کمک در مورد یک موضوع خاص

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

دوستان من پایان نامم در مورد نیازمندیهای طراحی یک سیستم فرمان برقی خودرو هستش .

کسی از دوستان مطلبی و مقاله ای و یا هر چیزی دیگه ای در اختیار داره برام قرار بده ؟؟؟

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام

دوستان من پایان نامم در مورد نیازمندیهای طراحی یک سیستم فرمان برقی خودرو هستش .

کسی از دوستان مطلبی و مقاله ای و یا هر چیزی دیگه ای در اختیار داره برام قرار بده ؟؟؟

سلام؛
لطفا بیشتر توضیح بدهید. شما می تونی دو تا موتور الکتریکی بگذاری سر چرخ های جلوی ماشینت تا نقش فرمان را بازی کنند. این کافیه؟
خوش باشی

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام؛
لطفا بیشتر توضیح بدهید. شما می تونی دو تا موتور الکتریکی بگذاری سر چرخ های جلوی ماشینت تا نقش فرمان را بازی کنند. این کافیه؟
خوش باشی

سلام
خسته نباشید
سیستم فرمان الکتریکی که من میگم در این وبلاگ شرح مختصری داده ازش . لطفا نگاهی کنید تا درست موجه منظورم بشید http://justkhodro.persianblog.ir/post/3

جدای از این پیشنهادی هایی که شما درباره موضوع بالا دارید .

ببنید پایان نامه من مربوط به همین موضوع هستش و سر فصل بندی که میخام انجام بدم تقریبا به این صورته
معرفی قطعات به کار رفته در این سیستم مثل:
معرفی غربیلک ( روش ساخت و توضیحات )
انواع چرخ دنده ها ( از قبیل کوچک (پینیون ) و بزرگ )
سنسور گشتاور پیچشی
موتور dc ( انواع و معرفی استاتور و روتور)
مکانیزم تقلیل ( معرفی کاملی ازش )
کنترل یونیت (معرفی کاملی ازش)

و بعد به سراغ استفاده از مقالاتی که در سایت سیویبلانکا هستش . حدودا 7 مقاله هستش که درباره سیستم قرمان برقی میباشد میخام از این مقاله ها هم استفاده کنم . یعنی جز سر فصلام بشه

به نظرتون این پایان نامه برای دوره کارشناسی . از اونجایی که استاد من جز دانشگاه علم و صنعت میشه . چطوره ؟؟؟

لطفا هر چی پیشنهاد دارید بیان کنید . تشکر

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
سیستم فرمان الکتریکی که من میگم در این وبلاگ شرح مختصری داده ازش . لطفا نگاهی کنید تا درست موجه منظورم بشید http://justkhodro.persianblog.ir/post/3

جدای از این پیشنهادی هایی که شما درباره موضوع بالا دارید .

ببنید پایان نامه من مربوط به همین موضوع هستش و سر فصل بندی که میخام انجام بدم تقریبا به این صورته
معرفی قطعات به کار رفته در این سیستم مثل:
معرفی غربیلک ( روش ساخت و توضیحات )
انواع چرخ دنده ها ( از قبیل کوچک (پینیون ) و بزرگ )
سنسور گشتاور پیچشی
موتور dc ( انواع و معرفی استاتور و روتور)
مکانیزم تقلیل ( معرفی کاملی ازش )
کنترل یونیت (معرفی کاملی ازش)

و بعد به سراغ استفاده از مقالاتی که در سایت سیویبلانکا هستش . حدودا 7 مقاله هستش که درباره سیستم قرمان برقی میباشد میخام از این مقاله ها هم استفاده کنم . یعنی جز سر فصلام بشه

به نظرتون این پایان نامه برای دوره کارشناسی . از اونجایی که استاد من جز دانشگاه علم و صنعت میشه . چطوره ؟؟؟

لطفا هر چی پیشنهاد دارید بیان کنید . تشکر

سلام

شما گرایشتون ساخت و تولیده؟نمیدونم شاید چون من خانومم این موضوع برام خسته کننده باشه

