کمتر از یک دقیقه با دکتر شریعتی

l3alikl3alik

عضو جدید
زندگی چیست؟ ایمان، دوست داشتن، نان، ازادی، فرهنگ.

ایمان و دوست داشتن! این دو بس است.

نان؟ من هیچگاه گرسنه نبوده ام .
آزادی؟ همین است آنچه ندارم.
فرهنگ؟ خدا را سپاس که غنی ام.
ایمان؟ زندگی ام مگر جز در آن گذشته است و لحظه ای را جز برای آن زیسته ام؟ حتی ایمان هایی زلالترو قوی تر از ایمان خویش در سرزمینم پرورده ام .
دوست داشتن! وای که چقدر دل من می تواند دوست بدارد, باور کردنی نیست, گاه خودم می بینم و می یابم و باور نمی توانم کرد, یک مشت خونین و در آن این همه, به اندازه تمامی گنجینه های دو عالم جواهر! دُر و الماس و مروارید و زمرد و عقیق و فیروزه و به اندازه ستاره های آسمان ها و ریگ بیابانها نگین ِ انگشتر ِ سلیمانی .:gol:

Mahka

عضو جدید
جمله از دكتر شريعتي در ادامه گفته شما

جمله از دكتر شريعتي در ادامه گفته شما

:gol: دوست داشتن در دريا شنا كردن و عشق در دريا غرق شدن است. :gol:

l3alikl3alik

عضو جدید
:gol: دوست داشتن در دريا شنا كردن و عشق در دريا غرق شدن است. :gol:

عشق نیرو و حرارتی است که از کالری هایی که وارد بدن می شود زاییده نمی شود. یک منبع نمی دانمی دارد که تمام وجود انسان را ملتهب می کند و می گدازد و حتی به نفی خویش وادار می کند ، عشق ارزش های متعالی می بخشد ودر هیچ توجیح فیزیکی و مادی و بیوشیمی نمی گنجد و اگر عشق از انسان گرفته شود به صورت یک موجود منفرد و منجمدی در می اید که فقط به درد دستگاههای تولیدی می خورد.مهندس و دکتر می شود ولی ادم بودن_ به معنای عاشق بودن ، به معنی یک انرژی عیر مادی که انسانها، تاریخ و انقلابهای بزرگ را با این انرژی ساخته اند_ در درون و فطرت ادم می میرد.

شریفی نیا

عضو جدید
شرافت مرد همچون بکارت زن است.اگر لکه دار شد هیچ چیز جبرانش را نتواند.شریعتی
زندگی چیست؟ ایمان، دوست داشتن، نان، ازادی، فرهنگ.

ایمان و دوست داشتن! این دو بس است.
نان؟ من هیچگاه گرسنه نبوده ام .
آزادی؟ همین است آنچه ندارم.
فرهنگ؟ خدا را سپاس که غنی ام.
ایمان؟ زندگی ام مگر جز در آن گذشته است و لحظه ای را جز برای آن زیسته ام؟ حتی ایمان هایی زلالترو قوی تر از ایمان خویش در سرزمینم پرورده ام .
دوست داشتن! وای که چقدر دل من می تواند دوست بدارد, باور کردنی نیست, گاه خودم می بینم و می یابم و باور نمی توانم کرد, یک مشت خونین و در آن این همه, به اندازه تمامی گنجینه های دو عالم جواهر! دُر و الماس و مروارید و زمرد و عقیق و فیروزه و به اندازه ستاره های آسمان ها و ریگ بیابانها نگین ِ انگشتر ِ سلیمانی .:gol: