کتاب@کتاب@کتاب@@@ کتابای متفاوت @@@

یاکاموز

عضو جدید
دوستان عزیز سلام.
تا حالا واستون پیش اومده که از خوندن یه کتاب(حالا تو هر زمینه ای )اونقدر احساس خوبی بهتون دست داده باشه که به تمام اطرافیانتون توصیه کنید که حتما اون کتاب رو بخونن؟؟؟
(واسه خود من که خیلی پیش اومده) به سرم زد که به کمک هم یه تاپیکی راه بندازیم که توش به هم دیگه کتابای خوب رو معرفی کنیم.البته با رعایت این موضوع که شما می بایستی اون کتاب رو حتما خودتون خونده باشید و بتونید موضوع کتاب رو توی چند خط به بچه های دیگه هم توضیح بدید.اسم کتاب نویسندش و انتشاراتش رو هم بگید تا تهیه کردنش واسه بقیه دوستان هم مقدور باشه.اگه دوست داشتید احساستون رو هم نسبت به اون کتاب بگید.
(نذارید در اینجا تخته شه )دوست دارم اینجارو خلوت نذارید شاید با کمک هم بتونیم کمی بیشتر با کتابا آشتی کنیم...:w27:

آخرین ویرایش:

یاکاموز

عضو جدید
اول خودم شروع میکنم .....
خاطرات آدم و حوا
به روایت:مارک تواین
برگردان:حسن علیشیری
نشر دارینوش
در پی وصیت و خواسته همیشگیه مارک تواین برای جمع آوری آثار پراکنده ی او با موضوع آدم و حوا سالها پس از مرگش​
خاطرات آدم و حوا در سال 1997 منتشر شد.زبان طناز و طعنه آمیز تواین در این اثر هم کنار لحنی عاشقانه شده تا اولین داستان عاشقانه ی دنیا را روایت کند و از ورای آن نگاهی به روابط میان زنان و مردان بیاندازد.
خب حالا نظر من در مورد این کتاب:

داستانش فوق العادست.باید بخونی تا بفهمی که با خوندنش چه حس قشنگی به آدم دست میده.بهتون شدیدا توصیه میکنم که این کتاب رو بخونید یه کتاب خیلی کوچیکیه که فقط74 صفحه داره.زیاد وقتتونو نمی گیره ولی توش یه دنیا حرفه از آدم...از حوا...

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من شخصا کتابهای بسیار زیادی رو مطالعه کردم اما مجموعه مقالات لنین و صمد بهرنگی خیلی روی من تاثیر گذاشته.لینک دانلود اثارشون رو همین پایین گذاشتم.

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
كتاب چهار اثر از فلورانس اسكاول شين
2 تا ترجمه داره نشر پيكان ترجمه گيتي خوشدل
نشر ؟ ترجمه نشميل مشتاق كه دومي واسه من بهتر بود.
كتابيه با موضوع رابطه تفكرات و باورهاي شما با اونچه توي زندگي براتون اتفاق مي افته.

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون
انتشاراتش رو یادم نیست
فکر کنم روزنه باشه:razz:
فوق العاده زیبا...
موضوعش هم که تقریبا مشخصه
در مورد زندگینامه سینوهه که بدست خودش نوشته شده و در ضمن خیلی چیزا از تمدن و فرهنگ مصر

کتابای پائولو کوئیلو هم که محشره
مخصوصا کیمیاگر...
من الان دارم کتاب "کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم" رو از کوئیلو می خونم
خیلی قشنگه
از انتشارات جیحون گرفتم;)

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به اینکه معمولا منبع معتبری واسه معرفی کتابهای موجود در بازار نیست و از انبوه:surprised:کتابهایی که منتشر میشه فقط تعدادیش ارزش خوندن داره تقاضا میشه از همه ی دوستان که کتابهای فارسی ای که مطالعه کردند و فکر میکنن ارزشش رو داره تا در لیست کتابهای معتبر بره معرفی کنن(با ذکر نویسنده و موضوع کتاب)تا منبعی باشه واسه خرید کتاب و آشنایی با کتابهای نسل جدید:redface:
البته یه تشکر هم بهbmd عزیز بدهکارم که فکر زدن یک تاپیک جدید رو به ذهنم انداخت:redface:
مرسی:gol:

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

با سلام

بله تاپیک جالبیه ;). من یه کتابی رو اینجا معرفی می کنم امیدوارم دوستان بخوننش. عنوان کتاب هست "در ماگادان کسی پیر نمی شود" اثر عطاء صفوی. این کتاب در مورد جنایات روسها و حزب توده به یه ایرانی هست که ایشون رو به عنوان زندانی به اردوگاه های کار اجباری در سیبری و استانی به نام استان کولیما می برن و ایشون خاطرات تلخ و بسیار جالب خودش رو از نزدیک 30 سال زندانی بودن در اونجا بازگو می کنه. خیلی کتاب جالبیه

