کار در کدام یک بهتر است؟ [ شركت گاز-عسلويه ] -[ شركت نفت ]

amirrmohamad

عضو جدید
با سلام خدمت بچه هاي گل
ميگم من هم ازمون گاز قبول شدمه هم نفت
البته شركت گاز كارام تمومه فقط منتظره تماسشونم
حالا ميخوام از اونايي كه عسلويه كار كردنه بپرسم ايا ميرزه شركت نفتو ول كنم برم اونجا
البته من هم بابام هم داداشم شركت نفتين.يعني با كار تو محيط شركت نفت اشنام ولي نميدونم عسلويه چطوره؟ يعني اگه بخوام انتخابش كنم پشيمون نميشم؟

hamidrezachemeng

کاربر فعال
من نظر شخصی خودم رو میگم: به نظر من هر دو خوبن.چه نفت چه گاز.فقط گاز اون بحث تعهدش سنگینه خداییش. اگه تعهدی که نفت میخوادبگیره(اگه بخوادتعهد بگیره)ساده تر باشه به نظر من زیر بار تعهد سبکتر و ساده تر رفتن بهتره. از طرفی شرایط آب و هوای عسلویه هم شاید واسه بعضیا تحملش سختتر باشه نسبت به جاهایی که نفت میفرسته.

kebrit

عضو جدید
من نظر شخصی خودم رو میگم: به نظر من هر دو خوبن.چه نفت چه گاز.فقط گاز اون بحث تعهدش سنگینه خداییش. اگه تعهدی که نفت میخوادبگیره(اگه بخوادتعهد بگیره)ساده تر باشه به نظر من زیر بار تعهد سبکتر و ساده تر رفتن بهتره. از طرفی شرایط آب و هوای عسلویه هم شاید واسه بعضیا تحملش سختتر باشه نسبت به جاهایی که نفت میفرسته.
جاههایی که نفت میفرسته عبارتند از :
**مناطق نفت خیز جنوب (خوزستان) با گرمای افتضاح و خاک سرخ و ریزگردها
**فلات قاره - تو جزیره هست دیگه خودش از اسمش معلومه
**شرکت ملی حفاری - معروفه میگن حفریها هر جا میرن بعدش آباد میشه ولی خوب اونا دیگه از اونجا رفتن
**مناطق نفتخیز مرکزی -عمدتاً اینجاست گچساران که گرما + بی امکاناتی ---- فارس لامرد نیم ساعتی عسلویه است ( اون سنگینها میرن سروستان که اونم خیلی بی امکاناته)
**نفت و گاز پارس خود عسلویه است فقط مشکلش اینه که معمولاً رو دریا هستن ( توضیحش بمونه )
و......... غرب و شرق هم هست
حالا فکر کنید شرکت نفتیها اکثراً سر چاهها هستن ( البته مامنوریتی وگرنه مداوم پوستشون کنده میشه)که محیطش مثل خیلی از پالایشگاهها نیست
عسلویه خوبشه!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درووووود من ساکن گچساران هستم و اینجا تقریبا نصف جامعه کارمند و کارگر شرکت نفت هستن... من اگه جای شما باشم شرکت نفت رو انتخاب میکنم.... حد اقلش اینه که شرکت نفت هر جاش باشین بعدا میشه با یه بدبختی انتقالی گرفت و اومد نزدیک محل سکونتتون....

amirrmohamad

عضو جدید
بچه ها از راهنمايي همتون ممنونم
والا خودمم موندم اخه گاز حقوقش بيشتره ولي جاش بده.نفت حقوقش پايينه ولي اگه قبول شم احتمالا بيفتم تو شهرمون

bahoosheirani

عضو جدید
با سلام خدمت بچه هاي گل
ميگم من هم ازمون گاز قبول شدمه هم نفت
البته شركت گاز كارام تمومه فقط منتظره تماسشونم
حالا ميخوام از اونايي كه عسلويه كار كردنه بپرسم ايا ميرزه شركت نفتو ول كنم برم اونجا
البته من هم بابام هم داداشم شركت نفتين.يعني با كار تو محيط شركت نفت اشنام ولي نميدونم عسلويه چطوره؟ يعني اگه بخوام انتخابش كنم پشيمون نميشم؟

سلام دوست عزیز. به نظرم مراحل مصاحبه رو طی کن. طبق محیط کاری که بهت پیشنهاد میشه، تعهدات و تسهیلاتی که خواهند گفت خیلی راحتتر میتونی نفت رو با گاز مقایسه کنی و راحتتر و آگاهانه میتونی تصمیم بگیری. در هر صورت هر جایی که رفتی به فکر مقاطع تحصیلی بالاتر هم باش..

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
نفت بهتره...نفت یه صنعت بالا دستیه...کار بروی دکل های حفاری و سکوها و درکل شرکت نفت مزایای بیشتری داره...در حالی که پتروشیمی -پالایش و حتی گاز یه جورایی زیر مجموعه صنعت مادر نفت حساب میشن که در واقع صنعت پایین دستی نفت محسوب میشن که البته گاز کمتر....در هر صورت شما شرکت نفتی شناخته میشین و در آینده میتونین شاختون رو مثلا از گاز به پترو عوض کنین ولی از صنایع پایین دستی خیلی خیلی سخت میشه وارد سیستم بالا دستی شد...

aminkhan

عضو جدید
بابا اگر نفت بندازه سروستان که عالیه ( حالا هر کی نمیدونه میگه چه جایبد آب و هوایی هست)با شیراز فقط یک ساعت و کمتر راهه و این یعنی امکانات ولی گچساران و...بدرد نمیخوره،حقوق چجوریاست در دو شرکت؟

VASPORGAN

عضو جدید
سلام مهندس من خودم الان عسلویه شاغل هستم تو پتروشیمی فقط اینو میتونم بگم که غول پول عسلویه را نخور.بفکر آینده شغلی و آینده تحصیلیت ووووو زندگی باش . در یک منطقه ای که در آینده بچه وخانواده وخودت جای پیشرفت داشته باشی کار کن .

MM Shayegan

عضو جدید
سلامدوست عزیز.درسته پول خیلی مهمه ولی بدون هر چیزی پول نیست . هر چند میگی حقوق نفت پایینتراز گازه ولی در عوض تو شرایط آب وهوایی بهتری میری و هم روحیت خوب میشه و هم کمتر دچار مرض میشی .

lamra

عضو جدید
من بچه لامردم یه نیم ساعت با عسلویه فاصله داره راستش من که بچه گرما هستم بعضی وقتها که با دوستام میریم عسلویه گرماش واقعا نمیشه تحمل کرد که باید بهش الودگی هوا هم اضافه کنی که نفس کشیدن رو سخت می کنه البته اگر این پارامتر هوا براتون مهم باشه !

mohammadhosin

عضو جدید
فكر كنم الان كه دارم اينو مينويسم شما رفتيد آموزشي شرگت گاز (به سلامتي)
اول ببين شركت نفت تو مصاحبه قبول ميشي بعد
اگه قبول شدي
شك نكن كه نفت بهره ولي اون موقع فكر كنم يه تعهد N ميليوني به شركت گاز دادي كه نتوني از گاز بياي بيرون
نامردا فكر اينجاشو كرده بودن
حالا تصميم با خودته
چون داري ريسك 100 % ميكني

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامدوست عزیز.درسته پول خیلی مهمه ولی بدون هر چیزی پول نیست . هر چند میگی حقوق نفت پایینتراز گازه ولی در عوض تو شرایط آب وهوایی بهتری میری و هم روحیت خوب میشه و هم کمتر دچار مرض میشی .

