کمکم کنید! ازدواج فامیلی آره یا نه!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

f.babaei

عضو جدید
سلام به دوستان
امروز خونوادم یه قضیه رو بطور جدی باهام مطرح کردن و اون ازدواج با دختر خالم بود! البته قبلا هم به داداشم که بزرگتر از منه گفته بودن اما بخاطر اختلاف سنی که حدود 12سال داداشم بزرگتر بود داداشم نپذیرفت حالا اومدن سراغ من! راستش منم دفعه اول قبول نکردم چون گفتم ازدواج فامیلی خوب نیست وداییم که بادختر خالش ازدواج کرده یکی از بچه هاشون ناقصه اما خونواده گفتن هرچی باشه دخترخالست دیده و شناخته و.... واگر نگران ازدواج فامیلی و مشکلات ژنتیکی هستی خوب قبل ازدواج میرید آزمایش ژنتیک میدید و.........
واما من ازدخترخالم 8 سال بزرگترم! اما خالم مارو خیلی دوست داره ومیدونم که جوابشون مثبته اصلا برای اونا سن مطرح نیس چون دختر اولی رو یکسال پیش دادن به یه نفر که 10سال بزرگتر از دختره بود!
در حال حاضرم یکسال از خدمتم مونده وبیکارم و دوس دارم ادامه تحصیل هم بدم وفکر میکنم که با اینکار عقب بیفتم اما خونواده میگن فقط ما بهشون میگیم که شوهرش ندن تا 4یا5 سال دیگه!
خلاصه بد جوری توی تصمیم گیری دچار مشکل شدم و امیدوارم نظراتتون کمکم کنه. پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست گلم شما ببين اول آمادگي براي تشكيل يه زندگي داري يا نه؟ در ثاني ازدواج فاميلي مشكلي نداره به شرطي كه عقائد و ديدگاهتون شبيه هم باشه

f.babaei

عضو جدید
دوست گلم شما ببين اول آمادگي براي تشكيل يه زندگي داري يا نه؟ در ثاني ازدواج فاميلي مشكلي نداره به شرطي كه عقائد و ديدگاهتون شبيه هم باشه
من که گفتم حرف از 4یا 5 سال دیگس الان میخوان فقط حرفشو بزنن که خواستگار اومد جواب رد بده!
مشکل من عقاید نیس مشکل من ترس از مشکلات ژنتیکی هست

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که گفتم حرف از 4یا 5 سال دیگس الان میخوان فقط حرفشو بزنن که خواستگار اومد جواب رد بده!
مشکل من عقاید نیس مشکل من ترس از مشکلات ژنتیکی هست

خوب اگر توي اين4 يا 5 سال از كسي ديگه اي خوشتون بياد چي؟

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول ببین دوسش داری یا ن؟؟؟ بعد ببین اون دوستت داره یا ن؟؟؟؟

بقیه مشکلات حله...ماشالا انقد علم پیشرفت کرده ک میشه از اون مشکلاتی ک نگرانشی پیشگیری کرد...

فقط با منطق پیش برو دوسته گلم;)

f.babaei

عضو جدید
خوب اگر توي اين4 يا 5 سال از كسي ديگه اي خوشتون بياد چي؟
الان توی موقعیتی هستم که نیاز به یک همراه برای روحیه دادن توی مسیرزندگیم هستم و مطمینم که اگه پیداش کنم تا آخر پاش وایمیسم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان توی موقعیتی هستم که نیاز به یک همراه برای روحیه دادن توی مسیرزندگیم هستم و مطمینم که اگه پیداش کنم تا آخر پاش وایمیسم
درسته كه همسر يه شريك مطمئنه ولي اين دليل كافي براي تشكيل يه زندگي نيست ... در درجه اول اين مهمه كه اون خانم و شما ديدگاهتون به زندگي و مشكلاتش تقريبا مثل هم باشه ...

f.babaei

عضو جدید
ازدواج اصلا ربطي به فاميل و غريبه نداره مهم تفاهمه كه بايد بشينيد باهم صحبت كنيد ببينيد چقدر باهم تفاهم داريد بعد تصميم بگيريد
اتفاقا توی این فکر بودم که اول با خودش صحبت کنم و شرایطم رو براش بگم بعد اگه قبول کرد به خونوادش بگیم چون اگه به خونوادش اول بگیم شاید مجبورش کنن

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
ببینید اصلا به این کار نداشته باشین که فامیله یا نه
یعنی الان تنها مشکل شما اینه که فامیله
خب با هم حرف بزنین
ببینید چقد افکارتون به هم نزدیکه
ببینید مهرتون به دل هم میشینه یا نه
اون نگرانی که شما دارین بالاخره پیش میاد
با هرکسی که ازدواج کنین باید بالاخره برای بچه دار شدن تحت مراقبت باشین
اما الان فقط به شخصیتش
به افکارش
به طرز فکرش ب
ه خانوم بودنش
توجه کنین
برای شروع زندگی اگه خانواده ها یه کم حمایت کنن به محض تموم شدن سربازی میتونین شروع کنین
الهی خوشبخت بشی مادر:biggrin:

f.babaei

عضو جدید
درسته كه همسر يه شريك مطمئنه ولي اين دليل كافي براي تشكيل يه زندگي نيست ... در درجه اول اين مهمه كه اون خانم و شما ديدگاهتون به زندگي و مشكلاتش تقريبا مثل هم باشه ...
پس باوضعیت بهترین کار اینه که اول با خودش صحبت کنم
اما یه سوال دیگه امسال دارم برای کنکور میخونم میترسم خودمو درگیراین قضیه کنم و از درس وزندگی بیفتم!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما یه سوال دیگه امسال دارم برای کنکور میخونم میترسم خودمو درگیراین قضیه کنم و از درس وزندگی بیفتم!

دقيقا اول از همه با خودش مطرح كن ببين آيا اونم قصد ازدواج داره ؟كسي توي زندگيش نيست؟ وقتي كامل باهاش صحبت كرديد و نظرشو فهميدي فرصتي كه خودتون گفتين4 يا 5 سال خوبه هم درستو بخون و همبه زندگيت سر و سامان بده

f.babaei

عضو جدید
سلام
ببینید اصلا به این کار نداشته باشین که فامیله یا نه
یعنی الان تنها مشکل شما اینه که فامیله
خب با هم حرف بزنین
ببینید چقد افکارتون به هم نزدیکه
ببینید مهرتون به دل هم میشینه یا نه
اون نگرانی که شما دارین بالاخره پیش میاد
با هرکسی که ازدواج کنین باید بالاخره برای بچه دار شدن تحت مراقبت باشین
اما الان فقط به شخصیتش
به افکارش
به طرز فکرش ب
ه خانوم بودنش
توجه کنین
برای شروع زندگی اگه خانواده ها یه کم حمایت کنن به محض تموم شدن سربازی میتونین شروع کنین
الهی خوشبخت بشی مادر:biggrin:
کاملا حرفاتون رو قبول دارم اما نگرانیهای من که یکی دوتا نیس!! میترسم بچگانه فکرکنه یا تصمیم بگیره آخه 15 سالشه اما خواستگار زیاد داره!

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
کاملا حرفاتون رو قبول دارم اما نگرانیهای من که یکی دوتا نیس!! میترسم بچگانه فکرکنه یا تصمیم بگیره آخه 15 سالشه اما خواستگار زیاد داره!

15سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب چه عجلیه؟
شما یعنی 23سالتونه؟!
به نظرم شاید اونقد به بلوغ فکری نرسیده باشه که درست تصمیم بگیره حتی اگه قبلش بری با خودش حرف بزنی

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سنتون متاسفانه خيلي كمه و غالبا در اين سن بر اساس احساس تصميم گرفته ميشه نه بر اساس منطق

jasmin.me

عضو جدید
چی دارین میگین به این بنده خدا !

جناب شما حتما برو پیش یه مشاور خوب تا کاملا آگاهت کنه ازدواج فامیلی محکوم به شکسته ...

لطفا اسثناها رو مثال نزنین ... تفاهم فرهنگی و اخلاقی مد نظرم نیست

این یه ریسک خیـــــــلی بزرگ ژنتیکیه ... با آزمایش ژنتیک اونم تو کشور ما ، از 100% فقط 5% میشه از سلامت این ازدواج مطمئن شد !

f.babaei

عضو جدید
15سال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب چه عجلیه؟
شما یعنی 23سالتونه؟!
به نظرم شاید اونقد به بلوغ فکری نرسیده باشه که درست تصمیم بگیره حتی اگه قبلش بری با خودش حرف بزنی
منم از همین میترسم!
اما خواستگاری داره که میدونم اگه پا پیش نگذارم خونوادش قبول میکنن و ازدواج میکنه

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

جناب شما حتما برو پیش یه مشاور خوب تا کاملا آگاهت کنه ازدواج فامیلی محکوم به شکسته ...

این یه ریسک خیـــــــلی بزرگ ژنتیکیه ... با آزمایش ژنتیک اونم تو کشور ما ، از 100% فقط 5% میشه از سلامت این ازدواج مطمئن شد !

آزمايش ها رو قبل از ازدواج ميگيرند كهمشكلي پيش نياد اگر مشكل داشته باشند اجازه ازدواج ندارند

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دختر خاله و پسر خاله من 5سال پیش با اختلاف سنی 10سال با هم ازدواج کردن...

الانم دوتا بچه ی خوشگلو شیرین دارن.....

هر چیزی ممکنه....ولی علم پیشرفت کرده....

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز

کدوم کنکور؟
چند سالتونه شما؟
اینکه نگران آینده هستی یعنی آدم قابل اعتمادی هستی و 4 - 5 سال بشه 10 سال هم توو تصمیمت تاثیر نداره مگر اینکه باهم تفاهم نداشته باشید
ازونجا که دخترخالته یعنی شناخت خوبی ازش داری پس میتونی این به خودت اثبات کنی که ازش خوشت میاد یا نه
اگه خوشت میاد توو مرحله بعد همین طور که دوستان فرمودن با دخترخالت خیلی جدی صحبت کن اگه به نتیجه رسیدید که میتونید باهم خوشبخت بشید یه شیرینی به ما بده
اگه نه که ایشالله با کسی که خدا برات صلاح میدونه و در کنارش خوشبخت میشی ازدواج کنی
نگران ازدواج فامیلی هم نباش،حتی غیرفامیلها هم ممکنه مشکل ژنتیکی داشته باشن

jasmin.me

عضو جدید
آزمايش ها رو قبل از ازدواج ميگيرند كهمشكلي پيش نياد اگر مشكل داشته باشند اجازه ازدواج ندارند

همینو عرض کردم !

وقتی به شما میگن مشکلی ندارین ... یعنی ما فقط علم و امکانات 5% از کل بیماری ها رو داشتیم و شما مشکل ندارین ... 95% بقیه رو برین توکل کنین به خدا !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همینو عرض کردم !

وقتی به شما میگن مشکلی ندارین ... یعنی ما فقط علم و امکانات 5% از کل بیماری ها رو داشتیم و شما مشکل ندارین ... 95% بقیه رو برین توکل کنین به خدا !

وا ديگه نه تا اين حد ...خيلي از مشكلات ژنتيكي قابل حله .. يه سري ژن توي خون دو طرف هستكه اگر سازگار نباشه مشكلاتي براي بچه پيش مياد ... كاملا همه چي رو براشون توضيح ميدن ديگه تصميم با خودشونه

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینو عرض کردم !

میتونم بپرسم از کدوم منبع به این اطلاعات رسیدید؟
برای من مهمه که از این صحبتهای شما مطمئن بشم
ممنون

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب واسه مسئله ژنتیک قبل اینکه این 4 -5 سال بگذره برین آزمایش بدین . الان ما دقیقا از وضع فامیلی شما خبر نداریم اگه رابطتتون کلا باهاشون خوب بوده و کینه و کدورتی وجود نداره و اختلاف خاصی بین خونوادهاتون نیست مشکلی نیست ازدواج خیلی خوب هم هست . ولی اگه این جور مسائل تو خونواده ای بود اشتباه چون دقیقا بعد ازدواج همه کینه و اختلافا خانوادگی تو زندگی اونا زنده میشه . ولی طوری شما گفتین مثل اینکه ارتباطتون خوبه . و اینکه نسبت به علاقتون بهش خیلی دقت کنین که ببینین واقعا دوسش دارین و بعد ببینین چقدر تفاهم دارین و برنامه های که واسه آینده اش داره بپرسین که ببینین هم مسیر هستین . ایشاله هرچی خیر و صلاحتونه .

jasmin.me

عضو جدید
ببینین دوستان

من تا چند وقت پیش خیلی از این مسائل آگاه نبودم

لطف بفرمائین صحبتای دکتر شاهین فرهنگ رو گوش بدین تا کاملا قانع بشیین !

البته که هر چیزی اسثتنا داره ...

اما چیزی که مسلمه اینه که قراره یه انتخاب درست و مطمئن از همه لحاظ داشته باشیم ... پس درست نیست حتی از یه بعد بخوایم ریسک کنیم !

ما توی دینیمون ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی فامیلی بوده ... ( چون غیر از ایشون هیچ کسی لیاقت خانم فاطمه ی زهرا نداشتن )
اما هیچ جای دیگه توصیه به ازدواج فامیلی نشده ! و حتی حدیث از پیامبر داریم که نهی کردن از این کار !
خب اون زمان که نمیتونستن دلیل ژنتیکی بیارن . ولی قطعا همین بوده !

از جوانب دیگه :

شناخت فامیلی آنچنان شناخت خوبی هم نیست !
آیا همه ی ماها توی فامیل با هم روراستیم و از تمام سر همدیگه خبر داریم !؟ نه !

حتی اینجوری خیلیا دیگه نمیرن تحقیق کنن از هم ! میگن همو میشناسیم ! اما حتما اشتباه میکنن ... ما مگه چقدر و چند وقت یکبار فامیلامونو میبینیم !؟ هر وقتم میبینیم که همه خوش و خرمن و توی مهمونی !
آیا لازم نیست بریم از همسایه ها بپرسیم اینا چجور خانواده هستن !؟ تا حالا مشکلی سر وصدائی ازشون شنیدین یا نه ؟!

یا بخوان تحقیق کنن یه پیش زمینه ی خوب تو ذهنشون دارن ! که نباید اینجوری باشه !

اینا دید منفی دنیست ! ... یه سری اصولیه که باید رعایت بشه تا یه ازدواج موفق باشه !

jasmin.me

عضو جدید
میتونم بپرسم از کدوم منبع به این اطلاعات رسیدید؟
برای من مهمه که از این صحبتهای شما مطمئن بشم
ممنون

عرض کردم صحبتای این دکتر رو گوش بدین و برای اطمینان بیشتر پیش فوق تخصص ژنتیک برین ... مسئله ی کمی نیست

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
15 سال؟؟؟ خیلی کمه واسه تصمیم گیری تو ازدواج!!!نمیدونم والا چی بگم !

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینین دوستان

من تا چند وقت پیش خیلی از این مسائل آگاه نبودم

لطف بفرمائین صحبتای دکتر شاهین فرهنگ رو گوش بدین تا کاملا قانع بشیین !

البته که هر چیزی اسثتنا داره ...

اما چیزی که مسلمه اینه که قراره یه انتخاب درست و مطمئن از همه لحاظ داشته باشیم ... پس درست نیست حتی از یه بعد بخوایم ریسک کنیم !

ما توی دینیمون ازدواج حضرت زهرا و حضرت علی فامیلی بوده ... ( چون غیر از ایشون هیچ کسی لیاقت خانم فاطمه ی زهرا نداشتن )
اما هیچ جای دیگه توصیه به ازدواج فامیلی نشده ! و حتی حدیث از پیامبر داریم که نهی کردن از این کار !
خب اون زمان که نمیتونستن دلیل ژنتیکی بیارن . ولی قطعا همین بوده !

از جوانب دیگه :

شناخت فامیلی آنچنان شناخت خوبی هم نیست !
آیا همه ی ماها توی فامیل با هم روراستیم و از تمام سر همدیگه خبر داریم !؟ نه !

حتی اینجوری خیلیا دیگه نمیرن تحقیق کنن از هم ! میگن همو میشناسیم ! اما حتما اشتباه میکنن ... ما مگه چقدر و چند وقت یکبار فامیلامونو میبینیم !؟ هر وقتم میبینیم که همه خوش و خرمن و توی مهمونی !
آیا لازم نیست بریم از همسایه ها بپرسیم اینا چجور خانواده هستن !؟ تا حالا مشکلی سر وصدائی ازشون شنیدین یا نه ؟!

یا بخوان تحقیق کنن یه پیش زمینه ی خوب تو ذهنشون دارن ! که نباید اینجوری باشه !

اینا دید منفی دنیست ! ... یه سری اصولیه که باید رعایت بشه تا یه ازدواج موفق باشه !

دوست گلم دكتر فرهنگ دكتر ژنتيك هستند يا مشاور؟

f.babaei

عضو جدید

این دوستمون واقعا منو میترسونه! :cry::eek:

سیه مو

اخراجی موقت
خوب حالا یکی بیاد جمع بندی کنه ببینیم بحث به کجا رسیده ؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا