کمک فوری در مورد رسم منحنی v-n

mohsen.sfo

عضو جدید
دوستان عزیزم سلام
من قبلا مکانیک جامدات می خوندم الان دارم در رشته هوافضا در مقطع ارشد ادامه تحصیل می دم اما بیس هوافضایی من یکم ضعیفه در زمینه منحنی v-n در هواپیما یه سری سوال داشتم :
اول از همه اینکه اگر بخواهیم این منحنی را برای دو ارتفاع مثلا یکی سطح دریا و دیگری ارتفاع 40000 پایی رسم کنیم باید چه کرد؟
البته می دانم باید چه کرد باید سرعت معادل equivalent رو در آورد که با توجه به مقدار چگالی هوا در ارتفعات گوناگون متفاوت می شه. مثلا برای یه هواپیمای خاص من محاسبه کردم که می شه : در ارتفاع 40000 پایی 180 متر بر ثانیه سرعت دارد و در سطح دریا این سرعت معادل به 361 می رسد چرا؟
مگر هرچه ارتفاع بالا می رود نباید هواپیما سرعت بیشتری را بگیرد پس چرا در ارتفاع بالا سرعت معادل پایین تر در می آید
اصلا سوال را اینگونه مطرح می کنم که: اگر ممکن است منحنی v-n برای یک هواپیمای خاص را در دو ارتفاع سطح دریا و 40000 پایی رسم کنید!
من خودم یه کارایی کردم ولی چون فرصت کمی دارم می خواستم از شما بپرسم.
برای مثال می توانید اطلاعات آمده در ضمیمه را به عنوان مبنای رسم این منحنی در نظر بگیرید

پیوست ها

• problem.zip
    43 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rahgoshafan

عضو جدید
دليل اين اختلاف سرعت تغيير چگالي هوا و تغييرات دما در ارتفاعات مختلف هستش
در مورد رسم دو نمودار به طور همزمان، اينكار رو اكسل به راحتي انجام ميده

rasa

عضو جدید
اینجا نمیشه کامل توضیح داد شما اول بهتره کتاب راسکام جلد 5 رو مطالعه کنید البته این جلد رابطه اش با وزن وتعادله ولی کمک میکنه البته رسم v-n دیاگرام تو طراحی سازه هواپیما هم مهمه