کسی هست که گاهی یا هیچ گاه به وجود خدا اعتقادی نداشته باشه؟

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانطور که گفتم میل وجود خدا از نظر طبیعی وجود داره یک چیز طبیعی هست.

حتی یک ماهی کوچولو هم دوست داره خدایی باشه که کوسه درنده را به سزای عملش برسونه.
ما هم از بچگی تو گوشمون اذان خوندند.
ولی وقتی بزرگتر شدیم و مطالعه کردیم و اندیشه کردیم.
و به این حقیقت تلخ رسیدیم.
هر آنچه که از بچگی تو مغزت کردند رو دور بریز. مطالعاتت رو از سر بگیر. روی منابع ات تجدید نظر کن.

hemmat27

عضو جدید
یعنی چی این حرف؟؟
وقتی میدونم چیزی وجود نداره که به من کمک بکنه .چرا باید بهش اصلا فکر بکنم؟؟
این دنیا اصلا یک دنیا ایده ال نیست که فکرش را بکنم.
اصلا بشر خدا را بوجود اورد برای اینها.
این دنیایی که شما میگید خیلی شیرینه ها.
یعنی وقتی عزیز ترین کستون میمیره.
خیلی عالی هست که دنیایی وجود داشته باشه که روزی این نفر را ببینید.
خیلی زیبا هست وقتی به جای رسیدین که هیچ کسی نمیتونه بهتون کمک کنه.یک نیروی ماورا و قدرتمند وجود داشته باشه که در اون لحظه به دادتون برسه.
خیلی زیبا هست.اگر بود خیلی عالی بود.
ولی متاسفانه این دنیا اینطوری نیست.
داریم خودمون را گول میزنیم.
یعنی فکر میکنید خیلی از اتئیست ها که تعدادشون در جهان روز به روز افزایش پیدا میکنه و حتی در بعضی از کشور های اروپایی بالای 80 درصد مردم میرسه.
ایا این ها وجود این دنیایی که شما ساختید را دوست ندارند.
ایا اون ها دوست ندارند عدالتی وجود داشته باشه و روز رستاخیزی.
ایا ما دوست نداریم که جاودانه باشیم و بعد از مرگ باز هم زنده باشیم.
ایا ما دوست نداریم روزی باشه که کسانی که به ما ظلم کردند.به سزای اعماشون برسند.
ما هم این ها را دوست داریم و ای کاش وجود داشت.
ولی متاسفانه حقیقت تلخ هست

اثبات کن وجود نداره!

ملاک شما برای بررسی ایده آل بودن دنیا چیه؟!

قطعا که خداجویی امری فطریه اما اینکه بشر خدارو خلق کرده باشه شبیه به یک جوک میمونه!
اثبات کنید نیست!

البته که شما داری خودتو گول میزنی!

اکثریت ملاک جق و باطل نیست دوست عزیز!!!!

چشم دل باز کن که جان بینی آن چه نادیدنیست آن بینی!

اون چیزی که شما به عنوان حقیقت ازش یاد می کنید یک توهمه و قطعا تلخه!

یه سر به این تاپیک بزن اگر نقدی داشتی به استدلال ها بیا بحث کنیم در خدمتم!
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...ست?highlight=

hemmat27

عضو جدید
همانطور که گفتم میل وجود خدا از نظر طبیعی وجود داره یک چیز طبیعی هست.

حتی یک ماهی کوچولو هم دوست داره خدایی باشه که کوسه درنده را به سزای عملش برسونه.
ما هم از بچگی تو گوشمون اذان خوندند.
ولی وقتی بزرگتر شدیم و مطالعه کردیم و اندیشه کردیم.
و به این حقیقت تلخ رسیدیم.

