کمک فوری

h_chemphy

عضو جدید
با سلام و تبریک سال نو
من رشته ام شیمی فیزیک هست و در ابتدا بگم که زیاد وارد به رشته شما نیستم !
اما بر حسب روزگار الان دارم تو دانشگاه علمی کاربردی علم موادوخواص فیزیکی مواد و اتصال مواد درس می دم!!!!!
برام واقعا دشوار هست به خصوص در اتصال مواد اونطوری که شنیدم تو رشته شماباید دنبال این درس ها گشت می خواستن ببینم کسی می تونه بهم در این زمینه کمک کنه به خصوص تو درس اتصال مواد:confused:البته باید بگم منهم اگر کمکی از دستم بر بیاد و بتونم از این به بعد برای گروهتون انجام میدم.

لطفا کمکم کنید کمی فوری!!!!

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من اصلا این تاپیک شما رو ندیده بودم دلیلش هم اینه که خیلی ها تاپیک با نام "کمک فوری" می زنند بعضی اوقات قاطی می شه.
ولی من باز دقیقا متوجه نشدم شما چی می خواهید. در مورد علم مواد و خواص فیزیکی مواد و اتصال مواد باید در رشته متالورژی دنبال مطلب باشید. و هر کدوم از این ها یک کتابه. من فکر می کنم شما یه پاور پوینتش رو گیر بیارید خیلی خوبه که البته استادها پاورپوینتشون رو به کسی نمی دن. شاید جزوه هم کارتون رو راه بیاندازه.

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم زبانتون در چه حد قویه ولی راهش اینه که من سرنخ ها رو بهتون می دم و شما به راحتی می تونید توی اینترنت براش مطلب گیر بیارید. چون این دسته بندی کار رو خیلی جلو می اندازه:

Joining of materials:l
1. Adhesive Bonding: Epoxies, Glues, Resins
2. Mechanical Fastening: Bolds & nuts, Rivets, Screws
3. Brazing: Soldering between 900-1100 C
4. Soldering
5. Welding​

h_chemphy

عضو جدید
راستش من اصلا این تاپیک شما رو ندیده بودم دلیلش هم اینه که خیلی ها تاپیک با نام "کمک فوری" می زنند بعضی اوقات قاطی می شه.
ولی من باز دقیقا متوجه نشدم شما چی می خواهید. در مورد علم مواد و خواص فیزیکی مواد و اتصال مواد باید در رشته متالورژی دنبال مطلب باشید. و هر کدوم از این ها یک کتابه. من فکر می کنم شما یه پاور پوینتش رو گیر بیارید خیلی خوبه که البته استادها پاورپوینتشون رو به کسی نمی دن. شاید جزوه هم کارتون رو راه بیاندازه.

با سلام به شمادوست عزیز
شرمنده که یه کم مبهم حرف زدم
حقیقتش در مورد خواص موادو علم مواد مشکلی ندارم و اطلاعات کاملی دارم اما در مورد درس اتصال مواد هیچ کتاب یا جزوه ای ندارم
اگر جزوه ای دارید ویا کتابی رو می شناسید که کمکم کنه ممنون می شم
البته به طور پراکنده ازکتاب های مختلف می شه در مورد این درس اطلاعات جمع کرد که تا حدودی این کارو انجام دادم اما مثلا در مورد اتصالات مکانیکی ( پیچ و پرچ و... ) چیزی گیر نیاوردم!!!!!
بازم ممنون از توجه تون:gol:

h_chemphy

عضو جدید
سپاس

سپاس

نمی دونم زبانتون در چه حد قویه ولی راهش اینه که من سرنخ ها رو بهتون می دم و شما به راحتی می تونید توی اینترنت براش مطلب گیر بیارید. چون این دسته بندی کار رو خیلی جلو می اندازه:

Joining of materials:l
1. Adhesive Bonding: Epoxies, Glues, Resins
2. Mechanical Fastening: Bolds & nuts, Rivets, Screws
3. Brazing: Soldering between 900-1100 C
4. Soldering

5. Welding​

شرمنده حواسم نبود از سرنخ هایی که دادین تشکر کنم
مشکلی برای زبان وجو ندارد و جستجو در اینترنت ;)
بازم ممنون از کمکتون .

فرهنگ

مدیر بازنشسته
با سلام به شمادوست عزیز
شرمنده که یه کم مبهم حرف زدم
حقیقتش در مورد خواص موادو علم مواد مشکلی ندارم و اطلاعات کاملی دارم اما در مورد درس اتصال مواد هیچ کتاب یا جزوه ای ندارم
اگر جزوه ای دارید ویا کتابی رو می شناسید که کمکم کنه ممنون می شم
البته به طور پراکنده ازکتاب های مختلف می شه در مورد این درس اطلاعات جمع کرد که تا حدودی این کارو انجام دادم اما مثلا در مورد اتصالات مکانیکی ( پیچ و پرچ و... ) چیزی گیر نیاوردم!!!!!
بازم ممنون از توجه تون:gol:

کتاب کلید جوشکاری آقای شهابی (فکر میکنم) خیلی ساده و روان گفته

h_chemphy

عضو جدید
سلام
ممنون از راهنمایی تون امروز می رم دنبال این کتاب
بهتون خبرش رو می دم
خیلی لطف کردین فرهنگ عزیز

h_chemphy

عضو جدید
سلام
من کتاب آقای شهابی رو پیدا نکردم
به زبان انگلیسی هم چیز جالبی پیدا نکردم
به نظرتون تو چه رشته ای پی گیر اتصال مکانیکی باشم؟

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من کتاب آقای شهابی رو پیدا نکردم
به زبان انگلیسی هم چیز جالبی پیدا نکردم
به نظرتون تو چه رشته ای پی گیر اتصال مکانیکی باشم؟
ما که چنین درسی نداریم.
در مورد اتصال مواد برای متالورژها اکثرا جوشکاری و لحیم کاری رو توضیح می دن. ولی من مطمئن هستم که تو کتاب های انگلیسی در مورد اتصال های مکانیکی توضیح داده شده چون تو ایران به این نوع توجه زیادی نمی شه.

h_chemphy

عضو جدید
سلام
ممنون از توجهی که کردی بله متوجه شدم
اما تازه تو جزوه های بچه های عمران یه چیزایی پیداکردم و به زبان انگلیسی هم تو سایت تولید کنندگان پیچ و مهره و اینجور چیزا می شه یه چیزایی پیدا کرد ، حالا اگر چیزه به دردبخوری پیدا کردم می گم که اگر نیاز پیدا کردین شما هم استفاده کنین
بازم ممنون
ایام به کام

mohammad.alvani

عضو جدید
سلام
اگه اتصال مواد فلزی مورد نظرتون باشه می تونید به کتاب فرآیندهای جوشکاری دکتر کوکبی از انتشارات دانشگاه شریف مراجعه کنید
برای اتصال فلز به سرامیک می تونید به کتابی با همین نام نوشته دکتر کوکبی از دانشگاه شریف مراجعه کنید
برای اتصال پلاستیک ها می تونید به کتاب جوشکاری پلاستیک ها مراجعه کنید

h_chemphy

عضو جدید
سپاس از راهنمایی شما

سپاس از راهنمایی شما

سلام
اگه اتصال مواد فلزی مورد نظرتون باشه می تونید به کتاب فرآیندهای جوشکاری دکتر کوکبی از انتشارات دانشگاه شریف مراجعه کنید
برای اتصال فلز به سرامیک می تونید به کتابی با همین نام نوشته دکتر کوکبی از دانشگاه شریف مراجعه کنید
برای اتصال پلاستیک ها می تونید به کتاب جوشکاری پلاستیک ها مراجعه کنید
سلام
ممنون از راهنمایی شما من برای اتصال فلزات یه سایر مواد که تو دسته اتصالات مواد غیرهمجنس قرارمی گیره ازراهنمایی شما استفاده می کنم اما مثل اینکه در ایران به اتصالات مکانیکی زیاد توجهی نشده با اینکه به طور روزافزونی درحال گسترش هست که من کماکان در حال بررسی اون هستم اگر می تونید در این زمینه منو راهنمایی کنید منظور اتصالات پیچ و مهره و پرچ و... اینجور چیزا هست البته تو کتاب درسی به های فنی وکارودانش ماشین ابزار دارم می چرخم که یه مواردی پیداکردم
ممنون از توجهی که داشتین
موفق باشید.;)