغت تخصصی هست اونا رو دو فصل اول یاد بگیری دیگه حله تا آخر اونا تکرار میشه گه گاهی چند لغت جدید می بینی و این خوندن کتاب لاتین سبب میشه زبانت هم قوی بشه .در مورد ویدیوها هم می تونی زیرنویس انگلیسیشون رو از اینترنت دانلود کنی این جوری برات راحت تر میشه .

datalife

عضو جدید
ماهیت رشته it و آینده شغلی آن

ماهیت رشته it و آینده شغلی آن

سلام دوستان
میخواستم یه سوال کنم دیدم تاپیک پرسش و پاسخی در انجمن نیست مجبور شدم اینجا بزنم
اول بهم بگین که گرایش سیستم های چند رسانه ای در ارشد فناوری اطلاعات چی هست و اصلا تفاوتش با سیستمهای چند رسانه ای در رشته گرافیک چیه؟
آینده شغلی داره یا نه؟
دوم اینکه من به طراحی سایت خیلی علاقه دارم مسائلی مثل جاوا و اچ تی ام ال و سی اس اس و پی اچ پی و ............
ایا در رشته ای تی میتونم در اینده تو این زمینه فعالیت کنم یا خیر
من ترم آخر رشته ای تی هستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Drago

کاربر ممتاز
۱. گرایش سیستم های چند رسانه ای در ارشد فناوری اطلاعات چی هست و اصلا تفاوتش با سیستمهای چند رسانه ای در رشته گرافیک چیه؟
آینده شغلی داره یا نه؟
۲. من به طراحی سایت خیلی علاقه دارم مسائلی مثل جاوا و اچ تی ام ال و سی اس اس و پی اچ پی و ............
ایا در رشته ای تی میتونم در اینده تو این زمینه فعالیت کنم یا خیر
اول از همه اینکه ترم آخر (هفت؟ هشت؟ نه؟ ده؟) هستید و هنوز در مورد این مسائل سوال دارید هم جالبه،هم تاسف برانگیز.

اما بریم به سوال و جواب برسیم :
۱.گرایش سیستم های چند رسانه ای در ایران ارائه نمیشه.قبلا انگار یکی دوتا دانشگاه به صورت آزمایشگاهی آوردن و بعد ادامه ندادن.

۲.بله یکی از گزینه های شغلی کار کردن توی همین زمینه هاست.

کلا شما توی هر زمینه‌ای (منظورم توی حیطه آی تی هست) تبحر داشته باشی،چیزی بلد باشی کار برات هست.

datalife

عضو جدید
ممنون بابت پاسختون
اخه من بیشتر برا طراحی سایت و جاوا و این جور چیزا رفتم ای تی
بهمون گفتن ای تی از نرم افزار بهتره ما هم رفتیم ای تی
من از درامدش و شغلاش زیاد اطلاعی ندارم ممنون میشم اگه درباره همین مسئله هم واسم تحقیق کنید
ما که هر جا رفتیم برا تحقیق گفتن ای تی استعدادهای برنامه نویسی و فنی رو در نظر نمیگیره و فقط به نوع تفکر و ارتباط مهندس ای تی با جامعه برمیگرده
به هر حال نمیدونم استدلال دوستان از این جملات چیه
شاید اگر نرم افزار بودم خیلی به نفعم بود و انقد دغدغه نداشتم
اینی که شما میگین باید خودمون بریم دنبالش و یاد بگیریم من رفتم و تا حدودی بلدم
اما خب این دانشگاه رفتن و تحصیل در این رشته چه فایده ای واسم داره. فقط دارم پول خرج میکنم
والا منم واسه خودم متاسفم
که 4 سال عمرم رو تلف کردم اصلا نفهمیدم این رشته چیه
نرم افزاره -سخت افزاره-صنایعه-مدیریته-الکترونیکه-مخابراته-اقتصاده
همه میگن تلفیقی از اینا
خب ما که کلا گیج شدیم بهم حق بده عزیزم که ندونم چه رشته ای رو خوندم

Drago

کاربر ممتاز

اخه من بیشتر برا طراحی سایت و جاوا و این جور چیزا رفتم ای تی
بهمون گفتن ای تی از نرم افزار بهتره ما هم رفتیم ای تی
من از درامدش و شغلاش زیاد اطلاعی ندارم ممنون میشم اگه درباره همین مسئله هم واسم تحقیق کنید
ما که هر جا رفتیم برا تحقیق گفتن ای تی استعدادهای برنامه نویسی و فنی رو در نظر نمیگیره و فقط به نوع تفکر و ارتباط مهندس ای تی با جامعه برمیگرده
به هر حال نمیدونم استدلال دوستان از این جملات چیه
شاید اگر نرم افزار بودم خیلی به نفعم بود و انقد دغدغه نداشتم
اینی که شما میگین باید خودمون بریم دنبالش و یاد بگیریم من رفتم و تا حدودی بلدم
اما خب این دانشگاه رفتن و تحصیل در این رشته چه فایده ای واسم داره. فقط دارم پول خرج میکنم
والا منم واسه خودم متاسفم
که 4 سال عمرم رو تلف کردم اصلا نفهمیدم این رشته چیه
نرم افزاره -سخت افزاره-صنایعه-مدیریته-الکترونیکه-مخابراته-اقتصاده
همه میگن تلفیقی از اینا
خب ما که کلا گیج شدیم بهم حق بده عزیزم که ندونم چه رشته ای رو خوندم

برای طراحی سایت نیاز به مدرک دانشگاهی ندارید و در دانشگاه هم الزاما به شما طراحی سایت رو یاد نمیدن، اشتباه کردید.

بهتون اشتباه گفتند!

توی همین تاپیک و تاپیک های مشابه مطالب و گفتگوهای زیادی صورت گرفته (که اکثرش خیلی هم خوب و مفیده) میتونید برای تعریف آی تی و مشاغل مرتبط به اونها بهش رجوع کنید.

اینکه من میگم خودت باید دنبالش بری فرق بین علم و عمله.

دانشگاه رفتن اگه نتونسته باشه به دانشت اضافه کنه، در حیطه‌ی تخصصی یه دیدی علمی بهت بده و در حوزه‌ی عمومی هم یه جهان‌بینی بهتر برات به وجود بیاره، بله صرفا پول خرج کردنه.

راستش بهت حق نمیدم.چون خیلی های دیگه (از جمله من) این رشته رو خوندن و می‌دونستن که دارن چی می‌خونن.

ali.leo

عضو جدید
سلام به شما دانشجویان عزیز IT.

نمی دونم اطلاع دارید یا نه ولی متاسفانه توی ایران در مقطع کارشناسی چیز زیادی که برای کار توی یک شرکت به دردتون بخوره یاد نمی گیرید.

مباحثی که توی این رشته ارائه می شن اغلب تئوری هستن.
شما بعد از فارغ والتحصیل شدن در این رشته حتی دو تا کامپیوتر هم نمی تونید شبکه کنید.

این تاپیک رو به این هدف زدم که شاید بتونم در جهت با سوادتر فارغ والتحصیل شدن شما کمکی کرده باشم

هر سوالی در این زمینه داشتید بپرسید حتما با کمک دوستان به جواب خواهید رسید
موفق باشید.

سلام.
چطوری اطلاعاتمون در زمینه ITرو زیاد کنیم؟
فقط اینترنت؟ :warn:

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
سلام

چیزی که مهم است این است که منبعی را پیدا کنید که مطالعه کنید و تجربه کنید.

حالا چه ebook باشد چه مقاله یا کتاب کاغذی. فرقی نمیکند.

تجربه هم بستگی به خودتان دارد.

مثلا در زمینه شبکه. بعد از کسب اطلاعات هم میتوانید در این زمینه کار کنید و هم میتوانید در این مورد با دوستانتان تبادل نظر و بحث کنید.

Drago

کاربر ممتاز
سلام.

سلام.
اینترنت تنها راه نیست، اما یه مثلی هست که میگه «یک سری مسائل هستند که از درک انسانها خارجند، غیر از اون مسائل بقیه چیزها رو میتونید توی اینترنت پیدا کنید.».

datalife

عضو جدید
من هم نگران همین مسئلم
همش داریم استراتژی میخونیم خوب اینا چیه
بابا ما این همه استعداد برنامه نویسی داشتیم رفتیم رشته ای که معلوم نیست فردا چیکاره میخوایم بشیم

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم نگران همین مسئلم
همش داریم استراتژی میخونیم خوب اینا چیه
بابا ما این همه استعداد برنامه نویسی داشتیم رفتیم رشته ای که معلوم نیست فردا چیکاره میخوایم بشیم
شما چرا قبل اومدن به این رشته ، کمی تو استعدادهاتون تامل نکردید و نرفتید دنبال شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهاتون و حالا اومدید و گله مندم هستید!!!!!!!

بالا