اتفاقا من هر چه بزرگ شدم و مطالعه کردم بیشتر به حقانیت عقیده ام پی بردم
من حداقل 5 کتاب در اثبات وجود خدا خوندم!
و حد اقل2-3 مقاله و کتاب در رد وجود خدا که خوشبختانه همیشه عقیده ام بر اینها فائق اومده!
ما استدلالهای زیادی بر وجود خدا داریم!
از برهان نظم که ساده ترینه تا برهان حرکت و برهان حدوث و برهان سینوی و برهان صدرایی و...
2 حالت داره یا شما همه ی این برهان ها رو مطالعه کردید و در همه نقص دیدید که به این نتیجه رسیدید یا مطالعه نکردید و چون در منابعی محدود رو مورد مطالعه قرار دادید احساساتی شدید و از روی احساسات این نتایج رو برداشت کردید!

به هر حال اگر نقدی دارید در مورد این برهان ها بیاید بیان کنید تا با هم بحث کنیم!
اگر مطالعه ای نداشتید من بهتون کتاب معرفی میکنم شما مطالعه کنید و با عقاید خودتون نقد کنید و باز بیاید با هم بحث کنیم!

sezgi

عضو جدید
من سه بار تا انجایی که یادمه خدارو حس کردم
خیلی حس خوبی
انقدر خوبه که الان حاضرم همه چیزمو بدم تا بازم خدا رو حس کنم

hemmat27

عضو جدید

این که تعصب در این زمینه وجود داره و همچنین میل به وجود خدا که شکی نیست.
طبیعی هست که اگر کسی در بیابان باشه و از تشنگی در حال مرگ باشه..
حتی مغز خودش سراب میسازه و باور میکنه که ابی وجود داره در این بیابان.
تحقیقات ثابت کرده که باید دارای یک استعداد مغزی باشی که بتونی درکش کنی.
ربطی به هوش هم نداره.یعنی یکی با ظریب 150 هوشی هم شاید درک نتونه بکنه

در ضمن مشکل شما این هست که فکر میکنند بی خدایان منکر دلیل برای بوجود امدن این دنیا هستند.
نخیر من هم به وجود یک پدیده ویا مجموعه ای دلایل برای بوجود امدند بیگ بنگ و بعدش دنیا معنقدم هستم.
حالا ان را شخصوار و دارای صفات انسانی نمیدونم.
حالا شما اگر دوست داری اسمش را بزاری خدا.اوکی من هم به وجود خدا اعتقاد دارم.
ولی منکر ادیان ابراهیمی هستم

کل این دلایلی که دراون تاپیک اوردی و این 1000 تا برهان همه انها میخواد وجود یک دلیل برای بوجود اوردن این دنیا را اثبات کنه.در حالیکه مشکل شما این هست که نمیدانید این همه بی خدا در دنیا مشکلی با این ندارند

نمیدونم چرا یه حسی بهم میگه تو همون کاپلوی خودمونی! چون حرفات بسیار تکراری و شبه به ایشون هست!
با اینکه من صد بار حرفهای ایشون رو جواب دادم اما متاسفانه به بهانه ی علم حصاری به دور عقل و شعور خودشون کشیدن و نمیخوان حرف حق رو بپذیرن! بگذریم، بریم سر پاسخ به به حرفهای شما!

بنده اصلا همچین مشکلی ندارم! اتفاقا مشکل من با شما سر ویژگی های اون دلیل اولیه است نه وجود داشتن دلیل اولیه!
ثانیا رابطه ی اون دلایل با موجودات! که ما هرچه زدیم تو سر خودمون این کاپلو متوجه نشد این رو!

این دقیقا بر میگرده به ویژگی های علت که بحث من و شما هست نه وجود علت دوست عزیز!