به نظرم میتونید با تحقیق بیشتر به موضوعات خیلی جالبی برسید البته اگه به این موضوع علاقه دارید بحث دیگه ایه

از خود استادتون کمک بگیرید چند موضوع بهتون ارائه بدن

به نظرم کار کردن در مورد موضوعات جدید مثل سلول خورشیدی هم کاربردی تره هم بیشتر مورد توجه قرار میگیره خصوصا اگه به بحث ساختش هم برسه

موفق باشید

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام

شما گرایشتون ساخت و تولیده؟نمیدونم شاید چون من خانومم این موضوع برام خسته کننده باشه

به نظرم میتونید با تحقیق بیشتر به موضوعات خیلی جالبی برسید البته اگه به این موضوع علاقه دارید بحث دیگه ایه

از خود استادتون کمک بگیرید چند موضوع بهتون ارائه بدن

به نظرم کار کردن در مورد موضوعات جدید مثل سلول خورشیدی هم کاربردی تره هم بیشتر مورد توجه قرار میگیره خصوصا اگه به بحث ساختش هم برسه

موفق باشید

سلام

نه خیر سیالات هستم . ولی دانشگاه ما اینطوریه متاسفانه . از جایی که استاد خودش رشتش مهندسی مکانیک فکر کنم شاخه خودرو باشه (دکتراش) این موضوع رو برای من مشخص کرده
خود استاد داخل ایران خودرو هم کار میکنه . به تمام بچه ها موضوعات خودرویی گفته

تمام نت رو زیر رو کردم ولی به جز چند مقاله هیچی پیدا نمیشه . این مقاله ها هم چیز خاصی ندارن که بشه گفت پایان نامه . در حد 5 صفحه هستن

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام

نه خیر سیالات هستم . ولی دانشگاه ما اینطوریه متاسفانه . از جایی که استاد خودش رشتش مهندسی مکانیک فکر کنم شاخه خودرو باشه (دکتراش) این موضوع رو برای من مشخص کرده
خود استاد داخل ایران خودرو هم کار میکنه . به تمام بچه ها موضوعات خودرویی گفته

تمام نت رو زیر رو کردم ولی به جز چند مقاله هیچی پیدا نمیشه . این مقاله ها هم چیز خاصی ندارن که بشه گفت پایان نامه . در حد 5 صفحه هستن

خب نمیشه استاد راهنماتون رو عوض کنید؟
به نظرم کارتون اینجوری سخته البته من اینطور فکر میکنم چون در مورد برق خودرو در حد خیلی مبتدی پیش زمینه دارم

behzadk2019

کاربر ممتاز
خب نمیشه استاد راهنماتون رو عوض کنید؟
به نظرم کارتون اینجوری سخته البته من اینطور فکر میکنم چون در مورد برق خودرو در حد خیلی مبتدی پیش زمینه دارم

نه خیر متاسفانه . نظرتون درباره سر فصل بندی که میخام کنم چیه ؟؟

mech.shima

کاربر ممتاز
نه خیر متاسفانه . نظرتون درباره سر فصل بندی که میخام کنم چیه ؟؟

راستش من در این مورد تسلط ندارم پس ترجیح میدم بدون اطلاعات نظر ندم
یه پک کامل از پروژه های مکانیک داشتم که نگاشون کردم اما هیچ موردی نزدیک موضوع شما توش نبود متاسفانه

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
تو پایان نامه سرفصل بندی مهم نیس! باید ببینی به چی می خوای برسی. یه پروپرسال باید ردیف کنی. راجع به کلیت موضوعت تحقیق کن و یه موضوع رو جلو ببر!

تو هر سر فصلت خودش یه پایان نامه دوره لیسانس یا فوق لیسانسه. من یکی از دوستام پایان نامه دوره ارشدش فقط سیستم کنترلی steer-by-wire بود. این جوری سر فصل بندی کردن یا نمی تونی انجامش بدی و یا از هرچیز یه خورده که همه می دونن انجام دادی. در نتیجه بدرد نمی خوره.

بعدشم سر فصلات بهم هیچ ربطی ندارن. یکی کار ساخت و تولیدیه، یکی کنترلی، یکی مبانی ماشین های الکتریکی، یکی .... تکلیف خودتو روشن کن رو کدون فیلد می خوای متمرکز کار کنی! اگر رشتت مکاترونیک بود، یه جوری می شد توجیهش کرد که همه این مباحث رو مطرح کنی ولی باز به شرط این که لازم باشه. مثلا واسه مباحث کنترلی نیاز به مدل ریاضی موتور الکتریکی، مدل ریاضی چرخدنده های بکار رفته، مدل ریاضی مکانیزم فرمان و .... رو نیاز داری. تو هر فصل فقط راجع به مدل ریاضی شون بحث کنی که بازم لازم نبود. می اومدن تو یه فصل کل مدل سازی هارو انجام می دن.

مثلا تو این حالت که فرضا موضوع پروژه طراحی کنترل یونیت باشه مثلا این جوری فصل بندی می کنن:
1- مقدمه و تاریخچه
2- سیستم فرمان مکانیکی در مقایسه با steer-by-wire (معایب و مزایا)
3- ملزومات طراحی steer-by-wire
4- مدل سازی های اجزا
5- شرح تئوری های کنترلی استفاده شده در سیستم کنترلی
6- نتایج (به کار گیری تئوری های کنترلی و مدلسازی ها و ارائه شبیه سازی ها و یا اندازه گیری های تجربی و مقایسه با کارهای قبلی و با روش های دیگر)
7- منابع

حالا از مقاله ها و کتاب ها ما بین این فصل ها استفاده می کنی که فلانی مثلا سیستم شو فلان جور در نظر گرفت و از فلان چیزها صرف نظر کرد. من از فلان مدل استفاده شده در فلان مقاله استفاده می کنم و از فلان روش کنترلی فلان مقاله استفاده کردم و فلان مقاله شرایط کاری سیستم و فلان جور درنظر گرفت و .....

اگر دقت کنی تمام سر فصل هات در فصل نتیجه گیریت نقش به شدت موثری دارن و هیچ کدوم رو نمی تونی از پروژه ت حذف کنی هیچ چیزی هم کم کسر نداری.

جدا از اینها به سایت زیر هم یه سر بزن:
http://www.ip-co.com/section13/page3/lang/Fa.aspx

یکم هم ادیت کنم؟ یه موضوع یکم سیالاتی بدم؟
"تاثیر میدان های الکتریکی ناشی از موتورهای الکتریکی بر روی خواص مکانیکی روغن ها و سیالات بکار رفته در سیستم"
برو با این موضوع خوش باش که پدرت در میاد روش کار کنی. داستان این موضوع اینه: یه استاد داشتیم که رو تاثیر میدان های مغناطیسی بر روی سیالات به طور تجربی کار می کرد! از طرفی هم همون موقع ها تو یه وبینار SAE شرکت کردم که در مورد خودرو های هیبریدی به طور آنلاین توضیح می داند. یکی از ارائه کننده ها از شرکتی بود که کارش تولید و طراحی سیستم روغن رسانی و خود روغن بود، همه شونم آمریکایی بودن دیگه. همین سوالو ازش کردم! پرسیدم چه تاثیری داره. یارو هم گفت این از اون سوالاس که ما هم هنوز در موردش چیزی نمی دونیم. خلاصه می گم که اگه روش کار کنی، جواب می ده.

آخرین ویرایش:

behzadk2019

کاربر ممتاز
تو پایان نامه سرفصل بندی مهم نیس! باید ببینی به چی می خوای برسی. یه پروپرسال باید ردیف کنی. راجع به کلیت موضوعت تحقیق کن و یه موضوع رو جلو ببر!

تو هر سر فصلت خودش یه پایان نامه دوره لیسانس یا فوق لیسانسه. من یکی از دوستام پایان نامه دوره ارشدش فقط سیستم کنترلی steer-by-wire بود. این جوری سر فصل بندی کردن یا نمی تونی انجامش بدی و یا از هرچیز یه خورده که همه می دونن انجام دادی. در نتیجه بدرد نمی خوره.

بعدشم سر فصلات بهم هیچ ربطی ندارن. یکی کار ساخت و تولیدیه، یکی کنترلی، یکی مبانی ماشین های الکتریکی، یکی .... تکلیف خودتو روشن کن رو کدون فیلد می خوای متمرکز کار کنی! اگر رشتت مکاترونیک بود، یه جوری می شد توجیهش کرد که همه این مباحث رو مطرح کنی ولی باز به شرط این که لازم باشه. مثلا واسه مباحث کنترلی نیاز به مدل ریاضی موتور الکتریکی، مدل ریاضی چرخدنده های بکار رفته، مدل ریاضی مکانیزم فرمان و .... رو نیاز داری. تو هر فصل فقط راجع به مدل ریاضی شون بحث کنی که بازم لازم نبود. می اومدن تو یه فصل کل مدل سازی هارو انجام می دن.

مثلا تو این حالت که فرضا موضوع پروژه طراحی کنترل یونیت باشه مثلا این جوری فصل بندی می کنن:
1- مقدمه و تاریخچه
2- سیستم فرمان مکانیکی در مقایسه با steer-by-wire (معایب و مزایا)
3- ملزومات طراحی steer-by-wire
4- مدل سازی های اجزا
5- شرح تئوری های کنترلی استفاده شده در سیستم کنترلی
6- نتایج (به کار گیری تئوری های کنترلی و مدلسازی ها و ارائه شبیه سازی ها و یا اندازه گیری های تجربی و مقایسه با کارهای قبلی و با روش های دیگر)
7- منابع

حالا از مقاله ها و کتاب ها ما بین این فصل ها استفاده می کنی که فلانی مثلا سیستم شو فلان جور در نظر گرفت و از فلان چیزها صرف نظر کرد. من از فلان مدل استفاده شده در فلان مقاله استفاده می کنم و از فلان روش کنترلی فلان مقاله استفاده کردم و فلان مقاله شرایط کاری سیستم و فلان جور درنظر گرفت و .....

اگر دقت کنی تمام سر فصل هات در فصل نتیجه گیریت نقش به شدت موثری دارن و هیچ کدوم رو نمی تونی از پروژه ت حذف کنی هیچ چیزی هم کم کسر نداری.

جدا از اینها به سایت زیر هم یه سر بزن:
http://www.ip-co.com/section13/page3/lang/Fa.aspx

یکم هم ادیت کنم؟ یه موضوع یکم سیالاتی بدم؟
"تاثیر میدان های الکتریکی ناشی از موتورهای الکتریکی بر روی خواص مکانیکی روغن ها و سیالات بکار رفته در سیستم"
برو با این موضوع خوش باش که پدرت در میاد روش کار کنی. داستان این موضوع اینه: یه استاد داشتیم که رو تاثیر میدان های مغناطیسی بر روی سیالات به طور تجربی کار می کرد! از طرفی هم همون موقع ها تو یه وبینار SAE شرکت کردم که در مورد خودرو های هیبریدی به طور آنلاین توضیح می داند. یکی از ارائه کننده ها از شرکتی بود که کارش تولید و طراحی سیستم روغن رسانی و خود روغن بود، همه شونم آمریکایی بودن دیگه. همین سوالو ازش کردم! پرسیدم چه تاثیری داره. یارو هم گفت این از اون سوالاس که ما هم هنوز در موردش چیزی نمی دونیم. خلاصه می گم که اگه روش کار کنی، جواب می ده.

تشکر یوسف جان خیلی خوب توضیح دادید

ولی یکم من این وسط گیج شدم . ببنید من داخل سرچ هایی که انجام دادم اول به سیستم فرمان الکتریکی به اسم esp برخوردم ولی وقتی شما از واژه steer-by-wire استفاده کردید . شک کردم بین این دو کلمه .
تا اونجایی که خودم دریافت کردم واژه steer-by-wire پیشرفته تر از esp هست . ایا این نتیجه گیری من درست هست ؟؟؟
و یا اینکه این دو واژه هر دو یکی هستن ؟؟

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
تشکر یوسف جان خیلی خوب توضیح دادید

ولی یکم من این وسط گیج شدم . ببنید من داخل سرچ هایی که انجام دادم اول به سیستم فرمان الکتریکی به اسم esp برخوردم ولی وقتی شما از واژه steer-by-wire استفاده کردید . شک کردم بین این دو کلمه .
تا اونجایی که خودم دریافت کردم واژه steer-by-wire پیشرفته تر از esp هست . ایا این نتیجه گیری من درست هست ؟؟؟
و یا اینکه این دو واژه هر دو یکی هستن ؟؟
راستش من نمی دونم ESP چیه! باید تحقیق کنی ببینی چی به چیه! اصن مخفف چیه؟
اگه Electronic Stability Programm باشه، دیگه فقط مربوط به سیستم فرمان نیست.

به کتاب زیر یه نگاهی بنداز:
http://en.bookfi.org/book/1241201

behzadk2019

کاربر ممتاز
راستش من نمی دونم ESP چیه! باید تحقیق کنی ببینی چی به چیه! اصن مخفف چیه؟
اگه Electronic Stability Programm باشه، دیگه فقط مربوط به سیستم فرمان نیست.

به کتاب زیر یه نگاهی بنداز:
http://en.bookfi.org/book/1241201
کتابه داره دانلود میشه
واژه به این صورته . من اشتباه چاپی داشته کامنت بالام eps

eps مخفف electric power steering هستش

به نظر شما منظور سیستم فرمان برقی خودرو کدوم از این دو عبارته ؟؟؟
اخه در مورد هر دو مقاله هست.

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
کتابه داره دانلود میشه
واژه به این صورته . من اشتباه چاپی داشته کامنت بالام eps

eps مخفف electric power steering هستش

به نظر شما منظور سیستم فرمان برقی خودرو کدوم از این دو عبارته ؟؟؟
اخه در مورد هر دو مقاله هست.

نمی دونم! باید بخونی ازشون سر در بیاری دیگه!

اخه انقد سیستمهای نزیک به هم هستن که اسم های متفاوت دارن، تا آدم کامل نخونه،نمی فهمه

sadeghforghani

کاربر فعال
سلام؛
تا جایی که متوجه شدم، شما کارشناسی هستید.
اصولاً چایان نامه ها و فصل بندی اونها مثل یکدیگر هست. فصل اول مقدمه و تاریخچه و ...، فصل دوم آشنایی و معرفی اجزاء، فصل سوم کاری که شما انجام داده اید. مثلا اگر مدلینگ یا شبیه سازی چیزی انجام داده اید و فصل چهارم هم نتیجه گیری و جمع بندی و پیشنهادات برای ادامه کار شما
لینک زیر پایان نامه ارشد تو دانشگاه دلف هستش که در هلند جزء دانشگاه های تاپ هست و البته با شرکت SKF هم زیاد کار می کنند. به نظرم بعضی قسمت هاش بدردت بخوره.
http://repository.tudelft.nl/assets...-99b7-1e0783de45f7/mscThesis_FinalVersion.pdf
اینم یدونه تز دیگه که روی کنترل این سیستم پیشنهادی شما کار کرده:
http://www.csuohio.edu/engineering/ece/research/theses/2010/Kandula Prasanth Babu.pdf
این کلیپ هم خوبه:
http://www.youtube.com/watch?v=BX4y6ItzSlI
این پایان نامه هم بدک نیست:
http://bagira.iit.bme.hu/~harmati/oktatas/Onlab/LorinczA/Diploma_Lorincz.pdf
اینم ببین:
http://www.autoshop101.com/forms/Hybrid17.pdf
اینم خوبه:
http://www.eolss.net/sample-chapters/c05/e6-39a-05-09.pdf
این هم:
http://tos.pp.fi/koukku/892403.pdf
موفق باشید