کسی با این حرف مخالفتی داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفا هر کسی توتخصص خودش حرف بزنه نظر دادن یه فیزیکدان تو حوزه ی دین غلط زیادیه:mad:
/ نم
اتفاقا نطر دادن یک دانشمند در حوزه دین که مبلغانش این روزها همه افراد بیسواد هستند خیلی عملی و مفیده/ نمونه پاپ و قضیه کاندوم

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون کسی که در جنگ صلیبی شرکت کرد .اون کسی که در طالبان بود.اون کسی که سنگسار کرد.
همه اینها کسانی هستند که هدفشون خوبی بود .

با حمله آخرشم که ابداً موافق نیستم ولی جمله اولش تا حدی درسته با این توضیح که با دین انسانهای خوب بهتر و بیشتر کارهای خوب می کنند و انسانهای شرور با اکراه بیشتری به کارهای بد می پردازند.
ضمن اینکه، یه آمار بگیریم بین دینداران و بی دینان، فکر کنم مشخص باشه شرارت در جوامع دینی و افراد دینی خیلی کمتر از شرارت در افراد بی دینه...

میگم حالا برنده نوبل فیزیک رو چه به توصیف دین؟
نظر خودش رو گفته و ازا ونجایی که تخصصی در دین نداره، نظرش در حد خودش معتبره...

تا یه حد زیادی باید بین "جوامع دینی" و "دین" و "دینداران" فرق گذاشت
شما نظر شخصیتون رو گفتید، با اجازتون من هم نظر شخصیم رو میگم
که اگر قرار باشه یک صفت صرف برای "جوامع دینی" تعریف کنیم
به نظر من بهترین صفت می تونه "دورویی" باشه
مردمی که دین رو به زور پذیرفتند، بدون تحقیق پذیرفتند، مثال از دین و کشور خودمون می زنم
کسانی که وقت سحر پای نمازهای بی اعتقاد وایستادن، وقت روزه دور از چشم پدرشون یا حاکمیت روزه خواری کردند
دورو شدن
به عکسش هم همینطور هست
شما که مایلید آمار بگیرید، بی زحمت سر راه یه آمار هم بگیر از تعداد افراد "ریاکار" در جامعه ی دینی خودمون
هرچند به نظر من حیف اسم دین که روی این جامعه و این حاکمیت گذاشتید

در ضمن
احساس می کنم با تحلیل اولیه ی شما هم خیلی موافق نیستم !
نظر شخصی من اینه که بهتره "وجدان اجتماعی"، "وجدان فردی" و "اخلاقیات" رو هم مدنظر بگیریم
اگر قرار شد اسم یک جامعه رو بذاریم "جامعه ی دینی" و صرفا چون از مهدکودک شروع می کنیم به ترسوندن بچه هامون از جهنم و آتیش توقع داشته باشیم از خطاها برحذر باشن،
به نظر خیلی راه و منش صحیحی نمیاد
همونطور که می بینیم در رأس حاکمیتی که عنوان "دین" و اون هم والاترینش، "اسلام"، رو یدک می کشه، دروغ واجب عینى شمرده می شه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا یه حد زیادی باید بین "جوامع دینی" و "دین" و "دینداران" فرق گذاشت
شما نظر شخصیتون رو گفتید، با اجازتون من هم نظر شخصیم رو میگم
که اگر قرار باشه یک صفت صرف برای "جوامع دینی" تعریف کنیم
به نظر من بهترین صفت می تونه "دورویی" باشه
مردمی که دین رو به زور پذیرفتند، بدون تحقیق پذیرفتند، مثال از دین و کشور خودمون می زنم
کسانی که وقت سحر پای نمازهای بی اعتقاد وایستادن، وقت روزه دور از چشم پدرشون یا حاکمیت روزه خواری کردند
دورو شدن
به عکسش هم همینطور هست
شما که مایلید آمار بگیرید، بی زحمت سر راه یه آمار هم بگیر از تعداد افراد "ریاکار" در جامعه ی دینی خودمون
هرچند به نظر من حیف اسم دین که روی این جامعه و این حاکمیت گذاشتید

در ضمن
احساس می کنم با تحلیل اولیه ی شما هم خیلی موافق نیستم !
نظر شخصی من اینه که بهتره "وجدان اجتماعی"، "وجدان فردی" و "اخلاقیات" رو هم مدنظر بگیریم
اگر قرار شد اسم یک جامعه رو بذاریم "جامعه ی دینی" و صرفا چون از مهدکودک شروع می کنیم به ترسوندن بچه هامون از جهنم و آتیش توقع داشته باشیم از خطاها برحذر باشن،
به نظر خیلی راه و منش صحیحی نمیاد
همونطور که می بینیم در رأس حاکمیتی که عنوان "دین" و اون هم والاترینش، "اسلام"، رو یدک می کشه، دروغ واجب عینى شمرده می شه
من روی کدوم جامعه و حاکمیت اسم دیندار گذاشتم؟!!!!!!!!!!
فکر کنم با توجه به سابقه ذهنیتون نسبت به بنده نظر دادید.....

شما هم نظرتون رو گفتید و نظرتون محترمه...

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اون کسی که در جنگ صلیبی شرکت کرد .اون کسی که در طالبان بود.اون کسی که سنگسار کرد.
همه اینها کسانی هستند که هدفشون خوبی بود .

کومونیسته شوروی سابق و حزب کومونیست چین حاضر !! اینا که دین نداشتن ؟! اینا چشون بود که برا هر مخالفتی هزارتا هزارتا میریختن تو گور ؟!

جنایتای اواخر دوره شوروی واقعا فجیع بود !!

آخرین ویرایش:
من روی کدوم جامعه و حاکمیت اسم دیندار گذاشتم؟!!!!!!!!!!
فکر کنم با توجه به سابقه ذهنیتون نسبت به بنده نظر دادید.....

شما هم نظرتون رو گفتید و نظرتون محترمه...

دوست خوبم
من به هیچ وجه در مورد نظر شما و سوابقتون قضاوتی نکردم
عرض کردم "جوامع دینی"
یک کلیت رو گفتم،
در نظر من جامعه ی فعلی ما، حاکمیت فعلی ما، خودش رو "دینی" معرفی می کنه
و از این به عنوان مصداقی نام بردم تا تصویری ملموس تر بسازم
وگرنه از ابتدا نظرم رو برای یک حالت کلی "جامعه ی دینی" عرض کردم و گفتم باید بین یک سری کلمات تفاوت قائل شد، از زمین تا آسمون

جای جای صحبت هام عرض کردم "به نظر من" که یه وقت سوء تفاهمی نشه که دارم در مورد شما و یا نظرتون و یا سوابقتون قضاوت می کنم
باز هم اگر چنین حسی رو ایجاد کردم معذرت می خوام

محسن جعفر

عضو جدید
اون مبلغ هایی دینی که عامل زلزله رو زنهای لخت میدونند و میگند در بهشت به زبان عربی مردم حرف میزنند و در جهنم به عجمی
اینایی که میگیرو تا حالا ندیدم اما اگه راست باشه با تو موافقم.

آخرین ویرایش:

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
قابل تامل و جالب بود...
دست خوش

آخرین ویرایش:

hamid_geo

عضو جدید
تو كه هنوز اليزابت تيلور رو نمي شناسي بهتره كه دهنتو براي حرف زدن باز نكني.
هر كي هست عزيز دلم خواننده بازيگر نويسنده
راننده
ماهيت شما رو خوب مشخص مي كنه سطح فرهنگ ادبت همين طور دوست عزيز:D:biggrin::smile:

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
کومونیسته شوروی سابق و حزب کومونیست چین حاضر !! اینا که دین نداشتن ؟! اینا چشون بود که برا هر مخالفتی هزارتا هزارتا میریختن تو گور ؟!

جنایتای اواخر دوره شوروی واقعا فجیع بود !!

گودرز چه ربطی به شقایق داره؟؟؟
اول به موضوع توجه کن.
طرف میگه با دین یا بدون این ادم های بد کار بد میکنند و ادم های خوب کار خوب میکنند.
مثلا همین الان یک کسی که دین داره دروغ هم میگه و یکی هم راست میگه.
ولی تاریخ نشون داده ادم هایی که خوبی میکنند و دنبال خوبی هستند به خاطر دین چه جنایت های را انجام دادند.
بن لادن از نظر خودش و اطرافیاتش انسان بزرگ هست و جایش تو بهشت هست.
در واقع همین اقای بن لادن امثال این فکر میکنند دارند خوبی میکنند

garshasbi-m

عضو جدید
اینایی که میگیرو تا حالا ندیدم اما اگه راست باشه با تو موافقم.

بادرود
پارسال همين موقع ها شبكه چهار تو اخبارش يه مصاحبه از آقاي محصولي وزير رفاه پخش كرد كه ميگفت "درسته كه نميتونيم تا چند سال آينده دستگاهي بسازيم كه از زلزله جلو گيري كرد ولي ميشه با انجام ندادن گناهان كبيره و رسيدگي به امور مردم از زلزله جلوگيري كرد
و البته ميگن كه چندتا از مراجع بزرگ هم در مورد زلزله ها و سيلهاي اخير اينجور حرفها رو زدن ولي چون به گوش خودم نشنيدم نميتونم بگم حتما گفتن ولي نظر آقاي محصولي را دقيقا از زبون خودش شنيدم
:gol::gol::gol:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
گودرز چه ربطی به شقایق داره؟؟؟
اول به موضوع توجه کن.
طرف میگه با دین یا بدون این ادم های بد کار بد میکنند و ادم های خوب کار خوب میکنند.
مثلا همین الان یک کسی که دین داره دروغ هم میگه و یکی هم راست میگه.
ولی تاریخ نشون داده ادم هایی که خوبی میکنند و دنبال خوبی هستند به خاطر دین چه جنایت های را انجام دادند.
بن لادن از نظر خودش و اطرافیاتش انسان بزرگ هست و جایش تو بهشت هست.
در واقع همین اقای بن لادن امثال این فکر میکنند دارند خوبی میکنند

خب عزیز دل اگه گودرز به شقایق ربط نداره وقتی داری مثال میزنی گودرزم بگو نه فقط شقایق !!
شما همه جنایتای دینی رو میگی اینگار کسی که دین نداره جنایت نمیکنه !! برو بخون نوشتتو ...
کسایی که جنایت میکنن برا امیاله خودشون میکنن نه احیای دین یا همچین چیزی ... شما الان چیکاره ی طالبانی که میدونی نیتش خیره یا شر ؟!!

بادرود
پارسال همين موقع ها شبكه چهار تو اخبارش يه مصاحبه از آقاي محصولي وزير رفاه پخش كرد كه ميگفت "درسته كه نميتونيم تا چند سال آينده دستگاهي بسازيم كه از زلزله جلو گيري كرد ولي ميشه با انجام ندادن گناهان كبيره و رسيدگي به امور مردم از زلزله جلوگيري كرد
و البته ميگن كه چندتا از مراجع بزرگ هم در مورد زلزله ها و سيلهاي اخير اينجور حرفها رو زدن ولي چون به گوش خودم نشنيدم نميتونم بگم حتما گفتن ولي نظر آقاي محصولي را دقيقا از زبون خودش شنيدم

مراجع بزرگ که نه عزیز
آقایان جنتی و صدیقی ...

civil.7

عضو جدید
موافقم با بخش اولش اما توضیحی دارم واسه بخش دومش
البته از این جهت که یه آدم واسه شرور شدن نیاز به دین داره درسته
چون بهتر از دین وسیله ی دیگه ای واسه توجیه پیدا نمیکنه
دین خیلی راحت میتونه مورد سو استفاده قرار بگیره
البته باید توجه کنیم که چه کسی داره این حرف رو میزنه و با چه دینی
هر چند که دین ما هم (اون چیزی که الان میبینیم نه اصلش ) شامل این موضوع میشه

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب عزیز دل اگه گودرز به شقایق ربط نداره وقتی داری مثال میزنی گودرزم بگو نه فقط شقایق !!
شما همه جنایتای دینی رو میگی اینگار کسی که دین نداره جنایت نمیکنه !! برو بخون نوشتتو ...
کسایی که جنایت میکنن برا امیاله خودشون میکنن نه احیای دین یا همچین چیزی ... شما الان چیکاره ی طالبانی که میدونی نیتش خیره یا شر ؟!!

مشکل شما این هست که نگرفتی اون اقا چی گفته.
اگر اون اقا گفته بود که هر که دیندار هست کار بد میکند.حرف شما درست بود.
ولی اون اقا حرف دیگه ای زده.
گفته به طور عادی ادب بد داریم و ادم خوب
ادم های خوب کار خوب میکنند و ادم های بد کار بد.
ولی در شرایطی انسان های خوب کار بد میکنند که دیندار باشند.
کسی نگفته که هر کی دیندار هست کار بد میکنه.

محسن جعفر

عضو جدید
بادرود
اولا که اقای محصولی نه عالم دینی نه مبلغ و به اون ربطی نداره مثل اقای مشایی یه چیزی پرونده ... اما پیام حرفش درسته از اون جهت که اگر بچه ای کار بد انجام داد پدر حتما اونو تنبیه میکنه و چون خدا انسان رو خلق کرده حق داره که اونو تنبیه کنه البته جنبه دیگرش هم بارها در قران اومده که چه اقوام زیادی رو به خاطر اعمال زشتشون عذاب دادیم مثل قوم یهود. پس این حرف پشتوانه عقلی و تاریخی داره. واما در مورد زبان عربی در بهشت من قبول ندارم ودر بهشت همه زبان هم رو میفهمند و فاصله ملیت یا نژادی وجود نداره.....:gol::gol::gol:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم منظور اون اقا از اون حرف اشاره به کشتارهایی هست که در طول تاریخ به اسم دین و مذهب انجام شده .

در تاریخ فراوان داریم که مثلا رهبر فلان دین یا فلان فرقه پیروان دین دیگه رو کافر و مشرک و واجب القتل و .... اعلام کرده و همینطور جنگهایی که به اسم گسترش دین و نظایر اون انجام شده که بعضا کشتارهای هولناکی رو بوجود اورده .

تاریخ پر هست از جنگهایی که قدرتمندان به اسم دین و مذهب انجام دادند .

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دین ، هر کی دین داره آدم نمی کشه ، پس چرا ابن ملجم مرادی که نماز شب خون بود ، امام علی ع رو به شهادت رسوند اونم سر نماز !

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فکر میکنم منظور اون اقا از اون حرف اشاره به کشتارهایی هست که در طول تاریخ به اسم دین و مذهب انجام شده .

در تاریخ فراوان داریم که مثلا رهبر فلان دین یا فلان فرقه پیروان دین دیگه رو کافر و مشرک و واجب القتل و .... اعلام کرده و همینطور جنگهایی که به اسم گسترش دین و نظایر اون انجام شده که بعضا کشتارهای هولناکی رو بوجود اورده .

تاریخ پر هست از جنگهایی که قدرتمندان به اسم دین و مذهب انجام دادند .

منظورشون کاملا درسته فقط مشکلش اینه که کاملا ی طرفه شمشیر زده ت وصورته دین .. !! ینی درست گفته فقط همه ی درستو نگفته بخشی از حقیقتو گفته !
تاریخ از اسنسانهای بی دین هم پره که به بهانه هایی غیر از دین کشتار ردن !! نه ؟!!

اخه من نمیدونم این مسئله اصلا چه دخلی به دین داره ؟!! دین راه زندگیه !! حالا کسی سوء استفاده کنه یا هر چیزی مشکل دین نیست !!

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مشکل شما این هست که نگرفتی اون اقا چی گفته.
اگر اون اقا گفته بود که هر که دیندار هست کار بد میکند.حرف شما درست بود.
ولی اون اقا حرف دیگه ای زده.
گفته به طور عادی ادب بد داریم و ادم خوب
ادم های خوب کار خوب میکنند و ادم های بد کار بد.
ولی در شرایطی انسان های خوب کار بد میکنند که دیندار باشند.
کسی نگفته که هر کی دیندار هست کار بد میکنه.

من کاملا متوجه هستم که ایشون چی گفتن ولی شما هم داری کاملا برداشته یه طرفه ی خودتو میکنی بازم .

این اقا نصفه قضیرو پیچونده ... عینه جملتو که برداشت کردی میگم ( ولی در شرایطی انسان های خوب کار بد میکنند که دیندار باشند. ) . این جمله از نظرت یکم ناقص نمیاد ؟!! ینی ممکن نیست یه ادم بد به واسطه ی دین کار خوب بکنه ؟ یا برگرده به راه راست ؟؟؟

peggijaan

عضو جدید
بادرود
براي كي داري توضيح مي دي؟ اين شخص يا اصلاً تلويزيون نگاه نمي كنه يا خودش رو زده به اون راه. اكثر هواداران يك دين همين طور هستند.

peggijaan

عضو جدید
اولا که اقای محصولی نه عالم دینی نه مبلغ و به اون ربطی نداره مثل اقای مشایی یه چیزی پرونده ... اما پیام حرفش درسته از اون جهت که اگر بچه ای کار بد انجام داد پدر حتما اونو تنبیه میکنه و چون خدا انسان رو خلق کرده حق داره که اونو تنبیه کنه البته جنبه دیگرش هم بارها در قران اومده که چه اقوام زیادی رو به خاطر اعمال زشتشون عذاب دادیم مثل قوم یهود. پس این حرف پشتوانه عقلی و تاریخی داره. واما در مورد زبان عربی در بهشت من قبول ندارم ودر بهشت همه زبان هم رو میفهمند و فاصله ملیت یا نژادی وجود نداره.....:gol::gol::gol:
در واقع اين پشتوانه هاي عقلي و تاريخي رو شما و امثال شما ساختن. وگرنه بايد در كتابهاي تاريخي معتبر (نه كتابهاي ديني و كتابهاي تاريخي منتشره از طرف دكانداران دين) اين وقايع رو ذكر مي كردند.