کل این دلایلی که دراون تاپیک اوردی و این 1000 تا برهان اثبات میکند وجود موجودی را که علت سایر پدیده هاست و شما هم این رو قبول دارید! اما متاسفانه یا برهانها رو درست متوجه نمیشید یا اینکه از این کارتون غرضی دارید!
ببینید دوست عزیز وقتی ما میگیم واجب الوجودی هست و سایر موجودات ممکن الوجودند باید اولا درک کنید ممکن الوجود یعنی چه؟
واجب الوجود یعنی چه؟ و ربط اینها با هم چیه؟
معلول همه ی وجودش از علتشه! ممکن الوجود همه ی وجودش از علتشه اگر حتی یک لحظه علتش نباشه معلول به عدم تبدیل میشه! و از طرفی هم "فاقد شی لا یعطی" یعنی کسی که x را نداشته باشد نمیتواند به موجودی x بدهد! که این کاملا بدیهیه!
حالا که موجوداتی هستند که حیات دارند ، علم دارند، مهر و عطوفت دارند... واین موجودات دارای علتی هستند مگر میشود علت که همه ی وجود معلول از اوست فاقد این خصوصیات باشه؟!
این کار خیلی اشتباهه! فقط کافیه به عقلتون رجوع کنید برادر من!
این خیلی حرف غلطیه با توجه به مفهوم علت و معلول!
شما بهتره اول درک درستی از این دوتا مقوله پیدا کنید بعد بیاید با هم بحث کنیم!

hemmat27

عضو جدید
این تعاریف خود شما هست.و یک اصل نیست.

ببین یک انش سوزگی در جنگلی رخ میده.گونه های گیاهی از بین میره.در اون منطقه خیلی از موجودات که وابسته به گونه گیاهی هستند از بین میرند یا خودشون را وقف میدن و تکامل میکنند و تغییر خویت میدهند.
خوب طبیعی هست علت ازبین رفتن اون جانوران اتش بود که باعث شد جنگل سوخته بشه.
ایا حالا ما باید بیاییم خصوصیاتی برای اتش در نظر بگیریم .؟؟؟
این فقط یک مثال بود که دلیلی نداره که یک علت هدفی داشته باشه.

شما به عقل خودت رجوع کن! اینها اصل عقلی هست دوست عزیز!
برادر من! مارو اسگل گیر آوردی یا وقت اضافی داری؟!
این مثال که شما زدی چه ربطی داره به خلقت؟!
این فقط یک مغالطست!
ما داریم در مورد ممکن الوجود و واجب الوجود بحث میکنیم!
درمورد علت تامه و معلول!
آتش که خودش ممکن الوجود هست گیاهان هم خودشون ممکن چه ربطی به بحث من داره؟!!!!!!

maryam_ghoghei

عضو جدید
سلام
اره من گاهی اوقات شده ولی به خودم میام میگم اشتباهه
تا حالا 4/5 باری شده این طوری فکر کنم:(

hemmat27

عضو جدید
ببین این فقط یک مثال بود که منظورم را بهت برسونم.
دقیق بگو چی میخوای بگی.با کلمات عجیب غریب مثل واجب ال وجود و از این ها که خودتون ساختید و خودتون هم تعریفش کردید..نمیشه بحث کرد.
اون تاپیکت پر استدلال های مرسوم هست که در همه جا میشه پیداش کرد.
از نظر علم بیولوژیک تمام موجودات از انسان گرفته تا سسک و موش و میمون و ماهی و غیره بر اساس شرایط محیطی و تصادفات بوجود امدند.
یعنی اگر در زمان دایناسور ها اون شهاب سنگ ها به زمین برخورد نمیکرد و باعث منقرض شدند گونه ها ی دایناسور نمیشد.فرایند تکاملی فرض میکرد.و ما الان شاهد بسیاری از موجودات و گونه های حاظر نبودیم .
این را من نمیگم.علم میگه.دانش میگه.خیلی هم قابل درک هست و من میتونم تک تک این مسائل ژنتیکی و تکاملی را برایت توضیح بدم.

عجیب و غریب بودنش برای شما مال اینه که اصلا نمیدونید اینها چی هستند وحتی یک بار هم به کتابهای الهیون مراجعه نکردید! و این خودش حکایت داره از کوتاه فکری و یک جانبه بودن مغز شما!

مشکل این هست که شما آغاز خلقت رو به وجود آمدن موجودات زمینی میبینید!
در صورتی که اینطور نیست!
شما باید توضیح بدید اولین موجود چطور به وجود اومد؟
میگید بیگ بنگ بود ابتدای خلقت؟ خوب من میگم اجزای بیگ بنگ چه شد که به وجود اومدن؟
تا بی نهایت هم بخواید برای من توجیه کنید که این اینطور و اون اونطور شد باز هم من میتونم از شما سوال کنم اون دلیل اولیه که شما میگی از چی به وجود اومد؟

اگر شما بگید این خودش بوده و نیاز به حدوث نداشته اما بعد از خلق کردن نابود شده باز من میگم این خودش معلول هست که زوال پیدا کرده!
اگر بگید الان وجود داره و نابود نشده اما تغییر کرده باز هم تغییر پذیری نشانه ی معلول بودنه!
اگر بگید الان هم وجود داره بدون هیچ تغییری! جوک گفتید!
پس مجبورید قائل باشید به علتی برای علت اولبه ی خودتون که 1- حدوث نداشته باشه
2- زوال نداشته باشه
3- تغییر نپذیره
که اینها همه ویژگی های همون واجب الوجودی هست که من میگم خدمتتون!

دوست عزیز علمی که با اصول عقلی نشه تطبیقش داد و نشه منطبقش کرد به نظر شما علم قابل اعتمادیه؟!
این حرفهایی که شما راجع به خلقت و بیگ بنگ و ... میزنید با اصول عقلی سازگار نیست مگر اینکه شما به وجود واجب الوجود قائل باشید!
حالا شما هی برای خودت فلسفه بباف!

hemmat27

عضو جدید

به خدا همون قدر اعتقاد دارم كه به غول چراغ جادو دارم !!! :biggrin:

سلام
یا در مورد وجود خدا مطالعه کردی و به این نتیجه رسیدید یا مطالعه نکردید!
اگر مطالعه کردید که باید بتونید یکی مثل من رو قانع کنید و دلایل من رو رد!
اگر هم مطالعه نکردی در این مورد، یک چیز طبیعی هست که این نظرتون باشه! و از شما بیشتر از این هم انتظار نمیره

AVINA

عضو جدید
.....
خواهش میکنم به اعتقادات همدیگه احترام بذارییییییییییییییید

AVINA

عضو جدید
من که توهینی نکردم فقط نظر خودم رو گفتم و اشتباهات نظرات اونها!
قرار نیست همه آدما یه راه رو طی کنن و به یه جا برسن
شاید شما از بچگی خدا رو شناختی یکی دیگه تو 60 سالگی و یکی دیگم هیچوقت ندونه خدا هست و قبولش نداشته باشه
پاکی و اصالت آدم به خوب بودن
انسانیت چیزی جز خوب بودن نیست

hemmat27

عضو جدید
قرار نیست همه آدما یه راه رو طی کنن و به یه جا برسن
شاید شما از بچگی خدا رو شناختی یکی دیگه تو 60 سالگی و یکی دیگم هیچوقت ندونه خدا هست و قبولش نداشته باشه
پاکی و اصالت آدم به خوب بودن
انسانیت چیزی جز خوب بودن نیست

من نظر شما رو به طور عام قبول ندارم! امروز واقعا ابزار زیادی برای شناخت خدا وجود داره! انواع و اقسام کتابها و... هست که فرد میتونه مراجعه کنه و راه حق رو پیدا کنه!
اما اینکه مهم انسانیته و اعتقاد به وجود خدا زیاد تاثیری در آخرت انسان نداره هم باز من قبول ندارم! نه که خدا نکرده بخوام توهینی به شما بکنم ،نه!
فقط این موضوع با مطالعات من سازگار نیست و براش دلیل های مختلفی هم دارم!
چون میدونم بحث کردن در اینجا زیاد نتیجه ای نمیده ازتون میخوام کتاب "عدل الهی" شهید مطهری قسمت اعمال غیر مسلمان (تقریبا قسمتهای آخر کتاب میشه) رو مطالعه کنید و نظرتون رو بهم بگید.
پیشاپیش ممنون!

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی این حرف؟؟
وقتی میدونم چیزی وجود نداره که به من کمک بکنه .چرا باید بهش اصلا فکر بکنم؟؟
این دنیا اصلا یک دنیا ایده ال نیست که فکرش را بکنم.
اصلا بشر خدا را بوجود اورد برای اینها.
این دنیایی که شما میگید خیلی شیرینه ها.
یعنی وقتی عزیز ترین کستون میمیره.
خیلی عالی هست که دنیایی وجود داشته باشه که روزی این نفر را ببینید.
خیلی زیبا هست وقتی به جای رسیدین که هیچ کسی نمیتونه بهتون کمک کنه.یک نیروی ماورا و قدرتمند وجود داشته باشه که در اون لحظه به دادتون برسه.
خیلی زیبا هست.اگر بود خیلی عالی بود.
ولی متاسفانه این دنیا اینطوری نیست.
داریم خودمون را گول میزنیم.
یعنی فکر میکنید خیلی از اتئیست ها که تعدادشون در جهان روز به روز افزایش پیدا میکنه و حتی در بعضی از کشور های اروپایی بالای 80 درصد مردم میرسه.
ایا اون ها دوست ندارند عدالتی وجود داشته باشه و روز رستاخیزی.
ایا ما دوست نداریم که جاودانه باشیم و بعد از مرگ باز هم زنده باشیم.
ایا ما دوست نداریم روزی باشه که کسانی که به ما ظلم کردند.به سزای اعماشون برسند.
ما هم این ها را دوست داریم و ای کاش وجود داشت.
ایا این ها وجود این دنیایی که شما ساختید را دوست ندارند.

ولی متاسفانه حقیقت تلخ هست

منطقتونو برای رد دنیای من و امثال من نمیپرسم چون دنبال میکنم بحثتونو با hemmat27

ولی یه سوال دارم ........شما چرا به یه همچین زندگی فاجعه باری پس ادامه میدین؟؟؟؟
اصلا از زندگی لذت میبرین؟؟؟؟

برای اون جملات رنگی هم باید بگم شاید دوست داشته باشین.........اما پذیرش دنیای من یه جاده دوطرفه است.....یعنی شما هم ملزم به عدم انجام یه کارهایی میشین.........شاید این قوانین و این باید و نبایدهاست که منجر به اون عدم پذیرش از جانب شما و همفکرانتون میشه!!!

بعد تو رو خدا !!! :D فونتتونو کوچیک کنید........میبینم من! :)

AVINA

عضو جدید
من نظر شما رو به طور عام قبول ندارم! امروز واقعا ابزار زیادی برای شناخت خدا وجود داره! انواع و اقسام کتابها و... هست که فرد میتونه مراجعه کنه و راه حق رو پیدا کنه!
اما اینکه مهم انسانیته و اعتقاد به وجود خدا زیاد تاثیری در آخرت انسان نداره هم باز من قبول ندارم! نه که خدا نکرده بخوام توهینی به شما بکنم ،نه!
فقط این موضوع با مطالعات من سازگار نیست و براش دلیل های مختلفی هم دارم!
چون میدونم بحث کردن در اینجا زیاد نتیجه ای نمیده ازتون میخوام کتاب "عدل الهی" شهید مطهری قسمت اعمال غیر مسلمان (تقریبا قسمتهای آخر کتاب میشه) رو مطالعه کنید و نظرتون رو بهم بگید.
پیشاپیش ممنون!
"اعتقاد به وجود خدا زیاد تاثیری در آخرت انسان نداره"
من اینو نگفتم...راجب وجود خدا شکی ندارم
بهشت و جهنم من تو همین دنیاست...باید هر لحظه مراقب خودت و رفتارت بود
و به کسی که از روی فهم(به نظر خودش) راهشو انتخاب کرده احترام میذارم
از آدمیت تا انسانیت خیلی راهه....با خدا و بی خدایی مهمه.....اما مهمتر چیزیه که باید بهش رسید

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به خدا هیچ وقت بی اعتقاد نمی شم. البته این موضوع با اینکه بعضی وقتها یه سری سوال اعتقادی بیاد ذهنت و دچار شک بشی فرق میکنه و اتفاقا این یکی خیلی هم خوبه، چون من زیاد در این باره دچار سوال هم میشم و اتفاقا خیلی وقت ها هم جوابسوالهام رو پیدا نمی کنم. ولی این باعث نمیشه که به خدا و یا حتی به اسلام شک کنم، چوندلایلی که برای خودم آوردم تا اونا رو قبول کنم بسیار بزرگتر از این شکیات بوده و با مثلا شک در مورد یه مسئله ی شرعی کوچیک در مورد وجود خدا شک نمی کنم.
به نظر من برای همه معجزه هست و خدا برای همه ی انسانها در طول زندگیشون و نه یکبار بلکه بسیار بار حجت خودش و راه درست خودش رو نشون میده و این حتی برای غیز مسلمان و بی دین ها هم هست.
من تو مشکلات که میشم عابد و زاهد ولی واقعا وقتی یه خورده حال و روزم بهتر میشه دیگه دور برمیدارم واون حجت خدایی رو که گفتم رو با اینکه میبینم ولی بهش اعتنا نمیکنم. اون موقع هست که باید گفت ما خودمون رو گم کردیم و نه خدا رو . چون واقعا گم میشیم و خبر از ناتوانایی های خودمون در برابر خدا نداریم.
از دوست عزیزمون که این تایپیک رو زدن تشکر میکنم.

AVINA

عضو جدید
من به خدا هیچ وقت بی اعتقاد نمی شم. البته این موضوع با اینکه بعضی وقتها یه سری سوال اعتقادی بیاد ذهنت و دچار شک بشی فرق میکنه و اتفاقا این یکی خیلی هم خوبه، چون من زیاد در این باره دچار سوال هم میشم و اتفاقا خیلی وقت ها هم جوابسوالهام رو پیدا نمی کنم. ولی این باعث نمیشه که به خدا و یا حتی به اسلام شک کنم، چوندلایلی که برای خودم آوردم تا اونا رو قبول کنم بسیار بزرگتر از این شکیات بوده و با مثلا شک در مورد یه مسئله ی شرعی کوچیک در مورد وجود خدا شک نمی کنم.
به نظر من برای همه معجزه هست و خدا برای همه ی انسانها در طول زندگیشون و نه یکبار بلکه بسیار بار حجت خودش و راه درست خودش رو نشون میده و این حتی برای غیز مسلمان و بی دین ها هم هست.
من تو مشکلات که میشم عابد و زاهد ولی واقعا وقتی یه خورده حال و روزم بهتر میشه دیگه دور برمیدارم واون حجت خدایی رو که گفتم رو با اینکه میبینم ولی بهش اعتنا نمیکنم. اون موقع هست که باید گفت ما خودمون رو گم کردیم و نه خدا رو . چون واقعا گم میشیم و خبر از ناتوانایی های خودمون در برابر خدا نداریم.
از دوست عزیزمون که این تایپیک رو زدن تشکر میکنم.
خواهش میکنم
ممنون از شما بخاطر بیان اعتقادتون

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند وقتیه که خیلی به وجودش شک میکنم همش هم به این علته که هیچوقت با دلیل و تحقیق واسه خودم اثباتش نکردم
الانا که توی اینترنت میچرخم یا ماهواره میبینم
وقتی برنامه ای مثل تکامل تو شبکه ی من و تو 2 پخش میشه ار خودم میپرسم یعنی واقعا خدایی نیست؟
خیلی وقتا موقع دعا کردن همون وقتی که مشکلی دارم و با تمام وجودم دارم برای حل شدنش دعا میکنم یه لحظه به خودم میگم اگه خدایی نباشه چی؟
راستشو بگم اگه بفهمم خدایی وجود نداره همین فردا خودمو میکشم چون اینقدر افسرده شدم و احساس تنهایی میکنم که بدون خدا واقعا امیدی برام نمیمونه

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه فايده اعتقاد داشته باشيم ولي قبولش نداشته باشيم!
يعني 95 درصد قبولش نداريم
اگه داشتيم به حرفاش عمل ميكرديم
واينجا واسه همه ما جهنم نميشد

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

عليك!

