کشف یه اشتباه در قرآن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
لشکر حضرت سلیمان را میبیند به سایر مورچه ها میگوید :پناه بگیرید تا لشکر سلیمان شما را خرد نکنند (لایحطمنکم)
جهان: تعدادی از دانشمندان جمع شدند تا با تحقیق در متن قرآن ؛ خطا و اشتباهی در آن بیابند و به این ترتیب قرآن را رد کنند!!!!

لذا بسیار در متن قرآن و کلمات آن دقت کردند تا اینکه به این آیه رسیدند که در مورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای

لشکر حضرت سلیمان را میبیند به سایر مورچه ها میگوید :پناه بگیرید تا لشکر سلیمان شما را خرد نکنند (لایحطمنکم)

در حالی که: این کلمه در زبان عربی فقط در مورد خرد شدن شیشه به کار میرود اما مورچه ها آن را درباره ی خود بکار برده اند.!!!

پس این اشکالی است که میتوان به متن قرآن گرفت !!!!

بعد از آن یک دانشمند استرالیایی در تحقیقات علمی خود کشف کرد که:بیش از 75 درصد از غشای خارجی بدن مورچه ها را شیشه تشکیل میدهد
و با کشف این معجزه ی قرآن بلافاصله به اسلام ایمان آورد و مسلمان شدنش را اعلام نمود.

لا اله الا اله
الملک الحق المبین

منبع http://www.rouzegareno.ir

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آها... به این میگن تاپیک...
اطلاعات عمومی آدم میره بالا و خوندنش مفیده... :smile:

Philsooof

عضو جدید
به هیچ وجه دوست نداشتم به دلیل ذوق وافر برادران و خواهران مسلمان این تاپیک، چیزی در جهت رد این ذوق بنویسم.
صرفا از جهت علمی بررسیش میکنم، کاری به ایمان عزیزان ندارم که منتظرند هر شایعه ای را برای اثبات عقایدشان باور کنند.

1- این ادعا حتی یک سند انگلیسی هم ندارد و متاسفانه توسط یکسری ایرانی همانند نصف شدن کره ماه و تایید آن توسط ناسا ایجاد گردیده است.
اندیشمندان استرالیایی که حاصل پژوهش انها در هیچ کجای اینترنت و ژورنال ها یافت نمیشود اما ترجمه کارشان در کل فضای مجازی فارسی زبان پر شده است !!!
دوستان به جای برآشفته شدن خواهشا از استارتر بخوان یا خودشون فقط این زحمت رو به خودشون بدن ببینن این دانشمندان خیالی استرالیایی اصلا وجود خارجی دارند یا نه.

2- فعل «یَحْطِمَنَّکُمْ » از ریشه «یَحْطِمَ» می‌آید که به معنی شکستن است.
و در مورد شکستن و خرد شدن هر چیزی به کار میرود

«خرد کردن و تبدیل به اجزا کوچکتر» در ترجمه کتابی از دانشگاه ملی مصر:

بل جیتس یحطم ویندوز : کیف قلب بل جیتس مستقبل مایکروسوفت
Breaking Windows: How Bill Gates Fumbled the Future of Microsoft

3- گرچه در اسکلت خارجی بسیاری از بندپایان، کلسیم وجود دارد که جز ترکیبات موجود در شیشه است؛ اما میزان آن در حشرات هرگز به 75 درصد نمی رسد. به علاوه ترکیباتی مانند کلسیم در اسکلت داخلی و خارجی بیشتر موجودات وجود دارد و مختص حشرات و بندپایان نیست.

در پایان دوستان گرامی، مهم نیست این مطالب باورهای شمارو تقویت میکنه یا تضعیف.
فقط به عنوان قشر تحصیلکرده و دانشجو، عادت کنید رفرنس های علمی رو در ژورنالی که چاپ شده دنبال کنید و تحت تاثیر آنهایی که در وبلاگ های فارسی سرکارتان میذارند نباشید.
به امید پیروزی خرد و تامل بر تعصب و زودباوری. :gol:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل دقیقاازجایی شروع میشه که بعضی ازدوستان مطلبی روبدون تحقیق میان کپی پیست میکنن.
من به شخصه عرض میکنم به قرآن علاقه مندم واعتقادقلبی دارم ونیازی هم نمیبینم که به زوربخوام حقانیتشو اثبات کنم.
برای من همین کافیه که قرآن کلی نکته اخلاقی داره ومدام ازاندیشیدن سخن گفته.بخوانیدواندیشه کنید

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به هیچ وجه دوست نداشتم به دلیل ذوق وافر برادران و خواهران مسلمان این تاپیک، چیزی در جهت رد این ذوق بنویسم.
صرفا از جهت علمی بررسیش میکنم، کاری به ایمان عزیزان ندارم که منتظرند هر شایعه ای را برای اثبات عقایدشان باور کنند.

1- این ادعا حتی یک سند انگلیسی هم ندارد و متاسفانه توسط یکسری ایرانی همانند نصف شدن کره ماه و تایید آن توسط ناسا ایجاد گردیده است.
اندیشمندان استرالیایی که حاصل پژوهش انها در هیچ کجای اینترنت و ژورنال ها یافت نمیشود اما ترجمه کارشان در کل فضای مجازی فارسی زبان پر شده است !!!
دوستان به جای برآشفته شدن خواهشا از استارتر بخوان یا خودشون فقط این زحمت رو به خودشون بدن ببینن این دانشمندان خیالی استرالیایی اصلا وجود خارجی دارند یا نه.

3- گرچه در اسکلت خارجی بسیاری از بندپایان، کلسیم وجود دارد که جز ترکیبات موجود در شیشه است؛ اما میزان آن در حشرات هرگز به 75 درصد نمی رسد. به علاوه ترکیباتی مانند کلسیم در اسکلت داخلی و خارجی بیشتر موجودات وجود دارد و مختص حشرات و بندپایان نیست.

فقط به عنوان قشر تحصیلکرده و دانشجو، عادت کنید رفرنس های علمی رو در ژورنالی که چاپ شده دنبال کنید و تحت تاثیر آنهایی که در وبلاگ های فارسی سرکارتان میذارند نباشید.

دوست ندارم خیلی بحث کنم ولی من رفرنسم قرآنه نه ژورنال های خارجی دوست عزیز این ژورنال هایی که شما دم از راستی و درستیش میزنی همه مطالب علمیو چاپ نمیکنن..

Philsooof

عضو جدید
دوست ندارم خیلی بحث کنم ولی من رفرنسم قرآنه نه ژورنال های خارجی دوست عزیز این ژورنال هایی که شما دم از راستی و درستیش میزنی همه مطالب علمیو چاپ نمیکنن..

شهاب مهربون، شهاب مسلمون.
شما اصلا نوشته اول تاپیک و نوشته من رو خوندین؟

نوشته اعتراف اندیشمندان استرالیایی بر حقانیت قرآن !!!
بعدش هم یک دلیل علمی از شیشه بودن بدن مورچه آورده !!!

اینکه رفرنس علمی دنیا و آخرت شما کتاب مقدستون هست نظر شخصی شما و صرفا هم برای شما و سایر مسلمانان مهربان و عزیز دیگر قابل احترام است.
من عرضم این بود که اولا این اندیشمندان استرالیایی وجود خارجی ندارن، چون هیچ ژورنال علمی این عرایض این اندیشمندان رو چاپ نکرده و صرفا حاصل ذهن و تخیل یکسری وبلاگ نویس فارس زبان هست.
ثانیا جنس بدن مورچه مانند همه جانواران این کره خاکی اولویتش با کلسیم هست و استخوان های انسان هم کلسیم هستند و برایش خرد شدن به کار میبریم.
و اون فعل رو هم معنی کردم که برای خرد شدن هرچیزی استفاده میشه.

وقتی شما کتاب رفرنستون رو میخواهید با علم تجربی بشری مقایسه بفرمایید باید حداقل های لازم رو رعایت کنید.
وقتی میگین مطلبی علمی تجربی، این علم تجربی باید در جایی به اثبات رسیده شده باشه و ثبت شده باشه سپس بگین علمی بود، علم رو هوا که نداریم مهربون .
وگرنه در اینکه کتاب مقدستون از نظر شما و سایر دوستان فرا بشری و خیلی خاص هست بنده شک ندارم.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان از یه دید دیگه

[h=1]اعجاز قرآن و حقایقی درباره مورچه[/h]
نوشته شده توسط موذن
دیدگاه‌ها خاموش |
در کنار معجزات کلامی قرآن، که محمد صل الله علیه و آله به واسطه آن مشرکان را به مبارزه طلبید و از آن ها خواست که یک آیه مانند آن بیاورند و آن ها نتوانستند، قرآن کریم دربرگیرنده معجزات علمی زیادی است که خداوند برای محمد صل الله علیه و آله آن ها را بیش از هزار سال پیش آشکار کرد.این معجزات امروزه کشف شده اند و باعث تقویت ایمان ایمان آورندگان شده است و اثباتی برای الهی بودن قرآن کریم است. خانم Wadea Omranyکشف جدیدی علمی در قرآن کرده است. ایشان می گویند که ما در سوره نمل آیه ۱۸کشف جدید علمی کرده ایم. این معجزه جدید چیزی است که مورچه در آیه ۱۸ گفت و علم امروز نحوه ارتباط مورچه ها با یکدیگر را کشف کرد خصوصا زمانی که یک خطر محل زندگی مورچه ها را تهدید می کند.
خداوند در سوره نمل آیه ۱۸ می فرماید:
حَتَّى إِذَا أَتَوْا عَلَى وَادِ النَّمْلِ قَالَتْ نَمْلَةٌ یَا أَیُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَسَاکِنَکُمْ لَا یَحْطِمَنَّکُمْ سُلَیْمَانُ وَجُنُودُهُ وَهُمْ لَا یَشْعُرُونَ
تا چون به دره مورچه ها رسیدند، مورچه ای گفت: ای مورچه ها به لانه هایتان وارد شوید‌، مبادا سلیمان و لشگرش خردتان کنند و خود آگاه نباشند.”

اعجاز درباره ارتباط مورچه ها و سیستم دفاعی آنها
در آیه بالا مورچه خطر قریب الوقوعی که در کمین مورچه ها است را در طی چهار مرحله متوالی به شرح زیر می گوید:
۱- ” ای مورچه ها” این اولین اعلام خطری است که توسط مورچه داده می شود تا توجه دیگر مورچه ها را به سرعت جلب کند. مورچه های دیگر با گرفتن این پیام صبر می کنند تا دیگر پیام ها را توسط همان مورچه دریافت کنند.
اولین ماده که توسط مورچه ها شناسایی می شود aldehyde hexanal است و باعث جلب توجه و علاقه آن ها می شود.در نتیجه شاخک های خود را تکان می دهند و بالا می برند تا دیگر بوها را نیز بگیرند.
۲- “به لانه ایتان وارد شوید‌” در این جا گوینده پیام، جملاتش را با دیگر پیام ها ادامه می دهد و به مورچه های دیگر می گوید که چه کار باید بکنند. وقتی که آن ها hexanolرا دریافت می کنند موقعیت خطر به خود می گیرند و در تمامی جهت ها می دوند تا منبع مشکل را پیدا کنند.
۳- ” مبادا سلیمان و لشگرش خردتان کنند” در این جمله مورچه دلیل این خطر را به مخاطب خود می گوید و این آن چیزی است که ما امروزه توسط بررسی علمی اثبات می کنیم. زمانی که undécanoneدریافت کنند، مورچه ها را به سمت منبع خطر می برد و آن ها را تحریک می کند تا تمام اشیا خارجی را گاز بگیرند.
۴- “و خود آگاه نباشند” مورچه ها، به عنوان عکس العملی در مقابل خطر قبلی، یک نوع دفاع مشخصی از خود بروز می دهند. در این چند جمله آخری،مورچه به مخاطبان خود می گوید که به منبع خطر حمله نکنید زیرا خطر از یک دشمن واقعی نیست- زیرا سلیمان و همراهانش از وجود لانه مورچه ها در سر راه خود خبر ندارند و قصد حمله به آن را نیز ندارند بنابراین مورچه ها آن ها را خطر واقعی نمی دانند. در نهایت وقتی که به هدف نزدیک تر می شوند butyloctenalرا تشخیص می دهند که پرخاشگری و آمادگی آن ها را برای قربانی کردن خود افزایش می دهد. توسط این ماده گوینده دستور دفاع می دهد و نوع دفاع را تعیین می کند. بنابر این در عبارت آخر می گوید” و خود آگاه نباشند” با این کار مورچه از وارد شدن بقیه مورچه ها به مرحله حمله جلوگیری می کند که می توانست منجر به مرگ شود.
در این جا حضرت سلیمان خنده ای از روی محبت و شکر می کند گویی که او این مورچه ها را آرام کرده است و این که او گفته است به مورچه ها که لازم نیست نگران باشند و آن حضرت آن ها را دیده است و با آن ها مهربان می باشد و به آن ها صدمه ای نمی رساند.
یکی از مورچه ها می گوید ای مورچه ها
Hexanal
به لانه هایتان وارد شوید
hexanol
مبادا سلیمان و لشگرش خردتان کنند
undécanone
و خود آگاه نباشند
butylocténal

اعجاز در واژه لَا یَحْطِمَنَّکُمْ
چند سال پیش عده ای از دانشمندان بی دین گردآمدند تا اشتباهی را در قرآن کریم جستجو نموده و بیابند، و نادرستی دین اسلام را اثبات نمایند. آن ها به کند وکاو و مطالعه ی آیات قرآن کریم پرداختند. تا آنکه به آیه شریفه ی فوق رسیدند که در آن واژه ی ” یَحطِمَنَّکُم ” به کار برده شده بود.بی درنگ شاد و سرمست شدند که چیزی در آن یافتند که به ضرر این دین است. گفتند:
واژه ی ” یَحطِمَنَّکُم ” (شما را درهم شکنند) از “تحطیم” شکستن، ویران کردن آمده است.
چگونه مورچه ویران شده و درهم می شکند، حال آنکه از ماده ی قابل درهم شکستن و خرد شدن ساخته نشده است! بنابراین این واژه در این آیه درست بکار برده نشده است!
آن ها شروع به منتشر ساختن نتیجه ی کنکاش خود نموده و آن را بزرگنمایی کردند.اما حتی پاسخ ساده ای را هم از زبان مسلمانان نشنیدند…چند سال از اکتشاف آن ها گذشت.
دانشمندی استرالیایی تحقیقات طولانی و زیادی را روی این مخلوق ضعیف انجام داد. تا جایی که چیزهایی را دریافت که کسی توقعش را نداشت. او پی برد که ساختار بدن مورچه ها دارای مقدار قابل توجهی از ماده ی شیشه است.یعنی حدود ۷۵% از غشای خارجی بدن مورچه ها را شیشه تشکیل می دهد.
بنابراین واژه ی مذکور در جای درست خود به کار برده شده بود. به دنبال این اکتشاف، دانشمند استرالیایی مسلمان شدن خود را آشکار ساخت…
دیگر دانشمندان به تازگی کشف کردند که بدن مورچه با اسکلت استخوانی سختی پوشیده شده که بدن ضعیفش را از هرگونه آسیبی محافظت می کند. ولی این پوشش استخوانی در حین قراردادن آن زیر فشار به راحتی خردشده و مانند یک تکه شیشه می شکند.حقیقت خرد شدن و له شدن مورچه را که در حال حاضر کشف شده، قبل از ۱۴ قرن قرآن کریم آن را از زبان یک مورچه برای ما نقل کرد.
“سبحان الله العزیز الحکیم !”
آیا او خبر ندارد از آنچه آفریده، حال آنکه او مهربان و بسیار آگاه است .
“افلا یتدبرون القرآن؟ !”

منبع:http://heiatebrahim.com

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم حقیقت ماجرا
(الان فهمیدم)

مورچه و دانشمندان خیالی که مسلمان شدند

ارسال شده در ۲۶ خرداد, ۱۳۹۳ توسط ادمین 99
شایعه جدیدی فضاهی مجازی را پر کرده است که گروهی از دانشمندان سعی درنقض آیه‌های قران داشتند و در حین تحقیقات خود متوجه شدند که 75% از اسکلت خارجی مورچه‌ها را شیشه تشکیل داده است و به علت تطابق آن با آیات قران، به دین اسلام ایمان آورده‌اند. این شایعه به شدت در میان پیامک‌ها و پیام‌رسان‌های اجتماعی جولان می‌دهد.
نمونه ای از شایعه را می توانید اینجا بخوانید.

تعدادی از دانشمندان جمع شدند تا با تحقیق در متن قرآن ؛ خطا و اشتباهی در آن بیابند و به این ترتیب قرآن را رد کنند!!!!.
لذا بسیار در متن قرآن و کلمات آن دقت کردند تا اینکه به این آیه رسیدند که در مورد داستان حضرت سلیمان است که وقتی مورچه ای لشکر حضرت سلیمان را میبیند به سایر مورچه ها میگوید «به لانه های خود بروید تا سلیمان و لشکرش شما را پایمال نکنند در حالی که نمی فهمند!»
(لایحطمنکم)
در حالی که: این کلمه با مصدر (تحطیم = خرد شدن شیشه) در زبان عربی فقط در مورد شیشه به کار میرود اما مورچه ها آن را درباره ی خود بکار برده اند.!!!
پس این اشکالی است که میتوان به متن قرآن گرفت !!!! بعد از آن یک دانشمند استرالیایی در تحقیقات علمی خود کشف کرد که:بیش از 75 درصد از غشای خارجی بدن مورچه ها را شیشه تشکیل میدهد و با کشف این معجزه ی قرآن بلافاصله به اسلام ایمان آورد و مسلمان شدنش را اعلام نمود
انتشاردهید به افتخار اسلام

.....بررسی شایعه.....
مورچه‌ها از شاخه بندپایان و از رده حشرات هستند که همراه با زنبورها و مگس‌ها در راسته «پره‌بالان» قرار می‌گیرند. اجداد این موجودات اجتماعی حدود 110-130 میلیون سال پیش بر روی زمین به وجود آمده‌اند. از آنجا که بندپایان موجوداتی ابتدایی هستند، اسکلت داخلی ندارند و بدن آن ها توسط اسکلت خارجی شکل داده شده و محافظت می‌شود. اسکلت خارجی بندپایان از پلیمرهایی به نام «کیتین» در زمینه‌ای از ماده‌ای سیلک مانند و نوعی پروتئین به نام «رزیلین» قرار گرفته است. همچنین در اسکلت خارجی برخی از بندپایان ترکیباتی مانند کربنات کلسیم وجود دارد. ترکیبات کلسیمی در سنگ‌ها، پوسته حلزون و صدف‌ها و پوسته تخم پرندگان وجود دارد.

این ادعا دارای اشکالات زیر است:
1) دانشمندان نام برده شده چه کسانی هستند و چرا منبع علمی دقیقی برای این ادعا توسط مدعیان ارائه نمی شود؟ یافته های علمی باید به صورت بی طرفانه و با منبع موثق ارائه شوند تا بتوان به آنها استناد کرد. در علم مدرن نقل قول از افراد و شنیده های اطرافیان به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. در چنین ادعاهای بی‌اساسی معمولاً منبع مجهول یا بسیار ضعیف است. در این مورد خاص هیچ اثری از این دانشمند و همکارانش وجود ندارد.
2) فعل «یَحْطِمَنَّکُمْ » از ریشه «یَحْطِمَ» می‌آید که به معنی شکستن است.

اما این فعل در صرف و نحو عربی کاربردهای فراوان دارد و فقط برای شکستن شیشه استفاده نمی‌شود. مثال‌های فراوانی از کاربرد این فعل در شرایط دیگر موجود است.
• «شکستن رکورد» و معنی واژه به انگلیسی در وبسایت‌های معتبر عربی:
“وار” فیلم یحطم أرقاما قیاسیه فی السینما الباکستانیه
میسی یحطم رقم دی ستیفانو
ریال مدرید ینتقم من بایرن فی عقر داره وأمام جمهوره برباعیه تاریخیه ورونالدو یحطم الرقم القیاسی ویصنع التاریخ

• «خرد کردن و تبدیل به اجزا کوچکتر» در ترجمه کتابی از دانشگاه ملی مصر:

• این فعل کاربری و معانی دیگری هم دارد که دراینجا به اختصار آمده است:

3) گرچه در اسکلت خارجی بسیاری از بندپایان، کلسیم وجود دارد که جز ترکیبات موجود در شیشه است؛ اما میزان آن در حشرات هرگز به 75 درصد نمی رسد. به علاوه ترکیباتی مانند کلسیم در اسکلت داخلی و خارجی بیشتر موجودات وجود دارد و مختص حشرات و بندپایان نیست.

منبع:http://www.gomaneh.com

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مرسی

ولی شرمنده پستم کلا اشتباه بودش:(

این پست رو تو کل فیسبوک پخش کردم

یعنی همش دروغ بودش...........:cry:

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خیلی ممنونم دوست عزیز که ما رو به نادرست بودن این داستان آگاه کردید...
اینکه گفتید هیچ مطلبی رو بدون رفرنس قبول نکنیم رو کاملا درست می فرمایید...
اما نکته ای که هست اینه که همه دوستانی که این جا نظر گذاشتن به قرآن اعتقاد دارن و صحت داشتن یا نداشتن این داستان تاثیری روی عقیده شون نداره! چه این داستان واقعی باشه چه نباشه ما به قرآن اعتقاد داریم پس انگیزه ای برای اینکه وقتی رو صرف تحقیق در موردش کنیم نداریم.... وگرنه مطمئنا اگر در مورد موضوع دیگه ای بود حتما رفرنس میخواستیم و پیگیرش میشدیم!:smile::gol::gol::gol:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من اینا اصلا چیز عجیب و غریبی نیست که بخوایم دربارش بحث کنیم. قرآن چیزایی داره که به مرور زمان که اسرار آشکار خواهد شد اونوقت انگشت به دهان خواهید موند.

بعدشم در مورد تحقیق و خرد و اینا من بازم این حرفو برای بار چندم تکرار میکنم:

ماها وقتی اسم دین و خدا میاد دو جبهه میشیم: یه جبهه که بدون اینکه تحقیق کنیم ، دین از پدرانمون بهمون ارث میرسه.
جبهه دیگر هم آدمایی هستن که هیچی بارشون نیست و ادعا هم دارن ، هررررررررررچی بهشون بگن قبول میکنن ، هررررچی ، ولی وقتی کار به دین و قرآن میکشه ، میگن: نه من قبول نمیکنم من باید تحقیق کنم تا درستیش ثابت بشه ، من بعنوان یک شخص عاقل و بالغ رد میکنم این حرفو...
همیشه یا افراط میکنیم یا تفریط.
آخه عزیز من ، تو اصلا در اندازه ای نیستی که بخوای اصلا حرف بزنی ، این یک. دوم اینکه چطور میشه همه چیو بدون تحقیق میریم جلو ، به دین که میرسه ول کن نیستیم. من نمیگم تحقیق نکنیم ، میگم چرا دیگه الکی عناد میکنیم گیر میدیم و شتر گونه رفتار میکنیم؟

این کتاب شکی درش نیست ، مایه ی هدایته ، اونهایی که به غیب ایمان دارن....

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه شما مورچه رو میگفتی و چه نمیگفتی ، چه سایر اسرار رو بگید چه نگید ، بنظرم اکثریت ، قرآن و خدا رو جوری حسش کردن که دیگه نیازی به معجزه نیست ، خود من به شخصه چندین بار شده که خدا قشنگ خودشو به من نشون داده و من با تمام وجود حسش کردم ، این فطرت ماست و نیازی به اثباتشم نیست.
چند روز قبل یه مطلبی شنیدم ، از همون منابع غیر داخل ، میگفت که : خدا که گفته همه چیز رو مسخر آدمی آفریده ، اونو ما تازگی پیدا کردیم که بیگ بنگ به دقت و تقریب و اندازه ی 10 به توان منفی 60 دقیق بوده و اگه میشد 10 به توان منفی 61 ، جهان اینطوری مسخر و مناسب برای ما آدما نبود!!

این تقریب و دقت ، مگه میشه شانسی باشه؟ مگه میشه ادعا کرد که جهان خودبخود ایجاد شده؟ آره اگه با تقریب یک صدم میگفت ، میگفتم آره شانسی هم میتونسته باشه ، آخه تقریب 10 به توان منفی 60 میدونید اصلا یعنی چی؟ این بزرگترین و جدیدترین حرفی بود که شنیدم و بازم خدا رو با تمام وجودم حسش کردم.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

از این مطالب ساختگی در مورد اثبات قرآن و حجاب و شیعه و امامت علی و ..... تو اینترنت پره!
وقتی هم به انگلیسی سرچ میکنی هیچی دستگیرت نمیشه!
فقط جای تعجب میمونه که قشر تحصیل کرده چه جوری هرمطلبی رو در اینترنت باور میکنه!

پ.ن : مطالب دروغین در اینترنت شامل هرموضوعی میشه از تاریخ گرفته تا دین و مذهب و ...

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هیچ وجه دوست نداشتم به دلیل ذوق وافر برادران و خواهران مسلمان این تاپیک، چیزی در جهت رد این ذوق بنویسم.صرفا از جهت علمی بررسیش میکنم، کاری به ایمان عزیزان ندارم که منتظرند هر شایعه ای را برای اثبات عقایدشان باور کنند.1- این ادعا حتی یک سند انگلیسی هم ندارد و متاسفانه توسط یکسری ایرانی همانند نصف شدن کره ماه و تایید آن توسط ناسا ایجاد گردیده است.اندیشمندان استرالیایی که حاصل پژوهش انها در هیچ کجای اینترنت و ژورنال ها یافت نمیشود اما ترجمه کارشان در کل فضای مجازی فارسی زبان پر شده است !!!دوستان به جای برآشفته شدن خواهشا از استارتر بخوان یا خودشون فقط این زحمت رو به خودشون بدن ببینن این دانشمندان خیالی استرالیایی اصلا وجود خارجی دارند یا نه.2- فعل «یَحْطِمَنَّکُمْ » از ریشه «یَحْطِمَ» می‌آید که به معنی شکستن است.و در مورد شکستن و خرد شدن هر چیزی به کار میرود «خرد کردن و تبدیل به اجزا کوچکتر» در ترجمه کتابی از دانشگاه ملی مصر:بل جیتس یحطم ویندوز : کیف قلب بل جیتس مستقبل مایکروسوفتBreaking Windows: How Bill Gates Fumbled the Future of Microsoft 3- گرچه در اسکلت خارجی بسیاری از بندپایان، کلسیم وجود دارد که جز ترکیبات موجود در شیشه است؛ اما میزان آن در حشرات هرگز به 75 درصد نمی رسد. به علاوه ترکیباتی مانند کلسیم در اسکلت داخلی و خارجی بیشتر موجودات وجود دارد و مختص حشرات و بندپایان نیست.در پایان دوستان گرامی، مهم نیست این مطالب باورهای شمارو تقویت میکنه یا تضعیف.فقط به عنوان قشر تحصیلکرده و دانشجو، عادت کنید رفرنس های علمی رو در ژورنالی که چاپ شده دنبال کنید و تحت تاثیر آنهایی که در وبلاگ های فارسی سرکارتان میذارند نباشید.به امید پیروزی خرد و تامل بر تعصب و زودباوری. :gol:
به امید پیروزی خرد و تامل بر تعصب و زودباوری

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب اینجاست که این قضیه تا چند ماه دیگه به عنوان یک فکت در مباحث دینی مورد استفاده قرار میگیره

samira7219

عضو جدید
دوستان مرسی

ولی شرمنده پستم کلا اشتباه بودش:(

این پست رو تو کل فیسبوک پخش کردم

یعنی همش دروغ بودش...........:cry:
اشتباهیه که شده دوست خوب از این به بعدراجب یه موضوع خوب تحقیق کن بعد به همه اطلاع بده
ولی بازم به شما که خودت اومدی وگفتی که اشتباه بودهمینطور ممنون از اون دوستومون که باعث شد متوجه بشیم قضیه چیه.:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.