.::کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته::.

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
معدل هر چی بیشتر بهتر.

پیش نیاز ها نه.
کسی میدونه اگه تو پیام نور معدل 17 باشه چه امتیازی داره ؟ تا اونجایی که شنیدم مثل جاهای دیگه برا ارشد تاثیری نداره که واقعا افتضاح زدن با این قانونشون پیام نوری که به نظر من معدل 15 هم بشی معادل 18 ...19 جاهای دیگس!

آخرین ویرایش:

kachal63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میدونه اگه تو پیام نور معدل 17 باشه چه امتیازی داره ؟ تا اونجایی که شنیدم مثل جاهای دیگه برا ارشد تاثیری نداره که واقعا افتضاح زدن با این قانونشون پیام نوری که به نظر من معدل 15 هم بشی معادل 18 ...19 جاهای دیگس!

سلام، تو کتابچه راهنمای دانشجویان پیام نور یه چیزایی نوشته
نمیدونم به دردتون میخوره یانه. این کتابچه مال سال هشتاد و هفته

این چند خط اولشه، اگه به دردتون میخوره بگید همشو بنویسم براتون

در هر سال تحصیلی از بین دانش آموختگان با رتبه اول در هر رشته و در هر دانشگاه استانی پیام نور با حداقل معدل 16 در رشته های علوم پایه و مهندسی
یک نفر مشروط به آنکه دانش آموختگی را با حداقل سنوات مجاز بر اساس برنامه رشته تحصیلی احراز کرده باشد، مجاز به ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی بدون آزمون در رشته
تحصیلی همنام هستند.

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
کسی میتونه یه منبع خوب و شسته رفته برای ساختمان داده ارایه بده ؟من هم پوران پزوهشو کامل خوندم هم مقسمی ولی زیاد بدردم نخوردن دنبال یه کتاب مفهومی تر میگردم.

MOJI11258

عضو جدید
کسی میتونه یه منبع خوب و شسته رفته برای ساختمان داده ارایه بده ؟من هم پوران پزوهشو کامل خوندم هم مقسمی ولی زیاد بدردم نخوردن دنبال یه کتاب مفهومی تر میگردم.
من از کتاب ساختمان دانشگاه پیام نور راضی بودم بدک نیست اونو بخونی نوشته ی ( جعفر تنها وناصر آیت)

kachal63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوبه ممنون مهندس اگه ميشه بقيشم بزار.

در هر سال تحصیلی از بین دانش آموختگان با رتبه اول در هر رشته و در هر دانشگاه استانی پیام نور با حداقل معدل 17 در رشته های علوم انسانی و اجتماعی و هنر
و حداقل معدل 16 در رشته های علوم پایه و مهندسی یک نفر مشروط به آنکه دانش آموختگی را با حداقل سنوات مجاز بر اساس برنامه رشته تحصیلی احراز کرده باشد،
مجاز به ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی بدون آزمون در رشته تحصیلی همنام و در دوره دکتری مجاز به ورود ببه مرحله مصاحبه علمی رشته تحصیلی همنام هستند.
مجموع پذیرش دانشگاه تا 30% کل ظرفیت دانشگاه در آزمون سراسری کارشناسی ارشد سازمان سنجش سراسر کشور در همان رشته و در همان سال و 30% قبول شدگان
آزمون فراگیر دانشگاه (بدون تراز نمرات) در همان رشته و در همان سال خواهد بود.

تبصره 1: در صورتیکه تعداد حائزین شرایط بیش از در صدهای فوق باشد ملاک اولویت در انتخاب معدل مقطع قبلی داوطلب خواهد بود.

تبصره 2 :امتیاز دانش آموختگان رتبه اول برای پذیرش تا 2 سال تحصیلی دارای اعتبار است.

تبصره 3: در صورت مجری بودن بیش از یک مرکز در هر رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی انتخاب مرکز آموزشی، به پیشنهاد دانشجوی رتبه اول و موافقت تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

تبصره 4: در صورتیکه رشته تحصیلی مقطع بالاتر دارای چندین گرایش باشد، انتخاب گرایش تحصیلات تکمیلی به پیشنهاد داوطلب و موافقت تحصیلات تکمیلی دانشگاه(سازمان مرکزی) می باشد.

تبصره 5 :در صورتیکه دانشگاه در هر زمان در رشته تحصیلی مورد نظر، مجری مقاطع تحصیلات تکمیلی نباشد، رتبه اول بودن دانشجو برای ورود بدون آزمون در مقطع بالاتر و در همان رشته تا 2 سال تحصیلی از فارغ التحصیلی اعتبار دارد.

تبصره 6 : در صورت درخواست دانشجوی رتبه اول برای ادامه تحصیل بدون آزمون ورودی، در رشته های خارج از ضوابط و مقررات پذیرش دانشجو در مقطع مربوط ، با تایید شورایی متشکل از معاونین

آموزش و سنجش، پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی و تصویب رئیس دانشگاه امکان پذیر می باشد.

تبصره 7: در صورتیکه از نظر معدل بیش از یک داوطلب دارای معدل یکسان در یک رشته باشند همه آنان جذب میگردند.

تبصره 8: در صورتیکه دانش آموخته ممتازی از دانشگاه دیگری خواهان ادامه تحصیل بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد یا دکتری باشد مطابق تبصره 6 این ماده تصمیم گیری خواهد شد.

drippy

عضو جدید
نام کتاب : ساختمان داده­ها به زبان C++
نويسنده: سارتاج ساهني و آليس هورويتز
مترجم: اميرعليخانزاده
ناشر: انتشارات باغاني

elena86

عضو جدید
Thanks

Thanks

به نظر من شما هرچه زود تر برید دوره ی + Network رو در یکی از موسسات ثبت نام کنید.که دروازه ی ورود به MCSE و Cisco هست.

این دو دو مدرک در جهان متر هستن یعنی هر جا برید وکه مثلا مدرک CCNP رو داشته باشید همون لحظه استخدامید با حقوق بسیار بالا (البته توی ایران به این شکل صادق نیست)

دوره های Cisco خودش خیلی متنوع هست که دروازه ی ورود به دوره های بعد CCNA یعنی دوره ی اول Cisco هست که بعد از اون شما می تونید یکی از دوره های زیر یا حتی همشون رو انتخاب کنید:

CCNP: Cisco Certified Network professional
CCSP: Cisco Certified Security Professional
CCDP: Cisco Certified Designing Professional
CCIP : Cisco Certified Internet Profesional
CCVP: Cisco Certified Voice Professional​

بعد از اینکه یکی از این دوره های P رو گذروندید می تونید وارد CCIE بشید که همون دکترای Cisco و توی دنیا 6000 نفر بیشتر این مدرک رو ندارن.​

سوالی بود در خدمت.توی این زمینه خیلی سوالات مطرح می شه مشکلی بود بگید ;)
شما آموزشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟ یا اینکه از طریق سایتی این دوره ها رو بگذرونم و نیازی به مدرک نیست؟:w27:

elena86

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز به ویژه مدیر خوب این تالار من تازگی ها به جمع شما اومدم و واقعا خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم.میشه اون کتابهایی که در زمینه+ NETWORK و CISCO فرمودید وجود داره رو معرفی کنید.ممممممنون.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
شما آموزشگاهی رو پیشنهاد میکنید؟ یا اینکه از طریق سایتی این دوره ها رو بگذرونم و نیازی به مدرک نیست؟:w27:
البته شما اینو داری از امیر (psychic ) میپرسی ولی چون اون به اینجا سر نمیزنه با اجازه من جواب میدم.
من خودم +Nerwork رو خودم خوندم ولی واسه CCNA کلاس رفتم.مدرک رزومه شما رو سنگین تر میکنه اما خب کنارش داشتن سواد کافی هم مهمه.
سلام به دوستان عزیز به ویژه مدیر خوب این تالار من تازگی ها به جمع شما اومدم و واقعا خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم.میشه اون کتابهایی که در زمینه+ NETWORK و CISCO فرمودید وجود داره رو معرفی کنید.ممممممنون.
سلام.خوش اومدید.
برای +Network که یه کتاب و جزوه هست توی اینترنت هم میشه دانلود کرد.
واسه دوره های مختلف Cisco هم کتاب های مرجع گوناگونی وجود داره (اگه بقیه بیان معرفی کنن ممنون میشم) ولی سر کلاس های آموزشگاهی من دیدم جزوه هم میگن.

asmun

عضو جدید
لطفا کمکم کنید

لطفا کمکم کنید

سلام به همگی :gol:
من تازه عضو شدم من ترم2 IT هستم .:redface:
راستش تاپیکهای اولیه که مربوط به سالهای گذشته بود رو دیدم درباره+NETWORK و... تبادل نظر شده بود ولی من هیچ اطلاعاتی از این دوره ها و کاربردشون و ... ندارم خواهش میکنم کمکم کنید و دربارشون توضیح بدین

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی :gol:
من تازه عضو شدم من ترم2 IT هستم .:redface:
راستش تاپیکهای اولیه که مربوط به سالهای گذشته بود رو دیدم درباره+NETWORK و... تبادل نظر شده بود ولی من هیچ اطلاعاتی از این دوره ها و کاربردشون و ... ندارم خواهش میکنم کمکم کنید و دربارشون توضیح بدین

نتورک پلاس دوره ی مقدماتی شبکه هست که معمولا افرادی که میخوان مدارک کمپانی های مایکروسافت (معمولا mcse-mcitp) یا سیسکو (معمولا ccna-ccnp-ccie) رو بگیرن . اون رو یاد میگیرن.

البته فکر کنم شرکت CompTIA هم مدرکی مبنی بر نتورک پلاس میده. که البته تو ایران طرفداری نداره.

asmun

عضو جدید
نتورک پلاس دوره ی مقدماتی شبکه هست که معمولا افرادی که میخوان مدارک کمپانی های مایکروسافت (معمولا mcse-mcitp) یا سیسکو (معمولا ccna-ccnp-ccie) رو بگیرن . اون رو یاد میگیرن.

البته فکر کنم شرکت CompTIA هم مدرکی مبنی بر نتورک پلاس میده. که البته تو ایران طرفداری نداره.[/QUOTE
قربونت که وقت گذاشتی و جواب دادی
ولی درد من حاد ترازاین حرفاست اگه میشه درباره خوده شبکه و گرایشای دیکه توضیح بده ربونت اگه نه رانمای کن کجا میتونم درباره شون تحقیق کنم ممنونتم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای شصت و ششمین بار : دو هزارمین پست من

برای شصت و ششمین بار : دو هزارمین پست من

قربونت که وقت گذاشتی و جواب دادی
ولی درد من حاد ترازاین حرفاست اگه میشه درباره خوده شبکه و گرایشای دیکه توضیح بده ربونت اگه نه رانمای کن کجا میتونم درباره شون تحقیق کنم ممنونتم

به هر حال شما که دارین ایتی یا کامپیوتر میخونین. باید یه شغلی برای اینده داشته باشید دیگه.

شغل های فنی این رشته ها از نظر من حدودا (اگه اطلاعاتم کافی باشه) به موارد زیر تقسیم بندی میشه :

1- برنامه نویسی (اپلیکیشن - سیستم عامل - وب و ... )
2-گرافیک و انیمیشن
3- شبکه و امنیت
و...

به هر حال شما برای اینکه اینده شغلی داشته باشید شاید نیاز باشه که یه کدوم از این موارد رو مسلط باشید .

اون مدارکی هم که معرفی کردم در رابطه با شبکه هست.

از شبکه هم اگه بخوام تعریف خیلی ساده و ابتدایی کنم. : وصل شدن دو تا کامپیوتر به هم رو شبکه می گویند.
اینترنت هم شبکه ی شبکه ها هست.

برای اطلاعات بیشتر کافیه تو اینترنت سرچ کنید : شبکه چیست؟

کتاب شبکه های کامپیوتری تنن باوم هم میتونه مرجع خوبی برای شبکه باشه البته به عنوان دایره المعارف .

آخرین ویرایش:

Barabox

عضو جدید
به هر حال شما که دارین ایتی یا کامپیوتر میخونین. باید یه شغلی برای اینده داشته باشید دیگه.

شغل های فنی این رشته ها از نظر من حدودا (اگه اطلاعاتم کافی باشه) به موارد زیر تقسیم بندی میشه :

1- برنامه نویسی (اپلیکیشن - سیستم عامل - وب و ... )
2-گرافیک و انیمیشن
3- شبکه و امنیت
و...

به هر حال شما برای اینکه اینده شغلی داشته باشید شاید نیاز باشه که یه کدوم از این موارد رو مسلط باشید .

اون مدارکی هم که معرفی کردم در رابطه با شبکه هست.

از شبکه هم اگه بخوام تعریف خیلی ساده و ابتدایی کنم. : وصل شدن دو تا کامپیوتر به هم رو شبکه می گویند.
اینترنت هم شبکه ی شبکه ها هست.

برای اطلاعات بیشتر کافیه تو اینترنت سرچ کنید : شبکه چیست؟

کتاب شبکه های کامپیوتری تنن باوم هم میتونه مرجع خوبی برای شبکه باشه البته به عنوان دایره المعارف .
سلام منم ترم 3 آی تی هستم

میشه بپی گرایش خودت چیه ؟

ممنون میشم

راستی دیپلم منم کاربری شبکه بوده

archimeds

عضو جدید
سلام
محصولات اموزشی شرکت ITTTC رو کسی استفاده کرده؟ ، می خوام بدونم مفید هست یا نه!
یا اگه کتاب یا منبع خاصی می تونید معرفی کنید ممنون میشم :)

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

چه کتاب یا منبعی نیاز دارید؟؟؟ در چه زمینه ای؟؟

f.ka

عضو جدید
سلام

سلام یه مورد از محصولاتشو تو network+ دیدم بد نبود ولی بهتره اگه زبانتون خوبه از فیلم های اموزشی cbt--learnkey--trainsignal استفاده کنید سوال بود در خدمتیم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
در رابطه با شبكه هاي كامبىوتري
مثلا براى network+ و ccna كتابهاي كدوم ناشر بهتره؟
نص یا ناقوس یا ....:que:

شما برای دانشگاه میخواین شبکه بخونین یا میخواین مدرک ccna بگیرین؟؟؟
اگه نیاز به دایره المعارف شبکه دارید. کتاب شبکه تنن بام انتشارات نص کتاب خیلی خوبیه.
برای ccna هم یکی از منابعی که میشه مطالعه کرد :
http://www.aghazeh.com/computer-network-ebooks/287-ccna-cisco.html
منابع دیگه ای هم تو اینترنت هست.
فیلم های اموزش ccna به زبان انگلیسی هم در اینترنت یافت میشه. محصول trainsignal و cbt و lynda و ...
کتابهای چاپ شده ccna هم من 2 تا کتاب دیده بودم. قیمت یکی 12000 تومان و قیمت یکی 16000 تومان بود. اطلاعی ندارم کدوم بهتره.

MILAD99

عضو جدید
سلام دوستان
یک کمک فوری میخواستم واسه کارآموزی
من این ترم تابستون میخوام 2واحد کارورزی بردارم
خودم تا حدودی به مباحث شبکه و نت و... وارد هستم
حالا واسه کاراموزی گفتم اگه بشه برم یجایی که یه چیزی یاد بگیرم نه اینکه بفرستنم پشت سیستم بگن فایل ورد بنویس و از اینجور کارا
خلاصه یک مرکز مخابراتی دیجیتال نزدیک خونمون هست گفتم اگه بشه برم اونجا

می خواستم بدونم کسی اطلاعی داره که کدوم قسمت از این مرکز برم بهتره و میشه یه چیزی ازش یاد گرفت؟؟
یا اگه کسی پیشنهاد بهتری داره ممنون میشم راهنمایی کنید

eng.b.ch

عضو جدید
منابع CCNA

منابع CCNA

سلام خدمت همه ی دوستان
واسه CCNA هر چی گشتم یه پست کامل و جامع که منابع و کتاب های رو معرفی کنه پیدا نکردم.:(
اگه همچین پستی هست بیزحمت راهنمایی کنید و اگه نیست که بریم تو کارش و راهش بندازیم :D

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه ی دوستان
واسه CCNA هر چی گشتم یه پست کامل و جامع که منابع و کتاب های رو معرفی کنه پیدا نکردم.:(
اگه همچین پستی هست بیزحمت راهنمایی کنید و اگه نیست که بریم تو کارش و راهش بندازیم :D

فک نکنم باشه داشی، من سرچ کردم نبود
مردشی شروع کن، بسم الله استفاده میکنیم

eng.b.ch

عضو جدید
متاسفانه به دلیل تحریم ها قبلا تست سنترهای ایران حق گرفتن امتحانای سیسکو رو نداشتن و بساطشون رسما برچیده شد.
عده ای که میتونستن به تست سنترهای کشور های مجاور میرفتن
که طبق قانون بعدی از هیچ ایرانی امتحان گرفته نمیشه :cry:
هر شرکتی هم که تو ایران میگه رسمی هستم کاملا غیر قانونیه.
جواب ایمیل من از طرف یکی از تست سنتر های دبی

Hello,

Sorry to inform you that we are no longer accepting Iranians, Syrians, Cubans as well as North Koreans and Sudanese. Our company itself has imposed this rule.

You can register your exam on http://www.pearsonvue.com/cisco, making online payment through the credit card and selecting our exam centre, in this case we won't have any issues allowing you to write your exam. Here you will find all the details for Cisco exams.

