کمک در انتخاب شغل ( خواهشا نظر خودتان را بیان کنید)

nimnegah

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز...
لیسانس کامپیوتر هستم...
راستش را بخواهید من درآزمون آموزش و پرورش قبول شدم... ولی الان در صداوسیما در واحد کامپیوتر به صورت شرکتی مشغول کار هستم مدرک ccna سیسکو را دارم... حالا میخوام بین این دو تا شغل یکی انتخاب کنم وقت زیادی هم ندارم....

آموزش و پرورش:
1: در هفته 24 ساعت باید درس بدی
2: تابستان ها و عید تعطیل هستی
3: به صورت رسمی بعد از 5 سال
4: پیشرفتی نداره
5: حقوق حداکثر 450 الی 500
6: زمان برای ادامه تحصیل داری
7: پیشرفت و کسب تجربه با خودته...
8: مدارک شبکه برای آموزش و پرورش کاربردی نداره

صداوسیما:
1: اگه در امتحان قبول بشم( چون آنجا کار میکنم درصد قبولی بالاست ولی نه 100%) به صورت قراردادی میتونم کارکنم...
2: پیشرفت بهتر
3: حقوق حداقل 600
4: هر روز ازساعت 7:30 تا 14:30 و بعضی روزها باید اضافه بمونم
5: وقت کمتری برای درس خوندن
6: کسب تجربه برای کار در خارج از کشور

به نظر شما کدام را انتخاب کنم.... قاطی کردم نمیتونم تصمیم بگیریم

mobilemasoud

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز...
لیسانس کامپیوتر هستم...
راستش را بخواهید من درآزمون آموزش و پرورش قبول شدم... ولی الان در صداوسیما در واحد کامپیوتر به صورت شرکتی مشغول کار هستم مدرک ccna سیسکو را دارم... حالا میخوام بین این دو تا شغل یکی انتخاب کنم وقت زیادی هم ندارم....

آموزش و پرورش:

صداوسیما:
1: اگه در امتحان قبول بشم( چون آنجا کار میکنم درصد قبولی بالاست ولی نه 100%) به صورت قراردادی میتونم کارکنم...

سلام دوست عزیز

من به شما هیچ پیشنهادی نمی دم ولی نظرمو مگم اگه خودم تو موقعیت شما بودم چه چیزایی رو توی ذهنم مرور می کردم

تبدیل وضعیت به رسمی بعد از 5 سال خیلی وسوسه اوره
تدریس 24 ساعت در هفته وقت آزاد زیادی در اختیارم قرار می ده تا از مدرک شبکه که براش زحمت زیادی کشیدم استفاده کنم

تعطیلات تابستان و عید و غیره خیلی برای شغل دومم که بیشتر بهش غلاقه دارم وقت در اختیارم قرار می ده

اگه جایی پیشرفتی توی اموزش و پرورش ندارم فکر کنم نتونم دوم بیارم که البته احتمالا با پشتکار بتونم پیشرفت کنم و در محیط اداری این سازمان یه کاری دست و پا کنم که موقعیت شغلی خوبیه

تجربه کار در خارج از کشور توی صدا و سیما خیلی عالیه باید ببینم یه همچین موقعیتی توی اموزش و پرورش هم هست اره مثل اینکه امتحان معلمان درخواست تدریس در مدارس ایرانیان خارج از کشور رو یه جایی خونده بودم

دریافت حقوق 100 تومن بیشتر در ماه خیلی برام جالب نمی تونه باشه تا هروز برم سر کار و استرس اخراج رو داشته باشم چون نیروی قراردادی هستم

پرستیژ کار در صدا و سیما رو دوست دارم البته باید ببینم ارزششو داره

من همیشه 8 برتری رو نمی زارم 6 تایی رو انتخاب کنم تازه یکی از گزینه هاتم اینه که اگه توی ازمون قبول بشم

تجربه:من کارمند قراردادی سازمان تامین اجتماعی بودم بعد از 3 سال گفتن اگه توی ازمون قبول بشم امتیازتم با چند نفر دیگه یکی باشه تو رو انتخاب می کنیم که شرمنده ام که همیشه از درغگویی شندیم و یکی دیگشم من دارم برات افشا می کنم یه چنین اتفاقی نیافتاد و من بعد از پایان قرارداد تمدید قراداد نشدم:redface:

دارم فکر می کنم توی یه موقعیتی مثل مال من گیر کردی و گرنه اگه مطمئن بودی توی ازمون اموزش و پرورش شرکت نمی کردی:d

ببخشید طولانی شد موفق باشید:gol:

virjile

عضو جدید
اگه میتونی و مطمعنی کار بهتری گیرت نمیاد............ برو صدا وسیما..... الان کسی قدر معلمی رو نمیدونه..........

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز...
لیسانس کامپیوتر هستم...

آموزش و پرورش:

صداوسیما:

100% معلمی.

nimnegah

عضو جدید
از همه دوستان ممنونم ... ولی نکته اینجاست که با کار در آموزش و پرورش میشه درس ادامه داد و حتی تا دکترا رفت و بعد در دانشگاه مشغول به کار شد... و یا در کار شبکه و وب که خیلی دوست دارم برای خودم کار کنم ..؟؟؟! :que:

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تکلیفت رو با خودت روشن کن عزیز من ! با نظر بقیه چی کار داری ؟!!
ببین معیارات و اولویت هات توی انتخاب یه شغل چی هست ...
می خوای یه کار همیشگی داشته باشی که بتونی بهش تکیه کنی ، زندگی کارمندی و قسط به موقع و تا حدودی امنیت شغلی ...
یا اینکه نمی خوای فسیل بشی ! به پیشرفت علاقه داری ، می تونی ایده های خوب بدی ، با پشتکار و ریسک پذیری ، درآمدت رو خودت تعیین می کنی و ...

یا می تونی هر دوتاش رو داشته باشی ولی یه جورایی نصفه نیمه دیگه !:w12:

lovalist

عضو جدید
آموزش پرورش بهتره که!!
مثل دبیرای دبیرستان ما بخور بخواب و دستور بده!راحت هیچ سختی هم نداره!

nimnegah

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز...

بسیار ممنون و متشکرم که اظهار لطف کردید و منو راهنمایی کردید...

من حدود 1 ماه با همه مشورت کردم الا خواجه حافظ شیرازی !!!

بالاخره تصمیم گرفتم که در صداوسیما بمونم .:w11:

lightseeker62

عضو جدید
سلام
پس بذار منم نظرمو بگم
ببین اگه سنت بالا نیست، صدا و سیما رو انتخاب کن، اگه تمدید قرارداد هم نشدی، حداقل یه تجربه خوبی برات میشه
اگه سنت بالاست و میترسی بخواطر سنت تو انتخاب شغل مشکل دار بشی، من اگه بودم آموزش و پروش رو انتخاب می کردم، چون حداقل آینده شغلی خوبی داره.

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جوری که خودت داری می گی، مزایای آموزش پرورش رو بیشتر گفتی.
منطق می گه آموزش پرورش برو. گول 100 هزار تومن بیشتر اون کار موقتی رو نخور.
اما اگر بحث علاقه هست و نه منطق و به صدا سیما علاقه داری و از معلمی خوشت نمیاد اون وقت دیگه تازه می شی مثل خودم پس نمی دونم چی کار کنی! :w05: