کمک برای ساخت ماکت مرمت

gingulak

عضو جدید
بچه ها استاد مرمتمون گفته باید یکی از پنجره های عمارت مسعودیه رو بسازم. به نظرتون کدوم بهتره؟
با چی بسازم؟
(ببخشید کیفیت عکسا کمه!)
p1.jpg p2.jpg

فکر می کنم تصویر دومی(هشت کیلوبایتی) بهتر باشه برای ساخت چون اون یکی پنجره متریالِ دیوار هم داره

و اگه من بودم با کد می کشیدم و می دادم رو مقوای ماکت برش لیزری بزنن، و می تونید پنجره هاش رو هم با طلق کار کنید

راستی هرجور که ساختید، لطفا عکس ماکت رو بگذارید برای عبرت آیندگان!:دی

موفق باشید:gol:

gingulak

عضو جدید
فکر می کنم تصویر دومی(هشت کیلوبایتی) بهتر باشه برای ساخت چون اون یکی پنجره متریالِ دیوار هم داره

و اگه من بودم با کد می کشیدم و می دادم رو مقوای ماکت برش لیزری بزنن، و می تونید پنجره هاش رو هم با طلق کار کنید

راستی هرجور که ساختید، لطفا عکس ماکت رو بگذارید برای عبرت آیندگان!:دی

موفق باشید:gol:
استادمون خیلی سخت میگیره که دقیق باشه و با کد نمیتونم به اون دقت در بیارم. pdf دقیق داشته باشم نمیتونم بدم بندازن رو مقوا؟؟؟

استادمون خیلی سخت میگیره که دقیق باشه و با کد نمیتونم به اون دقت در بیارم. pdf دقیق داشته باشم نمیتونم بدم بندازن رو مقوا؟؟؟

راستشو بخواید نمی دونم!
من فکر می کنم شما دو تا کار انجام بدید:یکی این که برید پامنار و بپرسید که فایلی که میدن به دستگاه باید مالِ چه نرم افزاری باشه
اگه پی دی اف نمی شد، فکر می کنم اگه بگردید نرم افزار برای تبدیل فایل پ دی اف به کد باشه
چون شنیده بودم که نرم افزارایی هس که نقشه دستی رو به کد تبدیل می کنه. حالا شاید این هم پیدا بشه

موفق باشید
:gol:

gingulak

عضو جدید
راستشو بخواید نمی دونم!
من فکر می کنم شما دو تا کار انجام بدید:یکی این که برید پامنار و بپرسید که فایلی که میدن به دستگاه باید مالِ چه نرم افزاری باشه
اگه پی دی اف نمی شد، فکر می کنم اگه بگردید نرم افزار برای تبدیل فایل پ دی اف به کد باشه
چون شنیده بودم که نرم افزارایی هس که نقشه دستی رو به کد تبدیل می کنه. حالا شاید این هم پیدا بشه

موفق باشید
:gol:
مرسی دوست من :gol:

mandana-n

عضو جدید
سلام
وای من عاشق این پنجره های قدیمی ام
خب اول اینکه با فایل پی دی اف نمیشه برش لیزری کرد حتما باید یا کد باشه یا کرل
که میتونی فایل پی دی اف رو ببری تو فتوشاپ و بعد تبدیل به عکسش کنی و ببری تو کد و از روش بکشی

دوم در مورد متریالش:
اگه میخوای یه چیز خیلی توپ و جالب بشه از چوب استفاده کن چوب بالسا تو صخامت های مختلف تو بازار وجود داره که میتونی ازش استفاده کنی
برای شیشه هاش میتونی از پلکسی های رنگی استفاده کنی که مرکزش تو خیابون پامناره

من یه نمونه پنجره ی قدیمی کار کردم که البته از چوب روسی و تخته سه لا استفاده کرده بودم که عکسهاش رو برات میذارم

اول چهارچوب اصلی و قسمت نیم دایره ی بالاش و چهار چوب وسطی رو دادم به نجار با ابعاد و اندازه برام درآورد
(چهارچوب اصلی چوب روسی 4 سانتی و چهارچوب داخلی چوب روسی 2 سانتی بود)

بعد قسمت های مشبک داخل مربع ها و داخل نیم دایره رو با تخته سه لا و برش لیزری درست کردم و داخل جای خودشون قرار دادم و چسباندم:D

بعد همه رو یه دست رنگ کرم رنگ زدم

بعد با رنگ شاپن همه رو قهوه ای رنگ کردم که چون بار اولم بود و بلد نبودم شاپن رو رقیق کنم و کمتر بزنم خیلی رنگ کارم تیره شد:D

بعد برای قدیمی تر کردن کار وقتی شاپن خشک شد روش رو کمی واکس طلا زدم

و در آخر هم پلکسیهای رنگی ای که با لیزر برش داده بودم رو بهش چسباندم

و اینم بگم که من اصلا پتینه بلد نبودم و یکی از دوستای گلم تو همین سایت قدم به قدم باهام پیش اومد و پتینه و رنگ کردن این کار رو بهم یاد داد
که ازش ممنونم
:gol::gol::gol:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با حرفه دوستمون ماندانا موافقم...با بالسا و طلق های رنگی یا پلکسی فوقالعاده میشه..چون منم انجام دادم ..عکسی ازش ندارم والا واست میزاشتم اخه تحویلش دادم

بالا