کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

(M&M)

کاربر بیش فعال
اخه تا ما سد نسازیم میخاین چی رو مدیرت کنین؟میگم واسه اماده سازی برین امار پارچ و لیوان خونه رو در بیارین مدیرت کنین اب خونه رو
از نظر اشامیدن

همش که آب پشت سد نیست.ایران روی منابع سفره های زیرزمینی میچرخه! منابع بیشتر توی این زمینست.:w01:

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
آقو من یه چی بگم ناراحت نشیا

چن روز پیش که داشتم انتخاب رشته می کردم بعد بابام می گفت برو مدرس من دوستم اونجا هیئت علمیه گفتم چه رشته ای گفت حشره شناسی
من با خودم گفتم اخه اینم شد رشته :)
ناراحت نشو نا آگاهیم آبجی ....
نادممم:D
نه دوسم !! بدتر از اینها هم شنیدم !!! یعنی اصلا حرف تو بد نیس !! واکنش عمومی همه نسبت به رشته من میباشد ;)

یه بار کتاب سیستماتیک حشرات( نکته مهم این کتاب پر از تصویر از حشراته ) دستم بود تو نوبت دندون پزشکی داشتم میخوندم که....
یه دختر بچه با پدرش امدن کنار من نشستن !! دختر کلی تعجب کرده بود برکشت به باباش گفت اینو ...
پاسخ پدر محترم : اره دخترم اینقدر میگم درس بخون درس بخون برا همینه دیگه از درد بیکاری مردم برااینکه سرگرم باشند ببین چیا که نمیخونند !
منو بگی :Ph34r:
سیل بیاد خدا نکرده خفه بشین
اینجا همه ابن اخه
نترسین !! من زیر بالهام کیسه هوا دارم هیچ وقت خفه نمیشم :w16:

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
محض اطلاع شما بگم اینا در اصل اب سد ها رو مدیریت میکنند و اب های زیززمینی
تا ما کاری نکنیم اینا بیکارن

مهمد همون مدیریتست :D

بزار آب قطع شه دسشویی فوری داشته باشی فقط میخای پا بکوبی زمینو آب فوران کنه به سدم فک نمی کنی :D

eliot -esf

کاربر ممتاز
محض اطلاع شما بگم اینا در اصل اب سد ها رو مدیریت میکنند و اب های زیززمینی
تا ما کاری نکنیم اینا بیکارن
یعنی هیشکدومتون رو کیفیت آب مزارع کار نمیکنید ؟!؟ یا مثلا روی سیستم های آبرسانی مزارع و باغ ها !! هوم ؟!
من همیشه فک میکردم رشته آب تو این فاااز هاست

(M&M)

کاربر بیش فعال
یعنی هیشکدومتون رو کیفیت آب مزارع کار نمیکنید ؟!؟ یا مثلا روی سیستم های آبرسانی مزارع و باغ ها !! هوم ؟!
من همیشه فک میکردم رشته آب تو این فاااز هاست

فکر کنم اینا مربوط میشه به زهکشی.اما مطمئن نیستم.

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه دوسم !! بدتر از اینها هم شنیدم !!! یعنی اصلا حرف تو بد نیس !! واکنش عمومی همه نسبت به رشته من میباشد ;)

یه بار کتاب سیستماتیک حشرات( نکته مهم این کتاب پر از تصویر از حشراته ) دستم بود تو نوبت دندون پزشکی داشتم میخوندم که....
یه دختر بچه با پدرش امدن کنار من نشستن !! دختر کلی تعجب کرده بود برکشت به باباش گفت اینو ...
پاسخ پدر محترم : اره دخترم اینقدر میگم درس بخون درس بخون برا همینه دیگه از درد بیکاری مردم برااینکه سرگرم باشند ببین چیا که نمیخونند !
منو بگی :Ph34r:

نترسین !! من زیر بالهام کیسه هوا دارم هیچ وقت خفه نمیشم :w16:

باباهه بیسوات بوده
:D

gorgan89

عضو جدید
مهمد همون مدیریتست :D

بزار آب قطع شه دسشویی فوری داشته باشی فقط میخای پا بکوبی زمینو آب فوران کنه به سدم فک نمی کنی :D
مدیریت اب دستشویی اینا هم با منابع هاست دیگه
البته مزاح کردما ناراحت نشه کسی:)

(M&M)

کاربر بیش فعال
سد زیز زمینی میزنیم
طبق امار منابع اب زیرزمینی دیگه تموم شده

هنوز تموم نشده فقط افت داشته! درضمن اگه منابع زیرزمینی تموم بشه به این معنیه که بارندگی کم بوده.پس نتیجه میگیریم که این وسط سد سازی کشک تشریف دارن!:biggrin:

gorgan89

عضو جدید
بچه ها اینجا یه جای تخصصی هست لطفا از این حرفا این جا نزنیم
همه رشته ها خوبن
کشور به همه چی نیاز داره هر چی نباشه باعث ایجاد نقص میشه

eliot -esf

کاربر ممتاز
همه رشته ها خوبن
کشور به همه چی نیاز داره هر چی نباشه باعث ایجاد نقص میشه[/QUOTE
اره من یاد کلاس اولم افتادم که پوز جامددادی هامون میدادیم !! میگفتیم آره جامدادی من بهتر یه جیب بیشتر داره میشه این مدادمم بگذارم توووش!!:D

hesam697

عضو جدید
همه رشته ها خوبن
کشور به همه چی نیاز داره هر چی نباشه باعث ایجاد نقص میشه

با سلام .... منم با شما موافقم.....
محض اطلاعتون بگم ما همه کشاورزی هستیم و این یعنی کشک تو ایران....!!!!!!
همین تازگی من بازدیدی از سد های کارون 3 و 4 و دز داشتم..... اونجا فهمیدم اصن یه دونه مهندس منابع آب هم در سدسازی حضور نداشته برای بحث های هیدرولوزیکی(سازه رو که دیگه بزار کنار!!!)
تازه یه چیزی بگم ولی برنخوره(به من که یکم خورد ولی....) .... تو دز طرف که اومده بود راهنما باشه فقط یه نکته مهم گفت : مهندس های آب تو دز دارن جلبک های کف مخزن و لوله ها و ... رو جمع می کنن.....

ولی یه چیز بگم .... یه فردی که دکترا آمریکا درس خونده بود و حالا برگشته ، من باهاش صحبتی که داشتم می گفت اونور الان دیگه رشته هایی مثل سازه و آبیاری دیگه داره جمع میشه از بیشتر دانشگاه ها
و فقط یکی دوتا دانشگاه هنوز دارن کار می کنن .... به این خاطر که دیگه اونا به حد نهایی تو این رشته ها رسیدن ولی منابع آب چون یه رشته پژوهشی هست ، اونور خیلی دارن کار می کنن(برعکس ایران که به کارهای پژوهشی اهمیت نمیدن) ......

البته یه وقت نگین اینارو نوشت که از گرایش خودش تعریف کنه ها.....ما همه کشاورزی هستیم!!!!

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام .... منم با شما موافقم.....
محض اطلاعتون بگم ما همه کشاورزی هستیم و این یعنی کشک تو ایران....!!!!!!
همین تازگی من بازدیدی از سد های کارون 3 و 4 و دز داشتم..... اونجا فهمیدم اصن یه دونه مهندس منابع آب هم در سدسازی حضور نداشته برای بحث های هیدرولوزیکی(سازه رو که دیگه بزار کنار!!!)
تازه یه چیزی بگم ولی برنخوره(به من که یکم خورد ولی....) .... تو دز طرف که اومده بود راهنما باشه فقط یه نکته مهم گفت : مهندس های آب تو دز دارن جلبک های کف مخزن و لوله ها و ... رو جمع می کنن.....

ولی یه چیز بگم .... یه فردی که دکترا آمریکا درس خونده بود و حالا برگشته ، من باهاش صحبتی که داشتم می گفت اونور الان دیگه رشته هایی مثل سازه و آبیاری دیگه داره جمع میشه از بیشتر دانشگاه ها
و فقط یکی دوتا دانشگاه هنوز دارن کار می کنن .... به این خاطر که دیگه اونا به حد نهایی تو این رشته ها رسیدن ولی منابع آب چون یه رشته پژوهشی هست ، اونور خیلی دارن کار می کنن(برعکس ایران که به کارهای پژوهشی اهمیت نمیدن) ......

البته یه وقت نگین اینارو نوشت که از گرایش خودش تعریف کنه ها.....ما همه کشاورزی هستیم!!!!

اینکه بها نمی دهند به این دلیله که کشاورزی رو یه کار دون پایه و پست می دونند و بهش بها نمی دهند. کشاورز رو یه پیرمرد بی سواد دهاتی(دهاتی در این جا یه دشنامه) می دونند که یه بیل می گیره دستش و کشاورزی می کنه. تو کشور ما پزشک یا عمران یا برق و رباتیک رشته های شیک و با کلاس و رشته ای مثل ما رو رشته ای بد و مایه آبروریزی می دونند. در حالی که کشاورزی تنها علمیه که اگه فقط یک هفته تعطیل بشه نسل بشریت کلا منقرض می شه. چون همه رشته ها برای زندگی بهتره در حالی که کشاورزی خود زندگیه.
متاسفانه نگاه به آب هم همینطوره. مردم خیال می کنند چون 2/3 زمین آب هستش مشکل کمبود آب نداریم. بارون میاد و آب اهمیت نداره. مهم ژنتیک و رباتیکو هسته ایه. که باعث پیشرفت می شه. یه بار با یک خانم داشت مصاحبه می کرد که یکی از بچه هاش رباتیک خونده بود. وقتی ازش پرسیدن بچه های دیگت چی جواب داد"ایییی، اونام درس خوندن". یکی نیست بگه بابام جان، اگه کشاورزی و تغذیه خراب باشه ربات و انرژی هسته ای به چه دردت می خوره؟ اگه آمریکا دنبال این مسائله برای اینه که بحث غذا توش حل شده هستش. ما رباتیک یا مکانیک به چه دردمون می خوره وقتی که صنایع کاربردیش پیشرفت نکرده. مثلا خودرو سازی وقتی برابر لگن سازیه و کپی ماشین های عهد بوق رباتیک به چه کار میاد؟
متاسفانه دید درستی هم بین فارغ التحصیلان این رشته وجود نداره. مثلا نظام مهندسی، شما نظام مهندسی عمران رو در نظر بگیرین؛ اگه مهندس بگه باید فلان کارو بکنی طرف باید اون کارو انجام بده. وگرنه نظام مهندسی بیچارش می کنه. اون وقت نظام مهندسی کشاورزی چی؟ طرف آمده پیشم می گه: حال مهندس ناظرو گرفتم، گفته 3 کیسه کود مصرف کن. برای اینکه به حرفش نکنم و ضایعش کنم 8 کیسه مصرف کردم." راننده سرویسم می گه: پدر آمرزیده از جیب اون که خرج نکردی که بشکن می زنی، از جیب خودت دادی!!" اگه تو روسیه یه طرف یه خورده محصولش در واحد سطح بیشتر بشه می کشوننش دادگاه که چرا محصولت زیاد شده و چرا به منابع طبیعی فشار آوردی. یارو رو بیچارش می کنند اون وقت جهاد طرفو به عنوان کشاورز نمونه معرفی می کنه.
دانشگاه های ما هم که بهتره چیزی نگم. همش تئوری، طرف خربزه هاش پوسیده. مهندسو بردن گفته کار شغاله!! با این همه نبوغ آبرو می مونه!! نه تمرینی نه کار عملی ای نه مطلبی که به درد بازار بخوره. کشاورز یا یه شرکت خصوصی پولشو از تو جوب پیدا نکرده که طرف کلید اشتباهی ورداره وقتی بگن چرا اینکارو کردی؟ جواب بده:"اون بار که نخورد، خواستم ببینم این بار می خوره؟!!!" یه نگاه به مقالاتی که تو همین بخش هست بندازین، کدومش بدرد می خوره؟ یا کپی پیسته یا غیرکاربردی، تو کشور ما هم که همه چی شده مدرک، من نمی دونم یارو دکترا بگیره به چه درد می خوره وقتی بلانسبت دوستان اندازه یه بز نفهمه!! مقالات هم همش بی ارزشه. چون کاربردی نداره. یه بار دیگه یه نگاه بندازین. کدوم گره رو باز می کنه!!

behrah

عضو جدید
بابا این بحث ها رو بیخیال الان توی کشور ما یکی هست وزیر شده دکترا داره اونم دکترای حدیث!! فقط اسمتون بشه دکتر کافیه نگران نباشید :)))))

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا این بحث ها رو بیخیال الان توی کشور ما یکی هست وزیر شده دکترا داره اونم دکترای حدیث!! فقط اسمتون بشه دکتر کافیه نگران نباشید :)))))
نه جانم، اگه پارتی باشه آره. یه بنده خدایی تو اداره کشاورزی ... با مدرک مهندسی ماشین آلات بازنشست می شه بچشو بر طبق قانون !!! می گذارند جاش با مدرک ادبیات عرب!!

behrah

عضو جدید
نه جانم، اگه پارتی باشه آره. یه بنده خدایی تو اداره کشاورزی ... با مدرک مهندسی ماشین آلات بازنشست می شه بچشو بر طبق قانون !!! می گذارند جاش با مدرک ادبیات عرب!!
آره خب منم همینو میگم دیگه ایران جنگل سید هست همون سید اسکل معروفه :)))

behrah

عضو جدید
شاهکار سازمان سنجش

شاهکار سازمان سنجش

کنکور ما که تموم شد اما اونقدر من این مطالبو میگم تا این نوابغ سازمان سنجش خودشون رو اصلاح کنن :neutral:
در جدولی که پیوست کردم می بینید که سازمانِ خیلی محترم سنجش فقط در درس هیدرولوژی آبهای سطحی و زیر زمینی در هفت سوال تصحیح کلید انجام داده و در تمام اونها جای 4 و 1 با هم عوض شده بوده!!!! و جالب تر اینکه در درس های دیگه ای از همین گرایش جای همه ی 2 و 1 ها عوض شده بود و در درس دیگه ای نیز جای 1 و 3 ها عوض شده بود!! و خب بعضی سوالات هم 2 و 3 یا 3 و 4 یا...
در تمام درس های گرایش سوم یعنی گرایش مهندسی منابع آب، جناب سازمان سنجش 33 کلید رو اصلاح کرده و این یعنی 25 درصد سوالات این گرایش اصلاحیه کلید خورده!! و جالب این که هنوز سوالاتی پیدا میشه که آشکارا جواب صحیحشون با کلیدها نمیخونه!! مثل اینها:

لینک اول
فقط راجع به این سوال بگم در بعضی منابع دیگه گزینه اول و بعضی جاهای دیگه گزینه سوم رو آوردن به عنوان روش سه نقطه ای که در این صورت هم باز سوال چند گزینه صحیح داره و غلطه... بنظر ضریب صحیح یک چهارم باشه و در کتاب دکتر علیزاده این مورد اشتباه چاپی باشه.لینک سوم
لینک چهارم
...

باز هم مواردی بود که خودتون میتونید بررسی کنید. مثل سوالات 125 ویا 130 ویا 132 ویا 135 و...!
دانلود جدول مقایسه کلیدها در گرایش سوم
حالا هر کس بره گرایش خودشو ببینه و بخنده همزمان گریه کنه :w15: :cry:
دیگه تموم شده اما سال بعد هم خیلی ها قرار کنکور بدن...!

آخرین ویرایش:

behrah

عضو جدید
شاهکار سازمان سنجش

شاهکار سازمان سنجش

کنکور ما که تموم شد اما اونقدر من این مطالبو میگم تا این نوابغ سازمان سنجش خودشون رو اصلاح کنن
:neutral:
در جدولی که پیوست کردم می بینید که سازمانِ خیلی محترم سنجش فقط در درس هیدرولوژی آبهای سطحی و زیر زمینی در هفت سوال تصحیح کلید انجام داده و در تمام اونها جای 4 و 1 با هم عوض شده بوده!!!! و جالب تر اینکه در درس های دیگه ای از همین گرایش جای همه ی 2 و 1 ها عوض شده بود و در درس دیگه ای نیز جای 1 و 3 ها عوض شده بود!! و خب بعضی سوالات هم 2 و 3 یا 3 و 4 یا...
در تمام درس های گرایش سوم یعنی گرایش مهندسی منابع آب، جناب سازمان سنجش 33 کلید رو اصلاح کرده و این یعنی 25 درصد سوالات این گرایش اصلاحیه کلید خورده!! و جالب این که هنوز سوالاتی پیدا میشه که آشکارا جواب صحیحشون با کلیدها نمیخونه!! مثل اینها:

لینک اول
فقط راجع به این سوال بگم در بعضی منابع دیگه گزینه اول و بعضی جاهای دیگه گزینه سوم رو آوردن به عنوان روش سه نقطه ای که در این صورت هم باز سوال چند گزینه صحیح داره و غلطه

لینک دوم

لینک سوم
لینک چهارم
...

باز هم مواردی بود که خودتون میتونید بررسی کنید. مثل سوالات 125 ویا 130 ویا 132 ویا 135 و...!
حالا هر کس بره گرایش خودشو ببینه و بخنده همزمان گریه کنه
:w15::cry:

آخرین ویرایش:

hesam697

عضو جدید
کنکور ما که تموم شد اما اونقدر من این مطالبو میگم تا این نوابغ سازمان سنجش خودشون رو اصلاح کنن :neutral:

لینک اول
فقط راجع به این سوال بگم در بعضی منابع دیگه گزینه اول و بعضی جاهای دیگه گزینه سوم رو آوردن به عنوان روش سه نقطه ای که در این صورت هم باز سوال چند گزینه صحیح داره و غلطه... بنظر
ضریب صحیح هم یک چهارم باشه و در کتاب دکتر علیزاده هم اشتباه چاپی بوده.
لینک دوم
لینک سوم
لینک چهارم
...

حالا هر کس بره گرایش خودشو ببینه و بخنده همزمان گریه کنه :w15: :cry:

حاجی اصن درس مدیریت منابع آب ما خودش یه سوال بزرگه!!!!
درسی که نصفه و نیمه تو دانشگاه تدریس میشه و از اون طرف هم وزارت براش منبع و سرفصل مشخصی نداره و ارائه نکرده ، اونوقت
تو کنکور میان ازش تست طرح می کنن تازه براش ضریب 3 هم میزارن .... دیگه غلط بودن تست و پاسخ و اینا که هیچی!!!!!!

eliot -esf

کاربر ممتاز
اهووم !! کافیست یه نگاه به وزیر کشاورزیمون بندازید که از همه تو چشم تر ... :cool: