کمک در خصوص دستگاه cnc

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز سلام در خصوص هزینه برق دستگاه cnc سه محوره سوال داشتم که
اگر از صبح تا شب دستگاه روشن باشه هزینه برقش چقدر میشه حدودا ؟ آیا هزینه های جانبی دیگه ای در روز داره؟

rattling_boy

عضو جدید
اگر از صبح تا شب دستگاه روشن باشه هزینه برقش چقدر میشه حدودا ؟ آیا هزینه های جانبی دیگه ای در روز داره؟

سلام

نمیشه همین طوری یه چیزی بابت هزینه گفت.

به عوامل زیادی بستگی داره این موضوع. مثل توان ماشینت، مقدار حجم کاریت و حتی نوع برنامه نویسیت.

فک می کنم اگه از اطلاعات توی کاتالوگ خود دستگاه استفاده کنی بهتر باشه.

قطعا هزینه های جانبی هم داره که شامل هزینه های نگهداری و تعمیرات احتمالیش میشه.

ali_reza6556

کاربر فعال
سلام
هر دستگاهی که باشه فرق نمیکنه یه توان مصرفی داره که به kw ( کیلو وات )
نشون داده میشه شما میتونی خیلی ساده اون رو متوجه بشی روی هر دستگاه
یه پلاک هست که توان مصرفی رو به kw نوشته اون عدد رو ضرب در ساعت کن
میشه kwh بعد ببین هزینه هر کیلو وات ساعت چنده ;)
موفق باشی

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
هر دستگاهی که باشه فرق نمیکنه یه توان مصرفی داره که به kw ( کیلو وات )
نشون داده میشه شما میتونی خیلی ساده اون رو متوجه بشی روی هر دستگاه
یه پلاک هست که توان مصرفی رو به kw نوشته اون عدد رو ضرب در ساعت کن
میشه kwh بعد ببین هزینه هر کیلو وات ساعت چنده ;)
موفق باشی

خوب در واقع به این سادگی ها هم نیست
همون جوری جه جناب rattling_boy گفتند به مقدار بار دهی و حجم کار دستگاه بستگی مستقیم داره

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
عزیزان ممنون از اینکه نظراتتونو گفتید حالا در خصوص هزینه نگهداری اون اگر میشه توضیح بدید که مثلا در ماه این کار ثابت رو باید برای نگهداریش باید انجام بدیم و نکته بعد اینکه اگر شما بخواین با سی ان سی قطعه ای بتراشی که جنسی که نه به اندازه فلز سخت باشه نه به اندازه یونولیت نرم باشه (یونولیت فشرده هم نباشه) از طرف دیگه ابعاد قطعه ساخته شده برای مدتی حفظ بشه از یه طرف دیگه اندازه فلز گرون نباشه چه جنسی رو انتخاب میکنید؟

rattling_boy

عضو جدید
عزیزان ممنون از اینکه نظراتتونو گفتید حالا در خصوص هزینه نگهداری اون اگر میشه توضیح بدید که مثلا در ماه این کار ثابت رو باید برای نگهداریش باید انجام بدیم و نکته بعد اینکه اگر شما بخواین با سی ان سی قطعه ای بتراشی که جنسی که نه به اندازه فلز سخت باشه نه به اندازه یونولیت نرم باشه (یونولیت فشرده هم نباشه) از طرف دیگه ابعاد قطعه ساخته شده برای مدتی حفظ بشه از یه طرف دیگه اندازه فلز گرون نباشه چه جنسی رو انتخاب میکنید؟

ببین اگه نهگهداریش درست و به موقع باشه هزینه ی زیادی در بر نداره و در این صورت هزینه اش شامل روغن و گریس و امثال اینها میشه.

برای نگهداریش هم باید به کاتالوگ دستگاه توجه کنید تا با توجه به توضیحات شرکت سازنده بتونی برنامه ی پی ام دستگاه رو برای برنامه های نگهداری روزانه، هفتگی و ماهانه تنظیم کنی.

در مورد جنس هم، تفلون رو امتحان کردی؟!؟!؟

ali_reza6556

کاربر فعال
خوب در واقع به این سادگی ها هم نیست
همون جوری جه جناب rattling_boy گفتند به مقدار بار دهی و حجم کار دستگاه بستگی مستقیم داره
من به طور ساده و جوري كه دوستمون راحت بتونه براورد تقريبي از كاري
كه ميخواد انجام بده رو توضيح دادم چون حس كردم ايشون در اول كار هستن و ميخوان يه براورد كلي رو داشته باشن نه دقيق
ولي اگه دوستمون بخوان ميتونم دقيقتر توضيح بدم البته يه سري
اطلاعات رو بايد از نوع كار يا احتساب جريان(امپر) دستگاه در موقع كار داشته باشيم

ali_reza6556

کاربر فعال
در مورد هزينه نگهداري منم با دوستمون موافقم اگه دستگاه رو خوب انتخاب كرده باشي حداقل تا يكي دو سال اول هزينه تعميراتي رو نداري
ولي توي نگهداريش بايد خيلي مواظب باشي و هر چيزي رو كه كمپاني
گفته انجام بده
در مورد جنس منم نظرم همون تفلن هست ولي
در مورد قيمت بايد ببيني قطعه از نظر وزن با اهن چقدر در مياد
وبا تفلن چه وزني در مياد
چون قيمت تفلن گرونتره ولي حجمش بيشتر ميتونه باشه;)

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز سلام بابت راهنمایی هاتون ممنون در خصوص جنس تفلن باید گفت که گرون در میاد عزیزان فشرده ترین یونولیت چقدر بار رو میتونه تحمل کنه کسی هست خواص فشرده ترین یونولیت رو برام بنویسه؟
آخه این مدلی که ساخته میشه با دستگاه سی ان سی نمیخوام گرون در بیاد اصلا ارزششو نداره که بیام روی آلومینیوم یا تفلن کار کنم از طرفی یه خورده استحکامم داشته باشه تا تغییرات ابعادی زیادی نداشته باشه عزیزان بازم نظری دارن با توجه به این توضیحات؟

rattling_boy

عضو جدید
دوستان عزیز سلام بابت راهنمایی هاتون ممنون در خصوص جنس تفلن باید گفت که گرون در میاد عزیزان فشرده ترین یونولیت چقدر بار رو میتونه تحمل کنه کسی هست خواص فشرده ترین یونولیت رو برام بنویسه؟
آخه این مدلی که ساخته میشه با دستگاه سی ان سی نمیخوام گرون در بیاد اصلا ارزششو نداره که بیام روی آلومینیوم یا تفلن کار کنم از طرفی یه خورده استحکامم داشته باشه تا تغییرات ابعادی زیادی نداشته باشه عزیزان بازم نظری دارن با توجه به این توضیحات؟

واالله در مورد یونولیت ها اطلاعاتی ندارم. ولی یه پیشنهاد دیگه ی من جنس چوب هستش!

من کدتی برنامه نویسی سی ان سی های چوب رو انجام می دادم.

چوب هم از استقامت خوبی برخورداره. و در ضمن زیاد هم گرون در نمیاد.

می تونی از ام دی اف چند لایه استفاده کنی اگه حجم کاریت بالاست!

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
جناب rattling_boy دست شما درد نکنه بله منم چوب مد نظرم بود اما گفتم شاید هم رده چوب هم ماده ای باشه بشه اش استفاده کرد ممنون که راهنمایی کردید.