کدوم کتاب استاتیک بهتره؟؟؟؟؟( لطفا جواب بدید )

as.rezaei

عضو جدید
سلام
به نظر شما کدوم کتاب استاتیک بهتره ؟
1- مریام
2- بیر جانسون
3- هیبلر
4- انتشارات دانشگاه آکسفورد

لطفا نظرتون رو بگید و همچین دلیلشو ذکر کنید چون میخوام به یه جمع بندی کلی برسم
ممنون :gol:

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر برای دانشگاه میخواهید مطالعه کنید مریام

حسين 1966

عضو جدید
سعي کنيد هميشه از دو منبع بخونيد
مريام اصولاً کلاس بالا درس ميده و تمرينهاي پيچيده تري هم داره
بيرجانسون به صورت خودموني تر و از پايه مطلب رو براتون جا ميندازه (من که هر بار مطلبي رو مشکل داشتم از کتاباي بيرجانسون نبوده ).
هيبلر و اکسفورد رو به شخصه نخوندم ولي ميدونم خيلي از استادا از يکي از منابع ذکر شده درس ميدن ولي سوالاي امتحانشون رو از يه منبع ديگه مثل هيبلر مي آرن

لولیوش

عضو جدید
فقط مریام
گله توی کنکورای چند سال اخیر برو نگاه کن ببین چند تا سوال از مریام به صورت مستقیم اومده

aboja

عضو جدید
همه رو باید بخونی. چه فرقی می کنه؟
اگه قرار استاتیک یاد بگیری باید همه رو بخونی.

P aYa M

عضو جدید
به نظر من هم اول مريام و بعد اون هييلر و بعد جانسون.
البته استاتيك فقط به اين منابعي كه معرفي كرديد محدود نيست و خيلي كتاباي ديگه هم هست.
تنوع سوال تو استاتيك خيلي زياده و اما در مورد كنكور ارشد از هر سه كتابي كه گفتم سوال هاي زيادي عيناً كپي شده.
پاينده باشيد....

alen.petrosiyan

عضو جدید
استاتیک مریام
مقاوت بیر جانسون
کتاب دکتر کبیریان از همه این ها بهتره بهترین ها استاتیک و مقاومت در این کتاب است.

امین کیا

عضو جدید
سلام
اگه بتونی سوالای مریامو حل کنی هیچ سوالی نیست که نتونی حل کنی!
دکتر کبیریان هم از استادای ما بود!کارش خیلی درسته...

hamid asadi

عضو جدید
اگه برای کنکور ومعلومات خودت میخوای مریام بهتره
اما بعضی اساتید برای راحت طلبی راسل جانسون رو میگن

پینتوریکو

عضو جدید
بهتره اول از روی بیرجانسون بخونید بعد اگر روی این کتاب مسلط شدی و خواستی بیشتر بدونی و وقتش هم داشتی برو سراغ مریام

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مریام اگه خواستید بخرید ترجمه دکتر سینایی نباشه

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام
به نظر شما کدوم کتاب استاتیک بهتره ؟
1- مریام
2- بیر جانسون
3- هیبلر
4- انتشارات دانشگاه آکسفورد

لطفا نظرتون رو بگید و همچین دلیلشو ذکر کنید چون میخوام به یه جمع بندی کلی برسم
ممنون :gol:

جانستون خوبه

سلام . من هم این ترم با دکتر کبیریان استایک برداشتم . البته من دانشجوی اسلامشهرم . استاد خوبیه ؟
تا این جا متوجه شدم کسی که میخواد از اول استاتیک شروع کنه جانسون بخونه و برای اینکه مسلط بشه بره مریام . درست گفتم ؟
حالا تو این دو تا میشه ترجه های خوب رو معرفی کنین ؟

ravagh

عضو جدید
اگه استادت خوب داره درس می ده و درس رو متوجه میشی ، سرت رو بنداز پایین و از مریام تمرین حل کن !
اگه توی درس مشکل داری اول بیر-جانسون رو بخون ، بعد مثال هاشو تحلیل کن ، آخرش هم از مریام تمرین حل کن .
اگه وقت اضاف داشتی یه سری هم به تمرینات هیبلر و شیمز بزن .
برای ترجمه پیشنهاد من برای مریام؛ انتظاری و برای بیر-جانسون؛ واحدیان هست (البته اگر ترجمه ی زارع پور نیومده باشه بیرون).

mechaboy

عضو جدید
مریام و بیرجانسون رو خوندم. بیرجاسون بیانه ساده تروشیوایی داره اما مریام سوال های بهتروقویتری داره.:smile:

s_h_a_h_a_b

عضو جدید
سلام کتاب مریام از کتابهای شاخص استاتیک هستش

من به جرات میگم اگه رو این کتاب تسلط داشته باشی استاتیک رو بلدی
موفق باشی

mdshirazi

عضو
سلام
اگه بتونی سوالای مریامو حل کنی هیچ سوالی نیست که نتونی حل کنی!
دکتر کبیریان هم از استادای ما بود!کارش خیلی درسته...
فرقی نداره شما هر کتابی رو مسلط باشی استاتیک رو بلد شدی بعدش اگه دوس داشتی می تونی منابع دیگه رو نگاه کنی و سوال حل کنی

mdshirazi

عضو
سلام

اگه بتونی از الان شروع کنی درس ها رو زبان اصلی بخونی برات مفید تره!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بازم مثل همیشه تاپیکهای فوق تخصصی و علمی داره تو این تالار غوغا میکنه ...!

میشه بفرمایید تفاوت 3+4 و 4+3 چیه ؟

شما 100 تا کتاب استاتیک رو بزار هم

همش موضوعش یکیه

دیگه یه کسینوس هادی و خرپا و قاب و اصطکاک و کار مجازی چیه که بخوای براش کتاب معرفی کنی ...

هیچ فرقی با هم نداره ...

بهتره بجای اینکه دنبال جلد کتاب و ضخامت کتاب نگاه کنید به کیفیت کار خودتون توجه کنید ...

شما اگر دنبال یاد گرفتن درس باشی به یه جزوه ی 5 صفحه ای هم میتونی سختترین سوالات رو جواب بدی و اگر فقط دنبال اسم نویسنده ی کتاب باشی ...

موفق باشیم:surprised:

آخرین ویرایش:

eeeshop

عضو جدید
استاتیک

استاتیک

مؤلف : فردیناند پی. بیر، ای.راسل جانستون، الیوت ار.آیزنبرگ
مترجم : علیرضا انتظاری
ناشر : نوپردازان
570 صفحه
1388

http://books.eeeshop.ir/index.php?route=product/product&keyword=استاتیک&product_id=1169

amiin_f_eng

عضو جدید
سلام .من امین فتح پور دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک هستم. علم استاتیک علم منحصر به رشته ی خاصی نیست. هرنویسنده ای این علم رو در قالب رشته تخصصی خودش بررسی میکنه. شیمز استاتیک رو در زمینه مهندسی عمران و تعادل سازه های ساختمانی بررسی میکنه و جی ال مریام اونو در قالب علم مهندسی مکانیک و پایداری سازه های صنعتی و ماشین آلات . علم استاتیک علم واحدی هست اما در کتابهای مختلف بیان و کاربردهای متفاوتی از این علم آورده شده. پس با توجه به رشته تحصیلی باید منبع مناسب رو انتخاب کرد.اگه مثل من مکانیکی هستی جی ال مریم بهترین منبع برای مکانیکی هاست.

بالا