یا در مورد وجود خدا مطالعه کردی و به این نتیجه رسیدید یا مطالعه نکردید!

تا به حال "بي خدا" يي رو نديدم كه بدون مطالعه بي خدا شده باشه ولي تا دلت بخواد آدم بي سواد خداپرست ديدم!

اگر مطالعه کردید که باید بتونید یکی مثل من رو قانع کنید

اگه به مطالعه بود كه الان تمام آدماي روي كره زمين همديگر رو قانع كرده بودن يه اعتقادي داشته باشن!

و دلایل من رو رد!
شما ميدونيد برهان هاي اصلي "وجود خدا" چند تا هست ؟ تمام اين برهان ها توسط آتئيست ها رد شده شما ميتونيد بريد اونارو كامل مطالعه كنيد من بايد يه ماه زندگيمو تعطيل كنم بشينم شما رو قانع كنم تازه اگر تعصب نداشته باشيد و عقل سالمي داشته باشيد!

اگر هم مطالعه نکردی در این مورد، یک چیز طبیعی هست که این نظرتون باشه!

گفتم كه هر آدم بي سواد و عمله جوادي رو ببيني "خداپرست" هست پس آدم بي مطالعه خداپرست باشه طبيعيه نه بي خدا !

و از شما بیشتر از این هم انتظار نمیره

پس بيخود ميكني جواب پستم رو ميدي! اگه واقعا خدايي وجود داشت يه ذره شعور به تو ميداد!!!

کوروش شاه

اخراجی موقت
عليك!

تا به حال "بي خدا" يي رو نديدم كه بدون مطالعه بي خدا شده باشه ولي تا دلت بخواد آدم بي سواد خداپرست ديدم!

اگه به مطالعه بود كه الان تمام آدماي روي كره زمين همديگر رو قانع كرده بودن يه اعتقادي داشته باشن!

شما ميدونيد برهان هاي اصلي "وجود خدا" چند تا هست ؟ تمام اين برهان ها توسط آتئيست ها رد شده شما ميتونيد بريد اونارو كامل مطالعه كنيد من بايد يه ماه زندگيمو تعطيل كنم بشينم شما رو قانع كنم تازه اگر تعصب نداشته باشيد و عقل سالمي داشته باشيد!

گفتم كه هر آدم بي سواد و عمله جوادي رو ببيني "خداپرست" هست پس آدم بي مطالعه خداپرست باشه طبيعيه نه بي خدا !

پس بيخود ميكني جواب پستم رو ميدي! اگه واقعا خدايي وجود داشت يه ذره شعور به تو ميداد!!!

باهاتون موافقم

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی از دوستان فکر میکنند اعتقاد نداشتن به خدا نشانه روشنفکری و شعور و سواد زیاده. و با استدلالهای تجربی و قیاسی سبک سنگین می کنند وبه ان نتیجه می رسند که این حرفها مال امل هاست و تو مخ من نمیره . ولی این رو هم باید در نظر بگیریم که خداجویی فطری هست و نیاز ماست که خدا باشه. تو زندگی لحظاتی هست که کاملا احساس ناتوانی و تنهایی می کنیم و کسی هم نمی تونه به ما کمک کنه اینجاست که انسانهای مومن راحت تر این لحظات زندگی رو سپری می کنند. منظورم از مومن صرفا مسلمان و مسیحی اهل مسجد و کلیسا نیست. منظورم ایمان درونی به قدرت بالاتر وغیبیه. به نظر من آدم به سنگ اعتقاد داشته باشه بهتر از بی خداییه. بهتر برای خود شخص و گرنه کسی از طرز تفکر ما ضرر نمی بینه.