[ کف سازی ] پرسش و پاسخ و ارائه >

AYSAN.SH

عضو جدید
سلام روستان
به چند تا عكس از كف سازى روى زمين و سطح طبقات احتياج دارم…(فقط از اينترنت نباشن)
ممنون ميشم كمك كنيد.

AYSAN.SH

عضو جدید
سلام
خيلى ممنونم
اگر لطف كنيد و ٣،٤ تا عكس ديگه هم بگذاريد واقعا ازتون ممنون ميشم…
اگر عكس از عايق كارى هم داشته باشيد و برام بگذاريد كه ديگه عالى ميشه.

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام
خيلى ممنونم
اگر لطف كنيد و ٣،٤ تا عكس ديگه هم بگذاريد واقعا ازتون ممنون ميشم…
اگر عكس از عايق كارى هم داشته باشيد و برام بگذاريد كه ديگه عالى ميشه.
-------------------
DSC03988.jpgDSC03991.jpg

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
از کاشی کاری و سرامیک کاری عکس دارم اما از عایق کاری نه-البته عکس دارم اما خودم نگرفتمشون

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
[ کف سازی ] پرسش و پاسخ و ارائه >

با سلام..........
1- اگه بخوام لوله فاضلاب رو از روی شناژ ساختمان رد بکنم چقدر فاصله تا کفسازیم نیاز دارم ........... یعنی با فاصله 30 تا 40 سانتیمتر به مشکل بر نمی خورم ؟...........
2- میزان کف سازی از روی صفحه ستون معمولا چند سانتیمتر محاسبه میشه ؟

aryaei

عضو جدید
سلام سوال شما دقيق مشخص نيست اما اگر منظورت توي كف سازي روي صفحه ستون توي پاركينگ باشه باشه بسته به قرار گيري محل چاه شماست يك شيب معمولا 15درصد يا 15 سانت رو در نظر ميگيري كه با زانويي كه در قسمت پايين ميخوره 20 سانت در مي اد و معمولا در پاركينگ يه شيبي به سمت بيرون از ساختمان به سمت جوب بيرون خيابان داريم كه اگر در كد ارتفاعي اوليه اشتباه نكرده باشي اونم با شيب 1 درصد به سمت جوب كفايت مي كنه و بسته به طول ساختمانت اگر از 20 متر بيشتر نباشه 35 سانت كفايت مي كنه ولي اگر منظورت در طبقات باشه يه مقدار داستان متفاوت مي شه

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام سوال شما دقيق مشخص نيست اما اگر منظورت توي كف سازي روي صفحه ستون توي پاركينگ باشه باشه بسته به قرار گيري محل چاه شماست يك شيب معمولا 15درصد يا 15 سانت رو در نظر ميگيري كه با زانويي كه در قسمت پايين ميخوره 20 سانت در مي اد و معمولا در پاركينگ يه شيبي به سمت بيرون از ساختمان به سمت جوب بيرون خيابان داريم كه اگر در كد ارتفاعي اوليه اشتباه نكرده باشي اونم با شيب 1 درصد به سمت جوب كفايت مي كنه و بسته به طول ساختمانت اگر از 20 متر بيشتر نباشه 35 سانت كفايت مي كنه ولي اگر منظورت در طبقات باشه يه مقدار داستان متفاوت مي شه

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز.........

1- این شیبی که گفتید خیلی زیاد نیست ........... معمولا برای هر متر 2 درصد یا همون دو سانت در نظر میگیرن ......... این 15 درصد در کل ماجراست یا برای هر یک متر ؟ ؟؟ خیلی زیاده ........

2- منظور شناژ در طبقه همکف یا همون پارکینگ هستش............. چون روی صفحه ستون لچکی و گونیا ها و اتصالات پایه ستون وچود داره .......... خواستم بدونم به طور معمول در روی اون چند سانت کف سازی میشه

و حالا یک سوال دیگه

می خواستم بدونم برای یک ساختمان سه طبقه (هر طبقه یک واحد و جمعا سه واحد )......... و هر واحد دارای یک سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه می باشد.

1- قطر لوله ای اصلی که باید در همکف رد بشه و لوله اصلی خروجی فاضلاب از ساختمان هستش باید چند باشه ...........؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ممنون مهندس جان .............

این کتاب دستیار مهندس هستش ... از انتشارات خانه عمران......... کتاب خوبیه ............ خیلی از جزئیات و استاندارها رو که در ساختمان سر و کار داریم .......... رو داره ........ ممنون خیلی کمک کرد .......

poorhabib

عضو جدید
پروژه من به این صورته که دوطبقه زیرزمین داره. برای کف سازی در تراز منفی 6 متر که همون کف زیرزمین دوم من باشه، ضخامت بلوکاژ باید چقدر باشه؟ (با توجه به این که عمق یخبندان خاک رو رد کردیم اصلن بلوکاژ لازمه؟)

در ضمن اگر فرض کنیم کاربریش پارکینگ باشه و شستشو هم نشه، احتیاجی به بتن شیب بندی ( بتن پوکه ای) داره؟

آخرین ویرایش:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروژه من به این صورته که دوطبقه زیرزمین داره. برای کف سازی در تراز منفی 6 متر که همون کف زیرزمین دوم من باشه، ضخامت بلوکاژ باید چقدر باشه؟ (با توجه به این که عمق یخبندان خاک رو رد کردیم اصلن بلوکاژ لازمه؟)

در ضمن اگر فرض کنیم کاربریش پارکینگ باشه و شستشو هم نشه، احتیاجی به بتن شیب بندی ( بتن پوکه ای) داره؟
سلام
عمق یخبندان ربطی به بلوکاژ نداره...
عمق یخبندان فقط واسه جلوگیری از یخ زدن بتن فونداسیون میباشد...
بلوکاژ واسه جلوگیری از بالا اومدن نم و رطوبت از کف هستش...
ضخامت بلوکاژ 15cm با استفاده از قلوه هست که با شن ریزی و بتن ریزی کلا 30cm میشه ضخامت کفمون...
اگه شستشو نمیشه و ابریز نداره احتیاجی به شیب بندی نداره...
درضمن احتیاجی هم به بتن پوکه ای نداری...