کمککککککککککک!!!!!!!

matak49

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من برای ی مدار نیاز به میکرفون ترانزیستوری دارم اما هرجا رفتم هیچکس نمیشناختتتتتتتتت!!!!!!!!!
برای ی مدار حساس به صدا میخوام
لطفا help

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من برای ی مدار نیاز به میکرفون ترانزیستوری دارم اما هرجا رفتم هیچکس نمیشناختتتتتتتتت!!!!!!!!!
لطفا help
سلام
می شه بگید منظورتون چیه و یا برای چه کاری می خواید استفاده کنید ؟
منظورتون از میکروفون ترانزیستوری میکروفونی هست که به یه استیج ترانزیستوری برای تقویت صدا وصل شده باشه یا مورد دیگه ای ؟

355113

عضو جدید
سلام به همه دوستان
لطفا help

درود بر شما

شما به یک میکروفن خازنی (Electret Mic) احتیاج دارید. این میکروفن ها علاوه بر یک میکروفن حساس با امپدانس بالا، یک طبقه تقویت کننده با ترانزیستور FET دارند. لذا، این میکروفن ها دارای 3 سیم هستند: زمین - خروجی سیگنال - خط مثبت تغذیه . این میکروفن ها فراوان و ارزان هستند و معمولا با ولتاژهای تغذیه ای از 5 ولت تا 30 ولت کار می کنند.

اینجا را هم ببینید:
http://dastavardiran.blogfa.com/post-841.aspx

پیروز باشید

matak49

عضو جدید
درود بر شما

شما به یک میکروفن خازنی (Electret Mic) احتیاج دارید. این میکروفن ها علاوه بر یک میکروفن حساس با امپدانس بالا، یک طبقه تقویت کننده با ترانزیستور FET دارند. لذا، این میکروفن ها دارای 3 سیم هستند: زمین - خروجی سیگنال - خط مثبت تغذیه . این میکروفن ها فراوان و ارزان هستند و معمولا با ولتاژهای تغذیه ای از 5 ولت تا 30 ولت کار می کنند.

اینجا را هم ببینید:
http://dastavardiran.blogfa.com/post-841.aspx

پیروز باشید
واا... من که فراوونی ندیدم!
گشتم نبود!!

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

همونطور که دوستان فرمودند این نوع میکروفون به وفور پیدا میشه.
اول اینکه هر شهری یک منبع برای فروش قطعات الکترونیکی داره ، از سوپر مارکت و الکتریکی های محله ها که نباید سوال کنی.
مثلا لاله زار تهران ، و در شهر من کرمانشاه این منبع در پاساژ ولیعصر هست.
بگو میکروفون خازنی میخوام ، نه ترانزیستوری.
قیمت خیلی کمی هم داره.
البته آخرین بار 5-6 سال پیش من کارم به خرید میکروفون افتاد که اون موقع 200 تومن بیشتر نبود :)

رفیق این جور تیتر هارو نزن : کمککک ، help me و ... سعی کن تیترت مرتبط با درخواستت باشه تا سریعتر به نتیجه برسی.

m_nafisi

عضو جدید
میتوانید از میکروفن خازنی یا گوشی کریستالی استفاده کنید

matak49

عضو جدید
مشهد بازار مهتابش معروفه، رفتم کسی نمیشناخ! یادمم نی سوپر مارکتی رفته باشم!!:D

چشم علی آقا! دفه های بعد سعی میکنم رعایت بشه
:biggrin:

بالا