اتفاقا نفت جای شاخی قرار نیست بفرسته ...همش عملیاتیه..یا وسط بیابون یا وسط دریا با شرایط کاری سخت

ICE-G

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب معلومه شرکت نفت خیلی بهتر از گازه!!!ا

molanaser

عضو جدید
سلام دوست عزیز خوبی
نظر همه دوستان که اینجا مطرح شد جالب بود
من خودم کارمند عسلویه هستم و اگر بخوای بگی عسلویه بهتره یا شرکت نفت حرفت صحیح نیست و قابل قیاس نیست
شرکت نفت هم جای افتضاح زیاد داره مثلا یه نمونش زاگرس جنوبی هست که هم حقوقش افتضاحه و هم جاهایی که میفرسته افتضاحه
به نظر من شما عسلویه رو که میشناسی واقعا جهنمه پس دور گاز رو خط بکش و نفت رو انتخاب کن شاید جای خوبی افتادی و یه ریسک هست لبته
ولی من اگه بخوام انتخاب کنم نفت رو انتخاب می کنم

amirrmohamad

عضو جدید
باعرض سلام و خسته نباشی به همه بچه های گل...
بچه ها راسیتش دوره شرکت گاز قبل از نفت شروع شد،وقتی رفتیم دوره در عرض چند روز برامون شماره پرسنلی زدن(کاری که تو صنعت نفت بی سابقه بود)
یعنی به عبارتی دستمونو گذاشتن تو پوست گردو (نمیدونم ضرب المثل بجا بود یا نه :redface: ) یعنی به این ترتیب برا مصاحبه شرکت نفت که می رفتیم می گفتن شما جز سیستم نفتین نمیتونید دوباره امتحان بدید.یعنی بزور موندگارمون کردن. :cry:
ولی بازم خدا بزرگه اگه اهداف بزرگ داشته باشین تحمل سختیم برات آسونتر میشه.
بهر حال ما الان 8-9 ماهه دوره ایم تا چند ماه دیگم میریم عسلو.انشالا خدا هم پشت و پناه من باشه هم شما.
در هرصورت دستتونم بابت نظراتی که دادین درد نکنه.انشالا بتونیم جبران کنیم :gol:

سلام. خدمت دوست عزیز . عرض کنم، شرایط من هم دقیقا مثل شما است. هم نفت قبول شدم هم گاز. پدرم نیز در شرکت نفت (حفاری) کار میکنه. از بعضی از روئسای حفاری که این سوال رو کردم اکثراً گفتن ما نمیگیم شرکت حفاری یا گاز ولی بدون شرکت نفت اگر تو اهواز باشی خوابگاه نمیده و حقوق عسلویه از حفاری کمی بیشتره(با خود شرکت گازی های اهواز که صحبت کردم گفتن بچه های عسلویه حقوقشون ضریبه 2.5 برابری داره نسبت به ما). یکی دیگه گفت خوبی عسلویه اینه که شرکت بزرگیه و پرژه های مهندی مختلف به پستت میخوره و اگه فعال باشی میتونی رشد کنی و شرکت حفاری یه شرکت نسبتاً کوچیکیه و اگه میخواهی یه جای ثابتی باشی و همیشه سر جای خودت باشی، بیا حفاری. در ضمن حفاری کارش روتین و تکراریه. اگه از این روش بدت نمی آید بیا اینجا. بهرحال من میخواهم گاز رو انتخاب چون اقماریه2 به 2 است و برای شرایط زندگی من بهتره در ضمن کار ما آزمایشگاهیه و زیر کولره نه در فضای باز.

آخرین ویرایش:

adzm

عضو جدید
سلام دوست عزیز من تازه وارد سایت شدم شما خبری از ارسال نامه به بچه های پارس جنوبی و دعوت به کار و شروع دوره اموزش داری من یک ماهه پیش طب صنعتی رفتم شرکتم جواب درست و حسابی نمیده فقط میگه احتمالا مهرماه

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شرکت گاز عسلویه در مجموع بهتره.

دلایل:

حقوق و مزایاش بهتره.

سطح علمی و فنی بالاتری داره.

امکاناتش گسترده تره.

2هفته کار @ 2 هفته استراحت.

برای متاهلین خانه سازمانی هست(1هفته کار@ 1 هفته استراحت).

vavsar

عضو جدید
عسلويه

عسلويه

با سلام ، كارم براي عسلويه داره درست ميشه به نظر شما وضعيت كار و اسكان و حقوق چطوريه ؟ فاز هايي كه بهره برداري شدن بهتره يا فازهايي كه درحال توسعه (پروژه) هستن ؟ لطفا راهنمايي بفرماييد.

بالا