کمک فوری - نمودار ERD برای مرکز خرید و فروش اتومبیل

آذر دخت

عضو جدید
سلام بچه ها...
استادمون خواسته که برای یه مرکز خرید و فروش اتومبیل نمودار ERD و UML طراحی کنیم. من نمی دونم باید از کجا شروع کنم و چطوری؟؟
اگه کسی در این زمینه اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنماییم کنه..........

رضا گوماني

عضو جدید
ERD

ERD

...dear
نمودار ERD نموداری بر مبنای اشیاء موجود در تحلیل موضوع شما می باشد. شما در ابتدا بایستی موجودیت ها را شناسایی نموده و سپس برای آنها خواص شان(properties) را که همان فیلد های جدول مربوط به این موجودیت می شود را تعریف کنید. مرحله بعدی ارتباط داده موجودیت های مرتبط به هم طبق ارتباطهای یک به یک و غیره.

good luck

freemind.sf

عضو جدید
ای بابا ، نگران نباشید. 2بار که این درسو بی افتین، ERD که خوبه ، میشین استاد UML :D
خب اول از همه خودتون را توی محیط قرار بدین و موجودیت هایی که درگیر هستن را شناسایی کنین. وظایف هر کدوم و چه ارتباطی با موجودیت دیگه دارن را تجزیه و تحلیل کنین ... سپس طبق جزوتون یا همون فایل PDF که در اختیار دارین نمودار را رسم کنین. نمیخواد زیاد سخت بگیرین.اگه اشتباه کردین مشکلی نداره،کم کم راه می افتیم.

mahla-s

عضو جدید
خوب عزیزم باید اول دید خوبی نسبت به محیطت داشته باشی
براERD اول موجودیتها رو با صفات تعیین کن بعد روابط بینشونو بکش
الان اینجا به نظرم ماشین،مدیر،مشتری،مسئول خرید،حسابدار و..... میشه موجودیتت
صفاتشونم که تعیین میکنی
برا uml هم اول سناریو تو تعیین میکنی اونم که خیلی راحته بعد عزیزم رسمش میکنی دیگه

neda_zzz01

عضو جدید
اگه هنوز دنبال نمودار ERD برای مرکز خرید و فروش خودرو میگردی ، من دارم، هنگام نوشتن اسکریپت سایت کارتل cartel.ir و اسکریپتی که برای یکی از نمایشگاه دارای اتوموبیل طراحی کردم، خواستی پیام بده