کمک برای پروژه مرمت

ati.art

عضو جدید
سلام
بچه ها کمک میخوام
:cry:برای پرژه مرمت بنا هیچ اطلاعاتی ندارم
میشه اگه پرژه دارین بزارین یه کمکی بشه بدونم چه کنم
این ایمیل منه
.........

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز..خوب یکم توضیح میدادی کارات چیه ؟
رو چی باید کار کنی شاید بشه انجوری بهتر کمک کرد..تو قسمت مرمت واحیای بناهای تاریخی هم نگاه کن..شاید تو اون برداشت از بناها و یا چیزای دیگه مطلبی باشه راهنماییت کنه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه واسه مرمت هیچ کس نمیتونه کمکی بهتون بکنه
مگه بنا رو نباید به استاد نشون بدی تا تائید کنه؟
ما از 13 تا بنا عکس گرفتیم تا یکیو تائید کرد. واین تائید بنا حدود 40 روز طول کشید.من نمیدونم چه مککی میشه کرد ولی یکم توضیح بدین تا ببینیم چی میشه

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه واسه مرمت هیچ کس نمیتونه کمکی بهتون بکنه
مگه بنا رو نباید به استاد نشون بدی تا تائید کنه؟
ما از 13 تا بنا عکس گرفتیم تا یکیو تائید کرد. واین تائید بنا حدود 40 روز طول کشید.من نمیدونم چه مککی میشه کرد ولی یکم توضیح بدین تا ببینیم چی میشه

ببخشید دوست عزیز منظوری ندارم...ولی منظورتون از اینکه فرمودید(واسه مرمت کسی نمیتونه کمکی کنه چی بود؟؟؟)

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید دوست عزیز منظوری ندارم...ولی منظورتون از اینکه فرمودید(واسه مرمت کسی نمیتونه کمکی کنه چی بود؟؟؟)
ینی اینکه یک بنا که توسط استاد تائید میشه مطمئنا جاییه که دسترسیه استاد بهش وجود داره.پس در دسترس ما نیست.
بنا باید اسیب شناسی بشه.توسط خود دانشجو.پس ما نمیتونیم کاری بکنیم.
باید رولوه بشه .توسط خود دانشجو.پس ما نمیتونیم کاری بکنیم.
باید برای اسیب هایی که توسط خود دانشجو برسی شده درمان ارائه بشه.پس ما نمیتونیم کاری بکنمیم.
باید از روی همون عکسها کلیه نماها و پلانها دوباره طراحی بشه.پس ما.......
باید برای بنا باتوجه به موقعین مکانی سایت کاربری جدید تعریف بشه.پس ما ......
اگه سوال دیگه ای هست بفرمائین.
اخه طرح نیست که یک نفر بیاد یه کانسپت بده .تماما کاراییه که باید توسط خود فرد انجام بشه

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اینکه یک بنا که توسط استاد تائید میشه مطمئنا جاییه که دسترسیه استاد بهش وجود داره.پس در دسترس ما نیست.
بنا باید اسیب شناسی بشه.توسط خود دانشجو.پس ما نمیتونیم کاری بکنیم.
باید رولوه بشه .توسط خود دانشجو.پس ما نمیتونیم کاری بکنیم.
باید برای اسیب هایی که توسط خود دانشجو برسی شده درمان ارائه بشه.پس ما نمیتونیم کاری بکنمیم.
باید از روی همون عکسها کلیه نماها و پلانها دوباره طراحی بشه.پس ما.......
باید برای بنا باتوجه به موقعین مکانی سایت کاربری جدید تعریف بشه.پس ما ......
اگه سوال دیگه ای هست بفرمائین.
اخه طرح نیست که یک نفر بیاد یه کانسپت بده .تماما کاراییه که باید توسط خود فرد انجام بشه

بی نهایت سپاس گذارم از این دیدیتون.خیلی ممنون..ببخشید فکر کردم خدای نکره منظور دیگه ای دارید..
من خودم مرمت خوندم.....دستتون درد نکنه آخه بعضیا اینا رو قبول ندارن!
بازم ممنون که توضیح دادید:smile:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی نهایت سپاس گذارم از این دیدیتون.خیلی ممنون..ببخشید فکر کردم خدای نکره منظور دیگه ای دارید..
من خودم مرمت خوندم.....دستتون درد نکنه آخه بعضیا اینا رو قبول ندارن!
بازم ممنون که توضیح دادید:smile:
اوکی شما فکر کردین از روی خصاصت نمیخام کمکی بکنم؟
نه من فقط تجربه مو گفتم

ati.art

عضو جدید
سلام بچه ها ممنون که کمک کردین
اخه استاد ما تا امد درباره تاریخ مرمت حرف زد و اطلاعاتی درباره اینکه
منه دانشجوی معماری هیچ اطلاعاتی درباره مرمت ندارم باید چه کار کنم
فعلا 2 تا خونه تو تهران رو قبول کرده که
خانه علیزاده و خانه طنین
اما فقط میدونم که باید عکس بگیرم الباقی......................!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها ممنون که کمک کردین
اخه استاد ما تا امد درباره تاریخ مرمت حرف زد و اطلاعاتی درباره اینکه
منه دانشجوی معماری هیچ اطلاعاتی درباره مرمت ندارم باید چه کار کنم
فعلا 2 تا خونه تو تهران رو قبول کرده که
خانه علیزاده و خانه طنین
اما فقط میدونم که باید عکس بگیرم الباقی......................!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین دوست من
مثلا پروژه مرمت خودم رو میگم: ما باید تاریخچه شهر. اون بنا. معمارش -ساکنانش- اصن برای چه منظوری ساخته شده- الان چه استفاده ای میشه- چه استفاده ای بشه بهتره و اطلاعاتی این چنینی میدادیم + هر قسمت نظر خودمون
و بافت موجود رو معرفی میکردیم در گذشته و در حال حاضر...
نقشه قدیم شهر و قرارگیری اون در اون دوران. (برای اینکه شاید بعضی بناها در جای درست خودش بنا شده و الان به دلیل تغییرات بنا به محل نمیخوره)
از ابتدای ساختش تا الان چه تغییراتی توش انجام شده؟
آیا مرمتی روش انجام شده؟ در چه قسمتهایی؟ کی؟ کی انجام داده؟ متخصص بوده یا نه؟ درست مرمت شده؟ مرمت سرسری بوده یا با اصول؟
مثلا ما باید از جاهایی که خراب شده بود عکس میذاشتیم و علل این تخریب رو میگفتیم و راهکارش رو با توجه به اونچه توی کلاس یاد میگرفتیم میدادیم و اگه مرمت شده بود درست یا غلط بودنش رو بررسی میکردیم و اگه غلط بود راهکار درست میدادیم
دیتیل, پرسپکتیو, پلان رولوه شده و ...

خیلی زیاده ولی سخت نیست;)
بازم یادم اومد میگم.

زهرا-پ

عضو جدید
سلام دوستان پروژه ی مرمت من در مورد هشت بهشت هستش یه سری عکس دارم ولی کافی نیست کسی میتونه کمک کنه:w04::crying::crying2:

بالا