کمتر از یک هفته تا نوروز باقی مانده...

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
سال نو پیشاپیش برای همه دوستان گرامی و مهندسان عزیز تبریک و تهنیت باد
همه دوستان بیان تو این تاپیک و با هر بیانی که دوست دارن پیشاپیش سال نو را تبریک بگن..

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]یک سال دیگر گذشت ، سالی پر از اتفاقات تلخ و شیرین ، اکنون به فاصلۀ کمتر از 6 روز مانده تا لحظۀ تحویل سال 1389 ، امیدوارم همگی شما دوستان ، سال 88 را با موفقیت و کامرانی به پایان رسانده و حداکثر استفاده را از فرصت های زندگی در این سال برده باشید.بار دگر طبیعت سر سبز ، حیاتی دوباره یافته و نسیم شکوفایی و شکفتن در جامعه وزدین آغاز نموده. امیدوارم در این موسم بهاری ، همگی مان ، همراه با تحول و دگرگونی طبیعت ، با تلاش و کوشش در عرصه های انسانیت فردای بهتری را برای خود رقم بزنیم.فرا رسیدن نوروز باستانی و آغاز فصل بهار ، فصل شکوفایی طبیعت را به شما دوستان و همراهان همیشگی ، تبریک و تهنیت عرض میکنم.
[/FONT]

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]

aliali8989

عضو جدید
منم تبریک می گم..
امیدوارم سال جدید سالی سر شار از موفقیت و پیشرفت واسه همه دوستان باشه

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سال نو پیشیپیش مبارک به امیده اینکه امثال کسی مشروطی نیاره!!!!

maverick

عضو جدید
خوش به حال غنچه های نیمه باز
بوی باران بوی سبزه بوی خاک
شاخه های شسته باران خورده پاک
آسمان آبی و ابر سپید
برگهای سبز بید
عطر نرگس رقص باد
نغمه شوق پرستو های شاد
خلوت گرم کبوترهای مست
نرم نرمک می رسد اینک بهار
خوش به حال روزگار
خوش به حال چشمه ها و دشت ها
خوش به حال دانه ها و سبزه ها
خوش به حال غنچه های نیمه باز
خوش به حال دختر میخک که می خندد به ناز
خوش به حال جام لبریز از شراب
خوش به حال آفتاب
ای دل من گرچه در این روزگار
جامه رنگین نمی پوشی به کام
باده رنگین نمی نوشی ز جام
نقل و سبزه در میان سفره نیست
جامت از آن می که می باید تهی است
ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم
ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب
ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار
گر نکویی شیشه غم را به سنگ
هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

"فریدون مشیری "

پیشاپیش سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم

bme_352

عضو جدید
و بهار می آید
و بهاری که لب بوم حضور
شوق بودن دارد
شوق مستانه ز جام باده خوردن دارد

دوستان بهارتان رنگارنگ

tick taack

عضو جدید
نوروز آنقدر مفهوم پيچيده و عميقي هست كه حداقل من هر بار مي‌آيم درباره‌اش بنويسم، حسابي كم مي‌آورم. نوروز البته در قرن بيست‌ويكم بين ايرانيها ديگر آن نوروزي نيست كه در عصر جمشيد جم بود...
گردهمايي‌هاي علمي، ادبي و هنري در حوزه‌هاي مختلف براي افزايش دادن سطح اطلاعات عمومي مردم، كاخ آپادانا و هفت پايه‌يي كه در هر كدام از آنها هفت نوع غله كاشته مي‌شد...
شايد خيلي‌ها فكر مي‌كنند كه نوروز (يعني نخستين روزي كه بنا به حساب جلالي يا خيامي، روز جديد خورشيدي با پشت سر نهادن آخرين بيست و چهار ساعت سال كهنه، آغاز مي‌شود) يك روز است مثل ساير روزها، كه به لحاظ تقويمي هم فرقي با سيصد و شصت و چهار روز ديگر ندارد، در حالي كه چه به لحاظ مفهومي و چه از جهت تقويمي، نوروز يعني نخستين روز شروع اعتدال بهاري، يك روز متفاوت است.
از لحاظ مفهومي كه همه‌ي حرفها را دكتر شريعتي و مولانا زده‌اند: "روزها مي‌آيند تا بر شما مبارك شوند... مبارك شماييد!"... نوروز روز باززايي مجدد طبيعت است و روز شكفتن دوباره. از شكفتن قلبهاي نامهربان و ساكت گرفته تا شكفتن غنچه‌هايي كه يك زمستان كامل در دل سكوت جا خوش كردند تا فرصتي بيابند براي از خلسه بيرون آمدن.
از لحاظ تقويمي هم نوروز، هميشه با بيست و يكم مارچ برابر مي‌شود. يعني روزي كه سازمان ملل متحد، روز زمين نامگذاري‌اش كرده است. يعني روزي كه اعتدال ربيعي تازه آغاز مي‌شود...
فكر نمي‌كنم مناسبتي براي شاد بودن، گرد هم بودن، ترانه‌ي سرور خواندن و پايكوبي كردن در محفلي عارفانه همراه با يك فال حافظ دبش كه از قضا نفس باد صبا هم عطف كلامش باشد و سنجد خندان و سمنوي گندمين پربركت و سبزه‌ي سبز سال نو و ماهي قرمز رقضان تنگ بلور با تخم مرغ رنگي‌هايي كه رنگ كردنشان دلخوشي من براي شروع سالي جديد است، بهتر از نوروز سراغ داشته باشيم.
آواي خوش هزار تقديم تو باد
سرسبزترين بهار تقديم تو باد
گويند كه لحظه‌يي است روييدن عشق
آن لحظه هزار بار تقديم تو باد
در اين روزهای زيباي باقيمانده به پايان زمستان، آرزوي گرمترين بهارها، پربركت‌ترين هفت‌سين‌ها و شادترين لحظات را برايتان دارم...
http://http://samarqand.malakut.org/archives/Nawruz%5B1%5D.jpg

Armjoo

عضو جدید
بی معنی ترین دوران زندگی

بی معنی ترین دوران زندگی

من نمی دونم عید چی داره که همه خودشونو براش می کشن؟
بابا اینم یه روزیه مثل همه ی روزا؟
اصلا کلا بیهوده زندگی می کنیم!

فقط همین:

می نوش که عمر جاودانی این است

Anahita.pb

عضو جدید
بوی عیدی
بوی توت
بوی کاغذ رنگی
بوی تند ماهی دودی وسط سفره نو
بوی یاسه جا نمازه ترمه مادر بزرگ
با اینا زمستونو سر میکنم