کدوم گرایش بهتره؟

gholamghar

عضو جدید
سلام بر دوستان برقی
یه سوال از شما داشتم،می خواستم بدونم که توی گرایش هایی که بچه های برق برای ارشد میخونن و اگه اشتباه نکنم باید اینها باشه:
1.الكترونيك
2. قدرت
3 .مخابرات
4.كنترل
5. راه آهن برقي
6. مديريت انرژي الكتريكي
7.مهندسي پزشكي (بيوالكتريك )
و 8-مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون

اگه بخوایم از لحاظ تمایل بچه ها تو انتخاب رشته شون طبقه بندی کنیم به ترتیب اولویت به چه صورت هستند؟
مثلا در رشته ی مکانیک اول از همه علاقه به دو گرایش تبدیل انرژی و طراحی کاربردیه، بعد به مهندسي پزشكي-بيومكانيك و 3 گرایش سيستم محركه خودرو، طراحي سيستمهاي تعليق ترمز وفرمان، سازه بدنه خودرو در یک سطح و در رده های بعدی هستند.ساخت و تولید هم که بچه هاش معمولا تو لیسانس ساخت و تولید خوندن.حالا برای رشته برق چه جوریه؟
یه سوال دیگه هم دارم کسی میدونه تو گرایش مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون چند نفر تو کنکور ارشد شرکت می کنن و آیا این گرایش مثل گرایش های اصلیتر تو ایران آینده دار هست یا نه؟
با تشکر

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط قدرت 60%
بعدشم کنترل20%
بعدشم مخابرات10%
ببخشید بقیش زیر 10%

gholamghar

عضو جدید
خدایی کلی زحمت کشیدم اونهمه مطلب رو بنویسم:w24:،یعنی یه نفر برقی نبود یه جواب نسبتا جامعتر و کاملتر بده؟:book::D

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایی کلی زحمت کشیدم اونهمه مطلب رو بنویسم:w24:،یعنی یه نفر برقی نبود یه جواب نسبتا جامعتر و کاملتر بده؟:book::D
ببین عزیز جان شما باید خیلی چیزارو در نظر داشته باشی
1. تو ایران میمونی یا میری
2. میخوای برا خودت کار کنی یا برا کس دیگه
3.درامد چقد برات مهمه
4.علاقه رو بیخیال اینا همش کشکه
5. ........................................... و غیره

اگه تونستی سوال کامل طرح کنی جواب کامل رو خودم بهت میدم

gholamghar

عضو جدید
با تشکر از AminNePo ،راستش من سوالام به همون سادگی یه که پرسیدم،من یه بار دیگه به طور مجزا سوالاتم رو می پرسم:
1-وقتی که بچه هایی که تو ایران کنکور کارشناسی ارشد داده اند،می خواهند فرم انتخاب رشته را پر کنن معمولا کدوم رشته ها طرفدار بیشتری داره و کدوم گرایش ها اول پر میشه؟(بحث علاقه ی خودم یا بازار کار نیست فقط میخوام بدونم تو ایران کدوم گرایش ها تو انتخاب رشته ارشد طرفدار بیشتری داره و زودتر پر میشه)
2-تو گرایش مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون چند نفر تو کنکور ارشد شرکت می کنن؟
3-گرایش ابزاردقيق واتوماسيون مثل گرایش های اصلیتر(قدرت یا مخابرات) تو ایران از لحاظ کاری آینده دار هست یا نه؟

hossein1987

عضو جدید
راستش گرایش من الکترونیک هستش و قصد دارم ارشد هم الکترونیک را ادامه بدم چونکه...
اینطور که به نظر میاد و علما هم تایید می کنند گرایش مخابرات توی ارشد مقبولیت بیشتری داره ولی اگر از لحاظ مالی بخوای در نظر بگیری فکر می کنم قدرت پولش بهتر باشه.
در مورد ابزار دقیق هم چیزی نمی دونم.موفق باشی!

EECi

مدیر بازنشسته
شما چرا مخابرات رو بهتر دونستید؟ دلیل لطفا
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w28.gif

sapless

عضو جدید
شما چرا مخابرات رو بهتر دونستید؟ دلیل لطفا
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/funny/w28.gif

همونطور تو پروفایلم مشخصه من رشتم مکانیکه ولی به صورت تفریحی بعضی درسهای برق رو میخونم
دلایلم:گرایش مخابرات شاید بدون اغراق مغز برق باشه داشتن اینده روشن و با پیشرفت نسبت به گرایشهای دیگه برق یکی از مهمترین خصوصیات این گرایشه(شاید این حرفهای من به بچه های دیگه بربخوره).من مقالات تا حدودی مرتبط با مخابرات رو زیاد خوندم.
یه مثال میزنم:نمونه یکمدار فرستنده FM واسه شما جذابتره یا یه مدار چشمک زن؟؟؟
جواب شما به این سوال به احتمال 101٪ مدار فرستندهFM هست
چون من رشتم برق نیست پس با تعصب حرف نمیزنم چون عین همین تعصبات به شکل حادتری تو مکانیک هست.
گرایشهایی مثل قدرت (با تمام احترامی که به بچه های قدرت قائلم) یه جورایی جایی برای پیشرفت بیشتر ندارن و چیزای کمی برای اختراع در اونها وجود داره.به نوعی به اخرش رسیدن.و بچه های این گرایش بیشتر واسه بازار کار و پول بیشتر به این گرایش میرن نه علاقه.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز

بحث پیرامون خوب یا بد بودن گرایش ها کار خیلی درستی نیست، هر رشته زمینه های فعالیت خاص خود را داره و به طبع هوادارانی هم در اون زمینه داره، ما که در مسیر مهندسی قدم بر می داریم باید یک مقدار هم مهندسی به قضایا نگاه کنیم، هر رشته مزایا و زمینه های فعالیت خاص خودش رو داره پس کاری اشتباه هت مقایسه رشته ها.

من شخصاً الان به هر رشته که نگاه می کنم اینقدر زمینه های جذاب برای موفقیت توشون می بینم و وقتی می بینم افرادی که در اون رشته درس می خونند و کاری انجام نمی دهند کلی ناراحت می شم.

به عنوان مثال ما دوستان زیادی دارم که رشته مهندسی کشاورزی رو تموم کردند و دست رو دست هم گذاشتند و کاری پیش نمی برند و این واقعاً ناراحت کننده هست چون برای پیشرفت تو این زمینه کلی پتانسیل وجود داره. همه رشته ها از همین قانون پیروی می کنند ولی ما متاسفانه خودمون رو اسیر اسم رشته ها کردیم و معیار مقایسه ما اسم رشته هست.

این روشی هم که دوستمون انتخاب کرده با عرض پوزش باید بگم اشتباه هست، که ببنیم کدوم رشته بیشترین افراد توش تحصیل می کنند پس بهترین رشته هست و یا مواردی با این عنوان.

کمی منطقی تر و مهندسی وارانه تر باید به اطرافمون نگاه کنیم.

با آرزوی موفقیت همه دوستان

casper

عضو جدید
به نظر من همه گرایشهای برق خوبن:eek:فقط باید به علاقه و استعداد خودت توجه کنی و تو گرایشت بهترین باشی:)

EECi

مدیر بازنشسته
من خودم مخابرات می خونم . همه گرایش های برق خوبن.و هر کس یه نظر داره. در حمایت از قدرتی ها: خود برق قدرت تو زمینه ی هسته ای و ماشین الکتریکی تو اول راهه و خیلی جا واسه پیشرت داره.

n301_d632

عضو جدید
مدتی که قبولی تو رشته قدرت سختتر شده بخاطر متقاضی زیاد نسبت به ظرفیتش

درباره ابزار دقیقم شنیدم که ظرفیتش کمه

با حرفه benefic.h کاملا موافقم، ولی ازون جا که الکترونیک می خونم، اینم بگم که کم لطفی شماس که از بخشایی مثل الکترونیک دیجیتال (طراحی سیستمهای دیجیتال)، الکترونیک نوری و ... یه led چشمکزن مقایسه می کنی:surprised: :w20:
البته کسی منکر مخابراتم نیس:smile:

sapless

عضو جدید
مدتی که قبولی تو رشته قدرت سختتر شده بخاطر متقاضی زیاد نسبت به ظرفیتش

درباره ابزار دقیقم شنیدم که ظرفیتش کمه

با حرفه benefic.h کاملا موافقم، ولی ازون جا که الکترونیک می خونم، اینم بگم که کم لطفی شماس که از بخشایی مثل الکترونیک دیجیتال (طراحی سیستمهای دیجیتال)، الکترونیک نوری و ... یه led چشمکزن مقایسه می کنی:surprised: :w20:
البته کسی منکر مخابراتم نیس:smile:

سلام
من بازم تکرار میکنم رشتم مکانیکه و از دیدگاه بیطرف دارم قضاوت میکنم
در مورده مدار چشمک زن باید بگم من ساده ترین مدار در مورد الکترونیک و ساده ترین مدار از مخابرات رو مقایسه کردم و نظر رو گذاشتم پای شما.پس دلیلی نداره این مثال رو یک مقایسه اشتباه بدونید
نظرتون رو در مورد الکترونیک دیجیتال کاملا قبول دارم.یکی از جذاب ترین بحثهای الکترونیکه که به نظر من کمتر کسی پیدا میشه که از بحث دیجیتال بدش بیاد چون خیلی رونه.ولی خیلی کسا هستند که مثلا از بحث ماشین های الکتریکی بدشون میاد مثل خوده من.پس دلیلی نداره یکی بیاد از دست من نارحت شه که چرا از بحث ماشین بدت میاد.

عل.ب

عضو جدید
صددر صدقدرت

صددر صدقدرت

:confused:ببین عزیزم اگه میخوای تو ایران بمونی یا به آمریکا که قطب صنعتی دنیاست بری
گرایش قدرت حرف اول رو میزنه و اگه میخوای بری اروپا الکترونیک ومخابرات بعد کنترل
وقدرت کاربرد داره
ولی تا ما قدرتیها نباشیم اصلا برق تولید نمیشه که بخواد به دست بقیه برسه

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
:confused:ببین عزیزم اگه میخوای تو ایران بمونی یا به آمریکا که قطب صنعتی دنیاست بری
گرایش قدرت حرف اول رو میزنه و اگه میخوای بری اروپا الکترونیک ومخابرات بعد کنترل
وقدرت کاربرد داره
ولی تا ما قدرتیها نباشیم اصلا برق تولید نمیشه که بخواد به دست بقیه برسه

دوست عزیز باید خدمت شما عرض کنم که مهندسان اصلی نیروگاهای تولید برق مهندسهای مکانیک هستند.