کمک در مورد autocad

keysersoze

عضو جدید
سلام من می خواستم شروع کنم به یادگرفتن autocad ولی نمی دونستم از ورژن 2010 شروع کنم یا ورژن قدیمی ترش.لطفا راهنمایی کنید
راستی بهترین کتاب برای آموزش autocad چیه؟
واز چه انتشاراتی؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید

arman127_18

عضو جدید
به نظر من ۲۰۱۰ که ورژن های بعدی هم که میاد بیشتر باهاشون آشنا باشی. درضمن تو کار یه جورایی مجبوری از آخرین ورژن استفاده کنی

ali.engiin

عضو جدید
به نظر من ورژنش هیچ فرقی نمیکنه
برای شروع هم اگه یه کتاب یا pdf کم حجم ردیف کنی خیلی بهتره

ahmadi-2010

عضو جدید
اصلا ورژنش مهم نیست اول از همه باید خوب دستوراش رو یاد بگیری ....اگه بخواهی با این نرم افزار فقط نقشه های دو بعدی بکشی بهتره دستورات رو خوب یاد بگیری و بعدش با Autolisp مخفف سازی بکنی تا بتونی بیشتر با صفحه کلید کار کنی ....با این کار سرعتت خیلی خیلی بالاتر میره....
البته چون تمامی نرم افزارهای تحت ویندوز یه جورایی شبیه هم هستند یاد گیری منوها بعد از یادگیری دستورات برات راحتتره....
سعی کن چند تا دستور رو که یاد گرفتی با همونا شروع به کشیدن نقشه بکنی تا دستورات رو حین کار یادبگیری اینجوری هم تو ذهنت می مونه و هم اینکه سرعتت بالاتر میره...

keysersoze

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
فقط در مورد کتاب کسی کتاب خاصی رو نمی شناسه؟

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره با ورژن های آخر شروع کنی چون خیلی ابزارها راحت شده
من میگم کتاب خوب نیست اگه کلاس نمیری از سی دی های آموزشی استفاده کن
گروه پارسیان نرم افزارهای آموزشی خوبی داره ببین اتوکد هم هست یا نه http://www.parsiansoft.ir/

mre_mech84

عضو جدید
اول از همه اینکه autodesk از ورژن اتوکد 2009 به بعد توی محیط گرافیکی برنامه تغییراتی ایجاد کرده و یه جورایی محیطش رو قشنگ تر کرده (مثل تفاوت آفیس 2007 با 2003) بنابراین اگه با 2010 کار کنی مطمئنا با ورژن های پایین ترش مشکلی نداری (اگه مثلا یه جا مجبور شدی با ورژن های پایین تر کار کنی).

در مورد کتاب باید بگم که متاسفانه هیچ کدوم از کتابهای موجود توی بازار کامل نیستند ولی از بین همه این کتابها من کتابهای مهندس محمودی رو بیشتر از همه پسندیدم. کتابهاش معروفه، راحت می تونی پیداش کنی. ولی اگه می خوای نرم افزار رو کامل یاد بگیری فقط به کتاب اکتفا نکن.

موفق باشی:gol:

PNUyazd-fer

عضو جدید
بهترین روش برای یادگیری اتوکد، و کلا هر نرم‌افزاری، اول تمرین زیاد، بعد تمرین زیاد، و بعد از اون بازهم تمرین زیاد... بهترین راه اینه که حین کار خیلی چیزا رو خودت کشف کنی و دستت بیاد، اونجوری بعد از سالها هم فراموشش نمی‌کنی
البته در کنار این سه‌تا، سی‌دی آموزشی هم خوبه، من با سی‌دی پارسیان و تمرین-تمرین-تمرین شروع کردم . الان می‌تونم به جرأت بگم به اتوکد تسلط کامل دارم در همه زمینه‌هاش :)
موفق باشید.

mehdihn

عضو جدید
بهترین روش برای یادگیری اتوکد، و کلا هر نرم‌افزاری، اول تمرین زیاد، بعد تمرین زیاد، و بعد از اون بازهم تمرین زیاد... بهترین راه اینه که حین کار خیلی چیزا رو خودت کشف کنی و دستت بیاد، اونجوری بعد از سالها هم فراموشش نمی‌کنی
البته در کنار این سه‌تا، سی‌دی آموزشی هم خوبه، من با سی‌دی پارسیان و تمرین-تمرین-تمرین شروع کردم . الان می‌تونم به جرأت بگم به اتوکد تسلط کامل دارم در همه زمینه‌هاش :)
موفق باشید.

در تایید دوست عزیزم :
سال 80 تلفنی یه نفر بهم پیشنهاد داد که یه سر درب هتل که با دست کشیده بود براش با اتو کد بکشم ( من فقط یه دایره و خط بلد بودم بکشم ) و در مقابل بیست تومان بهم بده که اون موقع خیلی بود . و برام ایمیلش کرد من یک ماه شب و روز وقت کذاشتم و اونو بهتر از طرح دستی اش کشیدم . منظورم قوس هاش بود که خیلی قشنگ تر شد. بعد از یکی دو ماه که گفت دیر شده و پولت حاضره من گفتم که شما پولم رو دادید ( یاد گرفتن اتو کد ) و اتوکد 2 بعدی و 3 بعدی رو خیلی خوب یاد گرفتم چون مجبور و علاقه مند بودم و تمرین زیادی کردم. منظور من از این پست نقش تمرین در یادگیری بود. ممنونم