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

بله تاپیک جالبیه ;). من یه کتابی رو اینجا معرفی می کنم امیدوارم دوستان بخوننش. عنوان کتاب هست "در ماگادان کسی پیر نمی شود" اثر عطاء صفوی. این کتاب در مورد جنایات روسها و حزب توده به یه ایرانی هست که ایشون رو به عنوان زندانی به اردوگاه های کار اجباری در سیبری و استانی به نام استان کولیما می برن و ایشون خاطرات تلخ و بسیار جالب خودش رو از نزدیک 30 سال زندانی بودن در اونجا بازگو می کنه. خیلی کتاب جالبیه
باید کتاب جالبی باشه ولی یه سوال سرگذشت واقعیه یا صرفا یه داستانه؟

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

باید کتاب جالبی باشه ولی یه سوال سرگذشت واقعیه یا صرفا یه داستانه؟

با سلام
سرگذشت ایشون کاملا واقعیه. اگه داستان بود این جذابیتی که میگم رو نداشت. ایشون خودشون الان خیلی پیر هستن و در آمریکا زندگی میکنن. من وقتی این کتاب رو خوندم واقعا فهمیدم که خیلی موقع ها آدم ها اسیر سیاست ها و تفکرات دیگران می شن و اون کاخی که از آمال برای خودشون ساخته بودن به یکباره به کوخی از آلام تبدیل میشه :smile:

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به اینکه معمولا منبع معتبری واسه معرفی کتابهای موجود در بازار نیست و از انبوه:surprised:کتابهایی که منتشر میشه فقط تعدادیش ارزش خوندن داره تقاضا میشه از همه ی دوستان که کتابهای فارسی ای که مطالعه کردند و فکر میکنن ارزشش رو داره تا در لیست کتابهای معتبر بره معرفی کنن(با ذکر نویسنده و موضوع کتاب)تا منبعی باشه واسه خرید کتاب و آشنایی با کتابهای نسل جدید:redface:
البته یه تشکر هم بهbmd عزیز بدهکارم که فکر زدن یک تاپیک جدید رو به ذهنم انداخت:redface:
مرسی:gol:

اي بابا ! لطف دارين شما . من فقط از ايده شما سوء استفاده كردم و به خودتون پيشنهاد دادم. شرمنده ميكنيد.
من ذهن خوبي واسه به خاطر سپردن اسم ها ندارم. وهر چي فكر كردم جز كتاب "پر" اثر ماويس _شرمنده خارجيه وتاثير گزارترين رمان تو زندگيم بوده_ و كتابهاي كابوك _فكر كنم با نام راه خوشبختي_ چيزي يادم نمونده.
راستي تو نمايشگاه كتابي كه برگزار شد , كتاب جديد و تاثير گذاري ارائه شده كه نام ببريد. من در شهرستانم و دسترسي نداشتم.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم یه کتاب دیگه به ذهنم رسید که بگم.
کویر نوشته ی دکتر علی شریعتی(خودم هنوز کامل نخوندم ولی همون مقدار هم خیلی مجذوبم کرد)

archi_atish

عضو جدید
کاربر ممتاز
پدر مادر ما متهمیم

هبوط

حسین وارث ادم

قصه ی حسن و محبوبه

همش از دکتر علی شریعتی

• Like
واکنش ها: bmd

sahar6711

عضو جدید
كتاب كافه پيانو از فرهاد جعفري
به نظر من عاليه
پرفروش هم بوده تو دو سال بيست بار تجديد چاپ شده!

• Like

tools

عضو جدید
کاربر ممتاز
هدف شعر

هدف شعر

هدف شعر تغییر بنیادی جهان است و درست به همین علت هر حکومتی به خودش حق می‌دهد شاعر را عنصری ناباب و خطرناک تلقی کند اهل سیاست به قداست زندگی نمی‌اندیشد بل‌که زندگان را تنها به مصادر و وسایلی ارزیابی می‌کند که عندالاقتضا باید بی‌درنگ قربانی پیروزی او شود و ای بسا به همین دلیل است که باید قبول کرد در جهان هیچ چیز، شرط هیچ چیز نیست و در دنیای بی‌قانونی که اداره و هدایتش به دست اوباش و دیوانگان افتاده، هنر چیزی است در حد تنقلات و از آن امید نجات بخشیدن نمی‌توان داشت.

tools

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزرگ علوی

بزرگ علوی

کتاب چشمهایش اثر استاد بزرگ علوی. یه راز نهته داره فوق العاده است

ناهید د

عضو جدید
این کتاب یک اثر علمی با موضوع تکامل جهان است.ولی متن آن به صورت داستان گونه بیان شده است که از این جهت یک اثر ادبی محسوب می شود
اتم های سکوت
شگفتی های تکامل کیهان
نوشته هوبرت ریوز

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزيره سرگرداني و در ادامه ساربان سرگردان: اثر سيمين دانشور
كتابي است فوق العاده، خوندنش رو به دوستان عزيز توصيه ميكنم. :smile:
داستاني زيبا با قلمي توانا.

• Like

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خشم و عصبانیت: البته برا من فایده ای نداشت اصلا فروکش نمیکنه عصبانیتم ؟

آخرین ویرایش: