کارشناسی ناپیوسته ict

FreeTalk

عضو جدید
بهترین چیزی که در کاردانی ICT می خونه اصول رادیوماکس و GSM هست که البته اگر استاد کامل درس بدهد که با توجه به دو واحدی بودن و نخوندن ریاضی کاربردی اساسا" خیلی خلاصه می شود (ICT ها در کاردانی ریاضی کاربردی ندارند و این بد شانسی بزرگشون هست برای همین خیلی از دروسشون ناقص خواهد بود)

در کارشناسی دو گرایش شبکه های کامپیوتری و کاربرد های ICT بنظرم بهتره البته الان بیشتر مدیریت ICT را دانشگاه دارند فکر کنم 3200 نفر می گیره ولی در کارشناسی رشته سنگینی هست و برای دوستان برقی که می خواهند رشته سبک انتخاب کنن اصلا" نظر خوبی ندارم چون دروس سخت کامپیوتر و مخابرات در این جا وجود دارد (برنامه نویسی تحت وب و پیشرفته محاسبات عددی سیگنال و سیستم ریاضی مهندسی) بخصوص که ممکنه استادتون یک مرتبه مهندس IT باشه که گند می زنه می رود و شما دیگه نمی دونید چی کاره هستید!!!

FreeTalk

عضو جدید
سلام :heart:
بازار کار کاردانی ictچه جوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:que:
سال دیگه نظر می دهم چون هنوز هیچ ICT (اون ICT که ارتباطات و فناوری اطلاعات هست) وارد بازار کار نشده ولی احتمالا" همه کاره هیچ کار خواهد بود و باید خودش یک فکری برای خودش بکنه!

ولی اگر منظر شما ICT مخابرات ارتباط داده است اون مشخص کارش ولی باید لیسانس بگیره
در مخابرات کاردانی به کارشناسی اونی که گرایش ندارد از همه بهتر است.;)

nac63

عضو جدید
خوب...واسه ما كه الان داريم كارشناسي ICT مي خونيم چه پيشنهادي درارين....
لطفا تو تحقيقم راجع به لايه Mac در Wimax كمكم كنيد

jafarsadeghirad

عضو جدید
درخواست توضیحات

درخواست توضیحات

سلام من ترم 2 مهندسی ICTگرایش سوئیچم .ولی به نظرم چون من کاردانیم هم همین رشته بودم البته در دانشگاه غیرانتفاعی و دوستان زیادیم الان کارشناسی شونو باز غیر انتفاعی هستند و من علمی کاربردی بر طبق تعریف اونا از دانشگاشون علمی کاربردی بهتره البته مسلما دانشگاه با دانشگاه فرق داره .همه گرایش ها هم درس هاشون مثل همه و فقط در 6 واحد ترم آخر با هم فرق می کنن.ولی اینکه کدوم گرایش بهتره رو نمی دونم چون هرکی یه چیزی میگه:)
من خودم دانشجوی ictعلمی کاربردی هستم (کاردانی)یه کم توضیحات در مورد کارشناسی گرایشسوییچ میخواهم.:smile:

djbagoor

عضو جدید
یکی به من کمک کنههههههههه...........
ICT گرایش دیتا چیه؟چارتش چیه؟چی درس می دن توش؟........

FreeTalk

عضو جدید
هیچ کدومش چون هیچ کدام را کامل نمی خونند.
دوره کارشناسی درس هاش بروزتر از بقیه رشته هاست ولی بازم مشکل کاردانیش را دارد هیچ کدام از درس ها را کامل نمی خونن!

مثلا" در دوره کاردانی ریاضی کاربردی ندارند که فوریه و... را بخونن ولی تکنولوژی مخابرات می خونن (من در عجب ماندم یکی مخابرات بخونه و آنالیز فوریه بلد نباشه!)

pouya9

عضو جدید
كارشناسي به كارشناسي ارشد

كارشناسي به كارشناسي ارشد

سلام با عرض خسته نباشي
ببخشيد اگه كسي كارشناسي ict با هر گرايشي باشه ميتونه تو آزمون كارشناسي ارشد it شركت كنه

Araz yakamoz

عضو جدید
سلام با توجه به اینکه امسال پذیرش کارشناسی ناپیوسته رشته فناروی اطلاعات وارتباطاتictزیاد بوده و این دانشجویان سوالات زیادی درباره ای این رشته دارند این قسمت رو فعال کردم تا در آن بتوانند مشکلات خدوشون حل کنند !!البته نا گفته نماند که من هم در این رشته تحصیل میکنم و کلی سوال بی پاسخ دارم
فعلا:D:D
سلام. من کاردانی نرم افزار دارم . و خواهش میکنم علاوه بر دادن اطلاعات درباره محتویات رشته. بیشتر درباره فرصتهای شغلی آن هم صحبت کنید.

mehrdadvnn

عضو جدید
سر فصل های امتحانی

سر فصل های امتحانی

سلام دوستان
سر فصل های امتحانی برای آزمون کارشناسی از چه کتابهایی می اید
مثلا شبکه های کامپیوتری از چه کسی و چه کتابی هست یا ساختمان داده ها یا مدار منطقی یا ریاضی و فیزیک از چه سر فصل هایی آورده می شه

با سپاس:gol:

akm

عضو
سلام. من کاردانی نرم افزار دارم . و خواهش میکنم علاوه بر دادن اطلاعات درباره محتویات رشته. بیشتر درباره فرصتهای شغلی آن هم صحبت کنید.

سلام دوست گرامی
این رشته برای اولین بار کارشناسیش در سال 87 ارئه شد ، باید بگم به جور ترکیبی از itو برق مخابراته البته جنبه مخابراتیش خیلی بیشتر از itوعلوم کامپیوتریشه.
درباره بازار کارش هیچ کس اطلاع دقیقی نداره ولی به نظر من که4ترمه درام این رشته رو میخونم میتونم بگم اگه خودت بری دنبال مطالب وعلم این رشته و به درسها و اساتیداکتفا نکنی میتونی خیلی راحت جذب بازار کار بشی البته اگه بند p قوی داشته باشی:D
موفق باشی

akm

عضو
سلام دوستان
سر فصل های امتحانی برای آزمون کارشناسی از چه کتابهایی می اید
مثلا شبکه های کامپیوتری از چه کسی و چه کتابی هست یا ساختمان داده ها یا مدار منطقی یا ریاضی و فیزیک از چه سر فصل هایی آورده می شه

با سپاس:gol:
سلام دوست گرامی اگه منظورت رشته ict باشه باید بگم که شبکه و ساختمان داده تو کنکور نمیاد برای درسهای ریاضی و فیزیکم بقیه من مدرسان شریف به شما پیشنهاد میدم بخونین

nafise_naz

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه برای کاردانی به کارشناسی ict چه درسایی رو باید بخونیم؟
ممنون

FreeTalk

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه برای کاردانی به کارشناسی ict چه درسایی رو باید بخونیم؟
ممنون
علاوه بر دروس عمومی
1-فیزیک الکتریسته و مغناطیس
2-ریاضیات
3-مدار منطقی /اصول دیجیتال
4-مدار الکتریکی
5-الکترونیک
6-ماشین های الکتریکی(در دفترچه سازمان سنجش بود ولی فکر کنم طرف موقع نوشتنش مست بوده نمی دونسته این مخصوص گرایش قدرت و الکترونیک هست و ربطی به ICT نداره البته یک دلیل دیگه هم داره اونم اینکه اولین ورودهایی که گرفتن بیشتر الکترونیکی بودن ماشاالله تعداد کاردانی به کارشناسی شرکت کننده برق هم که کم نیست سال دیگه علمی کاربردی هم حذف می شه دوباره باید بدویی تا قبول بشید)

نکته ضرایب دروس الکترونیک هست:cool:

یلدا*

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام ، کسی میدونه چطوری میشه کنکور کاردانی به کارشناسی غیر انتفاعی رو شرکت کرد ، و اینکه درس های کنکوریش چی هستن ؟ مرسی ، یا علی
سلام:من امسال شرکت کردم رتبه ام شد 3000 از تخصصی فقط مدار الکتریکی 10%و مدار منطقی 46%خوندم.از عمومی ادبیات 41%و اندیشه51%بقیه سفید;)

یلدا*

عضو جدید
منم ict ميخونم
درخدمتم;)
فقط بگيد از کجا بايدشروع کنيم
سلام.من امسال کارشناسی ict قبول شدم غیرانتفاعی.نمیدونم این رشته اینده داره که ادامه بدم.اخه ازکاردانیش که هیچی نفهمیدم.کارشناسیش خیلی سخته یا نه؟ :redface:

FreeTalk

عضو جدید
سلام.من امسال کارشناسی ict قبول شدم غیرانتفاعی.نمیدونم این رشته اینده داره که ادامه بدم.اخه ازکاردانیش که هیچی نفهمیدم.کارشناسیش خیلی سخته یا نه؟ :redface:
من یک توصیه به همه دوستان عزیز می کنم که می خواهند ICT بخوانند بخصوص اونایی که فقط گرفتن مدرک برایشون مهم نیست
اگر می خواهید بروید ICT در هر دوریه ایش (کاردانی و کارشناسی) باید خودتون همت داشته باشید و مطالعه داشته باشید تا اطلاعاتتون بروز باشه مگر نه این رشته بد ترین رشته ای هست که می توانید انتخاب کنید

(این نظر منه دلایل خودم را هم دارم هر کسی می خواهد بدونه بپرسه)

loove4yoou

عضو جدید
سلام ! دانشگاه های آزاد 5و6 تایی هستند که امسال رشته ی کارشناسی ناپیوسته ICT رو آوردند
از جمله دانشگاه آزاد ایلخچی (نزدیک تبریز) چون استاد محمدیا درس های این رشته رو تدریس می کنند و کارگاه های عملی زیادی دارند به نظر خوب می رسه

FreeTalk

عضو جدید
من لیست تمام کارگاه های این رشته را دارم شامل کارگاه های زیر هست:
1-کارگاه طراحی وب
2-کارگاه ساختار کامپیوتر (همان معماری کامپیوتر خودمون)
3- کارگاه مخابرات دیجیتال
4-کارگاه مخابرات نوری
5-کارگاه شبکه انتقال داده
6-کارگاه سیستم های مخابرات سیار
(دوتا کارگاه دیگر هم دارد که برای گرایش های مختلف متفاوت هست)

حالا به نظر شما بجز دوتای اولی چندتا دانشگاه امکانات کارگاه ها را دارند ؟ استاد دانشگاه خیلی مهمه ولی توی این رشته اول خودتون (یعنی دانشجو) باید بخون باشه.

akm

عضو
salam are manam kamelan movafegham toi in reshte baid khodet bekhoni man ke daram fareg misham ..

akm

عضو
شما کارشناسی ناپیوسته بودید ICT ?
کدام دانشگاه ؟ کاردانیتون هم ICT بودید؟

بله دوست عزيز من كارشناسي نابيوسته خوندم شهاب دانش قم نه كاردانيم برق قدرت بوده فكر كنم قبلا اين سوالاتو باسخ دادم

iPooria

عضو جدید
یه سوال داشتم... کسی که کاردانی نرم افزار خونده... کاردانی به کارشناسی چی میتونه شرکت کنه؟

akm

عضو
سطح علمی چطور بود؟
استاد ها بروز بودند یا نه؟

سلام بدک نبود بچه های فعالی داشتیم و چندتا استاد فوق العاده داشتیم اما الان فکر کنم وضعیت این رشته خراب شده چون دیروز با یکی از ورودی 89 صحبت کردم گفت با رتبه 22هزار قبول شده تازه گفت این که چیزی نیست جاهای دیگه با 27 هزار هم تو این رشته قبول شدن پس باید فاتنحه این رشته رو بخونید

FreeTalk

عضو جدید
به نظر من این رشته فقط فقط همت خود شخص را می طلبه و اگر خودش مطالعه نداشته باشه حتی رتبش هم که یک باشه موفق نمی شه چون روز به روز داره علمش بروز می شه و گستره وسیعی را هم پوشش می دهد.
سلام بدک نبود بچه های فعالی داشتیم و چندتا استاد فوق العاده داشتیم اما الان فکر کنم وضعیت این رشته خراب شده چون دیروز با یکی از ورودی 89 صحبت کردم گفت با رتبه 22هزار قبول شده تازه گفت این که چیزی نیست جاهای دیگه با 27 هزار هم تو این رشته قبول شدن پس باید فاتنحه این رشته رو بخونید

بالا