کتابهای تست فوق

Skabirian

عضو جدید
سلام
اگه ممکنه در این تاپیک کتابهای تست خوبی را که از منابع کنکور فوق هوافضا میشناسین در اختیار بقیه هم بگذارین

و من الله توفق

hamed_m313

عضو جدید
سلام البته کتابهای زیر کتابهای پیشنهادی مقطع کارشناسی است( این کتابها کتابهای تست نیست ) مقدمه‌ای بر مهندسی هوافضا: کتاب introduction to flight نوشته‌ی John D. Anderson
مکانیک سیالات: کتاب Fluid Mechanics نوشته‌ی Frank White
ارتعاشات: کتاب تئوری ارتعاشات با کاربردهای آن نوشته‌ی ویلیام تامسون
دینامیک1و2: کتاب دینامیک نوشته‌ی مریام
مقاومت مصالح: کتاب Mechanics of Materials نوشته‌ی پوپوف (Popov)
ترمودینامیک: کتاب ترمودینامیک نوشته‌ی ون‌وایلن-کتاب ترمودینامیک نوشته‌ی یونس سنجل
اصول جلوبرنده‌ها: کتابTheory Gas Turbine نوشته‌ی Cohen
طراحی هواپیما1و2: مجموعه‌ی کتاب‌های نوشته شده توسط جان راسکم (مجموعه‌ی 8 جلدی)
مکانیک پرواز1و2: کتاب An Introduction to Aircraft Performance نوشته‌ی Mario Asselin
آیرودینامیک 1و2: کتاب Fundamental of Aerodynamics نوشته‌ی John D. Anderson
این نرم افزاروکتابهای زیر برای کنکور ارشد خیلی بدرد می خوره زبان: نرم افزار یادگیری ماکزیمم (از گروه نرم افزارهای نارسیس) (504 و تافل)ترمودینامیک (1و2) و سیالات (1و2): کتاب راهیان ارشدآئرودینامیک1: جزوه آقای دکتر طیبی رهنی (دانشگاه صنعتی شریف)، کتاب Andersonآئرودینامک2: جزوه آقای دکتر سلطانی(دانشگاه صنعتی شریف)، کتاب Andersonاصول جلوبرنده ها: کتاب Hill & Petersonمکانیک پرواز 1: ، کتاب Andersonمکانیک پرواز 2: جزوه آقای دکتر پورتاکدوست (دانشگاه شریف)، کتاب Roskamکنترل: کتاب آقای آریاز برادرانی

Skabirian

عضو جدید
جزوه های دکتر رهنی،سلطانی ،دکتر پور تاکدوست را از کجا باید تهیه کرد؟

hamed_m313

عضو جدید
سلام به skabirian عزیز شما می تونید از 2 راه استفاده کنی . راه اول : بری روابط عمومی دانشگاه وبعد بری انتشارات دانشگاه جزوه رو بگیری که کلا" سرکاریه .راه دوم : بری از دانشجوهای این رشته تودانشگاه بگیری که بهترین راهه

Skabirian

عضو جدید
سلام به skabirian عزیز شما می تونید از 2 راه استفاده کنی . راه اول : بری روابط عمومی دانشگاه وبعد بری انتشارات دانشگاه جزوه رو بگیری که کلا" سرکاریه .راه دوم : بری از دانشجوهای این رشته تودانشگاه بگیری که بهترین راهه
متشکر دوست خوب اما برای کسایی که راهشون دوره این امکان اصلا وجود نداره یا بسیار سخته
هدف من از این تاپیک این بوده که یه جوری به بچه ها کمک کنیم تا فوق لیسانس راحت تر قبول بشن و بتونن با هم رشته ای هایی که توی دانشگاه هایی که سوالات را طراحی میکنن(شریف و امیرکبیر) رقابت کنن.
باز هم از شما تشکر میکنم
دوستان اگه کسی جزوات را داره از بچه ها دریغ نکنه
و من الله توفیق........

hamed_m313

عضو جدید
سلام . میخواستم بگم دکتر رهنی ودکتر سلطانی در زمینه آیرودینامیک با انتشارات آزاده (راهیان ارشد )و پوران پژوهان همکاری داشتند که این کتابها از جزوه هاشون هم کامل تره

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام

بهتر شما به غیر از آن درسهای خاص ایرو و ... بقیه را تماما از منابع مکانیک استفاده کنید ، من خودم بشخصه همین کار کردم .

برای ان دروس هم تست زیادی نزدم ، چون عاشق طراحی هواپیما هم بودم و سیر تا پیاز کتاب رسکم ، اندرسون و ریمر و .... خوانده بودم البته نه برالی تست زدن بلکه برای یاد گرفتن و در کنارش یک پرنده با ریز جزئیات طراحی کردم (الان نصفه نیمه است !!!) که این باعث شد آن دروس تخصصی شما را 60% زدم که به نظرم باید بیشتر می شد و طراح سوال جواب ها را سلیقه ای انتخاب کرده بود وگرنه من 80 تا 90 هم میرسیدم (این کاملا جدی میگویم).

در کل بگم من هوافضای هم نیستم ! اما هوا فضا را دوست دارم ...

موفق باشید .