Once you finish the online registration, you have to provide us your original Passport and International driving license to confirm your identification before exam.

Thanks & regards,

Fayaz Khan
System Support Engineer | Test Centre Administrator

General Inquiries: +971 4 4464 987
Direct: +971 4 4464 979
E: fayaz.khan@globalknowledge.ae
Global Knowledge FZ-LLC,
Dubai Knowledge Village, Block 2A, 1st floor,
Office F-68, Dubai, U.A.E

اگه علاقه ای هست باید خودمون بشینیم بخونیم و قید امتحاناشو زد.
به امید روزی که بتونیم رسما این مدرک های معتبر رو بگیریم.:(

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
یه جا شنیدم ارمنستان یا آذربایجان میبرن واسه تست.

eng.b.ch

عضو جدید
یه جا شنیدم ارمنستان یا آذربایجان میبرن واسه تست.
تست سنتر تو تمام کشور های همسایه هست.حتی تو عراق و افغانستان .تو ارمنستان و آذربایجان هم هست.دارم پی گیری میکنم ولی بعید میدونم قبول کنن .چون دستور از بالا هست و اینا حتی واسه حفظ موقعیت خودشونم که شده فکر نکنم خیلی ریسک کنن.

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
من پارسال CCNP گرفتم. ولی تو دبی به exam center حدود 3 برابر قیمت پول دادم تا گذاشت امتحان آخری (ISCW) رو بدم. حالا برای CCIP دیگه نمیخام اینقدر خرج کنم. میخام MPLS و BGP رو امتحان بدم. کدوم کشور برم که گیر ندن؟

آذین25

عضو جدید
چه جالب!!!!میشه بگید هزینه کلی این دوره ها چقدر میشه؟یه سوال دیگه به نظر شما کدوم سرمایه گذاری بهتره:درس خوندن برای ارشد یا دوره های شبکه؟یکی از استادان به نام ما میگفت زمانی برید کلاس شبکه و هزینه کنید براش که یه کار مرتبط باهاشو داشته باشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟طبیعیه چون یادمون میره مثل کلی نرم افزار که خوندم استفاده نکردم و یااااااااااااااااااااادم رفت،یه مطلب دیگه اکثر مدیران ایتی توسط خود اداره میرن دوره های شبکه(مجانی) میرن به نظرتون بازم می ارزه؟؟؟؟؟؟

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
چه جالب!!!!میشه بگید هزینه کلی این دوره ها چقدر میشه؟یه سوال دیگه به نظر شما کدوم سرمایه گذاری بهتره:درس خوندن برای ارشد یا دوره های شبکه؟یکی از استادان به نام ما میگفت زمانی برید کلاس شبکه و هزینه کنید براش که یه کار مرتبط باهاشو داشته باشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟طبیعیه چون یادمون میره مثل کلی نرم افزار که خوندم استفاده نکردم و یااااااااااااااااااااادم رفت،یه مطلب دیگه اکثر مدیران ایتی توسط خود اداره میرن دوره های شبکه(مجانی) میرن به نظرتون بازم می ارزه؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز لطفا پاسخ با نقل قول بفرستید که مخاطبتون معلوم باشه.

پرسیدید ارشد بهتره یا دوره های شبکه. من زمانی که مدرک CCNP و کار مرتبط داشتم, 6 الی 9 ماه کلا Cisco رو که همه زندگیم بود کنار گذاشتم و دیگه سر کار هم نرفتم تا بخونم برا ارشد, چون احساس کردم عنوان ارشد به هر حال تو ایران لازمه. (البته از یک سال قبل از کنکور, شروع به نقشه کشیدن برای ارشد کرده بودم!)

در مورد هزینه دوره ها پرسیدید که باید بگم من برای CCNP هیچ کلاس یا آموزشگاهی نرفتم و همه رو خودم خوندم. به نظر من زمانی برا شبکه وقت بزارید که انگیزه و علاقه و حوصله کافی داشته باشید, نه الزاما کار مرتبط! کلاس های بیرون با توجه به این که خودم سابقه تدریس دوره های پیشرفته مثل MPLS رو داشتم, باید بگم که اصلا نمیتونه معجزه کنه. کلاس Cisco با یه کلاس آموزش آفیس فرق اساسی داره و فقط با کلاس رفتن بدون درس خوندن زیاد, هیچ سودی عایدتون نمیشه.

بالا