کمک در مورد مخفی شدن اطلاعات به شکلی عجیب

aliqq

عضو جدید
سلاممن یه مشکل پیدا کردم اگه ممکنه کمکم کنیدمن اطلاعات داخل هاردم نمایش داده نمیشه مثلا یکی از درایوام 20 گیگه 15 گیگش فیلمه وقتی بازش میکنم توش خالیه اما فضای آزادشو میزنه 5 گیگ یعنی 15 گیگ فیلمم هست اما پوشه هام انگار غیب شدن پس اطلاعاتم هست چون به هر حال 15 گیگ فضا اشغال کرده !!فقط معلوم نیستن !درهیدن هم نیستن اگه کسی کمک کنه ممنون میشه

mohamadh

عضو جدید
سلام دوست عزيز
اين مشكلي كه گفتي احتمالا مربوط به يه ويروس ميشه كه اطلاعات رو مخفي ميكنه ولي نه بصورت هايدن،
براي ديدن اطلاعاتت، برو توي قسمت folder option و view بعد گزينه اي كه
نوشته ( Hide protected operatin system file (recommented تيك اون رو بردار.
(البته نمي دونم اين مشكلي كه داري همونيه كه من ميگم يا نه، ولي امتحانش ضرر نداره).:smile:

aliqq

عضو جدید
سلام

نه قربان ربطی به اون گزینه که شما فرمودین نداره چون تیکشو خودم برداشته بودم !!

در ضمن من nod32 رو سیستمم نصبه که هر روز آپدیت می کنم فکر نکنم ویروس باشه

به هر حال مرسی

aliqq

عضو جدید
کسی نبود جواب مارو بده؟!!!ماشالا این همه مهندس ! یکی جواب مارو بده بابا !مرسی

Baran*

مدیر بازنشسته
این طور پنهان شدن پوشه ها ... تنها دلیلش ویروس...
من خودم یک دفعه این مشکل پیدا کردم اطلاعات داخل درایو بود ولی هیچی نشان داده نمی شد...
باید بگم دوست عزیز با بد ویروسی درگیر شدی...تنها راه نجات از دست این ویروس ...
اینکه هارد باز کنید و روی یک سیستم بدون ویروس و با یک آنتی ویروس کاملا آپدیت ببندی و از اونجا ویروس کشی کنید...چون شما هر آنتی ویروسی که روی سیستم داشته باشی..هر چه قدر هم آپدیت باشه ..هیچ ویروسی را شناسایی نمی کنه...اگر ADSL دارین که می تونین از سایت زیر برای اسکن کردن آنلاین استفاده کنید ... البته دفعه اول که استفاده می کنید زمان زیادی صرف نصب برنامه جانبی می شود...واقعا سایت خوبی چون یکی از مزایای آن اینکه موتور ضد ویروس به کار رفته در آن متعلق به Nod32 ...
http://www.eset.com/onlinescan
در هر صورت بعد از اینکه ویروس را از هر کدام از دو طریق از بین بردین ... بعد باید پوشه ها را بازیابی کنید ..البته نه با نرم افزار های خاص..به روشی خیلی راحت... چون از بین بردن ویروس ها باعث نمایش پوشه ها نمی شه...حالا شما ویروس بکش..بعد واسه بازیابی پوشه ها می گم ...:)

ali.ali

عضو جدید
با سلام
من هم میگم 100% ویروسه البته با nod32 نیمیشه کاری کرد شما با مکافی 8 اسکن کن حتما درست میشه;)

gentelman

عضو جدید
من با این مشکل آشنا هستم ویروس است که وارد سیستم میشه هیچ آنتی ویروسی راه حل این مشکل نیست تنها یک راه است و اون هم اینه که ویندوز را عوض کنی بعد آنتی ویروست را نصب کنی یا کاسپر یا نود 32 فرقی نمی کنه بعد آپدیتش کنی بعد بقیه برنامه ها را نصب کنی. اگه هاردت را فرمت کنی خیلی بهتره
اگه فایلهات برات خیلی مهمه با برنامه Nero می تونی فایلهات را ببینی و رایت کنی تنها برنامه ای که فایلهای هایدن تو را نشون می ده Nero است

microsoft

کاربر فعال
سلاممن یه مشکل پیدا کردم اگه ممکنه کمکم کنیدمن اطلاعات داخل هاردم نمایش داده نمیشه مثلا یکی از درایوام 20 گیگه 15 گیگش فیلمه وقتی بازش میکنم توش خالیه اما فضای آزادشو میزنه 5 گیگ یعنی 15 گیگ فیلمم هست اما پوشه هام انگار غیب شدن پس اطلاعاتم هست چون به هر حال 15 گیگ فضا اشغال کرده !!فقط معلوم نیستن !درهیدن هم نیستن اگه کسی کمک کنه ممنون میشه

دوست عزیز.مشکل شما رو شاید من بتونم حدث بزنم.شما قبل از این اتفاق ، فلدر ها و فیلمهاتون رو hidden کرده بودین که نشونش کمرنگ بودن شکلک فلدر هاتونه.سیستم شما بخاطر اینکه به nod32 مجهزه ، امکان registry guard رو نداشته و بنابر این شما فایلی اجرایی که دست ساخت این ویروس بوده رو اجرا کردید و یا وارد سی دی و یا کول دیسک آلوده به اون شدید و یا کسانی دیگه که از کامپیوتر شما استفاده میکنن این کار رو کردن.آنتی ویروس nod32 شناساییش کرده و اون ویروس رو از بین برده اما اون ویروس قبل از از بین رفتنش تونسته اثرش رو روی رجیستری ویندوزتون بزاره و این مشکل ناپدید شدن فایلها و فلدر ها مخفی تون رو پیش بیاره.هیچ احتیاجی به نصب مجدد ویندوز نیست. میتونید با دانلود این فایل متنی فارسی از راهنمایی های من استفاده کنی و آثار این ویروس رو براحتی در رجیستری ویندوزت از بین ببری.

http://rapidshare.com/files/105208398/Show_Hidden_Files1.zip

آخرین ویرایش توسط مدیر:

zahra1997

عضو جدید
من این مشکل را با فلش دارم . هر فلشی رو که به لپتاپ متصل میکنم نشون میده چقدر از حجمش پره ولی اطلاعات رو نشون نمیده تازه وقتی هم اسکن میکنم میزنه که فلش ویروسی نداره و تمیزه.من 5 فلش مختلف زدم باز هم همین اتفاق میافته باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