کمک فوری

neyo

عضو جدید
با سلام پروژه پایانی من طراحی و محاسبه تاسیسات یک برج توی تهرانه که در حال ساخته و قبلآ هم تجربه کاری نداشتم.تنها اطلاعاتی هم که از ساختمان دارم پلانها و لیست تجهیزات و مشخصات دیوارها و کف و سقفه.من قبلآ با نرم افزار کریر کار نکردم برای همین یه سری مشکل اساسی دارم که ممنون میشم کمکم کنین:
1-من اطلاعاتی در مورد روشنایی یا تجهیزات الکتریکی و یا حتی تعداد ساکنین ندارم از کجا باید این اطلاعاتو تهیه کنم؟
2-برخی مصالح به کاررفته در دیوار در نرم افزار موجود نیست مثل بلوک لیکا باید از کجا اطلاعاتشو پیدا کنم؟
3-واز همه اساسی تر اینکه من باید چه محیطی رو فضا بگیرم یک اتاق یا یک واحد؟من خودم میخواستم هر واحد رو یک فضا بگیرم ولی تو هر فضا فقط دو پارتیشن میشه وارد کرد اصلآ منظور از پارتیشن چیه؟
4-مگه قرارنیست ما از اطلاعات کریر استفاده کنیم تا تجهیزات انتخاب کنیم پس چرا باید سیستم تعریف کنیم؟

مجیدرحیمی

عضو جدید
-من اطلاعاتی در مورد روشنایی یا تجهیزات الکتریکی و یا حتی تعداد ساکنین ندارم از کجا باید این اطلاعاتو تهیه کنم؟
2-برخی مصالح به کاررفته در دیوار در نرم افزار موجود نیست مثل بلوک لیکا باید از کجا اطلاعاتشو پیدا کنم؟
3-واز همه اساسی تر اینکه من باید چه محیطی رو فضا بگیرم یک اتاق یا یک واحد؟من خودم میخواستم هر واحد رو یک فضا بگیرم ولی تو هر فضا فقط دو پارتیشن میشه وارد کرد اصلآ منظور از پارتیشن چیه؟
4-مگه قرارنیست ما از اطلاعات کریر استفاده کنیم تا تجهیزات انتخاب کنیم پس چرا باید سیستم تعریف کنیم

دوست عزیز درمورد سوال اولت تو باید میزان افرادو فرضی بگیر و میزان روشنایی یه جدولی داره میتونی بری تو وبلاگم نگاه کنی http://majidrahimi.loxblog.com
برای سوال دومت اگه دتیل دیواراو ندادن باید خودت فرضی بگیری مثلا برا دیوتر خارجی از داخل به خارج 1.5 سانت گچبرک یا گچ/3 سانت ملات ماسه وسیمان/و بلوک سفال 10 سانت /3 سانت عایق پلی استایرن یا همان یونولیت/و 10 سانتیمتر سفال و در اخر 3 سانت ملات ماسه وسیمان اگه دیوارت از بلوک لیکا و ضخامتش 20سانتیمتره R میشه 6.62

دوست من در مورد سوال سومت من خودم هر اتاق رو یه فضا درنظرمیگیرم یادت باشه تو باید جاهایی رو در نظر بگیری که بخوای گرم کنی یا سرد مثلا هیچوقت دستشویی و حمامو نمیگیری ولی اشپزخانه رو حساب بکن .زیاد رو پارتیشن مانور نده زیاد بکار نمیاد فقط بدون پارتیشن برا جای استفاده میشه که روی دیوار تو تاثیر داره دماش مثل کجا ؟ مثل راه پله ......
درمورد سوال اخرت خوب اگه نمیدونی از چه سیتمی میخوای استفاده بکنی بزن user defain تا فقط مقدار q بهت بده بعد بری انتخاب تجهیزات بکنی