کارشناس وهابی:درغدیرهیچ نامی از اهل بیت برده نشده!!!

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شبکه وصال که به غیر علمی بودن و ارائه اطلاعات نادرست تاریخی شناخته می شود، این بار با تحریف در مساله غدیر مدعی شد: «پیامبر اکرم در عرفات در آخرین حج خودش خطبه بزرگی را بر مردم خواند، اصول کلی اسلام را ذکر کرد، مردان را نسبت به زنان توصیه کرد ولی از اهل بیت هیچ حرفی نزد، از تمسک به اهل بیت هیچ حرفی نزد، بلکه خیلی واضح در میان حجاج فرمود که در میان شما چیزی را می گذارم که اگر به او تمسک بجوئید گمراه نخواهید شد! و آن کلام خداوند، قرآن است.»

ملازاده کارشناس وهابی وصال فارسی این ادعا را در حالی مطرح کرد که منابع معتبر اهل سنت کاملا در تضاد با آن هستند.در سنن ترمذی که یکی از منابع معتبر اهل سنت است وارد شده که پیامبر فرمود: «إنی تارِکُ فیکُم ما ان تمسکتم به لَن تضلوا بعدی، احدهما اعظم من الاخر، کتاب الله حبل ممدود من السماء الی الارض و عترتی اهل بیتی، و لن یفترقا حتی یردا علی الحوض فانظروا کیف تخلفونی فیهما.»(1)

در مسند احمد، یکی دیگر از منابع اهل سنت است که پیامبر فرمود: «من بعد از خود، دو خلیفه نزد شما به جا می‌گذارم، یکی، کتاب خدا و دیگری، اهل بیتم و این دو از هم جدا نمی‌شوند تا بر سر حوض بر من وارد شوند.»(2)

در جایی دیگر طبرانی از زید بن ارقم نقل می‌کند: «هنگامی که رسول خدا از حجة‌الوداع بازمی‌گشت و به غدیر خم رسید، در آنجا خطبه‌ای ایراد فرمود که در ضمن آن، چنین گفت: "مثل اینکه از جانب خدا دعوت شده و باید اجابت کنم، پس در میان شما دو چیز گران بها و سنگین بجا می‌گذارم که یکی از دیگری بزرگ‌تر است، کتاب خدا و اهل بیتم. پس بنگرید که چگونه آنها را رعایت می‌کنید. آن دو از یکدیگر جدا نمی‌شوند تا بر سر حوض مرا ملاقات کنند." سپس فرمود: "خدا، مولای من است و من، ولی هر مؤمنی هستم". آنگاه دست علی(ع) را گرفت و فرمود: "من کنت مولاه، فهذا علی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه" آنگاه زید می‌گوید کسی در غدیر نبود مگر آنکه آنچه را که من می‌گویم، شنید و با چشمان خود دید.»(3)

حاکم نیشابوری در مستدرک که این نیز از منابع معتبر اهل سنت است نقل می‌کند که رسول خدا فرمود: «ایها الناس إنی تارک فیکم امرین لن تضلوا ان اتبعتموها، هما کتاب الله و اهل بیتی عترتی.»(4)

مسلم در صحیح خود نیز از یزید بن حیان روایت نموده که گفت: «من و حصین بن سیره و عمر بن مسلم، نزد زید بن ارقم رفته و پس از پاره‌ای از سخنان، زید بن ارقم گفت:

رسول خدا بین مکه و مدینه، در محلی به نام غدیر خم برخاست و پس از حمد و ثنای الهی و پند و اندرز مردم فرمود: "اما بعد الا ایها الناس فانما انا بشر یوشک ان یأتی رسول ربی فاجیب و انی تارک فیکم الثقلین اولهما کتاب الله فیه الهدی و النور فخذوا بکتاب الله و استمسکوا به. ـ فحث علی کتاب الله و رغب فیه، ثم قال: ـ و اهل بیتی اذکرکم الله فی اهل بیتی، اذکرکم الله فی اهل بیتی، اذکرکم الله فی اهل بیتی...؛(5) یعنی، ای مردم! به‌زودی فرستاده پروردگار (عزرائیل) به سوی من آمده و باید اجابت کنم. در میان شما دو بار سنگین به امانت می‌‌گذارم، یکی، کتاب خدا که در آن هدایت و نور است، کتاب خدا را بگیرید".پیامبر به قرآن سفارش و ترغیب کرد. سپس فرمود: "و اهل بیتم، خدا را به یاد داشته باشید در مورد اهل بیتم". و آن را سه بار فرمود.»

متقی هندی در کنزالعمال از رسول خدا روایت می‌کند: «آن حضرت فرمودند: "فانظروا کیف تخلفونی فی الثقلین.قیل: و ما الثقلان یا رسول الله؟ قال: الاکبر کتاب الله سبب طرفه بید الله و طرفه بأیدیکم فتمسکوا به لن تزلوا و لا تضلوا و الاصغر عترتی و انهما لن یتفرقا حتی یردا علیّ الحوض"؛(6)

بنگرید چگونه ثقلین را رعایت می‌کنید. گفته شد: ثقلان کدام‌اند ای رسول خدا؟ فرمود: ثقل اکبر، کتاب خداست که یک طرف آن به دست خدا و طرف دیگرش به دست شماست. به آن تمسک جوئید تا نه پایتان بلرزد و نه گمراه شوید. و ثقل اصغر، عترتم هستند. این دو از هم جدا نمی‌شوند تا در حوض بر من وارد شوند.»

این حدیث با عباراتی شبیه به هم در بسیاری از منابع اهل سنت وارد شده است، از جمله: تفسیر ثعلبی، ج8، ص40؛ تفسیر بغوی، ج4، ص125؛ تفسیر رازی، ج8، ص173؛ تفسیر ابن کثیر، ج4،ص122؛ الدر المنثور جلال الدین سیوطی، ج2،ص60؛ تفسیر آلوسی، ج4،ص18؛ الکامل ابن عدی، ج6، ص67؛ تاریخ مدینه دمشق ابن عساکر، ج42، ص216؛ اسد الغابه ابن اثیر، ج2، ص12؛ سیر اعلام النبلا، ذهبی، ج9، ص365؛ سبل الهدی و الرشاد صالحی شامی، ج11،ص444؛ مجمع الزوائد، هیثمی، ج9، ص163.

================================================== =================
1- سنن ترمذی، ج 12، ص 258
2- مسند احمد بن حنبل، ج 44، ص 134
3- المعجم الکبیر، طبرانی، ج 5، ص 89
4- المستدرک، حاکم نیشابوری، ج 3، ص 109
5- صحیح مسلم، ج 2، ص 44
6- کنزالعمال، متقی هندی، ج 1، ص 47

گرد آوری شده در انجمن آزاد اندیشان

P.Guardiola

اخراجی موقت
اون سیستمی که شما برای امامت مدعیش هستین دقیقا سیستم شاهنشاهی سلطنتی هست.
یعنی پدر به پسر و تنها یک نسل هستند که بر تمامی نسل ها برتری دارند.
حتی در آخرالزمان هم با قحط الرجال روبرو هستیم ویکی از همون نسل باید بیاد.
معلوم نیست اگر اسم این نژاد پرستی نیست، پس چیه.

سلطنت موروثی بده اگر بگیم شاهان از نژاد خدایان هستند.
اما امامت موروثی خوبه اگر بگیم اینا از طرف خدا هستند !!!

اینکه کسی سفارش میکنه هوای خانواده منو داشته باشین کاملا طبیعی هست.
حالا اینکه چرا فردی مثل عایشه از اهل بیت حذف شده بماند !!!
دوستان به صورت فیلمبرداری در خانه پیامبر حضور داشتن میدونن اهل بیت دقیقا یعنی چه کسانی !!!
آدم در شگفتی میمونه این جزئیات چطوری تو تاریخ ثبته.

کل تاریخ شناس ها الان دارن زور میزنن بفهمن فعلا کودتا توی 50 سال پیش علتش چی بود معلوم نیست دوستان یک قطعیتی دارن که نگو و نپرس.

دو تناقض بزرگ در این ادعای دوستان شیعه دیده میشه :

1- بشر در زمان محمد به قدری بلوغ فکری یافته بود که نیازی به تجدید نبوت نبود و قادر به حفظ کتب آسمانی بود پس پیامبر دیگری نیاز نیست.

2- اگر امامت نباشد، اسلام از بین میرفت !!!!!!!!!

این دوتا کاملا نقیض هم هستند، پس دیگه ختم نبوت چه کاری بود؟
اگر قراره پیوسته انسان ها با واسطه ای از طرف خالق در ارتباط باشن، دیگه نیازی نیست ختم نبوت کنی هی با شبهه بگیم خوب حالا امام کیه !!!

به سیستم نبوتت ادامه میدی ورژن های جدید کتاب رو هم بیرون میدادی شبهه هم نبود.
تکلیف خدای دوستان با خودش هم مشخص نیست متاسفانه.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اول موضع خود رو مشخص کنید
دین و مذهب خود رو مشخص کنید تا با هم صحبت کنیم
بعد این تناقضات خنده دار رو جواب خواهم داد

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

در جایی دیگر طبرانی از زید بن ارقم نقل می‌کند: «هنگامی که رسول خدا از حجة‌الوداع بازمی‌گشت و به غدیر خم رسید، در آنجا خطبه‌ای ایراد فرمود که در ضمن آن، چنین گفت: "مثل اینکه از جانب خدا دعوت شده و باید اجابت کنم، پس در میان شما دو چیز گران بها و سنگین بجا می‌گذارم که یکی از دیگری بزرگ‌تر است، کتاب خدا و اهل بیتم. پس بنگرید که چگونه آنها را رعایت می‌کنید. آن دو از یکدیگر جدا نمی‌شوند تا بر سر حوض مرا ملاقات کنند." سپس فرمود: "خدا، مولای من است و من، ولی هر مؤمنی هستم". آنگاه دست علی(ع) را گرفت و فرمود: "من کنت مولاه، فهذا علی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه" آنگاه زید می‌گوید کسی در غدیر نبود مگر آنکه آنچه را که من می‌گویم، شنید و با چشمان خود دید.»(3)

بقيه اشو نخوندم،اما اين قسمت كاملا اضافه شده اسو مخالفم.
تو تمام كتابهاي ما اي رو نوشته كه رسول خدا ، قرآن و اهل بيت را همسنگ هم قرارداده است .

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اون سیستمی که شما برای امامت مدعیش هستین دقیقا سیستم شاهنشاهی سلطنتی هست.
یعنی پدر به پسر و تنها یک نسل هستند که بر تمامی نسل ها برتری دارند.
حتی در آخرالزمان هم با قحط الرجال روبرو هستیم ویکی از همون نسل باید بیاد.
معلوم نیست اگر اسم این نژاد پرستی نیست، پس چیه.

سلطنت موروثی بده اگر بگیم شاهان از نژاد خدایان هستند.
اما امامت موروثی خوبه اگر بگیم اینا از طرف خدا هستند !!!

اینکه کسی سفارش میکنه هوای خانواده منو داشته باشین کاملا طبیعی هست.
حالا اینکه چرا فردی مثل عایشه از اهل بیت حذف شده بماند !!!
دوستان به صورت فیلمبرداری در خانه پیامبر حضور داشتن میدونن اهل بیت دقیقا یعنی چه کسانی !!!
آدم در شگفتی میمونه این جزئیات چطوری تو تاریخ ثبته.

کل تاریخ شناس ها الان دارن زور میزنن بفهمن فعلا کودتا توی 50 سال پیش علتش چی بود معلوم نیست دوستان یک قطعیتی دارن که نگو و نپرس.

دو تناقض بزرگ در این ادعای دوستان شیعه دیده میشه :

1- بشر در زمان محمد به قدری بلوغ فکری یافته بود که نیازی به تجدید نبوت نبود و قادر به حفظ کتب آسمانی بود پس پیامبر دیگری نیاز نیست.

2- اگر امامت نباشد، اسلام از بین میرفت !!!!!!!!!

این دوتا کاملا نقیض هم هستند، پس دیگه ختم نبوت چه کاری بود؟
اگر قراره پیوسته انسان ها با واسطه ای از طرف خالق در ارتباط باشن، دیگه نیازی نیست ختم نبوت کنی هی با شبهه بگیم خوب حالا امام کیه !!!

به سیستم نبوتت ادامه میدی ورژن های جدید کتاب رو هم بیرون میدادی شبهه هم نبود.
تکلیف خدای دوستان با خودش هم مشخص نیست متاسفانه.

سلام دوستم،تشريف بياريد،خوشحال ميشيم.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/433160-اثبات-وجود-امام-زمان(عج)

kalla

عضو جدید
ببخشيد اگه مطالب اين شبكه اينقد غير علميه چرا ف/ي/ل/ت/ر/ش كردن؟! ازچي ميترسن؟! ما كه با تبليغات شما بزرگ شديم!! اين همه شبكه وهابي؟! پس شبكه اهل سنت كدومه ؟! تا ما اونو ببينيم؟!

kalla

عضو جدید
شما كه مدعي محبت اهل بيت هستيد حتي نميدونيد پيامبر چندتا دختر داشته؟! بيشترتون ميگه مگه داشته؟! بله پيامبر چهار دختر داشتن كه دوتاشون رو با دست خودشون وقتي يكيشون فوت ميكنه براي عثمان ذي نورين) عروس كردن..همچنين خداوند در آيه 59 احزاب به پيامبر ميفرمايد" اي پيامبر به همسران ودخترانت بگو تا خود را از چشم نا محرم بپوشانند.." تا اين ادعاي شما كه اهل بيت پيامبر كيا بودن روشن بشه!!!!!

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بقيه اشو نخوندم،اما اين قسمت كاملا اضافه شده اسو مخالفم.
تو تمام كتابهاي ما اي رو نوشته كه رسول خدا ، قرآن و اهل بيت را همسنگ هم قرارداده است .
این فقط نقل قول از سند بود...
وگرنه من هم با این مخالفم ...

شما كه مدعي محبت اهل بيت هستيد حتي نميدونيد پيامبر چندتا دختر داشته؟! بيشترتون ميگه مگه داشته؟! بله پيامبر چهار دختر داشتن كه دوتاشون رو با دست خودشون وقتي يكيشون فوت ميكنه براي عثمان ذي نورين) عروس كردن..همچنين خداوند در آيه 59 احزاب به پيامبر ميفرمايد" اي پيامبر به همسران ودخترانت بگو تا خود را از چشم نا محرم بپوشانند.." تا اين ادعاي شما كه اهل بيت پيامبر كيا بودن روشن بشه!!!!!
شما از کجا از دانسته های ما خبر دارید جناب Kalla؟؟؟؟:eek:
شما از کجل می دونید که ما از تعداد دختران پیامبر اطلاعی نداریم ...:eek:

ببخشيد اگه مطالب اين شبكه اينقد غير علميه چرا ف/ي/ل/ت/ر/ش كردن؟! ازچي ميترسن؟! ما كه با تبليغات شما بزرگ شديم!! اين همه شبكه وهابي؟! پس شبكه اهل سنت كدومه ؟! تا ما اونو ببينيم؟!

جلوی غده سرطانی رو باید گرفت
بنا بر حرف شما باشه ، استامینوفن جلوی مشکل رو می تونه بگیره!
لطفا به سیره ی پیامبر در برخورد با کسانی که سعی در تخریب دین داشتند مراجعه کنید ...